Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Psie kupy  (Przeczytany 23352 razy)

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« dnia: Listopada 23, 2012, 21:15:32 »
No i projekt budżetu na 2013 rok mamy, szkoda tylko, że nasi włodarze nie uwzględnili w projekcie tak potrzebnych w Policach wybiegów dla psów i pojemników na psie odchody. Koszt takowych jest dość niski a korzyści niepomierne dla wszystkich. No cóż chyba będzie trzeba się zorganizować i urządzić pikietę może wtedy ktoś w urzędzie miasta się otrząśnie i zrobi jakiś krok w tym kierunku. Kto chętny?

Offline kika

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
racja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 24, 2012, 06:45:40 »
Nasze miasto to sralnia dla psów i nikt się tym kompletnie nie przejmuje, pojemniki zamantowali tylko na nowym deptaku a gdzie reszta miasta. Ludzie opamiętajcie się jeśli posiadacie czworonogi miejcie trochę rozumu w głowie, żę wielka kupa na chodniku to nieszczęście bo niedość, że zarazki to jeszcze problem jak powałazi w zimowe podeszwy, np. mojego dziecka, szczerze to jakiś koszmar jak wychodzę z domu a na chodniku prawie 1kilowa kupa Brrr

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 24, 2012, 08:56:34 »
I ciekawe na co poszły te podwyższone podatki za psy...

Offline bamse58

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2012, 09:16:03 »
Podatek za psa jest za niski ,powinien wynosić 500zł

Offline Policzanin_2

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 203
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2012, 09:27:36 »
Nie każdy płaci ten podatek,to druga sprawa.

Offline s.skrzypczak

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 24, 2012, 09:35:44 »
Cytuj (zaznaczone)
Podatek za psa jest za niski ,powinien wynosić 500zł

Tylko kto by go wtedy płacił? Dla niektórych 60 złoty to dużo, biorąc po uwagę, że musi być wpłacony jednorazowo A po drugie to nie podatek tylko opłata za posiadanie psa.

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 25, 2012, 01:56:07 »
Cytat: "s.skrzypczak"
Cytuj (zaznaczone)
Podatek za psa jest za niski ,powinien wynosić 500zł

Tylko kto by go wtedy płacił? Dla niektórych 60 złoty to dużo, biorąc po uwagę, że musi być wpłacony jednorazowo A po drugie to nie podatek tylko opłata za posiadanie psa.


Niech będzie i opłata za posiadanie psa  :lol2:
sens w tym, że ta opłata za posiadanie psa jest między innymi na utrzymanie czystości po pieskach. Kilka koszy i trochę worków majątkiem chyba nie jest, prawda?
Gdzieś tu na forum krążył temat z wielkimi planami dotyczącymi budowy wybiegów i co? Jednak w budżecie nie ujęto? Jak zawsze, puste słowa  :ble:

Offline kika

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 25, 2012, 07:09:14 »
kosze koszami, ale coś się musi poprzestawiać w ludzkich głowach a z tym jak wiadomo jest kiepsko, każdy ma to głęboko w d....omija swój problem. Świadczy o tym, że jesteśmy brudasami tam gdzie staniemy tak się zes......ramy. I taka jest prawda,aż nerwy mnie ponoszą jak widzę pańcie ze swoimi srającymi kundlami na chodnikach, lub gdzie popadnie i nikomu w głowie sprzątanie po nich bo nikt w sobie tego nie zmieni.Kropka

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 25, 2012, 08:05:32 »
Cytat: "kika"
kosze koszami, ale coś się musi poprzestawiać w ludzkich głowach a z tym jak wiadomo jest kiepsko, każdy ma to głęboko w d....omija swój problem. Świadczy o tym, że jesteśmy brudasami tam gdzie staniemy tak się zes......ramy. I taka jest prawda,aż nerwy mnie ponoszą jak widzę pańcie ze swoimi srającymi kundlami na chodnikach, lub gdzie popadnie i nikomu w głowie sprzątanie po nich bo nikt w sobie tego nie zmieni.Kropka


niech tylko skończy się zima i zaczną się roztopy, a wyjdzie gdzie ludzie mają sprzątanie po swoich zwierzętach i znów rozpocznie się temat sprzątania po swoich psach ....... kupa na kupie. nie będzie skrawka czystego chodnika. uwielbiam ten okres   :crazy:
“imperfections make you more beautiful”

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 25, 2012, 10:29:01 »
Cytat: "bamse58"
Podatek za psa jest za niski ,powinien wynosić 500zł


Nie przesadzaj!!!

Cytat: "s.skrzypczak"
A po drugie to nie podatek tylko opłata za posiadanie psa.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_posiadania_psa

Jest to podatek!!!
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline tommen0

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 25, 2012, 11:00:02 »

hahaha

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 25, 2012, 11:06:14 »
Cytat: "tatankas"
Cytat: "bamse58"
Podatek za psa jest za niski ,powinien wynosić 500zł

Nie przesadzaj!!!

Ja nie widzę w tym żadnej przesady. Jednorazowe skorzystanie z płatnej toalety kosztuje ok. 2 zł. Skorzystanie z niej 2 razy dziennie daje 4 zł. Miesięcznie będzie to 120 zł, a rocznie 1440 zł. Każdy pies wyprowadzany jest na trawnik za potrzebą też minimum 2 razy dziennie. Nie wiem czy znajdziesz na świecie kogoś takiego, kto za 15 groszy/dzień (tyle wychodzi przy obecnej opłacie!) przyjdzie posprzątać po czyimś psie. Zatem „bamse58” zaproponował i tak umiarkowaną wysokość opłaty/podatku. Ja uważam, że aby oczekiwać by to gmina sprzątała za właścicieli psów, to opłata za psa powinna wynosić minimum 1200 zł rocznie. A kogo nie będzie stać, to niech sobie kupi kanarka. To też fauna - lecz mniej uciążliwa i mniej szkodliwa dla otoczenia. ;)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 25, 2012, 11:13:32 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Ja uważam, że aby oczekiwać by to gmina sprzątała za właścicieli psów, to opłata za psa powinna wynosić minimum 1200 zł rocznie. A kogo nie będzie stać, to niech sobie kupi kanarka. To też fauna - lecz mniej uciążliwa i mniej szkodliwa dla otoczenia.


Popieram w 100%. Jeszcze powinny być wystawiane przy zapłacie tego podatku jakieś dokumenty/potwierdzenia zapłaty, które każdy posiadacz psa powinien nosić przy sobie i żeby straż miejska mogłaby je w każdym momencie sprawdzić przy wylegitymowaniu. W przypadku nie posiadania tego kwitka - odpowiednio wysoki mandat. Podejrzewam, że wiele problemów wtedy zostałoby rozwiązanych, a i SM do czegoś by się w końcu przydała.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 25, 2012, 12:33:05 »
Cytat: "Wojtek Dudek"
Cytat: "tatankas"
Cytat: "bamse58"
Podatek za psa jest za niski ,powinien wynosić 500zł

Nie przesadzaj!!!

Ja nie widzę w tym żadnej przesady.

Docelowo jak najbardziej. Nawet 1200 zł. Mnie Twoja argumentacja przekonała. Dzisiaj kilkadziesiąt złotych to niewiele; trzy paczki papierosów mniej. Niepalący mogą znaleźć inny przelicznik. ;)
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Psie kupy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 25, 2012, 13:26:03 »
Dr.Kafar, zapewne byłoby tak jak piszesz, jeśli zmiany wprowadzić z dnia na dzień. Ja sugerowałam dalszą perspektywę, ileś tam lat.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -