Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1625101 razy)

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2865 dnia: Listopada 06, 2016, 20:45:45 »
Chciałbym tu też powiedzieć niektórym zwolennikom rozliczania z metra kwadratowego, że ja mam coraz częściej do czynienia z mieszkańcami „Odry”, którzy przychodzą z zainteresowaniem wypytywać o nasze rozwiązania, ponieważ są coraz bardziej niezadowoleni z wprowadzonego u nich rozliczania uśrednionego, czyli rozliczanego w przeliczeniu na metry kwadratowe. Powód? Znaczny wzrost kosztów ogrzewania! Co było do przewidzenia…

Ja też włączałem kaloryfer gdy było mi zimno. Wietrzyłem jednak przy kaloryferach zamkniętych i nie dopuszczałem do samoistnego włączania się. Dlatego nadal nie jestem za finansowaniem tych lokatorów, którzy nie potrafią oszczędzać. Jednak jeśli nic się nie zmieni to najlepszym wyjściem będzie naliczanie od metra 2 mieszkania. Wówczas nie będzie ważne ile ciepła wypuścimy w eter. Nie jest prawdą, że jakoby mieszkańcy SM ODRA nie są zadowoleni z opłaty od metra.
Mam tam też mieszkanie, które wynajmuję więc mam porównanie.

Offline zrównoważona

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2866 dnia: Listopada 06, 2016, 21:28:48 »
Ja też rozmawiam z mieszkańcami zasobów SM "Odra" i z ich wypowiedzi wynika, że są zadowoleni z metody rozliczania c.o z m2 pow. a dla tych co uważają, że jedynie słuszną i sprawiedliwą metodą są podzielniki i owszem w SM "Odra" też funkcjonują z tym, że 85% kosztów stanowią koszty stałe a reszta na zmienne. I proszę nad tym się zastanowić, że i w SM Chemik nie pociągną dłużej przy podziale kosztów jak obecnie 60 : 40%. Będzie na pewno zwiekszany % k.stałych a to prowadzi nie trudno zgadnąć do opłat jak z m2 pow.


Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2867 dnia: Listopada 06, 2016, 23:02:05 »
Większość za podzielnikami opowiedziała się już kilkanaście lat temu i jak do tej pory ta większość zdania nie zmieniła
No to mnie rozwaliłeś tą informacją. Rozumiem że według ciebie nie można dokonywać żadnych zmian bo przecież kilkanaście lat temu ktoś zdecydował o założeniu podzielników? Paranoja. Ręce opadają.

W całej tej swojej wiedzy powinieneś umieć sobie odpowiedzieć, że w przypadku doboru systemu rozliczania nie decyduje większość Walnego, lecz większość właścicieli mieszkań
Czy ty w ogóle znasz ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych? Jeśli jesteś w Radzie Nadzorczej to powinieneś ją znać i wiedzieć że w spółdzielniach mieszkaniowych decyzje podejmuje się na Walnym Zgromadzeniu poprzez uchwały. Większość właścicieli mieszkań decyduje we wspólnotach a nie w spółdzielniach mieszkaniowych.

I dla ścisłości - większość zgromadzonych na Walnym opowiedziała się przeciwko zmianie systemu na rozliczanie uśrednione
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Doskonale wiesz że na Walnym nie uzyskał akceptacji pomysł starego Zarządu o rozliczaniu od m2 osiedlami, natomiast uchwała o możliwości przejścia na rozliczanie od m2 w ramach węzłów cieplnych uzyskała akceptację większości. Oto ta uchwała:


« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2016, 23:17:25 wysłana przez kryspin »

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2868 dnia: Listopada 06, 2016, 23:15:09 »
Czy ty w ogóle znasz ustawę o spółdzielniach mieszkaniowych?

Nieee...! Nie czytam byle czego. Staram się czerpać wiedzę z Twoich wpisów. Dobranoc

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2869 dnia: Listopada 07, 2016, 08:43:19 »
Dosyć lansowania metody rozliczania z m2.Bo ty tak chcesz!
Większość ma inne zdanie ale nie mają tutaj kont by to wyrazić.

Ja także i wielu innych członków SM jest za rozliczeniem z m2 - nie tylko Kryspin. Czy większość - wg Ciebie - ma inne zdanie? Tego nie wiemy. Miała być ankieta z podanymi w przybliżeniu kosztami takiego rozwiązania i jej nie ma! Kolejna obietnica niespełniona!
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2016, 08:56:52 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2870 dnia: Listopada 07, 2016, 17:33:19 »
Ja także i wielu innych członków SM jest za rozliczeniem z m2 - nie tylko Kryspin


Ja również. I moich dwóch sąsiadów z naszego piętra. Minimalne nadpłaty nie satysfakcjonują. Dosyć mamy siedzenia w niedogrzanych pomieszczeniach, z obawy przed horrendalnymi rachunkami.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2871 dnia: Listopada 07, 2016, 17:49:32 »
No skoro jest was aż tylu w czym macie problem, zbierz 50% lokatorów +1 i będzie cały węzeł rozliczony z m2. Tylko nie zdziw sie jak będziesz chodził po sąsiadach i okaże się ze tylko ty i twoich dwóch sąsiadów sa za rozliczeniem od m2 bo reszta  woli minimalne zwroty od zadnych
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline motyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2872 dnia: Listopada 07, 2016, 18:19:17 »
Może być i tak, jak piszesz... Nie wiem, czy to ja mam chodzić po mieszkańcach, czy to będzie w gestii spółdzielni. Akcja zbierania podpisów i opowiadania się za wybranym sposobem rozliczania chyba jeszcze się nie zaczęła.... Każdy z wybierających musi wiedzieć, na czym stoi...

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2873 dnia: Listopada 07, 2016, 18:47:40 »
Polak jak uważasz, że nie będzie zwrotu to jesteś w duzym błędzie. Grzeje gdy tylko poczujesz że się zimno robi a zwrotną co rok i to nie małe.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2874 dnia: Listopada 07, 2016, 19:15:21 »
No skoro jest was aż tylu w czym macie problem, zbierz 50% lokatorów +1 i będzie cały węzeł rozliczony z m2
Nie ma na razie takiej możliwości bo nie ma takiego zapisu w regulaminie rozliczania kosztów. Nawet jeśli teraz zebralibyśmy wymaganą liczbę podpisów w ramach danego węzła to zarząd odrzuci taki wniosek tłumacząc że nasz regulamin nie przewiduje takiego sposobu rozliczania kosztów. Aby była taka możliwość Rada Nadzorcza musi podjąć uchwałę o dokonaniu zapisu w regulaminie o możliwości rozliczania od m2 w ramach danego węzła. Projekt takiej uchwały już dawno złożyło kilku członków Rady Nadzorczej lecz przewodniczący Dudek do tej pory nie poddał jej pod głosowanie. Dodam od siebie że ani ja ani inni zwolennicy rozliczania od m2 nie chcą narzucać likwidacji podzielników w całej spółdzielni a jedynie umożliwienia ludziom wyboru sposobu rozliczania w ramach danego węzła. Ktoś pisał wcześniej że ma dosyć lansowania rozliczania od m2. Ja mam dosyć lansowania podzielników. Zatem należy wpisać do regulaminu oba sposoby rozliczania i w ten sposób umożliwić ludziom wybór.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2016, 19:17:36 wysłana przez kryspin »

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2875 dnia: Listopada 07, 2016, 19:20:35 »
No skoro jest was aż tylu w czym macie problem, zbierz 50% lokatorów +1 i będzie cały węzeł rozliczony z m2.

Tyle, że to SM zobowiązała się, ze będzie - w osobie "jakiejś pani" - zbierać podpisy. Zaproponowałem formę - kilka stron wstecz - i dowiedziałem/liśmy się, ze to SM będzie prowadzić ankietę. Poza tym już to uchwalono - czytaj posty powyżej - więc nie wiem po co ta polemika. Wojtek jednak tego nie przyjmuje do wiadomości i staje bokiem?
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2016, 19:22:45 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2876 dnia: Listopada 07, 2016, 20:39:54 »
Panie Kryspin no nie ma zapisu w regulaminie ale masz możliwość rozliczenia się od m2 wystarczy zebrać 50 % +1 chętnych w danym węźle cieplnym na zmianę na rozliczenie od m2. Piszesz pan wkoło to samo i sam sobie zaprzeczasz, wyżej sam podałeś paragraf wystarczy tylko przeczytać ze zrozumieniem. Głównym twoim problemem jest to ze wiesz ze nie znajdziesz takiej ilości chętnych bo większość jest za rozliczaniem z podzielników lub z ryczałtu.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2877 dnia: Listopada 07, 2016, 20:43:58 »
Wojtek jednak tego nie przyjmuje do wiadomości i staje bokiem?

Znaczy, że rozmawiałeś z nim i tak Ci oznajmił...?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2878 dnia: Listopada 07, 2016, 20:45:33 »
Tyle, że to SM zobowiązała się, ze będzie - w osobie "jakiejś pani" - zbierać podpisy
Tylko nie możecie zrozumieć jednego ze ta rada nadzorcza istnieje i działa od sierpnia, poprzednia działała kilkanaście lat i nie jechaliscie na niej tak jak na tej. W pierwszej kolejności trzeba rozwiązać zarząd  i to jest priorytetowa sprawa odwołanie Szostaka. Jak przypuszczam ankieta zostanie przeprowadzona w przyszłym roku aby od nowego sezonu grzewczego
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2016, 20:50:35 wysłana przez Polak »
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #2879 dnia: Listopada 07, 2016, 20:46:55 »
Oczywiście że teraz przydałaby się taka ankieta, jak były walne nikt nie wiedział jaka będzie stawka za m2,  wcześniejsza ustalona przez stary zarząd była zaporowa.