Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Straż Miejska-likwidacja?  (Przeczytany 48722 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 11, 2013, 19:05:04 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Na razie widzę tylko takie argumenty, że trzeba SM zlikwidowac bo tak robia inne samorządy.

To co wydawało się niemożliwe, jest wykonalne. I tylko tak trzeba to rozumieć. Skąd tyle wyrozumiałości  dla tej formacji i mgliste widzenie publicznego odbioru? Nie sądzisz, że trochę przesadziłeś z wyrozumiałością? W ogólnym bilansie mało pożytku, a koszty ogromne. Uprzywilejowani, często obojętni i nadęci, i w stanie całkowitego zadowolenia z samych siebie...  tacy mają mi się podobać?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 11, 2013, 19:47:28 »
Ja zapytam wprost, czemu SM nie wystawia mandatów za psie kupy (przyłapani na gorąco) ?
Idąc tym tokiem dalej, czemu nie ma pojemników na tego typu odpady? :)

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 11, 2013, 19:47:45 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
cooker - to nie do mnie pytanie dlaczego taki odsetek interwencji kończy się upomnieniem

Ja nie twierdzę, że każdemu za wszystko należy się mandat. Przytoczony przykład jest jak najbardziej uzasadniony, nie widzę też strasznej tragedii, jeśli ktoś sobie otworzy trunek gdzieś na uboczu i go kulturalnie spożyje, albo wyjdzie z imprezy i sobie pośpiewa chwilę na ulicy. Ale w sytuacji, gdy chodzi o jakiekolwiek "cięższe" przewinienia, jak chociażby wspomniany wandalizm to mnie nie obchodzi czy ktoś rozwalił wiatę na kawałki, czy go co wkurzyło i butem trąca śmietnik - mandat i bez gadania.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 11, 2013, 20:24:15 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
...postawiłem auto pod oknem na trawniku bo wyładowywałem cięzki telewizor, w czasie gdy targałem TV do domu podjechała SM i zostawiła mi za wycieraczką "zaproszenie" do zlożenia wyjasnień - stawilem się, wyjasnienia złożyłem i pokornie przyjąłem pouczenie - od tamtego czasu na trawie pod domem nie parkuję).

A nie mogłeś wylegitymować się immunitetem – Grzegorzu? To przecież takie modne ostatnio jest…? ;)  :lol2:

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 11, 2013, 20:37:39 »
Cytat: "rbk"
Idąc tym tokiem dalej, czemu nie ma pojemników na tego typu odpady? :)


Bo pieniądze z psich podatków poszły na rozwój Trzebieży  :sleep:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 11, 2013, 22:30:15 »
Uważam, ze wszyscy po kolei mamy rację. Zarowno wysuwając zarzuty pod adresem SM, jak biorąc ich w obronę. Dlatego wspominalem wcześniej, zanim likwidować może najpierw pomyśleć jak poprawić i co zmienic.
cooker - generalnie racja ale z jadnym się nie zgodzę - jeżeli przepisy zrobia furtkę na wypicie w publicznym miejscu "kulturalnego małego piwka" to nam się zrobi ogólne picie na mieście. Mam jeszcze dosyć dobrze w pamięci swoje czasy licealno-studenckie i te piwka w plenerze(bo w domu to nie da rady, a na knajpe nie było kasy). Ale ten plener to był najbliżej na Łysej albo przy kapliczce, a nie na lawce na osiedlu.
rbk - sam sobie poniekąd odpowiedziałeś na pytanie, jednak tu uważam za słuszne, że SM powinna baczniej patrzeć na te zagadnienia
Mickd - pobieranie opłaty targowej leży w zakresie obowiązków SM, do argumentu wykorzystywania pojazdó słuzbowych do prywatnych celów się nie odniosę, bo nie widziałem takiego czegoś ale jesli się to dzieje, to jest to naganne i rzeczywiście buduje zły wizerunek SM w oczach mieszkańców
Daria - w poprzednim watku o SM pisałem, że znam opinie mieszkańców o tej służbie z zebrań w radach osiedlowych i sołeckich. I na prawdę słysze tam dobre opinie i oceny SM. Na tej podstawie wyrabiam sobie pogląd. Mam tez dobre doświadczenia ze współpracy ze Strażą w pracy. Nie zawodza na wezwanie i rozwiązują problemy równie skutecznie jak policja.
Stąd moja pozytywna ocena.
Oczywiście nie popadajmy w zachwyt i uwielbienie. W tych sferach, gdzie SM nie daje rady trzeba patrzeć krytycznie i wytykać błędy.

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 11, 2013, 22:52:49 »
Zagłosuję za likwidacją SM. Argumenty?
1. Menele na deptaku przy Wyszyńskiego jak siedzieli tak siedzą i piją.
2. Trawniki są obsrane
3. Chodniki na Osiedlu Anny Jagielonki zastawione samochodami pomimo zakazu parkowania.

Ja się pytam, to na co Ci piknikowi przebierańcy mieniący się 'Strażnikami', czego Oni strzegą? Swoich portfeli?
pozdrowienia

j.7

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 11, 2013, 22:59:21 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Będą zbierane podpisy, żeby zrobić referendum w tej sprawie.

Jednak dopiero jak się ociepli i więcej ludzi wyjdzie na ulicę. Możliwe, że akcje przeprowadzimy w majówkę.


Ja również nie jestem fanem naszej SM (w obecnym jej kształcie), jednak zbieranie podpisów za referendum, za likwidacją SM, bez podania ewentualnej alternatywy (chyba, że taka będzie) jest, nie do końca ok. Tak jak pisałem w przypominanym tu, poprzednim wątku o SM, osobiście jestem za likwidacją SM, lub jej gruntowną reorganizacją (nie wolno, jeśli do tego dojdzie pozostawić SM w obecnym kształcie). Jeśli SM ma pozostać i ma być skuteczna, to musi się mocno zmienić! Obsada kadrowa (ilość funkcjonariuszy), czas służby (całą dobę, cały rok – to nie sklepik), uprawnienia i kompetencje i jak również kiedyś wspominałem, w jakiś sposób, w jaki nie wiem? spowodowanie, że nikt już nie powie, że jest to służba polityczna, bo tak silnie związana z Gminą. I taki „Mam Pomysł”. I o to zapytajmy w referendum naszych mieszkańców. Zostaje i dalej  reorganizujemy, zmieniamy, ulepszamy, ale i wydajemy więcej pieniędzy lub likwidujemy i już.

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jeżeli dojdzie do takiego referendum, to ja tez w nim wezme udział. Jak zagłosuję? Zobaczymy jaka argumentację przedstawią wnioskodawcy referendum..


Panie Grzegorzu, coś Pan w wielu tematach (takich na przyszłość, czy coś Pan poprze, co Pan o jakimś pomyśle sądzi) zauważyłem, nie może się zdecydować. A to Pan poczeka, a to zobaczymy, a to jak usłyszy Pan argumentację, to wtedy Pan powie. Jako rasowy polityk, powinien mieć Pan raczej wyrobione zdanie, na wszystkie tematy, na które jest Pan miły pisać na forum.

bartek

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 12, 2013, 07:51:53 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Podniosłem rękę za podwyżkami i tlumaczyłem powody takiego głosowania, po czym miesiąc później podniosłem rekę za dopłatami do cen ścieków żeby ulzyć emerytom i rencistom.

Panie radny rozbawił  Pan forum do łez i tak wyszło emeryci i renciści płacą więcej.Emeryci Renciści Panu tego nie zapomną.

Offline citrix

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 12, 2013, 08:18:38 »
Cytat: grzegorz.ufniarz
Uważam, ze wszyscy po kolei mamy rację. Zarowno wysuwając zarzuty pod adresem SM, jak biorąc ich w obronę. Dlatego wspominalem wcześniej, zanim likwidować może najpierw pomyśleć jak poprawić i co zmienic.

Nad czym tu deliberować. Uważam, że lepszym pomysłem było by dofinansowanie Polickiej Policji (uruchomienie) wakatów posterunkowych i puszczenie ich na ulice, tak jak to było około 15-cie lat temu. Co do "nadplanowych kursów" samochodem służbowym można założyć lokalizator GPS i po sprawie  :rotfl: samochodzik widoczny jak grzybek na telerzu  :devil:

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 12, 2013, 08:25:00 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Mam tez dobre doświadczenia ze współpracy ze Strażą w pracy. Nie zawodza na wezwanie i rozwiązują problemy równie skutecznie jak policja.

I oto chodzi, policji mogły by nie interesować rozgrywki polityczne i służebność Polickim włodarzą ;D

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 12, 2013, 09:44:54 »
Cytat: "samo zło"
I oto chodzi, policji mogły by nie interesować rozgrywki polityczne i służebność Polickim włodarzą ;D


Przekaże tę opinie moim dyspozytorom(to oni przeciez wzywaja słuzby do pomocy).

Kolejny raz powiela sie tu mit o rzekomej służebności SM wobec władz gminy. Rzecz, moim zdaniem ,zupełne nieprawdziwa. Ale idąc tropem wypowiedzi samo zło - czy szybkość reakcji SM na wezwanie dyspozytora SPPK o konieczności interwencji z powodu szarpaniny w autobusie jest dowodem na to, że SM reaguje szybciej bo radny pracuje w SPPK?, czy też dlatego, że jest zadyma,a SM jest powołana do reagowania w takich sytuacjach?

Czy szybka i zdecydowana reakcja SM na zgłoszenie, ze jakiś "bohaterski kierowca osobówki" zablokował autobusom przejazd wokół Kingi i powstaje tam korek jest dowodem na to o czym wspomniałem wyżej?

Podkreslam, teza, że Straż Miejska jest służalcza i podporządkowana(poza relacjami formalnymi rzecz jasna) władzom gminy to mit, który nie ma, moim zdaniem, odniesienia w rzeczywistości ale za to buduje negatywny obraz Straży i samej gminy.

Cytat: "citrix"
Uważam, że lepszym pomysłem było by dofinansowanie Polickiej Policji (uruchomienie) wakatów posterunkowych i puszczenie ich na ulice, tak jak to było około 15-cie lat temu


Rozumiem, że pomysł polega na tym, że likwidujemy SM, a zaoszczędzone pieniądze przekazujemy policji?
Taki pomysł już padł na tym forum. Oceniam go negatywnie. Jest to wyręczanie państwa w jego zadaniach. Bo to przecież nie jest burmistrza czy polickiego komendanta policji wina, że jest za mało kasy na policję. To rząd rozdziela pieniądze budżetowe i ma obowiązek tak finansować, wyposażać i organizowac służbę policyjną, aby ta wykonywała swoje obowiązki w wystarczający sposób.
Dla takiego pomysłu podam kontrpomysł. Niech wojewoda(ktory jest przedstawicielem rządu w terenie), zrezygnuje z aut służbowych w swoim urzędzie i przekaże te środki na wakaty w polickiej komendzie. Dlaczego nie iść tym tropem?

Dbałość o bezpieczeństwo i porządek jest zadaniem państwa. Policja jest formacją powołaną i odpowiedzialną przed władzami państwowymi, a nie samorządowymi. Nieudolne próby "przesunięcia" policji do powiatów skonczyły się klęską 15 lat temu. Gminy też mają w swoim zakresie dbanie o porządek publiczny i bezpieczeństwo. Ale, że maja do tego wątłe instrumenty, powinny prowadzić działalność wspomagającą policję, poprzez tworzenie straży miejskich, budowę infrastruktury wzmacniającej bezpieczeństwo(monitoring).

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 12, 2013, 10:17:08 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Zareagowałem wczoraj na tę historię dosyc emocjonalnie właśnie ze względu na to, że w opisanej historii zabraklo reakcji


Chodzi mi bardziej jak pan to nazywa o „dosyć emocjonalne” nadzorowanie straży miejskiej. Rozumiem że odrzucenia skargi na pańskiego szefa może wzbudzić duże emocje.( A pokusie odwetu być może ciężko się oprzeć) :sleep:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 12, 2013, 10:30:57 »
Cytat: "samo zło"
Chodzi mi bardziej jak pan to nazywa o „dosyć emocjonalne” nadzorowanie straży miejskiej. Rozumiem że odrzucenia skargi na pańskiego szefa może wzbudzić duże emocje.( A pokusie odwetu być może ciężko się oprzeć) :sleep:


Ok, nie spieram sie, bo to raczej spekulowanie, niż stwierdzanie faktów.
W kazdym razie, w moim systemie wartości nie mieści się coś takiego, aby w tym kontekście używać instrumentalnie SM.

bartek

  • Gość
Straż Miejska-likwidacja?
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 12, 2013, 11:00:26 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Kolejny raz powiela sie tu mit o rzekomej służebności SM wobec władz gminy


ilu pracowników,radnych gminy sm ukarała lub pouczyła mandatami w ostatnich 4 latach?Panie Grzegorzu odpowie Pan?Pan został pouczony  postawiłem auto pod oknem na trawniku bo wyładowywałem cięzki telewizor, w czasie gdy targałem TV do domu podjechała SM i zostawiła mi za wycieraczką "zaproszenie" do zlożenia wyjasnień - stawilem się, wyjasnienia złożyłem i pokornie przyjąłem pouczenie - od tamtego czasu na trawie pod domem nie parkuję).