Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Opłaty za śmieci - konsultacje.  (Przeczytany 369552 razy)

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #360 dnia: Kwietnia 03, 2013, 19:08:54 »
Witam

Jak na razie to ta sytuacja jest trochę chora, dzwoniliśmy do Gminy, żeby się dowiedzieć jak będzie wyglądać segregacja śmieci, a oni sami jeszcze nie wiedzą, a każą nam już deklarować! Powiedzieli, że najprawdopodobniej będą worki do segregacji i nie wiedzą ile będą kosztować :D:D A skoro mam płacić 12zł + worki, to pewnie wyjdzie jeszcze więcej niż te 20zł bez segregacji ... Po za tym nikt nic nie mówi o wielkościach pojemników i częstości ich odbierania... Napisali ile będzie kosztować, ale nie napisali co :D

Pozdro!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #361 dnia: Kwietnia 03, 2013, 20:05:08 »
Cytat: "bydy"
Po za tym nikt nic nie mówi o wielkościach pojemników i częstości ich odbierania

Częstotliwość  odbioru  ustalono o połowę rzadszą niż jest to obecnie czyli: Bloki 1x na tydzień, Domy 1x na 2 tygodnie     :crazy:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #362 dnia: Kwietnia 03, 2013, 20:13:25 »
Cytat: "samo zło"
Częstotliwość  odbioru  ustalono o połowę rzadszą niż jest to obecnie czyli: Bloki 1x na tydzień, Domy 1x na 2 tygodnie     :crazy:


Moim zdaniem nie jest to do końca pozbawione sensu.
Skoro odpady maja być segregowane, to w kublach ogólnych będzie ich lądowac znacznie mniej niż do tej pory, bo wysegregowane odpady trafią do odpowiadnich pojemników na selektywną zbiórkę.

Poza tym, uchwała okresliła minimalną częstotliwość wywozu pojemników.

Niemniej, odnosząc sie do tego, co pisał bydy, na dziś więcej nie wiadomo, niz wiadomo. Sądzę jednak, że worki i pojemniki będą za darmo

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #363 dnia: Kwietnia 03, 2013, 20:40:02 »
Ale i tak sama częstotliwość nic nie wnosi, zmniejszenie częstotliwości powinna być odwrotnie proporcjonalna do wielkości pojemników :>
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Magdalena

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #364 dnia: Kwietnia 04, 2013, 09:27:30 »
Cytat: "Król podziemia"
Może stać się tak,że będziesz opłacał podwójnie  Staremu i nowemu odbiorcy jeżeli nie złożyłeś wypowiedzenia


Więcej informacji  http://www.trans-net.pl/index3.php?go=double

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #365 dnia: Kwietnia 04, 2013, 09:52:55 »
Ważna deklaracja i wiele wyjaśniająca-także to że umowy wygasają samoistnie ;-) Pozdrawiam.Wniosek zbędny
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

mak

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #366 dnia: Kwietnia 04, 2013, 10:41:08 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Moim zdaniem nie jest to do końca pozbawione sensu.
Skoro odpady maja być segregowane, to w kublach ogólnych będzie ich lądowac znacznie mniej niż do tej pory, bo wysegregowane odpady trafią do odpowiadnich pojemników na selektywną zbiórkę.

Może i latem będzie lądowało mniej ale nie zimą.Jeżeli ktoś ma ogrzewanie centralne i piec np.na węgiel czy miał co będzie robił z popiołem jeżeli zostanie zmniejszona częstotliwośc wywozu śmieci?Ja co tydzień mam 3/4 kubła zapełnionego samym popiołem.

PiotrP

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #367 dnia: Kwietnia 04, 2013, 11:26:37 »
Jaki trzeba mięć bałagan w głowie, aby ludzi, którzy mają kosze u siebie na posesji i płacą za faktycznie przez siebie wyprodukowane śmieci liczyć od osoby.
 NIECH MI TO JAKIŚ INTELIGĘTNY INACZEJ wytłumaczy - DALEJ BĘDĘ MIAŁ JEDEN KOSZ 120 litrowy MOŻE NAWET TEN SAM
 NADAL WYWIOZĄ MI GO RAZ W TYGODNIU, WIĘC DLA CZEGO MAM PŁACIC od osoby? JEŚLI JEST TAKI TUZ KRASOMÓWSTWA, KTÓRY MI TO WYJAŚNI I JA MU JESZCZE PRZYZNAM RACJĘ TO MU się jakaś nagroda państwowa należy.    
Może jeszcze wprowadźmy płacenie za wodę ryczałtem od osoby, po co z liczników. Niech jakiś urzędas ustali po ile metrów mamy używać i liczniki nie potrzebne. Przecież to obłęd.
JA PISZĘ o DOMKACH NIE O WSPULNOTACH.

PiotrP

  • Gość
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #368 dnia: Kwietnia 04, 2013, 11:29:22 »
Dlamnie tam gdzie można płacic za konkretną usługę po co komplikowac
to tak jak by litry przeliczac na lata świetlne.
Nie jest to poważne ja osobiście lubię filmy barei ale nie w życiu.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #369 dnia: Kwietnia 04, 2013, 11:32:55 »
Jeśli zostanie zmniejszona, to skrzykniemy się w kilku i zrzucimy nadwyżkę przed wejściem do Urzędu. Wyższą cenę można przełknąć, ale wyższą cenę za gorszą usługę?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #370 dnia: Kwietnia 04, 2013, 13:15:39 »
Ciekawe są również zebrania, na które przychodzi Pan z gminny jak sam o sobie mówi „nic nie winem”
Ciekawe ile gmina płaci takim osobą co nic nie wiedzą.  :crazy:
Jak można się dowiedzieć od pana Mirowskiego do nowo powstałego wydziału  „Nic Nie Winem” pięć osób to będzie zdecydowanie za mało i najprawdopodobniej suma etatów  będzie podwojona.  :jupi:
Oczywiście utrzymanie wydziału „Nic Nie Winem” będzie pochodzić z tych pieniędzy zebranych za śmieci.
Jak udało mi się dowiedzieć od Pana „nic nie winem” firma TransNet na pewno nie wygra przetargu, ponieważ zbieranie śmieci o połowę rzadziej niż jest to obecnie za stawkę 20zł od osoby jest dla niej nieopłacalne i musieli by zażądać dużo wyższej stawki. Pan „nic nie winem” nie będzie komentował stawek w innych gminach i tu cytat:  „bo jego to nic nie interesuje”
Zebranie ograniczyło się do rozdani deklaracji, czemu nie wysłano ich po prostu z podatkami nie wiem, może po to żeby  Pan „nic nie winem” mógł wykazać że on i jego wydział jednak coś robi?
 :sleep:

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #371 dnia: Kwietnia 05, 2013, 17:30:47 »
SM Odra z dniem 1 kwietnia ustala nową stawkę za wywóz nieczystości, nową stawkę eksploatacyjną, nową stawkę podatku od nieruchomości. i... zapowiada weryfikację w drugim półroczu. Oj, będzie ciężko  :< Dla producentów śmieci korzystniejsza jest umowa z gminą bez pośrednika (spółdzielnia mieszkaniowa) i bez odpowiedzialności zbiorowej. Dodatkowe koszty i decydowanie o mnie beze mnie. Taaak, może zbuntowana SM Chemik z panią wiceprezes-radną lepiej wyjdzie upierając się przy swoim. Jej argumentacja sensowna.

Cytat: "Wykidajło"
..., a tymczasem w Policach z nowymi przepisami już jest zadyma.
Gmina walczy ze spółdzielnią Chemik o deklaracje.

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Zgodnie z ustawą - obowiązek właściciela nieruchomości nieruchomości pełni zarządca i on wypełni deklarację (podpisał Burmistrz). Czy rzeczywiście zgodnie? Czy zarząd SM przekroczy swoje uprawnienia?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline samo zło

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #372 dnia: Kwietnia 05, 2013, 18:01:30 »
Czy Pani prezes S.M. „Odra” nie jest członkiem Gryfa ?Pamiętam że była na listach „Gryfa”.
  Między gminą a spółdzielnią jest tyle geszeftów  że wcale mnie nie dziwi jej podejście  :crazy:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #373 dnia: Kwietnia 08, 2013, 17:27:46 »
Wyniki przetargu smieciowego w Szczecinie są interesujące.
Ciekawe, czy rownież w Policach pojawi sie podobny zestaw ofert???
W kazdym razie jest nadzieja, że będzie taniej:


http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,13698327,Podwyzki_rachunkow_za_smieci_mozna_uniknac__Zaskakujace.html#LokSznTxt

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Opłaty za śmieci - konsultacje.
« Odpowiedź #374 dnia: Kwietnia 08, 2013, 19:16:07 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
jest nadzieja, że będzie taniej

A jest nadzieja, że będzie zgodnie z prawem? ;)
(nie, nie chodzi o przetarg)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.