Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska  (Przeczytany 569228 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 29, 2013, 09:45:06 »
Cytat: "Q"
Jedną. Używaną.


... i to Solarisa :D

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 29, 2013, 10:02:09 »
Cytuj (zaznaczone)
11) w przypadku awarii zawinionej przez przewoźnika, skasowany bilet zachowuje ważność w całości pod warunkiem ponownego skasowania go w ciągu 30 minut od chwili wystąpienia awarii;

Ale nieżyciowy przepis. Dobry na realia centrum Szczecina, ale dyskryminuje pasażerów w realiach polickich i peryferyjnych. No i dodatkowo w nocy. A kanary tylko czekają na takie okazje. Poza tym należy uwzględnić, gdy na trasie defektuje autobus z dużą ilością pasażerów, to do następnego niekoniecznie zawsze wszyscy się zmieszczą. Więc wystarczy częstotliwość kursowania rzędu 15 minut, aby ten czas przekroczyć i ryzykować mandat. A przecież nie ma obowiązku posiadania dwóch biletów mając zamiar jechać jeden odcinek trasy jednym środkiem transportu.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 29, 2013, 13:25:00 »
W przypadku awarii autobusu trzeba pójść do kierowcy po potwierdzenie na bilecie godziny awarii, wtedy ważność biletu się przedłuża na czas dokończenia podróży.

Oczywiście kwestia całkowicie podstawową jest to, aby mieć bilet ;)

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 29, 2013, 13:38:42 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
W przypadku awarii autobusu trzeba pójść do kierowcy po potwierdzenie na bilecie godziny awarii, wtedy ważność biletu się przedłuża na czas dokończenia podróży.

I cały autobus w kolejce do kierowcy aby on podpisał bilet  :rotfl:

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 29, 2013, 14:15:35 »
Panie Grzegorzu kto będzie  furmanił ??? SZKODNIK czy CHUDY????. A może Wróbelek ?

Pozdrawiam Serdecznie
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 29, 2013, 15:07:43 »
Cytat: "k3vin"
I cały autobus w kolejce do kierowcy aby on podpisał bilet

Jeszcze z dedykacją ;)

A co do ważności biletów, jak to jest dokładnie? Jako pasażer mam prawo dojechać do przystanku docelowego, czy muszę kasować nowy bilet? Bo co z tego, że wytłumaczę kontrolerowi, że autobus stał w korku (zresztą może kontroler stał w tym autobusie), skoro upłynęła ważność biletu. Mam sobie wysiąść gdzieś na Szosie Polskiej i poszukać kiosku? ;) Czy ryzykować, że na następnym przystanku wsiądzie kontroler i zapłacę za 50 biletów z góry? :P
Chyba jednak dobrze mieć jakiś bilet elektroniczny-kartę i kasowniki do tego w autobusie, bo tam teoretycznie można zawrzeć więcej informacji niż tylko numer linii, datę i godzinę...

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Oczywiście kwestia całkowicie podstawową jest to, aby mieć bilet

A w te dni, kiedy kierowcy mogą jeździć za darmo po okazaniu prawa jazdy można je kierowcy podsunąć razem z dowodem rejestracyjnym do zabazgrania? :devil:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 29, 2013, 18:30:43 »
Zacznijmy od tego, ze po wejściu do autobusu kasuje się bilet. Na bilecie drukuje się data godzina i numer linii. Jeżeli mija czas ważności biletu, a autobus jeszcze nie dojechał na miejsce docelowe z powodu korków, to, jak cytował Q, bilet zachowuje ważność. Myślę, ze nie ma tu co wydziwiać.

Poza tym... cooker powiedz tak szczerze, ile razy Ci się zdarzyło, ze Ci kanar wlepił w takiej sytuacji mandat, a ZDiTM nie uznał odwołania???


Na hybryde zrobiliśmy stałą obsadę Piotrek i Łukasz, jutro 101, w piątek 103

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 29, 2013, 20:21:24 »
Dobrze, że dziś na 101 nie celowałem :)
Ale udało mi się złapać hybrydę.  :grin:
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 29, 2013, 21:14:06 »
Prosty scenariusz - autobus ma awarię, kierowca informuje, ludzi, że mają wysiąść, wysiadają i odjeżdża bez nich do zajezdni. Istnieją awarie, że autobus może jechać, ale bez pasażerów, to żadna rzadkość. I tu nie ma mowy o żadnym poświadczaniu awarii przez kierowcę, bo jego już zwyczajnie nie będzie. Poza tym nie mogę żądać od kierowcy poświadczenia, bo nie ma mowy o tym w regulaminie przewozów i tak zapewne by odpowiedział, jeśli nie dosadniej. I trzymajmy się przepisów - bo od czego mogę się odwoływać, jeśli nie od sytuacji niezgodnej z przepisami? A tutaj mamy wszystko legalnie. Następny autobus podjeżdża za 35 minut i zgodnie z regulaminem muszę skasować nowy bilet, bo nie zmieściłem się w przepisowych 30 minutach na ponowne skasowanie tego z awarii. Kanarów to nie będzie obchodzić, bo oni doskonale znają regulamin i w tym przypadku wypiszą mandat. Ja nie będę się mógł odwołać, bo nie będę mieć żadnych dowodów, świadków, dokumentów poświadczających cały przebieg sytuacji, poza tym jak wspominałem wszystko jest legalnie. Czy to się mi zdarzyło? Nie - ale tylko dlatego, że miałem sieciówkę i dlatego nie musiałem się martwić o bilet i odliczać tych 30 minut! Tak jak wspominałem to są przepisy tworzone przez ludzi mieszkających w centrum Szczecina lub po prostu nie korzystających z komunikacji miejskiej, bo na pewno nie chronią one praw przeciętnego pasażera.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 29, 2013, 21:27:39 »
Dzięki Panie Grzegorzu .Trafny Wybór.!!!!!
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 30, 2013, 06:34:44 »
I co z tego? ZDiTM ma dowody, ja mam mandat i od czego mam się odwołać, jeśli był on wystawiony zgodnie z regulaminem - tj. wspomniany punkt:
Cytuj (zaznaczone)
11) w przypadku awarii zawinionej przez przewoźnika, skasowany bilet zachowuje ważność w całości pod warunkiem ponownego skasowania go w ciągu 30 minut od chwili wystąpienia awarii;
- a ja nie kontynuowałem podróży w ciągu 30 minut. Mandat zasadny, jak nie zapłacisz, to ściągnie go komornik, w dodatku po 7 dniach powiększony, więc kalkulując na chłodno lepiej zapłacić od razu.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 30, 2013, 16:41:25 »
Jak dzisiaj jeżdżą nasze autobusy, jak w dni świąteczne ?

Edit

Jade sobie 107 kursem o 17:24 ide po bilet, bo 3 kioski po drodze zamknoete, kasa biletowa w kindze do 16 i zonk. Pan kietowca nie ma biletow. Jade na gape.

Podchodzi juz 6 osoba kupic bilet i tez Pan kierowca ja odsyla, bo nie ma biletow.
Co w takiej sytuacji zrobic ma te kilka osob?

Oooo 7 osoba i zonk :)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 30, 2013, 17:58:12 »
Edit2

Juz wiem co taki osobnik musi zrobic.
Nie spogladac na nikogo i cicho siedziec, a noz widelec nikt go nie zobaczy. Na przystanku komuny wysiadamy. Kupujemu bilet w automacie, bo kioski i kasa biletowa sa zamkniete, ale halo.. automat gardzi moja 5zlotowka! kolejna osoba wrzuca 2zl, tez nia gardzi! tak wiec juz nie ma odwrotu, wsiadam do autobusu A, znowu na gape... Ku mojemu zdziwieniu Automat w autobusie Jestesmy uratowani...! Kurna(") Nie dziala, wylaczony :/ Idziemy mala grupa do kierowcy, a kierowca 'jaki bilet? wyliczone?' Huuuraaaa Jade na legalu. Dziekuje za wysluchanie :-)


Pierwszy raz w zyciu mialem taka sytuacje ;)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 30, 2013, 18:06:36 »
Cytuj (zaznaczone)
W związku z wstrzymaniem ruchu na ulicy Wyszyńskiego w Policach, 31 maja i 2 czerwca nastąpią zmiany tras linii autobusowych.
31 maja utrudnienia będą miały miejsce w godzinach 10:40-12:00 i będą związane z uroczystością odsłonięcia tablic. W tym czasie autobusy linii 103 w obu kierunkach kursować będą z pomięciem ulic Wyszyńskiego, Piaskowej i Grzybowej. Autobusy linii 106 kursować będą objazdem ulicami Piaskową i Grzybową. Autobusy linii 107 będą kursować na trasie skróconej do przystanku "Police Wyszyńskiego" (nawrót ulicami Bankową i Grzybową). Autobusy linii 109 będą kursować z pominięciem ulicy Wyszyńskiego według dyspozycji służb Nadzoru Ruchu.

2 czerwca zmienione trasy obowiązywać będą w godzinach 9:00-13:00 i będą związane z biegiem "Policka Piętnastka". W tym czasie autobusy linii 103 w obu kierunkach kursować będą z pomięciem ulic Wyszyńskiego, Piaskowej i Grzybowej. Autobusy linii 106 będą kursować na skróconej trasie Głębokie - Siedlice Pętla. Autobusy linii 107 będą kursować na trasie skróconej do przystanku "Police Wyszyńskiego" (nawrót ulicami Bankową i Grzybową).


Źródło: http://www.mkm.szczecin.pl/news/1369920690,Utrudnienia-w-Policach
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] SPPK i szczecińsko-policka komunikacja miejska
« Odpowiedź #59 dnia: Maja 30, 2013, 19:27:38 »
Kuba, dzięki, wyręczyłeś mnie.

M. in. z powodu wniosków, które padały tu na forum, a które przekazałem do MOK-u, autobus obsługujący powrót z Dni Polic jadący do Trzebiezy, będzie jechał przez Tanowo, Tatynię do Jasienicy i dalej do Trzebiezy.


rbk - ciekawa historia... i zaskakująca
rozumiem, ze jechałeś 17.24 z Rodła do Polic, wysiadłeś na Komuny aby kupić bilet, a potem wsiadłeś do następnej 107???