Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Straż Miejska-likwidacja?  (Przeczytany 48342 razy)


Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Re: Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 11, 2013, 09:10:22 »
Nie sądzę , by to się udało. Pewnie zbyt dużo osób jest uzależnionych od tej formacji :) A tak swoją drogą to tak jak jest napisane w artykule "straż miejska" była powołana do czegoś innego a wykonuje pracę, która zamiast pomagać mieszkańcom- przeszkadza. Nie ma nawet co wspominać o tym, że po 18-tej można sobie pomarzyć o patrolu, który to powiniec strzec i pilnować porządku. Nie ma to jak uwalić jakiegoś klienta, który np. w okresie letnim spaceruje sobie np. za 8-ką i spokojnie sączy piwko nie wadząc nikomu. Po co zjawiać się na osiedlach wieczorową porą i egzekwować baranów stojących na chodnikach, a piesi doginają na ulicę z dzieckiem. Trzeba w końcu zakończyć pracę o 18-tej, bo kto napisze raport ech... Szkoda gadać.

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 11, 2013, 09:43:27 »
Nie zły pomysł. Jakiś czas temu był emitowany program z naszej kablówki na temat straży miejskiej. Moim zdaniem przedstawiony reportaż nie był obiektywny, ponieważ jakoś dziwnym trafem "pani" z mikrofonem nikogo nie spotkała kto by się skarżył na SM. Dziwne nieprawdaż ?

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2013, 09:53:11 »
Głos mieszkańców jest zawsze bardzo istotny i nalezy go powaznie słuchać. Jeżeli pojawia się uinicjatywa likwidacji Straży Miejskiej, to pewnie sa jakies powazne ku temu argumenty.
Niecierpliwie czekam, aż te powazne argumenty się pojawią. Bo w sprawie tak ważnej, której konsekwencją będzie utrata pracy przez kilkanascie osób oraz znaczny(w mojej ocenie) spadek bezpeczeństwa w gminie, nie mozna opierać się na słabych argumentach.

Póki co, postulowanie, zlikwidujmy policką SM, bo tak robia inne miasta, az tak do końca do mnie nie trafia. Podobnie oceniam sformułowania typu "osoby uzaleznione od tej formacji" albo "zamiast pomagac mieszkańcom-przeszkadza". Dostrzegam w tych opiniach brak wiedzy o działaniu i funkcjonowaniu SM.

Na początek dyskusji(zaznaczam, że już kolejnej w tym temacie) proponuję sięgnąć do materiałów źródłowych i zerknąć czym się zajmuje SM. Po linkiem poniżej sprawozdania z dzialalności SM

http://grzegorzufniarz.pl/straz-miejska/

Uprzedzając stwierdzenia, że staję w obronie SM, bo jestem osobą, która jest "uzalezniona od tej formacji" chcę zaprosić do dyskusji mertytorycznej, opartej o fakty, a nie obiegowe opinie.

Ja, na podstawie m. in. sprawozdań z działalności SM, uważam, że policka Straż Miejska jest potrzebna i przynosi dla gminy i jej mieszkańców wiele pożytku.

Pozdrawiam

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2013, 12:11:18 »
Heh, wzruszyły mnie te sprawozdania. Na każdym etapie szkoły uczyli mnie, że wnioski mają odnosić się do pracy, a tu leci tak:
Cytuj (zaznaczone)
Podsumowanie i wnioski
Straż Miejska będzie wykonywać zadania z zakresu spokoju i porządku w miejscach publicznych wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego.
W tym celu działać będą patrole piesze, zmotoryzowane oraz wspólne z funkcjonariuszami Policji.

Mają rację, że nie publikują. Skoro sporządzają raz na kwartał to mogliby się choć pokusić o napisanie czegoś nowego. Ilość słów w sprawozdaniu: Q1 - 3113, Q2 - 3094, Q3 - 3090... To jakaś kpina czy co? Wnioski do spr Q3 kopiowali tak szybko, że umknęło im, że skopiowali nagłówek strony z jej numerem.
Idźmy dalej, bo jest wesoło (o patrolach, odpowiednio z każdego sprawozdania):
Cytuj (zaznaczone)
rowerowe w okresie wiosenno-letnim, zmotoryzowane oraz wspólne z funkcjonariuszami Policji
zmotoryzowane, rowerowe oraz wspólne z funkcjonariuszami Policji
zmotoryzowane oraz wspólne z funkcjonariuszami Policji

Mam wrażenie, że ktoś tam u nich kończył dziennikarstwo, politologię, albo przynajmniej wodolejstwo...
Panie Grzegorzu, jeśli chce Pan utrzymać SM to lepiej niech się Pan już nie udziela ;)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2013, 13:05:08 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Głos mieszkańców jest zawsze bardzo istotny i nalezy go powaznie słuchać.
Niecierpliwie czekam, aż te powazne argumenty się pojawią.


Argumenty się pojawiły. Był temat (Bieżące- strona 2- ,,Zbędna służba?") Pocieszające, że możliwa jest likwidacja.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2013, 13:12:10 »
Cytat: "cooker"
Heh, wzruszyły mnie te sprawozdania. Na każdym etapie szkoły uczyli mnie, że wnioski mają odnosić się do pracy, a tu leci tak:


Zgadzam się-owe sprawozdania gdy je poddać wnikliwej analizie i właściwej ocenie to nic innego jak jeden wielki "bełkot" tworzony głównie pod "statystykę". Nikt do wytwarzania tego rodzaju dokumentów (mam na myśli odpowiednie instytucje) nie podchodzi poważnie i nie weryfikuje zawartych tam informacji-a szkoda.Gdyby tak było to zarówno osoba-osoby wytwarzające owe sprawozdania jak też osoba zatwierdzająca tego typu dokumenty musiałyby mieć postawione zarzuty poświadczania nieprawdy.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline Robercik32

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 254
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2013, 13:51:43 »
Na pracę o Straży Miejskiej lepiej nic nie mówić bo nie ma o czym.
Jak są potrzebni to ich nie ma.
Niech napiszą ilu było bezdomnych spisanych za picie alkoholu a ilu w wieku 15-35 lat.
Pewnie wyjdą sami bezdomni ba łatwiej złapać na przystanku.

bartek

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2013, 14:28:56 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Bo w sprawie tak ważnej, której konsekwencją będzie utrata pracy przez kilkanascie osób oraz znaczny(w mojej ocenie)


a zapomniał Pan jak mają żyć emeryci i renciści gdy głosował Pan za podwyżką przypominam temat na forum za wodę jak za zboże podniosłem rękę za nową taryfą opłat za wodę i ścieki i nie będe tego ukrywał.
Nie zamartwił się radny jak mają żyć emeryci a straż straci pracę to jest problem .Mądre zdanie o sprawozdaniach ,ze to wielki jeden bełkot-Królu Podziemia Wielki Szacun.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 11, 2013, 15:06:56 »
Podniosłem rękę za podwyżkami i tlumaczyłem powody takiego głosowania, po czym miesiąc później podniosłem rekę za dopłatami do cen ścieków żeby ulzyć emerytom i rencistom.

Nadal brak argumentów rzeczowych, merytorycznych.
Nie dalej jak miesiąc temu na tym forum rozgorzała dyskusja o likwidowaniu przez powiat SOSW. Przważały głosy, że likwidowac jest łatwo, trudniej poprawiać. Pojawiały się grzmiące glosy o tym, jak likwidowanie jest złe i, ze koszty tego likwidowania poniosą pracownicy ośrodka.

Na mój apel o ostrozność przy wnioskach o likwidowaniu SM jakoś nikt nie bierze tych spraw pod uwagę. Ot tak, zlikwodować bo mundurowych to my nie lubimy.


Ja nie liczyłem słów w sprawozdaniach. Ja je czytałem. I choc rzeczywiście czasem można się lekko poirytować, że sprawozdania mają jeden wzór i jest tam wiele "kopiuj-wklej", to jednak zawartość, liczby i zakres działań jest podany dosyć szeroko. I proponuje oceniać zawartość sprawozdań, a nie ich formę graficzną.

Bardzo jestem ciekaw, tak dla porównania, jak wyglądają sprawozdania policyjne.

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 11, 2013, 16:28:37 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Ja nie liczyłem słów w sprawozdaniach. Ja je czytałem

Są lepsze lektury do czytania. Ale skoro już Pan to przeczytał to może była tam gdzieś informacja dlaczego łażą i pouczają zamiast karać? Dlaczego przy pozycji wykroczenie przeciwko urządzeniom publicznym 75-78% to pouczenia? Rozumiem, że chodzi o wandalizm wszelkiej maści i 75-78% przypadków to znajomi znajomych znajomych, którzy nie muszą płacić, bo od tego są podatnicy. Podobnie z porządkiem publicznym: 85-97% bezkarnych. Skoro są tak skuteczni, to po co nam oni? Żeby doili publiczną kasę?

W tej sytuacji zastanawiam gdzie można zdobyć sprawozdania za pozostałe lata, bo może faktycznie przeczytam (w sumie niewiele tego, bo pewnie wszystko kopiowane), przeanalizuję i wtedy podyskutujemy na poważnie. A żeby było śmieszniej to aż mnie korci żeby takie coś przepuścić przez jakikolwiek antyplagiat  :devil:

Offline ayarl

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 11, 2013, 16:52:50 »
Panie Grzegorzu,
chcę, podobnie jak Daria, przypomnieć, że nie tak dawno toczyła się dyskusja na temat zbędnej służby. Była tak długa i jałowa (każdy został przy swoim zdaniu), że skończyć ją może jedynie referendum gminne. Jeśli znajdą się ludzie, którzy poświęcą swój czas i energię na zbieranie podpisów w w/w sprawie, to po pierwsze będę im wdzięczny, a po drugie oczywiście podpiszę. Jak zagłosuję w ewentualnym referendum, to pewnie pana nie zainteresuje, ale trudno :ble:

bartek

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 11, 2013, 17:15:18 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Bardzo jestem ciekaw, tak dla porównania, jak wyglądają sprawozdania policyjne


Zapewniam Pana,że są bardzo szczegółowe i precyzyjnie dopracowane oceniane na bardzo wysokim poziomie przez organy wyższego szczebla.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 11, 2013, 18:09:19 »
Jeżeli dojdzie do takiego referendum, to ja tez w nim wezme udział. Jak zagłosuję? Zobaczymy jaka argumentację przedstawią wnioskodawcy referendum. Na razie widzę tylko takie argumenty, że trzeba SM zlikwidowac bo tak robia inne samorządy.

Co ciekawe, a nikt na to nie zwrócił jak dotąd uwagi, to w tych miastach gdzie straże zostały zlikwidowane, głównym zarzutem było to, że SM nic nie robi tylko ściga kierowców z fotoradarem.
Jak powszechnie wiadomo, policka SM takiego urządzenia nie posiada.

cooker - to nie do mnie pytanie dlaczego taki odsetek interwencji kończy się upomnieniem. Moim zdaniem powody tego moga być różne:
Albo to założenie szefostwa SM, że ta instytucja nie ma byc penalizacyjna, tylko bardziej pelnić funkcję edukacyjną(i tu podam swój przykład - postawiłem auto pod oknem na trawniku bo wyładowywałem cięzki telewizor, w czasie gdy targałem TV do domu podjechała SM i zostawiła mi za wycieraczką "zaproszenie" do zlożenia wyjasnień - stawilem się, wyjasnienia złożyłem i pokornie przyjąłem pouczenie - od tamtego czasu na trawie pod domem nie parkuję).

Z powodów jakie wcześniej wymieniałem, argumentacja wniosku o likwidację SM jest bardzo ważna. Temat jest nośny(np gdyby ktoś złożył wniosek o likwidację Sejmu, pewnie by zebrał masę poparcia ;)), przy okazji lansowany przez Dr.Kafara, który nie kryje swojego zaangażowania w politykę. Oczywiście nic w tym złego ale zawsze zapala się światełko ostrzegawcze, że ktoś chce robić politykę na temacie likwidacji SM.

Na koniec do Szanownego bartka - chętnie rzuce okiem, gdzie można takie sprawozdania przejrzeć? Bo póki co, mamy tylko Pana słowo i opis tych sprawozdań.

PS - planowałem zrobić syntezę argumentów za i przeciw SM, które padły w poprzednim wątku na ten temat ale jakoś nie mogę wykrzesać na to siły ;)
podłączam więc link do dyskusji: http://forum.police.info.pl/viewtopic.php?t=10168

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 11, 2013, 18:40:51 »
Cytuj (zaznaczone)
Co ciekawe, a nikt na to nie zwrócił jak dotąd uwagi, to w tych miastach gdzie straże zostały zlikwidowane, głównym zarzutem było to, że SM nic nie robi tylko ściga kierowców z fotoradarem.
Jak powszechnie wiadomo, policka SM takiego urządzenia nie posiada
.

Ale posiada samochody którymi w dwóch czasami w troje jadą od kupczyka do kupczyka ściągnąć haracz, albo do bankomatu,Czasami tez pod domek. Myślę ze na 10 wyjazdów 2 są tylko interwencje zgłoszeniowe.
To chyba argument, co Panie Grzegorzu.
Pozdrawiam
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.