Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 565719 razy)

Offline Zenobiusz

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #465 dnia: Kwietnia 07, 2014, 21:55:01 »
Osobiście uważam, że wiaty powinny być oszklone, zapewniające widoczność. Wtedy najlepiej realizują swoją funkcję.
A ja osobiście uważam, ze wiaty powinny być blaszane. Na co komu ta widoczność z wszystkich stron? Z przodu wszystko widać a podjeżdżające autobusy są przecież oznakowane z każdej strony - nr linii. Te ciągłe wymienianie rozbitych szyb to marnotrawienie publicznych pieniędzy (ubezpieczenie też kosztuje - przy nieustannie występujących szkodach stawki ubezpieczeń są odpowiednio wysokie). 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2014, 22:08:09 wysłana przez Zenobiusz »

Offline isabella

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #466 dnia: Kwietnia 08, 2014, 08:04:10 »
Rzetelny miałam okazje wczoraj jechać z kierowcą tej 107 z Osiedla poprostu tragedia. Ruszanie z przystanku sprawiało temu kierowcy trudność jak by pierwszy raz jechał autobusem, niestety cała droga tak wygłądała. Jechał hamował ludzie się "turlali", o dziwo dojechaliśmy cali i zdrowi :)

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #467 dnia: Kwietnia 16, 2014, 00:35:17 »
Skoro tak się wszyscy żalą to ja opowiem o pewnej sytuacji w 107 z pl.Rodła w stronę Polic. Dla mnie  las pomiędzy Przęsocinem a Msciecinem jako uczący się przyszły kierowca , nie jest  bezpieczny w godzinach nocnych  ,  tak samo uważałam w niedziele przed godz 22, kierujący  zapieprza że heeeej a nagle tak zahaowal ze dziwne ze zyje bo praktycznie sie na kasowniku zatrzymałam, kierowca wysiadł z  autobusu poszedl zobaczyc do tylu i nawet nikogo nie zapytał czy komuś coś się stało a chłopak który stal tak runął do przodu ze dobrze ze się zatrzymał na miejscu dla inwalidów  bo pewnie byłby połamany, wszyscy dosłownie byli w szoku a mnie nadal ręka boli od uderzenia w kasownik , nie twierdze ze każdy kierowca tak jeździ o tej porze ale z doświadczenia wiem ze w większości tak.... myślę ze warto pomyśleć również o pasażerach.

Offline bt2k5

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #468 dnia: Kwietnia 16, 2014, 13:55:26 »
A ile razy w tamtym miejscu autobusy (zwłaszcza nocne) tak się rozpędzały, że nie dawały rady wyhamować na Ofiar Stutthofu to już ciężko zliczyć.

Offline C80

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 408
    • Zobacz profil
    • http://www.foto.cichomski.eu
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #469 dnia: Kwietnia 18, 2014, 08:04:12 »
A ja typowo. I trochę ponarzekam, i poproszę Pana Ufniarza o interwencję.

Na Stołczynie jest przystanek o nazwie "Celulozowa" i niestety lokalizacja w obie strony jest koszmarna. Autobus stojący na przystanku bez względu w którą stronę jedzie ma za sobą pasy. Efekt tego jest taki, że co jakiś czas bezpośrednio zza autobusu ni stąd ni zowąd pod koła aut jadących w przeciwną stronę wychodzą pasażerowie, którzy pasami chcą się przedostać na drugą stronę jezdni.

Nie ma znaczenia jak wolno się jedzie, i tak przeważnie kończy się hamowaniem i przestraszonym pieszym. Sam ostatnio, mimo, że nie jechałem szybko, przestraszyłem małą dziewczynkę, która wyszła zza autobusu i nagle zobaczyła moje toczące się auto. Za każdym razem gdy tamtędy jadę i widzę autobus na przystanku zastanawiam się czy nie lepiej będzie stanąć i poczekać aż pojedzie.

Nie wiem czy to zależy od Pana Ufniarza, czy jakaś dyrekcja dróg musi wyrazić zgodę, ale czy możliwa jest przesunięcie przystanków, choć o kilka-kilkanaście metrów od pasów? Nie znam statystyk zdarzeń na tych pasach ale jestem przekonany, że bezpiecznie tam nie jest i jeżeli jeszcze nie doszło do potrącenia pieszego to prędzej czy później do tego dojdzie.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2014, 08:15:03 wysłana przez C80 »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #470 dnia: Kwietnia 18, 2014, 08:12:24 »
Ha!  Kiedyś byłem na masce auta w tym miejscu Na szczęście nie jechał szybko i byłem lekko potłuczony, ale to co napisałeś to prawda. :-)

Tapnięte z MI2S


Offline anita

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #471 dnia: Kwietnia 18, 2014, 08:48:52 »
I ja trochę ponarzekam. Ja rozumiem że już przyszła wiosna ale temperatury naprawdę nie powalają. od kilku tygodni w autobusach w ogóle nie grzeją. jeżdżę codziennie ze szczecina do Polic i zawsze na miejsce dojeżdżam zmarznięta. dzisiaj to nawet żałowałam że kocyka nie wzięłam. czy to naprawdę taki problem włączyć trochę ogrzewania?

Offline pawel10220

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 64
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #472 dnia: Kwietnia 18, 2014, 22:13:47 »
lepiej, niech będzie nieco chłodniej, niż gorąco. jadąc 3 autobusami różnymi idzie w zimę zginąć. idziesz na przystanek-zimno, wsiadasz do autobusu, gorąco, wysiadasz i idziesz na kolejny autobus-zimno i tak dalej... ludzie w milionie warstw odzieży, a w autobusie 25 stopni...

Offline rzetelny

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #473 dnia: Kwietnia 24, 2014, 20:00:54 »
I ja trochę ponarzekam. Ja rozumiem że już przyszła wiosna ale temperatury naprawdę nie powalają. od kilku tygodni w autobusach w ogóle nie grzeją. jeżdżę codziennie ze szczecina do Polic i zawsze na miejsce dojeżdżam zmarznięta. dzisiaj to nawet żałowałam że kocyka nie wzięłam. czy to naprawdę taki problem włączyć trochę ogrzewania?

A ja mogę zapytać o jakiej jedziesz porze? Bo mi się najczęściej trafia jechać w porach 6:30-7:00 i powrotny 17:00-20:00 i od czasu kiedy temperatura przekracza w dzień 10C nie narzekam na to by było za zimno w autobusie (wręcz przeciwnie, jak przygrzeje słońce to bywa za gorąco).
Poza tym to co napisał użytkownik powyżej :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #474 dnia: Maja 21, 2014, 16:27:21 »
Solaris 16:17 droga do Polic. Pan na pytanie czy można włączyć klimatyzację odpowiada, że nie można, bo?  Bo okna są otwarte (niezablokowane). Moje pytanie brzmi, kto odpowiada za blokadę okien?  Pan zlał temat i właśnie w autobusie jest 36 stopni.

Tapnięte z MI2S


Offline ozi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #475 dnia: Maja 22, 2014, 09:23:00 »
Wczoraj taki sam koszmar w autobusie F - pewnie w nim wcale nie ma klimatyzacji ( 14.53 Rodła-Police), grzejnik daje na maxa , prośby pasażerów o otwarcie luków w dachu (już na Pl.Rodła) kierowca ma za nic ( otworzył dopiero na Hożej). Taka sama sytuacja powtarza się każdego roku z nadejściem cieplejszych dni, żeby zakręcić ten grzejnik trzeba zjechać na warsztat , no ale kto ma o tym wcześniej pomyśleć- pasażerowie ????
 Dziś rano ten sam autobus -grzejnik nadal ma się dobrze  :-[

Giorgi

  • Gość
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #476 dnia: Maja 22, 2014, 09:33:48 »
Dziś rano ten sam autobus -grzejnik nadal ma się dobrze  :-[
Chcesz nam powiedzieć że w autobusie grzeje grzejnik?

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka


Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #477 dnia: Maja 22, 2014, 09:51:39 »
Ciepła dmuchawa, spotkałem się z tym kiedyś :]

Nie jest fajnie, jak człowiek topnieje w komunikacji

Giorgi

  • Gość
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #478 dnia: Maja 22, 2014, 10:15:56 »
Ciepła dmuchawa, spotkałem się z tym kiedyś :]

Nie jest fajnie, jak człowiek topnieje w komunikacji
ok wiem już o co chodzi :-)

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka


Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #479 dnia: Maja 22, 2014, 17:34:02 »
Dzisiejszy popis kierowcy autobusu o numerze bocznym 3021. Ulica Malczewskiego w Szczecinie, kilka minut po godzinie 16.

https://www.youtube.com/watch?v=JGatvrOrQ0Q

Co prawda mam brudny obiektyw, ale widać, że dojeżdżam do sygnalizatora z zapalonym czerwonym światłem, które po chwili zmienia się na zielone. Autobus jest już jednak daleko za skrzyżowaniem.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.