Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1623500 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #435 dnia: Września 23, 2014, 10:42:47 »
We wczorajszym Kurierze pojawił się artykuł pt. "Kara zaworowa" dotyczący demontażu głowic termostatycznych przez lokatorów. W artykule wypowiadają się przedstawiciele SM jak i prawnik. Jak ktoś ma ochotę poczytać to można kupić gazetę w formie elektronicznej: http://gazeta.24kurier.pl/Wydanie/12052

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #436 dnia: Września 23, 2014, 15:35:14 »
Ja nie pojmuję tylko jednego! Jak bardzo trzeba być głupim, aby wymyślić tak durny przepis w regulaminie i go zatwierdzić? Najpierw zamontowano ludziom głowice buble, produkujące szkody, a teraz jeszcze chcą tych ludzi okraść metodą na ryczałt. Ludzie! Nie dajcie się nabijać w butelkę... Zdjęcie tych głowic to uzasadniona konieczność, aby nie płacić za ciepło, z którego nie korzystacie! Te głowice są wadliwe pod każdym względem i nietrudno jest to udowodnić. Ja tego prawnika ze spółdzielni to wywaliłbym z pracy na zbity pysk. Sorry...! Ale inaczej nie da się tego powiedzieć.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #437 dnia: Września 23, 2014, 15:59:01 »
Ja mam jedno pytanie: czy osoby od których teraz Zarząd SM Chemik domaga się ryczałtu za rzekome zdemontowanie termostatów mają w protokołach z odczytu podzielników jakąś adnotację o braku termostatów? Jeśli nie to spółdzielnia może się cmoknąć. Ważnym dokumentem jest właśnie ten protokół z odczytu podzielników z podpisem lokatora jak i osoby dokonującej odczytu. Chyba że jest inaczej? Jeśli w protokole nie ma nic oprócz stanu podzielników to można Zarządowi Sm Chemik zarzucić fałszowanie dokumentów i próbę wyłudzenia pieniędzy bo na jakiej podstawie żąda się teraz ryczałtu skoro skoro według protokołu jest wszystko OK czyli nie stwierdzono uchybień.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #438 dnia: Września 23, 2014, 16:08:54 »
Chyba nikt nie ma tego wpisanego w protokole, widać ta część misji Pań spisujących podzielniki była ściśle tajna.

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #439 dnia: Września 23, 2014, 16:21:42 »
W takim razie niech Zarząd SM Chemik udowodni że coś było nie tak. Jeśli maja jakieś swoje adnotacje przez siebie naskrobane bez podpisu lokatora to mogą sobie tym .... podetrzeć. Zwykła próba wyłudzenia pieniędzy moim zdaniem.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #440 dnia: Września 23, 2014, 18:54:26 »
Dokładnie  tak.
Uściślijmy tylko,nie demontaż głowic,tylko pokręteł. Głowicy przecież  nie zdemontujesz bez odcięcia wody w obiegu  a zresztą po co to robić.
Ludzie powymieniali  tylko pokrętła na te mniejsze,czerwone.Tak zwane "korki".

Na razie nie ma podpisu......

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #441 dnia: Września 23, 2014, 20:25:11 »
Pokrętło to właśnie głowica, element na który się ją zakłada to zawór.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #442 dnia: Września 23, 2014, 20:56:59 »
właśnie tak sobie mówcie - pokrętło głowica czerwone kurki. śmiechu warte jest te wasze bicie piany. jestem przekonany, że wasz prezes szostak wraz ze swoją świtą czyta te wasze wypociny i się z was śmieje. ludzie, gadaniem jeszcze nic niczego nie zwojował. prosta rada - więcej ruchów, a mniej pierdo......
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #443 dnia: Września 26, 2014, 10:30:12 »
wasz prezes szostak wraz ze swoją świtą czyta te wasze wypociny i się z was śmieje.
Jeśli nie on to jego a zwłaszcza pani prezes świta na pewno.
Dziś byłam w swojej sprawie (bo wczoraj również otrzymałam pismo straszące ryczałtem) i nawet nie pokazali mi kopii protokołu. Normalnie akcja TOP SECRET. Nie i koniec. Gościu kazał mi przyjść z policją to mi pokaże. Wiedzą w co grają. Nie możemy dać się zastraszyć. Mają dokument z kontroli stanu technicznego instalacji centralnego ogrzewania albo nie i to jest klucz do całej tej sprawy.
 Nie zamierzam im zapłacić nic ponad stan z protokołu, który posiadam. Mam gdzieś grę słów pokrętło, głowica, termostat. Dla mnie kaloryfer to kaloryfer a podzielnik to podzielnik. Był sprawny, stan spisano, potwierdzono protokołem i basta!. Nie zapłacę, żadnego ryczałtu i widzimy się w sądzie. No i niech się spółdzielnia popisze zasobem dokumentów - dowodów.

Wcześniej pisałam o jakimś spotkaniu ale po tym co mówi dapol  to nie ma sensu się tu organizować. Jakaś parówka, która pierdzi w spółdzielczy stołek  na bank tu udaje sprzymierzeńca albo co najmniej czyta nasze wypociny i jeszcze przyślą kogoś ze świty na ewentualne spotkanie aby  reszta była na bieżąco. 

I myślę sobie, że nigdy nie pozbędziemy się tej świty dopóki nie będziemy przychodzić na zebrania
I do końca naszego mieszkania w zasobach spółdzielni będziemy użerać się z dziadostwem i złodziejstwem.
I bać się bedziemy za każdym razem kiedy w jakimś celu pracownicy spółdzielni przekroczą próg naszego mieszkania.
Będziemy się bać, że słono za tę wizytę zapłacimy...
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2014, 10:37:24 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #444 dnia: Września 26, 2014, 14:21:06 »

Mają dokument z kontroli stanu technicznego instalacji centralnego ogrzewania albo nie i to jest klucz...

?... A co ma do rzeczy dokument stanu technicznego instalacji. Chcąc liczyć z ryczałtu muszą Ci wpierw udowodnić, że owe pokrętło (niezależnie od tego jakie ono było) powodowało spadek temperatury w Twoim mieszkaniu poniżej 16 st. C i tym samym sprawiło, że schładzałaś przez to lokale sąsiadów. Jeżeli mają takie pomiary temperatury z Twojego mieszkania, to racja jest po ich stronie. Jeżeli nie mają, to pomarzyć im wolno, a Ty płacić za tak rozliczone ogrzewanie nie powinnaś.
Zresztą, nowa Rada Nadzorcza, która stoi przecież na straży interesów spółdzielców, już pewnie tym się zajęła i porządnie wygarbuje skórę zarządowi za tak idiotyczne pomysły.
A co do spotkania i uściślenia argumentów, to mam odmienne zdanie. Powinno się odbyć!
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2014, 14:33:47 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #445 dnia: Września 26, 2014, 14:34:14 »
?... A co ma do rzeczy dokument stanu technicznego instalacji.

To, że w ogóle jakiekolwiek pokrętło było, i że powodowało ewentualne zakłócenia?
Nie znam się na tym ani tyci, tyci.
Wiem tylko tyle, że mam protokół z odczytu i dla mnie to jest wiążące a co do reszty to tak jak Pan pisze. Niech mi to wszystko udowodnią.



Zresztą, nowa Rada Nadzorcza, która stoi przecież na straży interesów spółdzielców, już pewnie tym się zajęła i porządnie wygarbuje skórę zarządowi za tak idiotyczne pomysły.
A to taki żarcik rozumiem.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #446 dnia: Września 26, 2014, 17:54:14 »
Cytuję za pożal się Boże spółdzielnią:
- lokator nie jest uprawniony do demontażu osprzętu (głowic termostatycznych)
- instalacja centralnego ogrzewania nie jest własnością lokatora
- do nikogo nie były kierowane pisma traktujące o zakazie demontażu głowic

Podstawa: Regulamin zasad rozliczania kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi oraz ustalania opłat za używanie lokali. Dział V, rozliczenia kosztów energii cieplnej, §47.3
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #447 dnia: Września 26, 2014, 18:35:29 »
Ciekawe czy doczekam dnia gdy w SM Chemik zbierze się duża grupa ludzi i pogoni to "towarzystwo" z pałacyku przy Roweckiego 42. Ludzie, nie dajcie się terroryzować we własnych domach.
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #448 dnia: Września 26, 2014, 22:37:45 »
Ciekawe czy doczekam dnia gdy w SM Chemik zbierze się duża grupa ludzi i pogoni to "towarzystwo" z pałacyku przy Roweckiego 42.

Na pewno nie jedna osoba tak myśli. Już przed zebraniem kiedyś pisałem żebyśmy się zorganizowali. Co ciekawe to nasza spółdzielnia jest nawet znana z tych "przekrętów" w Goleniowie.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #449 dnia: Września 30, 2014, 06:59:21 »
Ciekawe czy doczekam dnia gdy w SM Chemik zbierze się duża grupa ludzi i pogoni to "towarzystwo" z pałacyku przy Roweckiego 42.

Raczej wątpię, o czym pisałem zaraz po "Walnych". Nieco ponad 10% frekwencja (ogółem) na zebraniach, daje zarządowi wolną rękę (czyt. w granicach prawa/regulaminy, które m.in. sama stworzyła!). Daje to ni mniej, ni więcej tylko (niestety) 90% poparcie >:( :'( spółdzielców zarządowi i RN.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!