Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Telefony z Dual Sim  (Przeczytany 105272 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« dnia: Lipca 17, 2013, 15:09:27 »
Jako, że posiadam kartę Aero2, rozglądam się w internetach poszukując informacji, czy jest sens kupować telefon z obsługą dwóch kart SIM. Jakie macie z tym doświadczenia? Jaki model telefonu (najlepiej z Androidem, a i nie z górnej półki cenowej ;) ) polecacie?

Na razie moją uwagę przykuł Samsung Galaxy S Duos (GT-S7562).

Pozdrawiam
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 17, 2013, 15:14:38 »
Cytat: "Kuba"
Na razie moją uwagę przykuł Samsung Galaxy S Duos (GT-S7562).


Mam ten telefon od grudnia, w sumie jest spoko, czasem przymula, jak odpali sie kilka aplikacji na raz, ogolnie jestem zadowolony.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 22, 2013, 08:50:09 »
Witam.
Karte Aero2 użytkuje już półtorej roku, w telefonie sprawuje się znakomicie: sprawdzanie poczty, przegladanie stron, YT tez potrafi pociągnąć. Wcześniej posiadałem SGS+ i przekładanie karty było męczące więc, tydzień temu telefon sprzedałem i zamówiłem na allegro ZTE V987 za 800zl, ma dotrzeć do konca miesiąca. Telefon 5" HD, 4rdzenie 1gb ramu, bateria 2500mAh, noi oczywiście dual-sim (standby) ze wsparcie Aero2.
Wcześnie testowałem Lenovo A820, tel. tańszy bo za ok 600zl, ekran 4,5 qHD, podzespoły identyczne, bateria ok. 2100mAh.
Zamiast markowych tel: Samsung, Sony, HTC,LG warto zainwestować w takich producentów jak: Lenovo, ZTE, Huawei, Zopo, Thl
Np wspomniany ZTE V987 wydajnością nie odbiega od SGS3 a cena niższa o połowę i do tego dualsim
Jeśli chcesz zakupić tel z dual-simem to odwiedź strone telchina.pl i swiatandroid.pl

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 22, 2013, 09:11:29 »
Jasiu86, z ciekawości zapytam, ZTE nie ma jakiegoś standardowego ekranu? Samsungi mają te amoledy itp.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 22, 2013, 09:25:46 »
W SGS+ miałem super amoled. W V987 jest TFT, IPS - czyli lepsze szerokie kąty widzenia, dodatkowo posiada One Glass Solution (OGS) - co to jest? nie mam pojęcia :P nie znalazłem nigdzie pełnego opisu ale chyba coś na wzór gorilla glass. w SGS+ miałem 4" i ok 230PPI. ZTE ma 5" ekran HD co daje  ok. 294 ppi. (piksele na cal)

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 22, 2013, 09:32:43 »
technologia OSG (One-Glass-Solution) pozwala zmniejszyć ilość układów odpowiedzialnych za wykrywanie dotyku, co przekłada się właśnie na wyjątkowo cienki profil całego wyświetlacza.

źródło: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2013/28/lg-optimus-g2-bedzie-mial-najcienszy-ekran-lcd-na-swiecie.aspx

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 22, 2013, 09:35:38 »
Jasiu86, o tyle śmiesznie, że jestem właśnie na etapie wnerwienia, bo noszę dwa telefony, a szukałem takiego z dual sim, do tego mam sgs+ i powoli przymierzam się na coś innego, dlatego podpytuję ;)

Oglądałeś jeszcze jakieś inne modele? bo 5" to spora kobyła :P
Lenovo A280 nie ma matrycy hd (szkoda) i jest ciut mniejszy (dla mnie na plus), reszta podobna.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 22, 2013, 09:44:59 »
Modelów jest naprawdę sporo. Ale powtarzam mówimy tu o markowych telefonach chińskich producentów a nie o chińskich podróbkach. Napisz czego potrzebujesz: ekran 4"czy 4,5" , qHD czy HD, procek słabszy np 2rdzenie czy taki co pociągnie najlepsze tytuły na androida 4x1,2/1,5gh + 1/ 2Gb ramu, bateria 1500,2000 czy 2500mAh?
Kolega z którym pracuje zakupił Lenovo A820: 4,5"qHD, 4rdzenie,1gb ramu, bateria 2000mAh, odpala najlepsze gry, wygodna i szybka obsługa 2-kart sim.
W SGS+ masz 515ramu z czego do wykorzystania na apki masz ile..? 100ramu? w A820 po odjęciu sytemu zostało nam ok.500-550ramu więc można swobodnie działać z kilkoma apkami w tle

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 22, 2013, 10:03:09 »
Właśnie problem z tym ramem, niewiele zostaje.
Potrzebuję telefonu za powiedźmy 700-900zł.

Calami zbliżony może być do sgs+, jak będzie większy to trudno - przyzwyczaję się,
czyli te 4-5" może być. qHD i HD - to i to wchodzi w grę. Co do procków, im więcej tym lepiej, adekwatnie do baterii, aby chociaż ten jeden pełny dzień podziałał. Oczywiście z funkcją Dual sim.

Możesz takie hiciowy wypisać, właśnie jak zte, lenovo? coś jeszcze jest topowego na  rynku bez brandu samsung/htc?

Ten ZTE mi pasuje, cena w granicy, parametry super, pozytywne recenzje, więc może i ja się na niego skuszę.

Drugi telefon, którego także muszę wymienić, to telefon do 600zł, bez dual sim, im mocniejszy tym lepiej w tej cenie, polecisz coś?

Jak z aktualizacjami softu do takich telefonów? są jakieś problemy? aktualizują je?
bo sgs+ to nie flagowy model samsuna i zapomnieli o aktualizacjach, rozwój się zatrzymał na andku 2.3.x.


Podejrzewam, że każdy telefon teraz, w tej cenie będzie szybszy niż sgs+.
Dzięki za info.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 22, 2013, 10:05:13 »
O właśnie ten Lenovo mi się rzucił w oczy, ale na razie nie widziałem zbyt wielu recenzji tego modelu, więc się wstrzymałem z zakupem ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 22, 2013, 10:07:12 »
Zapraszam do lektury :)
http://swiatandroid.pl/recenzja-lenovo-a820-z-ukladem-mediatek-mt6589-wideo/

Moj V987 będzie raptem 2mm szerszy i 6mm dłuższy a będzie miał już 5"HD i baterie 2,5k mAh

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 22, 2013, 10:15:57 »
Cytat: "Kuba"
Lenovo


Brak flashu dyskryminuje dla mnie ten telefon, jeszcze jedno co w filmiku babka powiedziała, brak diody led (aparat).

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 22, 2013, 10:19:53 »
musze wyjsc, podebatuje my za godz :P

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 22, 2013, 12:19:05 »
Jak na razie w tych topowych modelach, to ten ZTE daje radę (czytam opisy i opinie), polećcie jeszcze coś tańszego, do 600zł.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 22, 2013, 12:48:52 »
Witam ponownie.
Właśnie wykonałem telefon do kolegi z pracy, który posiada Lenovo A820 i faktycznie nie odpalał flasha, ale wystarczyło zainstalować apk Adobe Flash Player w jego przypadku pod 4.0 ICS i teraz obługuje flasha na stockowej przegladarce.