Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik  (Przeczytany 1613388 razy)

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 02, 2013, 22:09:38 »
W tym cały szkopuł, nie masz teraz co w sądzie przedstawić bo podzielnik zabrała Toruńska firma.

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 03, 2013, 15:20:17 »
Cytat: "Qba99"
W tym cały szkopuł, nie masz teraz co w sądzie przedstawić bo podzielnik zabrała Toruńska firma.


My mamy dopłaty 3600, zabrano nasze dwa podzielniki do ekspertyzy, oczywiście działały prawidłowo.
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline wegier

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 03, 2013, 20:52:16 »
Że podzielniki zabrała toruńska firma to już problem spółdzielni, w sądzie będę żądał niezależnej ekspertyzy

Offline Rafaelka

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 03, 2013, 21:35:43 »
Cytat: "wegier"
Że podzielniki zabrała toruńska firma to już problem spółdzielni, w sądzie będę żądał niezależnej ekspertyzy


Powiedziano nam w SM że mamy prawo podać inną firmę do wykonania drugiej ekspertyzy, ale czarno to widzę, bo kto nam zagwarantuje, że toruńska firma czegoś w nich już nie "grzebnęła" :twisted:
Krytyk i eunuch z jednej są parafii, każdy wie jak, ale nie potrafi.......

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 03, 2013, 22:02:47 »
Cytat: "wegier"
Że podzielniki zabrała toruńska firma to już problem spółdzielni, w sądzie będę żądał niezależnej ekspertyzy


Właśnie o to w tym chodzi. Zamiast zlecać to SM trzeba było już za pierwszym razem zrobić ekspertyzę na własną rękę. Jaką masz pewność, że podzielnik który dostaniesz do drugiej ekspertyzy będzie twoim podzielnikiem albo czy ktoś przy nim już nie grzebał, jak napisała Rafaelka.

Jestem ciekaw co wywalczysz w sądzie, daj znać jak potoczyła się sprawa.

Offline novi82

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Rozliczenie C.O.
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 11, 2013, 02:10:07 »
Dopłata wyjątkowo w tym roku wyniesie mnie 2, 5 tyś. W poprzednich sezonach bylo to maks 500 zł dopłaty.
Najcześciej jednak miałem mała nadpłatę. Mieszkam na parterze, mieszkanie szczytowe 50m. No cóż po analizie rozliczen c.o. z poprzednich lat jasno wynika że moje zużycie ciepła  wd. podzielników nie wzrosło znacznie. Względem poprzedniego okresu grzewczego w sumię ze wszystkich podzielników zużycie mi wzrosło o nie całe 20%. Ale jak tu ktoś napisał wcześniej cena jednostki na podzielniku wzrosła prawie 3 krotnie... Cały koszt centralnego wyniósł mnie 3, 7 tyś za mieszkanie 50 m2  :lol2: dobre co? W poprzednim okresie miałem 500 zł dopłaty i wydawało się sporo.. Grzałem sie rozsądnie, na krótki rękaw nie latałem..
Nie wiem jak się grzeją w bloku, ale rury pionowe u mnie sa praktycznie caly czas zimne, poza dniami-nocami gdzie bywało poniźej minus 10.. czyli sąsiedzi nade mną nie grzeją się. Kiedyś byłem na chwile u sąsiada piętro wyżej  i on przy zero na dworzu mial taką komfortową temperaturę że nie musiał otierać grzejników, ponikąd ja go dogrzewałem :) Powiem tak grzeję się od tego roku łazienką jak zwykle, przy czym dogrzewam się grzejnikiem elektrycznym, c.o. nie otwieram. Za zwyczaj grzeję się 4 miechy od grudnia do marca +-. Nie wiem co ja bym musiał robić z mieszkaniem 50 m2 ocieplonym i plastiki żebym za prąd musiał dopłacić 2, 5k.
Poza tym ci co się nie grzali mieli na ogół ok. 600 zl zwrotu. Także niech dopłace za prąd 400 zl miesiecznie tj. 1600zl (mało prawdopodobne) za 4 miechy i mam ciepełko minus zwrot...To nie wyjdzie 2, 5 k dopłaty. Nie będe płacił z kilkoma rodzinami za cały węzeł tej puli 40% . I dorabiał pec ktory ma koszty stałe. Nie wspomne o tych co grzeją w zimę a podzielniki zdjęte :) Te podzielniki tak naprawde nas rujnują bo się nie grzejemy a pec i tak kasę bierze czy się grzejemy czy nie bo oni mają kosxta stałe. My płacimy i marzniemy , a oni kasę robią i nie muszą za wiele palić w kotłach od co. Przejście na ryczałt całymi węzłami w sm chemik to możę być jedyne rozwiązanie. W sądzie marne szansę na wygraną... źycze jednak powodzenia!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 12, 2013, 11:58:32 »
Cytat: "solar"
Sprawdź u sąsiada, który ma takie same mieszkanie, ile każdy kaloryfer ma żeberek i porównaj ze swoim. Porównaj również współczynniki na rozliczeniu. Przecież w twoim mieszkaniu jest tylko jedna ściana nie ogrzewana przez sąsiadów dodatkowo.


Niestety sprawdzić jest niezmiernie trudno, a to z powodu znalezienia tak usytuowanego mieszkania; szczyt - ostatnie piętro - (nikt nie grzeje od góry, z dołu i z boku zresztą też) :< , ściany od wschodu, zachodu oraz największa, najdłuższa część lokalu - północ :cry: Co do żeberek w kaloryferach to w tak usytuowanym lokalu jest ich najwięcej...
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #37 dnia: Listopada 12, 2013, 14:43:48 »
Cytat: "novi82"
Także niech dopłace za prąd 400 zl miesiecznie tj. 1600zl (mało prawdopodobne) za 4 miechy i mam ciepełko minus zwrot...To nie wyjdzie 2, 5 k dopłaty.

Fakt, spółdzielnia liczy sporo. Ale elektryczne jest też drogie, przynajmniej do momentu tego rozliczenia to był najdroższy sposób ogrzewania. Jeśli chcesz się zmieścić w 1600 zł to tak z grubsza licząc, przyjmując moc grzejnika 1kW:
1 kW x 24h x 0,6 zł/kwh x 120 dni = 1728 zł.
Ten 1kW to oczywiście taka średnia dobowa przyjęta do wyliczanki, wynik na koniec sezonu będzie zależał przede wszystkim od faktycznej mocy grzejnika i czasu jego włączenia w czasie doby - w wyliczance założyłem pracę przez całą dobę, jednak jednocześnie grzejnik ma na pewno więcej niż 1kW mocy.

Offline novi82

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
C.O.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopada 12, 2013, 15:15:41 »
Zgadza się ogrzewanie elek. jest bardzo drogie. Nie mniej jednak 2,5 k chyba nie wydam? A przypomnę że zimę spędziłem w swetrze grzejąc się tak że luksusu nie było,więc nie grzałem się jak szalony :) tak więc na elek. też nie będę szalał. Za czym przegoniłem trasę C.O. to potrafiło minąć sporo czasu za czym grzejnik się nagrzał(a podzielnik stukał). Sprawa druga że nie muszę podnosić temperatury w mieszkaniu z 16 stopni c , tylko najniżej miałem przy otw. łazience 19 stopni bez grzania w pokojach przy sporych mrozach tj. do ok. -10. Więc dogrzewałem do tych 21,5 -22 i za to przyszło w sumie zapłacić mi 3,7 k za ogrzewanie w 50m2, jak to mówią awsome :) Oczywiście jak zakończę sezon umieszczę na forum jak to wyszło z tą elektryką. Doszedł jeden dod. czynnik który trochę zmienia tj. plastikowe okna w piwnicy. Wyraźnie czuję że w mieszkaniu jest cieplej(parter). Pożyjemy zobaczymy...

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #39 dnia: Listopada 12, 2013, 17:24:20 »
jednak musisz brać pod uwagę że jak mocno podgrzejesz pradem to podzielniki też mogą Ci się włączyć - kontroluj to bo się zdziwisz ;(

p.s.
 sprawdź czy ci Ciepło nie ucieka z mieszkania:

- okna
- drzwi
- podłogi (np panele bez maty)

etc...


--
Jacek

Offline novi82

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 12, 2013, 22:32:41 »
Za 3,7 k to można domek dogrzać ale nie istotne... Proszę nie traktować mnie jak idiotę,sprawdź i zamknij okna itp :) dziękuje. Mieszkanie które grzeje posiadam od 2005 :)(często była nadpłata i rzadko nie dopłata maks500zł) Więc proszę mnie nie pouczać jak się efektywnie grzać, mówię serio grzeje się rozsadnię. A te podzielniki są ustawione na pomiar od 36 stopni. Bo gdyby nie to zapłacił byś za lato! Nie mniej jednak nie chciałem urazić forumowiczów. Zaś czekam na pomoc co z tym fantem zrobić?

Offline solar

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 314
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 12, 2013, 22:58:10 »
Cytat: "Power"
Co do żeberek w kaloryferach to w tak usytuowanym lokalu jest ich najwięcej...

Właśnie ta zwiększona ilość żeberek powinna być rekompensatą braku sąsiada. Tak wymyślono w czasach kiedy nie było podzielników, po to, aby taka sama temperatura była jak w pomieszczeniu z sąsiadami. Aktualne zostaje pytanie o współczynniki przy rozliczeniach.
_

Offline novi82

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
C.O.
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 13, 2013, 17:55:55 »
Współczynniki nie są złe , z tego co wynika mam największy rabat na parterze szczytowym. Jednakże co z tego jak mało osób w bloku się grzeję? Nie ma na kogo rozłożyć kosztów z podzielników. Moi rodzice mieszkają na 4 pietrze i mimo wys. współczynników maja zwroty bo po prostu nie muszą się grzać(mają w domu ciepło). Więc ta opcja bierze w łep. Oddał bym te kilka żeberek za ciepło co mają choćby piętro wyżej :) Bez dogrzewania w pokojach..

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #43 dnia: Listopada 14, 2013, 08:26:24 »


Pismo przyszło wczoraj (13 listopad 2013)

Offline stokrotka84

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Rozliczenie kosztów C.O. w SM Chemik
« Odpowiedź #44 dnia: Listopada 14, 2013, 08:33:46 »
rbk, hej ale że jak, że kiedy i dlaczego... kiedy to dostałeś? do mnie nic jeszcze nie doleciało a byłoby miło....