Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Osiedle Dąbrówki - aktualności  (Przeczytany 24066 razy)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpnia 25, 2015, 22:17:44 »
A wystarczy ze tylko jeden nie będzie dbal i moje bezpieczeństwo jak i bezpieczeństwo mojej rodziny jest zagrożone.

Czyli wystarczy zrobić tak, jak zasugerowałem wcześniej. Wystarczy system podgrzewania zmienić na taki, który tego zagrożenia nie stwarza. I wcale nie ma takiej potrzeby, aby ograniczać się tylko do kosztownej inwestycji przyłączania do sieci miejskiej.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpnia 25, 2015, 22:38:01 »
Czyli wystarczy zrobić tak, jak zasugerowałem wcześniej. Wystarczy system podgrzewania zmienić na taki, który tego zagrożenia nie stwarza. I wcale nie ma takiej potrzeby, aby ograniczać się tylko do kosztownej inwestycji przyłączania do sieci miejskiej.
nie każdy jest takim liczygroszem jak ty i koowalski. niestety (dla was)mieszkacie w zasobach mieszkaniowych spółdzielni. z waszych wpisów wynika, że większość (jak nie wszystko) co spółdzielniane to złe - w porządku - macie prawo tak sądzić. tylko nie rozumiem jednego - skoro z was tacy super ekonomiści i tak nie możecie zdzierżyć tego jak te spółdzielnie was grabią - to po co od 30 lat żyjecie w ich zasobach mieszkaniowych. chyba każdy logicznie myślący człowiek, który tak bardzo cierpi, najmniej 20 lat temu by się wypiął na mieszkanie spółdzielcze i wziąłby kredyt na własną parcelę z domem. koowalski - uprzedzam chłopie twoje durne insynuację- nie mam żadnego interesu spółdzielnianego pisząć to. prawda jest taka - nie podobają wam się ogólne warunkli życia w spółdzielni - droga otwarta - do widzenia. idźcie montujcie piecyki, ty wojtku - grzej sobie mieszkanie dekoderem i dvd (gdzieś taki wywiad z tobą widziałem), macie świeczki, patyki i inne bajery. powodzenia. ale zrozumcie też innych, dla których nie jest problemem zapłacić 100 zł więcej i mieć to wszystko w d.u.p,i,e.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpnia 26, 2015, 00:40:44 »
...ale zrozumcie też innych,

Z Twojej wypowiedzi wynika, że ten apel powinieneś w pierwszej kolejności skierować pod swój adres. No chyba, że ta cała Twoja wypowiedź ma być świadectwem tego, jak Ty rozumiesz innych. Wówczas nie pozostaje mi nic innego, jak tylko pogratulować Ci sumienności i uporu w nagminnym troszczeniu się o moje dobro życiowe. Dzięki za wysiłki! Ale muszę Cię rozczarować. Miałem znacznie lepszych doradców. A tak a propos, to mnie jest to zupełnie obojętne jak Ty będziesz się ogrzewał lub skąd będziesz czerpał ciepłą wodę. Możesz się nawet podłączyć do źródeł geotermalnych dyrektora z Torunia. Pewnie będzie to dla Ciebie łatwiejsze (nawet jeśli słono kosztuje), niż zrozumienie tego, co mówią inni. Pozdro
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2015, 00:42:51 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpnia 26, 2015, 06:15:22 »
Wojtek Dudek. Owszem można kupić nowy ogrzewacz ale co w wypadku jak nie każdego na to stać? Łatwo napisać trzeba iść i kupić. Nie przekonasz mnie do swoich racji bo nikt mi nie jest w stanie zagwarantować że w moim budynku jest bezpiecznie, a jezeli jest możliwość zmniejszenia tego zagrożenia nie aż tak wielkimi kosztami to o czym tu mowa.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpnia 26, 2015, 11:17:39 »
nie każdy jest takim liczygroszem jak ty i koowalski. niestety (dla was)mieszkacie w zasobach mieszkaniowych spółdzielni. z waszych wpisów wynika, że większość (jak nie wszystko) co spółdzielniane to złe - w porządku - macie prawo tak sądzić. tylko nie rozumiem jednego - skoro z was tacy super ekonomiści i tak nie możecie zdzierżyć tego jak te spółdzielnie was grabią - to po co od 30 lat żyjecie w ich zasobach mieszkaniowych. chyba każdy logicznie myślący człowiek, który tak bardzo cierpi, najmniej 20 lat temu by się wypiął na mieszkanie spółdzielcze i wziąłby kredyt na własną parcelę z domem. koowalski - uprzedzam chłopie twoje durne insynuację- nie mam żadnego interesu spółdzielnianego pisząć to. prawda jest taka - nie podobają wam się ogólne warunkli życia w spółdzielni - droga otwarta - do widzenia. idźcie montujcie piecyki, ty wojtku - grzej sobie mieszkanie dekoderem i dvd (gdzieś taki wywiad z tobą widziałem), macie świeczki, patyki i inne bajery. powodzenia. ale zrozumcie też innych, dla których nie jest problemem zapłacić 100 zł więcej i mieć to wszystko w d.u.p,i,e.
Słuchaj Dapol, nie chodzi o to że nie podoba nam się mieszkanie w zasobach spółdzielni tylko o to że jesteśmy (my mieszkańcy zasobów spółdzielni) notorycznie okradani i chcemy zmienić po prostu władze w SM ale ciężko z tym bo ludziom nie chce się wychylać i chodzić na zebrania i walne zgromadzenia, niestety póki ludzie sami nie zaczną chodzić i chcieć czegoś zmienić to niedługo będziemy płacić po 700zł miesięcznie, ale najgorsze w tym jest to że widocznie ludzie w Policach są coraz bogatsi i ich na to stać by nabijać kasę władzom SM . Spółdzielnia jak sama nazwa wskazuje jest dobrem wspólnym i trzeba się nią interesować, a ludzie odpuścili i władzę przejęła WŁADZA ( sorry za kolokwializm) i tak się rozbestwiła, bo zobaczyła, że i tak zapłacimy, a płacić będziemy coraz więcej i to jest smutna prawda.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Osiedle Dąbrówki - aktualności
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpnia 26, 2015, 11:22:33 »
Beny2002.
Ja nie staram się tu nikogo i do niczego przekonywać. Broń Boże! Każdy ma swój rozum i wie, co jemu odpowiada najlepiej. I żeby nie było wątpliwości. Nie potępiam też niczyich starań w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Wręcz przeciwnie! Pochwalam ludzi, którzy przejawiają taką troskę. Także Ciebie. Moja dyskusja skupiona jest jedynie wokół metod rozwiązania tego problemu. A problem rozwiązać można na wiele sposobów. Przyłączenie do sieci miejskiej jest tylko jednym z tych sposobów. Niewątpliwie istotnym argumentem są w tej sprawie koszty takiej modernizacji. I o tym jest tu dyskusja. Czyli dobór odpowiedniej metody zaopatrywania w ciepłą wodę, która spełniać będzie normy pod względem bezpieczeństwa i efektywności, ale dla wielu użytkowników również pod względem ekonomicznym. Właśnie o tym, w sposób całkowicie luźny i bez narzucania się komukolwiek, ja tu rozmawiam. Nie wiem skąd biorą się Twoje uwagi, że ja niby staram się tu Ciebie, lub kogokolwiek, do czegoś przekonywać? Nic z tych rzeczy nie ma tu miejsca.
I na koniec jeszcze coś z zakresu ekonomii. Inwestycja przystosowania budynku do zasilania w ciepłą wodę z sieci miejskiej jest jedną z kosztowniejszych inwestycji. Przystosowanie i zasilenie jednej klatki w bloku czteropiętrowym to wg mnie koszt rzędu co najmniej 25 - 30 tys. zł (o ile PEC weźmie na siebie koszty doprowadzenia tej wody do bloku!). Nie licząc kosztów przystosowania samych mieszkań do czerpania tej wody. Czyli średnio licząc nie jest to aż takie tanie. Ale jak już powiedziałem wcześniej, wybór należy do samych zainteresowanych i to niezależnie od tego, co ja i inni o tym myślą.