Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - syberianhusky

Strony: 1 2 [3] 4 5
31
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Grudzień 01, 2018, 21:05:04  »
Kiedy karty sodexo lunch pass (żywieniowe) będą doładowane?

32
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Listopad 09, 2018, 17:22:50  »
11 lat temu, przyjęty ze stawką 1240zl, 2 umowy jedna na pół roku, później na rok i na stałe, żadnej podwyżki przy tych umowach. Obecnie mam 3400zl.

Kiedyś tutaj już była o tym mowa, ale przypomnę, że są przypadki osób, które pracowały na 1BOP i przechodząc na 5BOP zostawały ze swoją większą stawką podstawy. Podstawa w ich przypadku była większa, aby wyrównać nieco ich pensje z pracownikami z 5BOP.
Jak już udało się takiej osobie przejść na 5 BOP to z dodatkiem zmianowym miała większe pensje niż osoby pracujące cały czas na 5BOP przez podobny okres czasu od momentu zatrudnienia w GA ZCH Police.
Aparatowych na 1BOP już (ponoć) nie ma. Byli chyba na logistyce.

Jeżeli ktoś w czasie swojego zatrudnienia skończył w tym czasie szkołę średnią to też dostawał podwyżkę.
Osoby przyjęte z maturą po zawodówce czy z wyższym wykształceniem były bez takich podwyżek.

Różnorodność w podstawie wynagrodzenia wynika z wielu czynników. Niektóre z nich są czasem baaaardzo różne.
Są osoby co pracują 3 lata jako APARATOWI i mają ponad 3000 brutto w podstawie, bo skończyli liceum czy przeszli z 1BOP na 5 BOP.
Normalnie po tym czasie stawka wynosi 2800 brutto.
Jeżeli jest inaczej poprawcie.
Chciałem tylko przypomnieć, że nie ma jednolitej ścieżki podwyżek. Każdy przypadek jest inny.

33
Trudne tematy / Odp: Jak zareagować?
« dnia: Październik 11, 2018, 23:12:09  »
Dobrze, że o tym mówisz i poruszyłaś ten temat.Ja bym po cichu, ale stanowczo zadzwonił na 997 i opisał zauważoną sytuację, stojąc na tyle daleko, abym nie był widoczny dla tych osób.Teraz już jest po wszystkim, ale warto byłoby przejść się na komisariat policji i zapytać co oni radzą w takiej sytuacji.
Uważam, że ewentualni winni takiego zachowania wobec małoletniego! powinni zostać ukarani w odpowiedni sposób.
Szkoda, że policja lub straż miejska czy leśna nie patrolują obszaru leśnego na styku z miastem. Wiele się tam dzieje.

34
Polityka lokalna / Odp: Wybory samorzadowe
« dnia: Październik 02, 2018, 22:04:13  »
Ciekawią mnie ulotki zachęcające do głosowania na różnych kandydatów (jako przyszłych nowych radnych). Ludzi pierwszy raz na oczy (i na ulotce) widzę i to tylko przed wyborami. Chamsko "wpraszają się" do skrzynek na listy czy lokalnych mediów. Gdzie byli wcześniej, po czym dali się poznać, że warto na nich zagłosować???

Aktualna koalicja też ciekawie się przedstawia, tu ojciec i syn, tam łysy pan od PECu - niby ich znamy, ale czy nie mamy innych lokalnych "elit"?

Trudny wybór.

35
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 29, 2018, 22:38:50  »
Potrzebujemy 1 mln EUA (praw do emisji) dla samego amoniaku. Cena wzrosła z 4.75 € za sztukę w zeszlym roku do 22€ obecnie. Matematyka wzrostu kosztu jest prosta. Będą wyniki będą pieniądze. Będą pieniądze będzie na wzrost wynagrodzeń.
To jest zrozumiałe i większość się z tym zgodzi, lecz czy tyczy się to wszystkich stanowisk?

Wiem, że to nie Pani wina Pani Anno, ale pracując każdego dnia w ciężkim zapyleniu i hałasie na 5BOP (+ Rki) to pensja 2200 netto na start jest niezachęcająca. Podziwiam nowych pracowników, często głowy rodzin, młodzi ludzie, wiek ok. 30 lat, którzy zaciskają zęby i robią, a wolne między zmianami to czas na gojenie ran zdobytych w boju pracy. Nie zawsze, ale dość często. Dodatek szkodliwy też jest niewielki  (war. szczególne II).
Sam pracuję 2 lata. Mam niewiele więcej niż początkujący (bez ubezpieczenia, związków, luxmedu itp.)
Winą takiego stanu rzeczy jest chory system w Polsce, gdzie potrąceń, składek i podatków jest za dużo. Koszty ponosi też pracodawca, a Zakład nie ma pomysłu,  lub narzędzi jak rozwiązać opisany stan rzeczy.

pyt. do pracowników: Dlaczego na LP1 w budynku mistrzówki na każdej zmianie (ranka, popołudniówka, nocka) siedzi dwóch brygadzistów?

36
Polityka krajowa / Odp: Słowa Premiera o budowie dróg.
« dnia: Wrzesień 18, 2018, 17:31:14  »
Oni wszyscy maja nas za idiotów. PIS PO i najwięksi najbardziej. Schetyna żeby nie utonąć krzyczał że zlikwidujemy IPN, zlikwidujemy CBA. Sami nawzajem powinni się polikwidować. Wszyscy.
Nie ma elit w tym kraju, nie ma uczciwych i zasłużonych w polityce. Są tylko aparatczyki, wierne suki swoich panów od władz centralnych do regionalnych. Nowe koalicje, które pojawiły się w naszym mieście są tego przykładem. Nie utworzono ich wcześniej, żeby w działaniu udowodnić swoją siłę i troskę o ludzi i miasto. Pojawiły się teraz, żeby wysępić głosy.
Arciszewski, Tokarczyk siedzą na kilku stołkach jednocześnie.
Nie chce mi się już pisać, szkoda energii.

37
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Wrzesień 01, 2018, 23:28:04  »
Wykształcenie na zakładach nie jest i nie było żadnym wyznacznikiem.
Ścieżka kariery? Tylko i wyłącznie po plecacach.

Mam na wydziale ludzi po studiach. Wszyscy są równi nawet ci z wykształceniem podstawowym. Jednak największe szanse na awans czy podwyżkę mają ci, co są bezwiednie posłuszni kierownikom czy mistrzom, trochę jak psy. Tym po studiach, co pracują już trochę czasu nawet na próbę nie zaproponuje się wyższego stanowiska typu brygadzista (na próbę!).

Czy istnieje u nas w firmie jakiś program pt. ścieżka kariery czy ścieżka rozwoju, gdzie ktoś bierze pod uwagę pracownika aparatowego, jego wykształcenie, umiejętności z poprzednich lat pracy i u innych pracodawców, znajomość języka obcego itp.?
(Program ten powinien też zachęcać pozostałych do uzupełniania wykształcenia.)

38
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 26, 2018, 23:51:03  »
Przyjmowałem się razem z kolegą rok temu. On na 1 zmianę ja na 5BOP. Koledze udało się przenieść na 5 BOP. Wyższą podstawę mu zostawiono, więc teraz ze  zmianowym ma więcej niż normalny pracownik 5 BOP. Nie czuję się przez to gorszy, lecz nierówno potraktowany. Myślałem, że to tylko odosobniony przypadek.
Znajomemu zaproponowano jakąś śmieszna stawkę przy rekrutacji na pakownię. Odmówił. Nie dziwię się jemu teraz.

39
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Sierpień 07, 2018, 09:50:30  »
I jak Wasze wrażenia po otrzymaniu wypłaty z premią?

40
Trudne tematy / Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« dnia: Lipiec 01, 2018, 21:48:58  »
Opisz sytuacje na spokojnie i dokładniej.Operatorzy na wszystkich pakowniach są niezbędni, a zwłaszcza na załadunkach MBAG bo o tym teraz mowa i zakład nie mógł tak sam z siebie ich przenieść na produkcję typowo pakownią wstrzymując załadunki aut zewnętrznych.Przecież w tygodniu na MBAG jest pełno samochodów. Operatorów jest wręcz za mało.

41
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwiec 20, 2018, 20:53:53  »
Czy u Was na wydziałach starsi mistrzowie też zachowują się delikatnie mówiąc buraczano?
Większość których znam zachowuje się jakby mieli szeroko pojętą swobodę i władzę. Szczególnie na popołudniówkach i nockach, kiedy kierownictwo i dyrekcja jest fizycznie nie obecna. Na rankach mało ich widać i wydają się być bardziej zorganizowani w czasie. Na innych zmianach siedzą, gadają z brygadzistami (jest ich dwóch, czasu mają duuuuzo). I jest haa haa i haa haa.
Aparatowi zwykli robole w pyle przy łopatach, gracach lub na załadunkach bez końca.
pracuję krótko, może ze mną jest coś nie tak
Jak z tym jest u Was?

42
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwiec 04, 2018, 19:45:11  »
My - pracownicy powinniśmy starać się jak najmniej psioczyć na zakład. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy milczeć, gdy na wydziałach lub wyżej dzieję się rzeczy co najmniej dziwne.
A dzieją się, często krzywdzące poszczególne grupy pracowników przez uprzywilejowane posady i zachowania często własnych brygadzistów, mistrzów. No cóż, wszyscy są ludźmi. Jedni są bardziej pohamowani, a inni są zwyczajnie chamami. Właściwe zachowanie się też obowiązuje zwykłych najniższych pracowników - o tym nie zapominajmy.
Jednak jeżeli ktoś mówi (mi tez tak ktoś powiedział, gdy się przyjmowałem), że praca w GA ZCH Police SA. to dar od losu i wiekuiste szczęście to gada bzdury.
Mamy wolny choć nie łatwy wybór. Podziwiam tych, którzy się zwolnili, założyli własne działalności i zarabiają niekiedy więcej, niż pracując w ZCHPolice (choć łatwo pewnie nie jest, może mniejsze zapylenie chociaż).
Ci, którzy tutaj pracują niech trzymają się razem (w brygadach, wydziałach itp.). Mam nadzieję, że jest to choć trochę możliwe. Wtedy jest szansa, na wzajemną pomoc i pohamowanie nieprzemyślanych zamiarów kolegów(dla ich dobra - tak po koleżeńsku). A kiedy trzeba walczyć o swoje prawa czy nawet szacunek ze strony  przełożonych to zgrana brygada ma większa siłę.
Ale mi się teraz oberwie tutaj. Pozdrawiam.

43
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Czerwiec 03, 2018, 23:36:32  »
Czy na szeroko pojętej logistyce w tym na pakowniach są jeszcze blokady na przejścia międzywydziałowe? Czy wciąż tam brakuje ludzi (i dlaczego)?

44
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 23, 2018, 18:11:45  »
arus37 przekazał nam wartości kwotowe wynagrodzenia członków zarządu (miesięczna pensja).
Czy to są duże wartości? To każdy sam sobie powinien odpowiedzieć.

45
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 18, 2018, 12:23:51  »
Dlaczego osoby które pracują już jakiś czas na logistyce nie mogą brać udziału w rekrutacjach????????????
Nikt z przedstawicieli ZZ i Pracodawcy jeszcze nie zdefiniował tej sytuacji.
Na logistyce ludzi będzie brakować zawsze. Przeładunki, załadunki były małe - udział w rekrutacjach był niemożliwy. Teraz, kiedy załadunki będą wzrastać, tym bardziej będzie pretekst do blokowania udziału w rekrutacjach.
Absurd.

Strony: 1 2 [3] 4 5