Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1630382 razy)

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1740 dnia: Maja 17, 2016, 12:21:40 »
Nie ciągnę kasy (nie mam za co, acz oczywiście chciałbym), nie byłem w PZPR, wręcz przeciwnie; nie mieszkam na osiedlu - obserwuję logikę sporu i patrzę końca. Może być całkiem ciekawy.

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1741 dnia: Maja 17, 2016, 14:36:18 »
Nie ciągnę kasy
Rozumiem że gazetka była za darmo wyprodukowana?

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1742 dnia: Maja 17, 2016, 14:41:20 »
Nie sądzę, nie znam takiego filantropa - drukarza. Ja drukarni nie mam.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1743 dnia: Maja 17, 2016, 14:44:15 »
Rozumiem że gazetka była za darmo wyprodukowana?
no tak kolorowa kilku stronicowa na papierze kredowym, od jak można domniemywać rano przyszli do pracy i to leżało po drzwiami, od taki cud 


ale to pan był tym redaktorem  ?

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1744 dnia: Maja 17, 2016, 14:59:08 »

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1745 dnia: Maja 17, 2016, 15:03:42 »
Ale z Ciebie, Panie Kolego, dziecko. Może i rzeczywiście dziecko. Ja mam firmę wydawniczą - jak w jej tytule. Drukuję, wydaję, redaguję wszystko, ale nie oznacza to, że mam drukarnię. Prowadzę usługi edytorskie. To tak, jakby od murarza oczekiwać, że ma cegielnię, a stolarz prowadzi wyrąb drewna. 

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1746 dnia: Maja 17, 2016, 15:04:30 »
Drobne wyjaśnienia:
- ruch na rzecz naprawy/zmian sytuacji w SM Chemik nie jest inspirowany motywami politycznymi - jak to niektórzy sugerują,
- celem tego ruchu nie jest też bankructwo spółdzielni (ja to sugeruje Gośliński) lecz poprawa jej rachunku ekonomicznego, poprzez ograniczenie zbędnych wydatków (jak chociażby te wydane na biuletyn) i ochrona finansów spółdzielców przed zawłaszczaniem za sprawą nieuzasadnionego zawyżania kosztów eksploatacji ich mieszkań,
- celem tego ruchu jest też poprawa jakości obsługi administracyjnej spółdzielców, która obecnie zdominowana została przez arogancję organów władz,
- celem tego ruchu jest też usprawnienie obsługi technicznej zasobów, która w obecnym stanie pozostawia wiele, a nawet bardzo wiele do życzenia,
- celem tego ruchu jest usunięcie z przepisów wewnętrznych (regulaminów i Statutu) zapisów,  które wprowadzono bez uzasadnionej potrzeby tylko po to, aby ograniczać prawa właścicieli mieszkań i narażać ich na ryzyko zbędnych strat materialnych (np: § 47 ust. 3 regulaminu kosztów),
- celem tego ruchu jest też ucywilizowanie metodyki zarządzania zasobami, ponieważ ta realizowana przez obecne władze oparta jest na wzorcach z lat 60-tych/70-tych, kiedy spółdzielnia składała się jedynie z lokali mieszkalnych przydzielanych na zasadach najmu spółdzielczego (obecnie jest to głównie własność lub własność wyodrębniona),
- celem tego ruchu i jego twórców jest systematyczne wprowadzanie nowoczesnych systemów rozliczeń, które gwarantować będą poprawne i uczciwe rozliczanie kosztów na poszczególne lokale,
- celem tego ruchu jest przywrócenie spółdzielcom należnych im praw właścicielskich w obszarze zarządzania majątkiem spółdzielni, które są dziś nagminnie i bezpodstawnie ograniczane,
- celem tego ruchu jest zwrócenie spółdzielcom władzy, która im się należy, a którą Zarząd oraz RN usiłują zawłaszczyć w cłosci i to wbrew woli samych spółdzielców.

Tak wiele a jednocześnie tak niewiele potrzeba, aby w tej spółdzielni życie właścicieli mieszkań układało się po ich myśli. Jeżeli zatem ktoś zarzuca nam brak dobrej woli, bądź stosownej wiedzy, niech najpierw zrobi rachunek własnych dążeń i celu w jakim one zmierzają. Nasze dążenia znane są od samego początku i pozostają niezmienne, a przy tym transparentne. I tym różnimy się od obecnie sprawujących władzę. Dlatego nie musimy uciekać się do szerzenia kłamstw jakimi wypełniono owe kolorowe dzieło obecnego zarządu. To aktualne władze grały wobec nas nieczysto i dalej tak grają, pogardliwie i kłamliwie wyrażając się o kandydatach, których przecież nie wyłaniano na potajemnych nasiadówkach.

Przy okazji!
Twórcom i wydawcom tego biuletynu oraz wszelkim Szostakom, Kosmom, Goślińskim i innym anonimom wyjaśniam też, że Pan Czesław Sieczkarek legitymuje się wykształceniem średnim a nie podstawowym, jak kłamliwie napisał redaktor tego dzieła. Jak widać, my mamy argumenty! Wasze ograniczają się do oczerniania i pogardy. Widocznie taka wasza tradycja.

Offline Tusia

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1747 dnia: Maja 17, 2016, 15:21:16 »
Bardzo dobre słowa Panie Wojtku jak do tej pory nie przeszkadzało im jak w Radzie Nadzorczej były osoby pracujące na niższym szczeblu nie mające nawet średniego wykształcenia. A teraz od kandydatów wymaga się doktoratu z prawa spółdzielczego Żenada.

Jak to ktoś wcześniej powiedział tak właśnie się zachowują ś... odsuwane od koryta.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1748 dnia: Maja 17, 2016, 16:57:40 »
co do p. Golińskiego no to chyba   nie złapał się na następną kadencje do   rad nadzorczych m.in. SSR GRYFIA S.A. [size=78%]i FOSFAN S.A. no bo [/size]radnym[size=78%]   Rady Miejskiej nie jest, a z "niskiej" pensji [/size]przewodniczącego[size=78%] [/size]związku mimo ostatniej 1500 podwyżki jest za mało wiec trzeba się gdzie zahaczyć,  [size=78%] [/size]

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1749 dnia: Maja 17, 2016, 17:32:29 »
co do p. Golińskiego no to chyba   nie złapał się na następną kadencje do   rad nadzorczych m.in. SSR GRYFIA S.A. [size=78%]i FOSFAN S.A. no bo [/size]radnym[size=78%]   Rady Miejskiej nie jest, a z "niskiej" pensji [/size]przewodniczącego[size=78%] [/size]związku mimo ostatniej 1500 podwyżki jest za mało wiec trzeba się gdzie zahaczyć,  [size=78%] [/size]
Podobnie jest z "demokratycznie"wyłonionymi kandytat/kami którzy muszą się gdzieś zahaczyć nie majac w zasadzie żadnych pomysłów na zmiany poza pustymi hasłami.
jestem gorszego sortu

Offline marcello

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1750 dnia: Maja 17, 2016, 17:33:31 »
Szkoda, że zarząd spółdzielni znalazł środki na wydrukowania i rozniesienie po skrzynkach tego propagandowego szmatławca, natomiast nie starczyło mu sił i środków na powiadomienie indywidualne spółdzielców o zebraniach osiedlowych. Tak wygląda ich cały profesjonalizm, uczciwość i dbałość o członków spółdzielni. A gdzie są wasi kandydaci, gdzie ich prezentacje ? Ludzi którzy zostali poparci w demokratyczny sposób nazywacie "puczystami"? A kim wy jesteście i jakie macie prawo osądzać i oczerniać w tchórzliwych publikacjach  ludzi którzy od lat was utrzymują ? Mam nadzieje, że wasza pogarda i tchórzliwa postawa zostanie odpowiednio podsumowana przez mieszkańców Spółdzielni.

Offline kwiatuszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1751 dnia: Maja 17, 2016, 17:53:11 »
A ja powiem tak:
Chce i popieram zmianę bo czas na zmiany Ale proszę Was na kogo mam głosować? ???
Czytam co mają do powiedzenia Ci kandydaci i dwie osoby z czystym sumieniem popieram i widzę ich na tym stanowisku   
Ale reszta bo wybaczcie PAństwo ale nie zagłosuje i nie mam zamiaru kogoś wyzywać,szykanowac po prostu nie widzę ich pełniących taką odpowiedzialną funkcję i tyle !

Offline kryspin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1752 dnia: Maja 17, 2016, 18:03:30 »
Ale reszta bo wybaczcie PAństwo ale nie zagłosuje i nie mam zamiaru kogoś wyzywać,szykanowac po prostu nie widzę ich pełniących taką odpowiedzialną funkcję i tyle
A ja uważam że wszyscy kandydaci wytypowani przez członków spółdzielni zasługują na poparcie, a już na pewno będą 1000 razy lepsi niż dotychczasowi. Kwiatuszek, może napiszesz co wiesz o dotychczasowych członkach Rady Nadzorczej, co sobą reprezentują itd.

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1753 dnia: Maja 17, 2016, 20:49:30 »
Sam jestem ciekawy jakich reprezentantów wystawi zarząd, co dotychczasowej RN nikt się nie przedstawiał się, zostali wybrani i już, a teraz mamy jak mamy.




Bardzo niepokojące jest dlaczego nie ma ogłoszonych pozostałych zebrań. A znając postępowania naszych "ukochanych zarządców" nie z dziwie się jak zrobi na długi wekkend.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #1754 dnia: Maja 17, 2016, 21:36:40 »
A dodatkowo odczytów podzielników dokonują mężowie Pań pracujących w biurze w spółdzielni... Przypadek ? Nie sądzę
Wszystko to jest bardzo proste do rozszyfrowania dla uważnego obserwatora ...
Mężowie, matki i siostry. To nie jest niestety przypadek.
Co do nieprawidłowości to dodajmy jeszcze jak to pracownicy spółdzielni dostają w prezencie umowy najmu i nie muszą martwić się kredytami hipotecznymi. No a to jest akurat do udowodnienia.
Nieprawidłowości jest sporo.
Nie rozumiem tylko jednego.
Spotykaliśmy się przez długi okres czasu np. w Klubie N, informowaliśmy o tych spotkaniach. Wymienialiśmy tam swoje poglądy nt. spółdzielni, nieprawidłowości w zarządzaniu, mówiliśmy o naszych bolączkach itd. aż wreszcie i nazwijmy to wprost. Mówiliśmy o tym jak jesteśmy okradani i to dosłownie.
Ilu nas przychodziło wszyscy wiemy. Dlaczego nie przychodziło nas więcej to każdy , kto miał to gdzieś doskonale wie dlaczego go nie było.
Spośród uczestniczących w zebraniach, poświęcających swój czas by zmieniać na dobre a przynajmniej próbować zmieniać , wybraliśmy przedstawicieli osiedli a później kandydatów do RN. Po co ich wybraliśmy, po co zostali przedstawieni?

Otóż po to by grać do jednej brami na rzecz zmian lub choćby próby ich wprowadzenia.

Dlaczego kiedy jesteśmy w przededniu być może wygranej to  ludzie, którzy mniemam w tyle mieli nasze spotkania nagle wprowadzają zamęt?!!! Dlaczego mieszają innym w głowach?  Dlaczego nagle zderzyły się im kulki i niezadowoleni są z wybranych kandydatów?
Była szansa się spotkać, porozmawiać, zaproponować swojego kandydata, nawet samego siebie na kandydata jeśli inni nam nie pasowali.
Nie było was. Nie skorzystaliście. Powiem więc brzydko. Skoro nie pomagacie to nie przeszkadzajcie i się zamknijcie!
Nie chcę by odebrano to co pisze jako atak na tych, którzy mają inne zdanie ale niestety zachowujecie się teraz jak byście chcieli zepsuć nasze wielomiesięczne starania w sprawie dla nas wszystkich bardzo ważnej.
Szanowny Zarząd rękoma i nogami chce trzymać się stołka i jak do tego dąży widzimy wszyscy. Jak myślicie dlaczego. Bo to ich hobby? Nie !@ Bo skończy się źródełko utrzymania, kolesiostwo, nepotyzm, bo wyjdzie na jaw parę ciekawych historii, bo znajdzie się parę luk w przepisach i przepaść w spółdzielczym budżecie. Może też dlatego, że ktoś nie skończy budowy swojego domu na koszt spółdzielców albo straci garaż za który zapewne nie płaci bądź płaci tyle co kot napłakał. Mają wiele do stracenia. Zbyt wiele by odejść honorem.
O! Przepraszam. Co ja mówię. Z jaki honorem.
No ale dość. Obrzucać błotem nawzajem możemy się długo. Tylko po co.
Zachowajmy się jak ludzie i skorzystajmy z danej szansy.

Pójdźmy i grajmy do jednej bramki. Nie rozbijajmy głosów. Zagłosujmy na zaproponowanych kandydatów przez sztab koordynacyjny.
Uwierzcie mi, że zarząd mocno pracuje na to by ich głosy nie zostały rozbite.
Z prośbami o głosowanie na ich kandydatów, dzwonią po ludziach już od dnia po pierwszym zebraniu, na którym dostali kopa.



Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt