Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Nowy Dyrektor w Białej  (Przeczytany 724934 razy)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #255 dnia: Września 11, 2013, 08:35:48 »
Grzegorz, jakich dodatkowych środków??? Każda wychowawczyni w przedszkolu powinna umieć poprowadzić rytmikę. W nauczaniu początkowym (I-III kl. szkoły podstawowej) nie ma nawet osobnego nauczyciela od muzyki, zajmuje się tym wychowawca.
Rytmika w przedszkolu powinna być elementem normalnych zajęć, nie żadnym dodatkowo płatnym wybrykiem.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #256 dnia: Września 11, 2013, 08:55:38 »
Powinna ale nie jest.
Nie dlatego, że brak kwalifikacji pracownikom przedszkoli, bo Panie nauczycielki, w ramach realizacji podstawy programowej, prowadzą zajęcia umuzykalniające(śpiew, taniec, zabawy muzyczne).
Jednak sami nauczyciele i rodzice zgodnie stwierdzają, że rytminka - czyli zajęcia przy "żywej" muzyce, nie odtwarzanej z płyty tylko granej na instrumencie, przynosi dzieciom duzo więcej frajdy i daje lepsze efekty dla rozwoju dzieci. A to już nie mieści się w normach programowych i nie jest realizowane w formie zajęć przedszkolnych, tylko w formie zajęc dodatkowych(nie kazdy nauczyciel potrafi grać na pianianie, gitarze itd).

Dlatego, takie zajęcia były do tej pory realizowane jako dodatkowe.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #257 dnia: Września 11, 2013, 09:06:40 »
Cytat: "Wykidajło"
Grzegorz, jakich dodatkowych środków??? Każda wychowawczyni w przedszkolu powinna umieć poprowadzić rytmikę. W nauczaniu początkowym (I-III kl. szkoły podstawowej) nie ma nawet osobnego nauczyciela od muzyki, zajmuje się tym wychowawca.
Rytmika w przedszkolu powinna być elementem normalnych zajęć, nie żadnym dodatkowo płatnym wybrykiem.
Dokładnie tak jak mówisz wykidajło. Moja starsza córka własnie poszła do przyszkolnej zerówki i oczywiście rytmiki już nie ma. Za to jest religia... A gdzie poszanowanie dzieci nie katolickich. Te usuwanie dodatkowych zajęć jest pod osłonką nie dyskryminowania innych, których nie stać na te zajęcia.... Żenada. Szumilasowa mści się za to żę 80 % rodziców nie załapało się na jej wizje 6 latków w pierwszej klasie. Przepraszam za off top, ale cięcia przedszkolne, tak jak mówi Grzegorz, to niestety odgórna DEBILNA ustawa. Na szczęście córcia w żłobku ma rytmikę.
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Amelia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #258 dnia: Września 11, 2013, 09:23:46 »
Cytat: "rbk"
Cytat: "sz"
jakos nie iwdze zwiazku przedszkoli z tym co dzieje sie w Bialej


Cytat: "Amelia"
dla naszych dzieci

Cytat: "Amelia"
oszczędności

Cytat: "Amelia"
Wszystkie zajęcia młodych grup sportowych odwołane

jeszcze taka mała ciekawostka odnośnie basenu : dzieci, które czynnie uprawiają sport i należą do naszej ,,Ósemki " chodziły na basen na 6 rano, w tym roku nie maja takiej możliwości chociaż o tej porze basen świeci pustkami , zaczynają treningi pływackie w szczecinie na WDSie a przecież basen mają pod nosem ( dwie godziny na dojazd dla młodzieży uczącej się to trochę dużo, więc nie wiemy jak to wyjdzie w ,,praniu" ) tam jednak nie robią żadnych problemów. Brak słów......

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #259 dnia: Września 12, 2013, 08:23:49 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Powinna ale nie jest.
Nie dlatego, że brak kwalifikacji pracownikom przedszkoli, bo Panie nauczycielki, w ramach realizacji podstawy programowej, prowadzą zajęcia umuzykalniające(śpiew, taniec, zabawy muzyczne).
Jednak sami nauczyciele i rodzice zgodnie stwierdzają, że rytminka - czyli zajęcia przy "żywej" muzyce, nie odtwarzanej z płyty tylko granej na instrumencie, przynosi dzieciom duzo więcej frajdy i daje lepsze efekty dla rozwoju dzieci. A to już nie mieści się w normach programowych i nie jest realizowane w formie zajęć przedszkolnych, tylko w formie zajęc dodatkowych(nie kazdy nauczyciel potrafi grać na pianianie, gitarze itd).

Moja kuzynka uczyła się w studium wychowania przedszkolnego. Gra na instrumencie była jednym z przedmiotów. Żaden cud, tu nie trzeba zagrać kwartetu smyczkowego g-mol, tylko utwory typu "zielony walczyk, raz, dwa, trzy". Jeżeli w polickich przedszkolach nie ma pań z takimi kwalifikacjami, to coś jest nie tak z zatrudnianiem.
Nie dziwię się, że nauczyciele są za rytmiką - też bym popierał godzinę wolnego w czasie pracy i znajdował uzasadnienia, dlaczego powinien to robić kto inny :)
Rodzice generalnie rzadko się sprzeciwiają temu, co mówią nauczyciele. A ja widziałem w TV występ pani, która podobno uczy(ła) rytmiki w jednym z polickich przedszkoli. Muzycznie było to straszne. Rodzice tych dzieci powinni być wdzięczni ustawodawcy.

Cytat: "Amelia"
jeszcze taka mała ciekawostka odnośnie basenu : dzieci, które czynnie uprawiają sport i należą do naszej ,,Ósemki " chodziły na basen na 6 rano, w tym roku nie maja takiej możliwości chociaż o tej porze basen świeci pustkami

Basen jest czynny od 7.15, ostatnia seria kończy o 22.15. W praktyce pewnie pracują 7-23, czyli równo dwie zmiany. Może o to chodzi?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Amelia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #260 dnia: Września 12, 2013, 13:13:35 »
Cytat: "Wykidajło"
Basen jest czynny od 7.15, ostatnia seria kończy o 22.15. W praktyce pewnie pracują 7-23, czyli równo dwie zmiany. Może o to chodzi?
_________________

 Basen czynny jest od godz 6

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #261 dnia: Września 12, 2013, 13:22:46 »
Oburzeni rodzice i spoleczeństwo nie składa broni:
http://powiatpolicki.pl/aktualnosci/578-ruch-spoleczny-zlozyl-na-rece-starosty-polickiego-kolejny-apel.html
A nowa Dyrektorka już zaczęła swoje rządy w ten sposób, że wielu rodziców już teraz szuka innych szkół by przenieść swoje pociechy

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #262 dnia: Września 12, 2013, 13:25:07 »
niestety link nie działa ,przesyłam artykuł : cytując za powiatpolicki.pl:
Wczoraj o godzinie 10:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach doszło do spotkania reprezentantów inicjatywy społecznej z Leszkiem Guździołem, starostą polickim, na którego ręce złożono apel zawierający cztery postulaty.
Pierwszy z nich mówi o unieważnieniu Uchwały nr 488/2013 powołującej komisję konkursową mającą za zadanie wyłonić dyrektora Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz Uchwałę nr 489/2013 zatwierdzającą pracę komisji i powołującą na to stanowisko Agatę Markowicz-Narękiewicz.

Apelujący wnoszą również o przywrócenie na stanowisko dyrektora placówki Beaty Golisowicz, która zarządzała Zespołem Szkół od 2003 roku.

Jeden z punktów skierowanego do starosty apelu mówi o zaprzestaniu działań zmierzających do wyłączenia obiektów sportowych spod zarządzania Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Przypomnijmy, że pomysł ten przedstawił Zarząd Powiatu podczas odbywającej się w listopadzie roku ubiegłego sesji Rady Powiatu. Zarząd Powiatu chciałby stworzyć coś na wzór Ośrodka Sportu i Rekreacji działającego w gminie Police, aby efektywniej móc wykorzystywać obiekty sportowe zlokalizowane na terenie "Białej" Szkoły.

- Szkoła jest wspaniałym opiekunem tych obiektów. To najlepiej utrzymane tego typu obiekty w Polsce - powiedział na listopadowej sesji ku zaskoczeniu swoich partyjnych kolegów Edward Jędruch, radny z ramienia polickiej Platformy Obywatelskiej.

Inicjatorzy ruchu społecznego apelują również o wznowienie rozmów z Gminą Police zmierzających do przekazania zarządzania Zespołem Szkół.

Offline andrexx

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 67
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #263 dnia: Września 12, 2013, 13:33:32 »
Cytat: "czarna_301"
:
nowa Dyrektorka już zaczęła swoje rządy w ten sposób, że wielu rodziców już teraz szuka innych szkół by przenieść swoje pociechy


Czarna a co takiego teraz się dzieje, że rodzice rozważają aż tak drastyczna decyzję w sprawie swoich dzieci?

Moje dziecko na przyszły rok miało złożyć papiery do Białej.
Teraz chyba tego nie zrobi, bo widzę, że wszystko idzie tam ku gorszemu.
 Kłopoty z lekcjami w-f, pewnie klasy gdzie dzieci uczęszczają do Loknic do likwidacji,przypuszczalne cięcia zajęć,  niepewność, opór i walka z nową dyrektor

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #264 dnia: Września 12, 2013, 13:40:42 »
nardzi trafnie to wszytsko sam sobie opisales andrexx ,cięcia zajęc wlasnie się zaczęły :(

Offline czarna_301

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 209
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #265 dnia: Września 12, 2013, 13:41:23 »
Nowa pani dyrektor już poobcinała godziny rozszerzone dla 2 klas LO oraz chce przenosić uczniów z klasy do klasy jeśli będa się upierać do swoih rozszerzeń

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #266 dnia: Września 12, 2013, 14:37:49 »
Cytat: "andrexx"
Cytat: "czarna_301"
:
nowa Dyrektorka już zaczęła swoje rządy w ten sposób, że wielu rodziców już teraz szuka innych szkół by przenieść swoje pociechy


Czarna a co takiego teraz się dzieje, że rodzice rozważają aż tak drastyczna decyzję w sprawie swoich dzieci?

Moje dziecko na przyszły rok miało złożyć papiery do Białej.
Teraz chyba tego nie zrobi, bo widzę, że wszystko idzie tam ku gorszemu.

Wyluzuj. Masz jeszcze pół roku na decyzję. Nie ma idealnych szkół.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #267 dnia: Września 12, 2013, 16:08:52 »
Cytat: "Wykidajło"
Moja kuzynka uczyła się w studium wychowania przedszkolnego. Gra na instrumencie była jednym z przedmiotów. Żaden cud, tu nie trzeba zagrać kwartetu smyczkowego g-mol, tylko utwory typu "zielony walczyk, raz, dwa, trzy".


I co Wykidajło? Twoja kuzynka prowadzi rytmikę w przedszkolach?
Jestem pewien, że nauka gry na instrumentach w studium wychowania przedszkolnego niestety nie wystarczy na opanowanie instrumentu nawet na tak podstawowym poziomie jak "zielony walczyk".
A wiem co mówię, bo jestem absolwentem szkoły muzycznej i gram na pianinie i gitarze.

Cytat: "Wykidajło"
Nie dziwię się, że nauczyciele są za rytmiką - też bym popierał godzinę wolnego w czasie pracy i znajdował uzasadnienia, dlaczego powinien to robić kto inny :)


Po pierwsze, jednorazowe zajęcia z rytmiki w przedszkolu trwają pół godziny, 60 minut to za dużo dla małych dzieci aby zachowały koncentrację.
Po drugie, tak się składa, że najpierw na zebraniu ogólnym, rodzice powiedzieli chcemy rytmiki i jesteśmy gotowi za nią zapłacić. A dopiero po zebraniu, na spotkaniu w grupie rodzice zapytali panie nauczycielki i usłyszeli opinie Pań. Na marginesie dodam, że podczas zajęć z rytmiki Panie sa razem z grupą i uczestniczą w zajęciach, nie jest to zatem dla nich przerwa na kawę.

Cytat: "Wykidajło"
Jeżeli w polickich przedszkolach nie ma pań z takimi kwalifikacjami, to coś jest nie tak z zatrudnianiem.


Jednym z warunków uzyskania zatrudnienia w takiej placówce jak przedszkole jest posiadanie odpowiedniego, kierunkowego wykształcenia. Bez tego nie można być nauczycielem w przedszkolu.

Wykidajło, w przeciwieństwie do Ciebie mam obecnie dziecko w przedszkolu. Codziennie rozmawiam z rodzicami o funkcjonowaniu przedszkola. Codziennie też obserwujemy jego pracę i pracę Pan z naszymi dziećmi. I potrafimy określić czego chcemy, a czego nie.
Na ostatnim zebraniu określiliśmy, że chcemy zajęć dodatkowych z rytmiki dla naszych dzieci, bo takich zajęć nie ma w ramach programowych w przedszkolu. Pozwól więc, że sami sobie to spróbujemy zorganizować.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #268 dnia: Września 12, 2013, 18:17:06 »
Pytanie!!
Czy to prawda że zrobiono Po to zamieszanie ze stanowiskiem Dyrektora Białej aby Pan P. wraz z Panią Posłanką K. Przejąć we władanie nowo wybudowana   Hale Sportową.
Pamiętacie Państwo jak była próba przekazania Białej do   Gminy ,ale bez Hali sportowej.
Łącząc  powyższe fakty z innymi informacjami ,zaczyna to być bardzo prawdopodobne.
Może się znajdzie ktoś kompetentny i zaspokoi moją ciekawość.
Nie będę polemizował z odpowiedziami nabijaczy punktów.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] Nowy Dyrektor w Białej
« Odpowiedź #269 dnia: Września 12, 2013, 20:34:47 »
Cytat: "Amelia"
Cytat: "Wykidajło"
Basen jest czynny od 7.15, ostatnia seria kończy o 22.15. W praktyce pewnie pracują 7-23, czyli równo dwie zmiany. Może o to chodzi?

 Basen czynny jest od godz 6

Wg tego harmonogramu pierwsze wejścia są o 7.15. To info ze strony Białej.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Cytat: "Wykidajło"
Moja kuzynka uczyła się w studium wychowania przedszkolnego. Gra na instrumencie była jednym z przedmiotów. Żaden cud, tu nie trzeba zagrać kwartetu smyczkowego g-mol, tylko utwory typu "zielony walczyk, raz, dwa, trzy".


I co Wykidajło? Twoja kuzynka prowadzi rytmikę w przedszkolach?

Owszem. Dostała pracę normalnie, a nie po znajomości czy linii partyjnej, więc się bała odmówić.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jestem pewien, że nauka gry na instrumentach w studium wychowania przedszkolnego niestety nie wystarczy na opanowanie instrumentu nawet na tak podstawowym poziomie jak "zielony walczyk".
A wiem co mówię, bo jestem absolwentem szkoły muzycznej i gram na pianinie i gitarze.

No to Ci nie podskoczę, bo ja mam zaledwie dwa lata ogniska muzycznego i "Marsz turecki" jako najtrudniejszy opanowany utwór na fortepian. A na gitarze to CadG.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wykidajło, w przeciwieństwie do Ciebie mam obecnie dziecko w przedszkolu. Codziennie rozmawiam z rodzicami o funkcjonowaniu przedszkola. Codziennie też obserwujemy jego pracę i pracę Pan z naszymi dziećmi. I potrafimy określić czego chcemy, a czego nie.
Na ostatnim zebraniu określiliśmy, że chcemy zajęć dodatkowych z rytmiki dla naszych dzieci, bo takich zajęć nie ma w ramach programowych w przedszkolu. Pozwól więc, że sami sobie to spróbujemy zorganizować.

Skoro już na taki poziom argumentacji wchodzimy, to przypominam, że - w przeciwieństwie do Ciebie - mam dziecko w Białej. Rozmawiamy z rodzicami o funkcjonowaniu szkoły, obserwujemy jej pracę i potrafimy (w większości przypadków) określić, czego chcemy, a czego nie. Byłoby miło, gdybyś pozwolił już naszym dzieciom spokojnie się uczyć.
Bo na razie to ja w Twoje przedszkole mieszam się nieporównywalnie mniej niż Ty w moją szkołę.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.