Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613714 razy)

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #420 dnia: Września 13, 2014, 10:34:58 »
Wynika z tego, że spółdzielnia działa na szkodę nie tylko niesłusznie obciążonych opłatami lokatorów ale wszystkich mieszkańców, którzy zapłacą za przegrane procesy wytoczone spółdzielni. Ciekawe jak spółdzielnia udowodni, że jeśli termostat był zdjęty podczas kontroli to w czasie sezonu nie było go na grzejniku, tym bardziej że podzielnik naliczył impulsy.

Offline bazyl

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #421 dnia: Września 13, 2014, 12:17:02 »
W najbliższych wyborach oddaj głos na SLD. Zamienią całe Police na jedną, wielką spółdzielnię Chemik. ;)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #422 dnia: Września 14, 2014, 20:26:02 »
Przeciez to bzdura jakaś.
 Jak można próbować rozliczyć kogoś ryczałtem(pewnie kilka tysięcy złotych za mieszkanie ok 60 metrów kw.),jeśli wskazania urządzenie pomiarowego zamontowanego na grzejniku wskazują inaczej
 
Rozumiem gdyby ktoś zdemontował podzielnik,ale założenie zakrętki będącej w zestawie z głowicą  w żaden sposób  nie ingeruje w poprawnośc działania instalacji grzewczej w bloku.
Można  przecież w każdym momencie odkręcić  ciepło,jeśli jest taka potrzeba.


A zeszłej zimy mało kto raczej miał takową,ponieważ jak pamiętamy zima było wyjątkowo ciepła.


Ktoś w spółdzielni próbuje chyba naciągnąć lokatorów na koszta!





Na razie nie ma podpisu......

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #423 dnia: Września 15, 2014, 08:24:39 »
Myślę, że trzeba poczekać na rozliczenie kosztów i jeżeli będzie na liczony ryczałt, to wtedy złożyć zbiorowy wniosek do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #424 dnia: Września 16, 2014, 14:24:09 »
Myślę, że trzeba poczekać na rozliczenie kosztów

Lepiej nie czekać, możliwe że i jest jakiś czas na odwołanie się.

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #425 dnia: Września 17, 2014, 09:55:35 »
Lepiej nie czekać, możliwe że i jest jakiś czas na odwołanie się.
Ja myślę, że jak będą wszystkie dokumenty to zbiorowo zawiadomić prokuraturę o źle naliczonych kosztach za co. i próbie  wyłudzenia pieniędzy od lokatorów, a po za tym, równocześnie zwrócić się do mediów ogólnopolskich i nagłośnić sprawę żeby nie utonęła w biurokratycznych przepisach.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #426 dnia: Września 17, 2014, 12:43:20 »
Myślę, że trzeba poczekać na rozliczenie kosztów i...

Lepiej nie czekać, możliwe że i jest jakiś czas na odwołanie się...

Ja myślę, że jak będą wszystkie dokumenty to...

A ja uważam, że zamiast gdybać najlepiej by było spotkać się i ustalić ewentualny harmonogram postępowania ściśle w oparciu o treść pism, które Wam dostarczono. Popełniliście już szereg błędów w odniesieniu do ubiegłorocznych rozliczeń i znacznych dopłat jakimi Was obciążono. Dlatego teraz powinniście dmuchać na zimne.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #427 dnia: Września 17, 2014, 20:45:58 »
Narzekacie na PO a tu proszę:

Oddanie spółdzielni spółdzielcom, a nie ich prezesom, to cel prac sejmowej komisji nadzwyczajnej nad zmianami w prawie spółdzielczym - powiedziała PAP Lidia Staroń (PO). W Polsce działa ok. 17 tys. takich podmiotów.
Mafie spółdzielcze mają się dobrze i propozycje posłanki Staroń niewiele zmienią.Pierwszą rzeczą jaka należy wprowadzić do art.8 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych to zapis"Członkiem rady nadzorczej można być tylko dwie kadencje" i druga sprawa to wprowadzenie wysokich,drastycznych kar dla członków zarządu i rad nadzorczych za uchylanie się od udostępniania
do wglądu wszelkiej maści umów.
jestem gorszego sortu

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #428 dnia: Września 18, 2014, 08:01:18 »
A ja uważam, że zamiast gdybać najlepiej by było spotkać się i ustalić ewentualny harmonogram postępowania ściśle w oparciu o treść pism, które Wam dostarczono. Popełniliście już szereg błędów w odniesieniu do ubiegłorocznych rozliczeń i znacznych dopłat jakimi Was obciążono. Dlatego teraz powinniście dmuchać na zimne.

 Popiram ten "postulat" w 100%
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #429 dnia: Września 18, 2014, 08:06:46 »
Pierwszą rzeczą jaka należy wprowadzić do art.8 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych to zapis"Członkiem rady nadzorczej można być tylko dwie kadencje"

Dokładnie tak! Dotychczas niektórzy mają w spółdzielniach "dożywocie" - niestety!

wprowadzenie wysokich,drastycznych kar dla członków zarządu i rad nadzorczych za uchylanie się od udostępniania
do wglądu wszelkiej maści umów.

Oraz kar dla prezesów i w-ce.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline maniekpolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #430 dnia: Września 19, 2014, 09:19:55 »
Ja też dołączam się do pozwu zbiorowego, a z drugiej strony to pewnie nie jedna osoba z nas napisała odwołanie i jak na razie cisza. Może warto by było i tak pozwać ich, żeby na przyszłość nie było podobnych sytuacji.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #431 dnia: Września 21, 2014, 13:58:57 »
No dobra. To kto organizuje spotkanie i gdzie. Naprawdę trzeba to dobrze ugryźć. Pan Dudek ma racje mówiąc, że poprzednio trochę sprawę zawalono. Ludzie ciągle zwracali uwagę, że podzielniki są wadliwe a to nie one tylko otwierający się zawór. Podzielnik nabijał co musiał. Otworzone okienko załatwiło ludziom takie niedopłaty.
Tym razem jednak doszło do fałszowania dokumentów prze rzekomych pracowników firmy METRON i na podstawie ich notatek na kopiach SM chce ludziom dokopać. 
Trzeba by się postarać dokopać tej mafii.
Osobiście napluła bym w twarz damom, które spisywały podzielniki. Jak można wyjść z mieszkania i po kopii tak ważnego dokumentu smarować.Jakim cudem METRON w ten sposób unieważnione dokumenty przyjął do rozliczenia. Cholerna banda!!!!!!!!!!!! To nie może być możliwe, że będą z nas zdzierać nielegalnie kasę i nas zastraszać. Może zbierzmy sie i przegadajmy sprawę.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #432 dnia: Września 21, 2014, 19:58:59 »
Kiedy dostaniemy cynk o wysokości niedopłaty bądź (oby) nadpłaty i jej ewentualny zwrot ? Nie pamiętam jak to było w zeszłym roku....

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #433 dnia: Września 21, 2014, 20:12:42 »
Powinno być w tym miesiącu

p.s. mieszkacie 2p pod moimi znajomymi :D

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Odp: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #434 dnia: Września 21, 2014, 23:22:28 »
Rbk świat jest mały... tzn. Police :D