Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565627 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #885 dnia: Września 02, 2016, 13:18:56 »
A tak na poważnie to cokolwiek by nie było zamontowane, to zawsze może zawieść (oby nie)
Tak podchodząc do sprawy to lepiej w ogóle nie ruszać z miejsca :) A na końcu przeguba po prostu fajnie buja wtedy :)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #886 dnia: Października 17, 2016, 21:28:04 »
Zdarzenie miało miejsce 01.09.2016 popołudniem celowo nie podaję godziny zdarzenia, bo idzie mi o uczulenie kierowców którzy obsługują tą linię autobusową by pamiętali że nie są w stanie zmienić praw fizyki i że z własnej "głupoty" mogą spowodować ludzką tragedię.

A ja celowo podam wszystko, co zmroziło mi krew w żyłach...
Dzisiaj 17.10.2016r., godz. - ok. 16:00. Skrzyżowanie ulic; Bogumińska - Komuny Paryskiej - Przyjaciół żołnierza - Wilcza. Skrzyżowanie WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNE! Autobus SPPK nr boczny 781 przejeżdża od str. Polic (stoję na czerwonym świetle już kilka/naście sekund i obserwuję scenkę sytuacyjną) w stron Placu Rodła, tuż przed jadącymi na zielonym - prostopadle do kierunku 107 pojazdami. Horror!!! Kierowca to de..l i zab..ca - mam nadzieję, że jego kamera to nagrała!
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #887 dnia: Października 20, 2016, 17:08:24 »
Zdarzenie miało miejsce 01.09.2016 popołudniem celowo nie podaję godziny zdarzenia, bo idzie mi o uczulenie kierowców którzy obsługują tą linię autobusową by pamiętali że nie są w stanie zmienić praw fizyki i że z własnej "głupoty" mogą spowodować ludzką tragedię.

A ja celowo podam wszystko, co zmroziło mi krew w żyłach...
Dzisiaj 17.10.2016r., godz. - ok. 16:00. Skrzyżowanie ulic; Bogumińska - Komuny Paryskiej - Przyjaciół żołnierza - Wilcza. Skrzyżowanie WYJĄTKOWO NIEBEZPIECZNE! Autobus SPPK nr boczny 781 przejeżdża od str. Polic (stoję na czerwonym świetle już kilka/naście sekund i obserwuję scenkę sytuacyjną) w stron Placu Rodła, tuż przed jadącymi na zielonym - prostopadle do kierunku 107 pojazdami. Horror!!! Kierowca to de..l i zab..ca - mam nadzieję, że jego kamera to nagrała!

 I co? i nic! wnioskuję, że jast przyzwolenie na takie zachowania? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline police1260

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #888 dnia: Października 29, 2016, 17:12:42 »
Czy ja oślepłem, czy na żadnym przystanku nie ma informacji o linii 880. No to zachęta do korzystania z komunikacji miejskiej jak nic. A w Szczecinie przynajmniej tabliczki z nr linii na przystanku, bo co do rozkładów to nie przyglądałem się.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #889 dnia: Listopada 05, 2016, 08:15:33 »
Do zajezdni Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego trafiły cztery, fabrycznie nowe autobusy, dostarczone przez firmę MAN

http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/a/autobusy-dla-polic-i-szczecina-wygodnie-i-nowoczesnie-na-liniach,11419897/

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #890 dnia: Listopada 05, 2016, 08:22:54 »
Do zajezdni Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego trafiły cztery, fabrycznie nowe autobusy, dostarczone przez firmę MAN
No i ładnie, bo ostatnimi czasy tabor miał kilka takich, co natychmiast wymagały reanimacji. Ale przy takiej intensywności to normalne.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #891 dnia: Listopada 05, 2016, 10:15:02 »
Pozdrawiam piątkowego kierowcę autobusu 107, godzina 7:00 (kierunek Plac Rodła), który okrzyczał pasażerkę, że ON MUSIAŁ JEJ DRZWI OTWORZYĆ i kolesia, którego olał i zamknął mu przed nosem drzwi (pierwsze, od kierowcy).
Oby takich buraków karali finansowo.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #892 dnia: Listopada 06, 2016, 08:59:38 »
Czyżby chodziło o przednie drzwi? Nie ogarniam dlaczego kierowcy mają taki ból dupy o ich otwieranie.

Czasami potrafią chamsko udawać, że nie widzą, że ktoś obok stoi i chce wejść/wyjść. Chociaż fakt, jest to już dużo rzadsze niż kiedyś (a może po prostu ja rzadziej jeżdżę).
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #893 dnia: Listopada 06, 2016, 09:38:16 »
Po prostu wpada im zimne powietrze i wtedy wygrzane dupska marzna.

Offline konDonek

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #894 dnia: Stycznia 17, 2017, 08:53:42 »
Widzę że odświeżył się wątek o SPPK więc zadam pytanie które dotyczy niektórych "zdolnych" kierowców tego przewoźnika. Czy ktoś z szefostwa wie dlaczego idioci prowadzący autobusy przegubowe  zjeżdżając na pierwszy  przystanek na ul. Wilczej (za skrzyżowaniem z Przyjaciół Żołnierza)  jadąc w kierunku do placu rodła robią to zawsze z lewego pasa skutecznie utrudniając ruch prawidłowo jadącym prawym pasem. Po co oni to robią. Przecież z prawego można normalnie zjechać na przystanek a nie powodować dziwne manewry przez dwa pasy. Dla mnie to jakiś skrajny idiotyzm tych kierowców. Ostatnio nagrałem takiego pajaca.
chodzi o to skrzyżowanie https://www.google.pl/maps/place/Wilcza,+Szczecin/@53.4528002,14.5639393,148m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x47aa0964071f82d9:0x10e2190882726974!8m2!3d53.4502325!4d14.5626247
« Ostatnia zmiana: Stycznia 17, 2017, 08:59:04 wysłana przez konDonek »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #895 dnia: Stycznia 17, 2017, 09:05:18 »
jadąc w kierunku do placu rodła robią to zawsze z lewego pasa skutecznie utrudniając ruch prawidłowo jadącym prawym pasem.

Moge potwierdzic, widzialem te "wyczyny" i to kilkakrotnie, pewnie chodzi o to, ze kierowcy chca trzymac sie planu jazdy, ale fakt, jak sie zapali zielone swiatlo, to na skrzyzowaniu odchodzi niezly sajgon.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #896 dnia: Stycznia 17, 2017, 17:45:50 »
Może nie spodziewają się przystanku po prawej? Też nie raz byłem świadkiem takich zachowań - kocioł robi się niezły.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #897 dnia: Stycznia 19, 2017, 12:00:18 »
Prawnie mogą tak robić, w końcu to zwykła zmiana pasa. I prawnie nie trzeba im ustępować, w końcu to oni zmieniają pas. ;)

Ale fakt, nie rozumiem po co takie manewry. Oszczędność czasu żadna, skrzyżowania z tyłu żadnego nie blokują stojąc na światłach.

Może to ten sam typ szeryfów, którzy w korkach na autostradach blokują lewy pas? :>
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #898 dnia: Stycznia 19, 2017, 12:15:33 »
"Prawnie" to możesz całe rondo objechać zewnętrznym pasem, ale chyba nie o to chodzi.

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #899 dnia: Stycznia 19, 2017, 12:16:20 »
To jest jakaś zaraźliwa moda. Najpierw robił to jeden kierowca, potem dwóch, teraz prawie wszyscy. Manewr nie ma żadnego uzasadnienia, zakłóca ruch na dwóch pasach, utrudnia sprawne przemieszczanie się lewym, a i jest niebezpieczny, bo wielki grzmot zajeżdża drogę osobowym jadącym prosto z pasa środkowego. Zjawisko notoryczne (moja stała trasa z Polic), kiedyś podniosłem temat w rozmowie z panem G. Ufniarzem, sugerował spisywanie wszystkich danych autobusu. Akurat ma ktoś na to czas na tym skrzyżowaniu. A wystarczy, by SPPK zakazało takich wyczynów swoim kierowcom. Raz, na zawsze, odgórnym ukazem.