Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 365753 razy)

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #735 dnia: Października 29, 2015, 00:24:54 »
Moim zdaniem powinien to być obywatelski projekt, nie petycja. Na petycję można odpowiedzieć "dziękujemy, rozważymy" i wrzucić ją do kosza. Projekt uchwały musi być rozpatrzony - i przyjęty albo odrzucony
Od września bieżącego roku już raczej tak petycji nie można potraktować - weszła w życie ustawa o petycjach. Ale prawda to, że przedłożenie projektu uchwały wymaga bardziej zero-jedynkowej reakcji adresata. Natomiast zaletą petycji jest brak wymogu zbierania podpisów - wystarczy jeden. Oczywiście, pozostaje przy tym kwestia, czy tak nieuzbrojony dokument byłby wystarczającym argumentem za zmianą podjętej decyzji...
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #736 dnia: Października 29, 2015, 06:35:31 »
Popieram całkowicie. Dzięki temu jak w następnych wyborach Gryf odda władzę to nowa partia (PiS lub PO) przejmie gminę tak zadłużoną, że jedyną opcją będzie wprowadzenie maksymalnych stawek, a wtedy ludzie szybko zatęsknią za Gryfem :)
Nie strasz, nie desperuj... Jaką zadłużoną? Przecież to gmina bardzo bogata, jednym głosowaniem potrafi wyrzucić pół miliona na promocję, którą później realizuje podmiot wyłoniony w ustawionym konkursie. Lepiej nie pytaj o konkrety. W polickim systemie śmieciowym można śmiało ciąć koszty. A kto powiedział, że władzę w gminie ma przejąć PiS czy PO? Mają ją przejąć MIESZKAŃCY. Tu akurat są okręgi jednomandatowe, więc głosujemy na konkretnych ludzi. Mam nadzieję, że na listach nie zabraknie takich, którzy zechcą działać na rzecz mieszkańców, a nie na rzecz urzędników.
A tak na poważnie to KAŻDY system jest krzywdzący dla CZĘŚCI mieszkańców. Dla mnie na przykład krzywdzący był stary system, bo teraz będę płacił 8 złotych mniej.
No i widzisz niekonsekwencję? W systemie jest za mało pieniędzy (przekonują radni i urzędnicy), więc obniżymy opłaty jednym, a drugim dowalimy 300-procentowe podwyżki... Nie pojmuję.
Jak? Masz jakiś konkretny przykład? Był pomysł weryfikacji na podstawie wody to został tu szeroko skrytykowany, więc proszę, zaproponuj coś lepszego.
Ja mam - taki, który poparli mieszkańcy. Czyli płacimy od osoby. Głos mieszkańców jest najważniejszy. Prawda?
A opinie mieszkańców, którzy zadali sobie trud i wypowiedzieli się w konsultacjach społecznych, powinny być wręcz niepodważalne.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2015, 06:49:42 wysłana przez saga »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #737 dnia: Października 29, 2015, 07:43:03 »
Moim zdaniem powinien to być obywatelski projekt, nie petycja. Na petycję można odpowiedzieć "dziękujemy, rozważymy" i wrzucić ją do kosza. Projekt uchwały musi być rozpatrzony - i przyjęty albo odrzucony
Od września bieżącego roku już raczej tak petycji nie można potraktować - weszła w życie ustawa o petycjach.
Eee tam.
"W odpowiedzi na petycję informujemy, że przeanalizowaliśmy sprawę i stwierdziliśmy, że:
[tu copy&paste "uzasadnienia" z nowej uchwały śmieciowej]
W związku z powyższym życzymy miłego dnia i sukcesów w kontaktach z władzą samorządową"
Koniec sprawy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #738 dnia: Października 29, 2015, 08:37:41 »
A opinie mieszkańców, którzy zadali sobie trud i wypowiedzieli się w konsultacjach społecznych, powinny być wręcz niepodważalne.

Konsultacji z prawdziwego zdarzenia chyba jeszcze w naszej gminie nie było, a w tym temacie przydałyby się bardzo. Coś mi się wydaje, że odbywają się one tylko w zaciszu budynku urzędu miejskiego i mało kto o nich wie. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #739 dnia: Października 29, 2015, 09:38:45 »
A opinie mieszkańców, którzy zadali sobie trud i wypowiedzieli się w konsultacjach społecznych, powinny być wręcz niepodważalne.

Konsultacji z prawdziwego zdarzenia chyba jeszcze w naszej gminie nie było, a w tym temacie przydałyby się bardzo. Coś mi się wydaje, że odbywają się one tylko w zaciszu budynku urzędu miejskiego i mało kto o nich wie. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Były właśnie w tym temacie. Uczestnicy opowiedzieli się za rozliczaniem "od głowy".
Inna rzecz, że władza się bardzo starała, żeby o tych konsultacjach wiedziało jak najmniej osób.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #740 dnia: Października 29, 2015, 12:06:04 »
Zostaje petycja w myśl ustawy o petycjach /2014.1195/

saga

  • Gość
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #741 dnia: Października 29, 2015, 12:31:39 »
A do kogo chcesz tę petycję kierować?

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #742 dnia: Października 29, 2015, 12:44:08 »
Zostaje petycja w myśl ustawy o petycjach /2014.1195/
No to pozamiatane.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #743 dnia: Października 29, 2015, 14:03:50 »
Pozostaje jedynie moja wcześniejsza propozycja czyli zbiorowa dostawa odpadów na Batorego 3 wraz z petycją. A w petycji taki warunek: Brak pozytywnego potraktowania naszej petycji spowoduje, że nasze wizyty w podobnym stylu powtarzane będą każdego miesiąca w dniu obrad RM, aż do oczekiwanego przez nas skutku!!!

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #744 dnia: Października 29, 2015, 16:28:50 »
Police,29.10.2015

                          Mieszkańcy Gminy Police!

W związku z Uchwałą Rady Miejskiej Gminy Police, podjętą w dniu 27.10.15r. „W sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty”  zwracam się do Państwa z prośbą o podpisanie petycji, którą zamierzam złożyć do Przewodniczącego Rady Miejskiej.
Treść petycji:
Jako mieszkaniec Gminy Police wyrażam swój stanowczy sprzeciw wobec podjętej uchwale i wnioskuję o przywrócenie zapisów z obecnie obowiązującej uchwały XXVI/191/2012 Rady Miejskiej w Policach z dnia 14.12.2012r.

Uzasadnienie:
Od 1 stycznia 2016 r. w gminie Police podstawowa opłata za wywóz śmieci będzie wynosić 40 zł od mieszkania w budynkach wielorodzinnych, 50 zł dla budynków jednorodzinnych i 75 zł od gospodarstwa domowego, jeśli odpady nie będą segregowane. Opłata będzie jedna i niezależna od tego, ile osób zamieszkuje w lokalu.
Przykładowo, wydatek osób mieszkających samotnie w budynku wielorodzinnym wzrośnie z kwoty 144 zł do kwoty 480 zł w skali roku.
Kilkusetprocentowy wzrost opłat odbył się bez konsultacji społecznych.
Stracą głównie osoby mieszkające w pojedynkę, rodziny dwu- i trzyosobowe. Nadmienić należy o tym, że decyzją Rządu RP gmina może już dziś odciążyć rodziny wielodzietne z ponoszenia opłat za „wywóz śmieci”. 
Nie bądźmy obojętni na nieprzemyślane decyzje lokalnej władzy.
Włodarze naszej Gminy nie mogą łatać dziury budżetowej krzywdą Mieszkańców, jednocześnie lekką ręką wydając pieniądze na inne cele.

                                                                      ANNA TAROCIŃSKA


Post Merge: [time]Październik 29, 2015, 16:29:32 [/time]
Lista mieszkańców Gminy Police popierających petycję w sprawie:
uchylenia uchwały Rady Miejskiej Gminy Police podjętej w dniu 27.10.15  „w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty” i przywrócenie zapisów z obecnie obowiązującej uchwały XXVI/191/2012 Rady Miejskiej w Policach z dnia 14.12.2012 w tej samej sprawie.


L.p.   
Imię i nazwisko   Adres
(ulica, miejscowość, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy)   
Podpis
1.         
2.         
3.         
4.         
5.         
6.         
7.         
8.         
9.         
10.         


Post Merge: Października 29, 2015, 16:30:19
Kto chętny w zbieraniu podpisów to proszę o emaila. Wyślę petycję wraz z listą do podpisów.

Offline Panu

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #745 dnia: Października 29, 2015, 17:15:21 »
A gdzie jest te kilkaset tysięcy, które wyłudził radny Partyka
Haloooooo   panie  Ufniarz  niech pan się nie chowa niech pan sie wytłumaczy ??????????

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #746 dnia: Października 29, 2015, 17:21:27 »
A gdzie jest te kilkaset tysięcy, które wyłudził radny Partyka
Haloooooo   panie  Ufniarz  niech pan się nie chowa niech pan sie wytłumaczy ??????????
Z Partyki? Z Partyki to Witold Król, przewodniczący. On sprawdza deklaracje.


Radni, którym część mieszkańców gminy Police zawdzięcza podwyżki opłat za śmieci sięgające kilkuset procent przy jednoczesnych obniżkach opłat dla tych radnych:
1. Diakun Piotr
2. Dolak Maciej
3. Echaust Artur
4. Gaweł Wiesław
5. Hlek Zofia
6. Jaźwińska Elżbieta
7. Kajkowski Sławomir
8. Kołacki Zygmunt
9. Kosiorkiewicz Władysław
10. Kowalewski Krystian
11. Król Witold
12. Michalak Marcin
13. Olejarnik Halina
14. Partyka Andrzej
15. Pawłowska Grażyna
16. Rajewski Michał
17. Rogowski Andrzej
18.
19. Seweryńczyk Krystyna
20. Sobczyk Adam
21. Ufniarz Grzegorz

Proponuję zachować do kolejnych wyborów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #747 dnia: Października 29, 2015, 19:27:37 »
Radni, którym część mieszkańców gminy Police zawdzięcza podwyżki opłat za śmieci sięgające kilkuset procent przy jednoczesnych obniżkach opłat dla tych radnych:
1. Diakun Piotr
2. Dolak Maciej
3. Echaust Artur
4. Gaweł Wiesław
5. Hlek Zofia
6. Jaźwińska Elżbieta
7. Kajkowski Sławomir
8. Kołacki Zygmunt
9. Kosiorkiewicz Władysław
10. Kowalewski Krystian
11. Król Witold
12. Michalak Marcin
13. Olejarnik Halina
14. Partyka Andrzej
15. Pawłowska Grażyna
16. Rajewski Michał
17. Rogowski Andrzej
18.
19. Seweryńczyk Krystyna
20. Sobczyk Adam
21. Ufniarz Grzegorz

Proponuję zachować do kolejnych wyborów.

I wszyscy głosowali "za"? poza M. Różyckim? Czy ktoś jeszcze zabrał głos poza radną Jaźwińską, która stwierdziła, że konsultacji nie warto robić?
Przysiądę wyjątkowo i obejrzę retransmisję z tej sesji w kablówce. Chyba, że okaże się, że kamera byłą zepsuta i nic nie nagrała he he.
« Ostatnia zmiana: Października 29, 2015, 19:34:09 wysłana przez politycznie podejrzany »
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #748 dnia: Października 29, 2015, 19:38:00 »
Od 1 stycznia 2016 r. w gminie Police podstawowa opłata za wywóz śmieci będzie wynosić 40 zł od mieszkania w budynkach wielorodzinnych, 50 zł dla budynków jednorodzinnych i 75 zł od gospodarstwa domowego, jeśli odpady nie będą segregowane. Opłata będzie jedna i niezależna od tego, ile osób zamieszkuje w lokalu.
---------------------------------
TOTALNA BZDURA.
Panie redaktorze Jarosławie S. i Pani Anno T. PROSZĘ nie oszukiwać ludzi.
PONIŻEJ WKLEJAM OBJAŚNIENIA DO DEKLARACJI – PROSZĘ JE PRZECZYTAĆ
NIE WIEM CO CI RADNI ALBO URZĘDNICY WAM ZROBILI I JAKĄ KRZYWDĘ WAM WYRZĄDZILI ALE NIE OCENIAJCIE WSZYSTKICH PRZEZ PRYZMAT JEDNEGO, KTÓRY CZEGOŚ WAM PO ZNAJOMOŚCI MOŻE KIEDYŚ NIE ZAŁATWIŁ I TO MOŻE NIEKONIECZNIE URZĘDNICY Z TEJ GMINY
Dzisiaj rano dzwoniłem do gminy. Wszystko wiem. Pytałem też w urzędzie w Szczecinie bo pracuje tam moja siostra  jak mają rozliczenie w domkach jednorodzinnych gdy chcą zmienić rozliczenie w ciągu roku z ryczałtu 50 zł na rozliczenie z wody.
Pokazałem siostrze wyjaśnienia deklaracji polickich i wiem, że mają podobnie.
Dzwoniłem rano do naszej gminy i potwierdzili, że zasada rozliczania w domkach w Policach będzie podobna jak w Szczecinie a więc pojedyncze osoby zyskają J-  A CZASEM S OSOBY TEŻ – ALE O TYM NIŻEJ
JA MAM PRAWO ROZLICZYĆ SIĘ OD WODY I TO PRZEZ CAŁY ROK. CZYLI PRZEZ 12 KOLEJNYCH MIESIĘCY ROZLICZĘ SIĘ OD WODY I NIE ZAPŁACĘ 50 ZŁ MIESIĘCZNIE TYLKO NIECAŁE 20 ZŁ A TO JUŻ JEST OMBIŻKA Z 20 ZŁ NA NIECAŁE 20 ZŁ.
Po roku jeśli z sumy rachunków za wodę z 12 miesięcy wybranych z 18 miesięcy podzielone przez 12 nie przekroczę 4 metrów sześciennych to znowu będę miał prawo rozliczyć się od wody. A WIĘC MOJA 2 OSOBOWA RODZINA ZYSKA.
Moi rodzice też mieszkają w domku w okolicy Polic. Podlewali ogródek bo była susza więc przekroczyli wodę i rzeczywiście zapłacą 50 zł za miesiąc ale powiedziano mi, że rodzice mają sprawdzać rachunki i jeśli uzbierają z 12 kolejnych miesięcy wstecz rachunki za wodę, z których suma metrów sześciennych będzie mniejsza lub równa 48 metry sześcienne  za 12 miesięcy to znaczy że jak się podzieli na 12 miesięcy to wyjdzie im za miesiąc 4 metry sześcienne i nawet za kilka miesięcy mogą złożyć korektę deklaracji i przejść na rozliczenie od wody.
TE 12 KOLEJNYCH MIESIĘCY WYBIERAMY Z 18 MIESIĘCY WIĘC MOŻE TO BYĆ PIERWSZE 12 MIESIĘCY, MOGĄ BYŻ ZE ŚRODKA TYCH 18 MIESIĘCY A MOGĄ TO BYĆ OSTATNIE 12 MIESIĘCY WYBTANE Z TYCH 18 A WIĘC Z 1,5 ROKU.
WAŻNE ABY Te MIESIĄCE MIAŁY CIĄGŁOŚĆ.
Proszę Panie redaktorze Jarosławie S. i Pani Anno T. przeczytać objaśnienia do deklaracji dla domków bo tam jest wszystko napisane. Pani w Urzędzie jak Pan Panie redaktorze albo Pani Anna zadzwonicie to na pewno Wam pomoże zrozumieć te zapisy. Mi wytłumaczono tylko przez telefon a resztę sam doczytałem i wiem.
Pani, Pani Anno jest z tego co wyczytałem osobą wykształconą więc proszę przeczytać opis deklaracji ze zrozumieniem a nie straszyć ludzi – mi powiedziano, że jest ona całością do uchwały.
JA IM WIERZĘ BO W SZCZECINIE MOJA RODZINKA MA PODOBNIE I ZYSKUJĄ W DOMKACH na rozliczeniu od wody jako z alternaty do ryczałtu.
No, chyba, że 2 osobowa rodzina  leje dużo wody bo albo podlewa ogródek, albo dużo się myje albo niektórzy zgłosili do rozliczenia 2 osoby a mieszka więcej – więc  u takich zrozumiałe jest większe zużycie wody (i wtedy można zrozumieć frustrację tych osób, że nareszcie ktoś ukrócił oszukiwanie).
Ja należę do tych uczciwych.
Moi rodzice podlewają ogródek a więc podali prawdziwą liczbę osób ale za prawdopodobnie przed latem uzbierają 12 miesięcy z mniejszym zużyciem wody i mogą zmienić deklarację.
W SPÓŁDZIELNI TEŻ LUDZIE MAJĄ ROZLICZENIA Z WODY – JAK POLICZĄ SOBIE OSOBY SAMOTNE RACHUNKI ZA WODĘ Z 12 MIESIĘCY TO MOŻE IM WYJŚĆ ROZLICZENIE OD WODY A NIE 40 ZŁ.
TRZEBA IŚĆ DO SPÓŁDZIELNI I ZGŁOSIĆ W DOWOLNYM CZASIE, ŻE W JAKIMŚ MIESIĄCU JUŻ MOGĘ PRZEJŚĆ NA ROZLICZENIE OD WODY. Pani z urzędu powiedziała że to rozliczenie od wody będzie aktualne przez cały rok. I tam w objaśnieniach do deklaracji też jest to napisane.
Dobrze by było abyście Państwo mówili mieszkańcom całą prawdę jeśli już chcecie ludzi buntować a nie półprawdę. TO JEST OSZUSTWO Z PAŃSTWA STRONY !!!!!!!!!!!!!


W NASTĘPNYCH POSTACH ZAMIESZCZĘ OBJAŚNIENIA DO DEKLARACJI - MIŁEJ LEKTURY

Offline Driv3r

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 60
    • Zobacz profil
Odp: Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #749 dnia: Października 29, 2015, 19:42:11 »
Wspólnota Samorządowa Gryf  XXI Pozdrawia Policzan.