Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Telefony z Dual Sim  (Przeczytany 105229 razy)

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 23, 2013, 14:40:33 »
ZTE V987 zamówiłem alledrogo za799zl - sprzedający TradeConnect, mam nadzieje że dotrze za tydzień, bo 2 września mam delegacje.

Telefony z dual simem wysyłane z polski do zakupienia w tym sklepie, ale uprzedzam, że  jest straszna przebitka.
http://sklep.swiatandroid.pl/index.php?cPath=8&osCsid=86088ca909427ed3b5909de99ec58805

O własnie, polecam ZTE V970 dla mniej wymagających

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 26, 2013, 16:50:41 »
Witam wszystkich :D
Dzisiaj tj. 26.08.2013 otrzymałem paczkę z telefonem ZTE V987.
Na telefon czekałem 10 dni roboczych.
Krótką recenzje oraz fotki wstawię później.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 27, 2013, 22:01:10 »
Witam wszystkich.
Na wstępie prage zaznaczyć, że pierwszy raz piszę recenzje. Chodzi oczywiście o wspomniany wcześniej telefon  V987.
Jest to telefon firmy ZTE, która jest jedną z największych chińskich firm telekomunikacyjnych oferujących nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne i dostęp do internetu. ( pozostali giganci z chin to: Huawei, Lenovo. Zopo, Jiayu) więc jest to telefon markowy a nie chińska podróbka. Telefon zamówiony z allegro za 799zł. Czas oczekiwania 13 dni kalendarzowych. Ku mojemu miłemu zaskoczeniu dostałem najświeższą edycje tego modelu, jest to edycja 06.2013, w której wgrano świeży soft. W tej edycji nie musimy się obawiać że otrzymamy tel. z tzw artefaktami (skaczące piksele) W pudełku znajduje się: instrukcja(po chińsku) telefon, słuchawki(nie testowałem) kabel do transmisji oraz końcówka do ładowarki. Dostałem również gratisy: silikonowe etui oraz dodatkowa folia na ekran(oba bardzo przydatne)oraz rysik. Jeśli chodzi o sam telefon: dobra jakość wykonania
Wyświetlacz: 5.0″ IPS OGS 1280 x 720 (295pikseli na cal) - jest przepiękny, ekran testowałem na dworze w słońcu i muszę przyznać że IPS sprawuje się świetnie, wszystko czytelne i wyraźne. Położyłem obok siebie V987 i Lenovo A820 i jakoś ekranu jest ogromna na + oczywiście dla ZTE. Ekran reaguje bardzo dobrze, najmniejsze muśniecie ekranu aktywuje wybraną opcje, dodatkowa folia ochronna była już przyklejona na ekran, ogromnym plusem jest to, że ekran jest 10-punktowy, Lenowo tylko 2-punktowy.
Procesor: czterordzeniowy Mediatek MT6589 4x1.2 GHz z PowerVR SGX544 + 1 GB RAM, te podzespoły odstawiają dobrą robotę, brak jakichkolwiek spowolnień, na czystym sofcie zostaje ok 600ramu na apki więc można poszaleć z kilkoma w tle lub śmiało można odpalić bardziej wymagające gry.
Pamięć wewnętrzna: 4 GB, slot kart microSDXC z obsługą do 32 GB, ja w swoim zamontowałem SDHC 8GB
Obsługiwane pasma: GSM 900/1800/1900 MHz,UMTS 900/ 2100 MHz - bardzo prosta i szybka obsługa dwóch kart, połączenie z Aero2 zajmuje kilka sek,a prędkość Aero jeśli chodzi o wyświetlanie stron www, obsługa poczty, komunikatorów przebiega szybko i płynnie, można również swobodnie oglądać YT na niskiej rozdzielczości.
Aparat główny: 8 Mpix z autofocusem i diodą doświetlającą LED - REWELACJA!!! zdjęcia wychodzą bardzo ładne, przez przypadek dowiedziałem się że można robić zdjęcia... sekwencyjne? w ciągu sek. trzasnął 13 fotek. Nie kręciłem jeszcze filmów ale jakość video to 720p 30klatek/s
Akumulator: 2500 mAh - użytkuje telefon 22godz i zużyłem ok 30% baterii (standardowe użytkowanie: rozmowy, smsy, serfowanie po sieci z użyciem wifi jak i transferu danych) jasność ekranu ustawiona na średni. Bardzo przydatną opcją jest dioda powiadomień: nieodebrane połączenie, sms lub email, gdy bateria spada poniżej 15% dioda miga na czerwono. Jedyny problem jaki napotkałem to GPS, wiem, że jest to problem spowodowany złymi ustawieniami systemowymi ( ten sam problem miałem w SGS+) należy pogrzebać w plikach sys, na necie jest tutorial jak naprawić tą usterkę. Telefon obsługuje flash player ver.10. Podsumowując: telefon ze świetnym wyświetlaczem, wydajnymi podzespołami i całkiem przyzwoitą bateria oraz bardzo dobrym aparatem. Telefon może śmiało konkurować z SGS III a jak dla mnie to jest o wiele lepszy, ponieważ posiada dualsim+aero2, jakość wykonania jest bardzo dobra a cena 800zł jest bardzo przystępna.

Na koniec kilka fotek podglądowych. Zdjęcia kiepskiej jakości bo wykonane z Huawei G300. Chciałem wstawić miniaturki (czytałem instrukcje na forum :), ale nie potrafię zapisać jako miniatury wiec podaje linki.
http://files.tinypic.pl/i/00437/e0akqcmidzft.jpg  http://files.tinypic.pl/i/00437/8buckuuefy47.jpg  http://images.tinypic.pl/i/00437/3g19hlsz7oh8.jpg   http://pics.tinypic.pl/i/00437/5a7ni6krh17w.jpg

Jeśli ktoś chciałby obejrzeć telefon to jak najbardziej można się gdzieś spotkać na mieście

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 28, 2013, 00:17:58 »
Na wstępie gratuluję udanego zakupu, czy mógłbyś zrobić kilka fotek na dworze, w pomieszczeniu, przy świetle, bez itp ?:)

p.s. znalazłem kolejnego sprzedawcę, który udziela w Polsce serwisu.

http://allegro.pl/show_user.php?uid=22979627

http://allegro.pl/nastepca-v970-zte-v987-aero2-serwispl-profian-i3495142218.html

http://allegro.pl/roczny-pakiet-serwisowy-do-chinskich-telefonow-i3495167647.html

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 28, 2013, 09:52:15 »
No no całkiem ciekawa opcja. ZTE V987 wysyłka z chin 840zł, wysyłka z Polski 1020zł, dodatkowy rok gwarancji 40zł. Gdybym go znalazł wcześniej to napewno bym od niego kupił 840zł tel. +40zł pakiet

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 28, 2013, 11:28:14 »
A ludzie w salonach i tak będą woleli kupić Samsunga Trenda za podobne pieniądze bo "eeee, ZTE, a czo to jest wogle?".
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 28, 2013, 11:55:16 »
Tacy, którzy się nie znają zapewne tak, ale jest sporo osób, która lubi testować, albo kupić coś co nie ma w nazwie samsung, htc etc :D

p.s. kiedyś miałem spv, szok i jeszcze raz szok, co to za telefon, coś ty kupił? co to spv?! :P

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 28, 2013, 12:08:55 »
Nie chwale się i nie szczycę ale na co dzień śledzę nowinki w dziedzinie smartfonów. Nie obrażając nikogo, ale takie dziadostwo jak Samsung Trend GT-S7560 to bym nawet za darmo nie przyjął... Telefon ma allegro za ok 550zł a w środku... jednordzeniowa 800-ka, 768ramu i adreno 200!!! to ledwo co Agry Birds pociągnie..., poza tym telefon jest singlesim, bateria 1600mAh... najzwyklejszy ekran TFT 4"800x480... to nawet nie jakość qHD tylko WVGA...juz lepiej dopłacic kilka zł i zamówic Lenovo A820 albo ZTE V967s
No ale jak ktoś się nie interesuje i woli zapłacić za marke niż za wydajne podzespoły innego producenta jak MediaTek. Pozatym Qualcommy strasznie się przegrzewają, jestem ciekaw kiedy wyjdą smartfony z procesorem od AllWinner'a np A20 lub A31

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #38 dnia: Września 05, 2013, 09:52:32 »
Jak używanie nowego telefonu? Plusy, minusy? Bateria daje radę?

p.s. http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Meizu-MX3-osiem-rdzeni-i-ekran-o-rozdzielczosci-1800-x-1080-pikseli,wid,15950206,wiadomosc.html?ticaid=111409

Chińska maszyna do zabijania :P

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #39 dnia: Września 05, 2013, 14:06:20 »
...poczekam na 64 rdzenie  ;D
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #40 dnia: Września 09, 2013, 09:45:43 »
Witam ponownie. Właśnie wróciłem z delegacji, ZTE V987 użytkowany 2 tyg. Telefon spisuje się świetnie. Przy zakupie (tel. już zrootowany + recovery) miałem wgrany mod V1.0 BM bazujący na JB 4.1.2, teraz mam najnowszy V3.0 BM bazujący na 4.2.1, buckap+instalacja moda zajęła ok 10min, do tego wgrany jest "GravityBox" - jest to aplikacja, w której możemy zmieniać swoje personalne ustawienia, czego nie znajdziemy w stockowych ustawieniach (dodatkowe ust. ekranu, paska statusu, zasilania, itp.) W trasie używałem nawigacji opartej na mapach google. GPS łapie ok. 5-10 sek, błąd pozycji 2-4m, jednak przy tej aplikacji dosyć szybko zużywa baterie(włączona transmisja danych do ściągania map), później używałem nawigacji Sygic (darmowa na 7 dni, ściągnąłem mapę polski, więc nie potrzebna jest dodatkowa transmisja danych w trasie) bateria przy tej nawigacji trzymała 2x dłużej. Aparat: zdjęcia przy dobrej pogodzie wychodzą super, gorzej w pokoju przy słabym świetle, nie strzelałem jeszcze zdjęć z wykorzystaniem lampy led. Przeglądanie zdjęć w galerii: płynne bez jakichkolwiek spowolnień. Całość systemu działa szybko i płynnie. Dodatkowo V3.0BM oferuje instalowanie aplikacji na karcie SD, ściągnąłem Asphalt 7 i Real Racing 3(każda waży grubo ponad 1GB), oba tytuły dedykowane na mocniejsze podzespoły. Obie gry działają bez najmniejszego problemu, RR3 lepsza grafika i odwzorowanie niż A7, dodatkowo wyświetlenie tego wszystkiego na 5" HD robi wrażenie. Przy standardowym dziennym użytkowaniu: rozmowy, smsy, transmisja danych, gps, wi-fi, telefon trzyma 2 dni. Obecnie mam 64%baterii a telefon działa już 24godz od ostatniego ładowania. Testowałem też skype z videorozmowami, jakość audio i video bardzo dobre, zależy też jaki sprzęt i net ma osoba która odbiera rozmowę, przy wideo konferencji można wybrać kamerkę frontową jak i tylny aparat. Jak już pisałem wcześniej obsługa 2 kart sim przebiega szybko i łatwo, przy transmisji danych telefon wyświetla komunikat z której karty pobierać trans. danych.
Czy zauważyłem minusy? NIE. Śmiało i gorąco polecam ten smartfon :)

Cytat: "KrP"
A ludzie w salonach i tak będą woleli kupić Samsunga Trenda za podobne pieniądze bo "eeee, ZTE, a czo to jest wogle?".

Faktycznie! Jak tel. nie nazywa się: Samsung, THC, Sony, Nokia, Iphone, LG, Motorola to już jest bleeee...
Przed wyjazdem znajomi widząc mój tel wnioskują że to SGSIII lub IV, gdy słyszą o ZTE następuje wielkie " ZTE??? A co to takiego :/ ?

rbk dla Ciebie kilka fotek podglądowych


Cytat: "rbk"
p.s. http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Meizu-MX3-osiem-rdzeni-i-ekran-o-rozdzielczosci-1800-x-1080-pikseli,wid,15950206,wiadomosc.html?ticaid=111409
Chińska maszyna do zabijania :P


Owszem Meizu robi niezłe kombajny, jak również swój soft Flyme oraz MIUI oparte na JB, które są bardzo stabilne i ciągle wspierane przez deweloperów jak i samych użytkowników.
Aczkolwiek, czy jest sens inwestować w "ośmiordzeniowy" procek? ( Exynos 5 Octa to 2x4rdzenie, pierwszą ośmiordzeniówke wypuścił MediaTek) http://www.benchmark.pl/aktualnosci/mediatek-mt6592-procesor-mobilny-8-rdzeniowy-zapowiedz.html
Z kolei Qualcomm stawia na wydajne i energooszczędne procki i to mi się podoba. http://www.gsmmaniak.pl/224872/qualcomm-8-rdzeniowe-procesory-glupota/

Offline VIRUS

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #41 dnia: Września 13, 2013, 17:09:12 »
witam czy możecie polecić tel. z Dual Sim ale z ekranem od 5cali ??

Offline Prawdopodobnie

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #42 dnia: Września 14, 2013, 12:13:41 »
Nie wiem jak ta funkcja się nazywa,ale czy ten telefon potrafi połączyć się bezprzewodowo z telewizorem? Telewizor mam firmy Samsung.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #43 dnia: Września 16, 2013, 08:46:20 »
Cytat: "Prawdopodobnie"
Nie wiem jak ta funkcja się nazywa,ale czy ten telefon potrafi połączyć się bezprzewodowo z telewizorem? Telewizor mam firmy Samsung.

Niestety nie. Po3bna jest opcja WiDi (Wireless Display), nie orientuje się czy na dzień dzisiejszy jakiś telefon to posiada, może któryś z flagowców.

Offline Jasiu86

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Telefony z Dual Sim
« Odpowiedź #44 dnia: Września 16, 2013, 09:23:32 »
Cytat: "VIRUS"
witam czy możecie polecić tel. z Dual Sim ale z ekranem od 5cali ??


Meizu MX3, Zopo ZP990, Zopo C2 Platinium, Zopo C3, Zopo BigBlack C7, UMI Cross, UMi X2, Lenovo A850, Lenovo Vibe X, Lenovo K900, Lenovo S920, TCL Idol X, TCL Y910, OrientPhone Mega 6.5,  Faea F2s (Elite), Gionee X817, Cube Talk5H, Cube Talk5, Galapad Galaxy 6