• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Studarc

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
16
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Marzec 15, 2018, 10:17:55  »
 
Sorry ale to pojedyncze przypadki, a co mają powiedzieć ludzie co mieszkają w budynku PKP tuż przy torach? Albo pracownicy Urzędu Gminy? nic bo jest to inwestycja dla dobra publicznego i wspólnego. I niestety ale ktoś zawsze będzie poszkodowany.
Nowoczesne pociągi nie są już tak głośne jak 30 lat temu, a i tory są wyższej klasy. Do tego szczelne plastikowe okna dobrze wygłuszają.

W planie są oczywiście ekrany akustyczne, zatem najlepiej jest się nie odzywać przed wkopaniem pierwszej łopaty tylko dać szansę projektowi. Poczekać i ewentualne wnioski i skargi składać jak już SKM będzie działać.

23 lata mieszkałem 50m od stacji na starych Policach. Wszystkie (jedyne) okna w mieszkanie skierowane centralnie na tory. Jedyne co słyszałem to lekki tętęd pociągu i czasem jakiś świst. Przy zamkniętych oknach nie słyszałem nawet, gdy ktoś krzyczał na całe gardło stojąc przy oknie.
Uważam, że z jednej strony to kwestia tolerancji na to, że mieszka się w mieście i pociąg, ruch, czy dzieci na placu zabaw to normalna rzecz, z drugiej kwestia zadbania o siebie np. montując dźwiękoszczelne okna.

Co do osób, które obudziły się, że mieszkają koło torów i nagle im one przeszkadzają to proponuję wyprowadzić się np do Drogoradzu, najlepiej z dala od drogi głównej. Police skorzystałyby na tym, bo zniknęłyby zmiasta tabuny nowobogackiej szlachty, a wioska zyskałaby na tym, że powstałyby nowe styropianowe pałace: żółte, pomarańczowe, różowe....


A osobnikowi o nicku Korzeń proponuję zrobić to co zgodne z nickiem. Zakopać się w ziemi i tam spędzić resztę życia, koło swoich odchodów. Bo siejesz taki fetor na forum, że wolałbym, by nie rozprzestrzeniał się dalej niż poza twoja strefę bezpieczeństwa.

17
Tematy różne / Odp: Remont trasy kolejowej ze Szczecina do Polic=SKM
« dnia: Marzec 13, 2018, 09:44:27  »
Bez urazy, ale jakim idiotą i imbecylem trzeba być, by kupując dom/działkę przy torach nie domyślić się, że "może kiedyś coś będzie tędy jeździć". To tak jakby chodzić po zamarzniętym lodzie nie biorąc pod uwagę faktu, że może się załamać.


Z inwestycji się cieszę. Oby przyczyniło się to do rozwoju zapomnianych Starych Polic.

18
Do mojej poprzedniej wypowiedzi dodam, że na drzwiach była informacja, że autobus wyposażony w automaty do sprzedaży biletów. Miejsce było, a automatu brak. Pewnie zepsuty i w naprawie.

19
Proszę mi powiedzieć jak to możliwe, że w autobusie 107 nr 777 nie ma kasownika, a kierowca nie ma biletów?
Wsiadłem na przystanku, gdzie nie ma żadnego miejsca, gdzie możnaby kupić bilet. A kierowca rozbrajająco, że on biletów nie ma. z czego to wynika?
Do tablicy wywołuje 0ana Ufniarza.

20
Krp jak widać nasz lokalny gawędziarz Pan Grzegorz nabrał wody w usta i nie ma zamiaru nic odpowiedzieć na zachowanie szeryfa ze 107.

21
Tematy różne / Odp: Problem Mieszkaniowy w Policach
« dnia: Luty 01, 2018, 05:17:09  »
Uważam, że problemem jest nie tylko brak mieszkań, ale i źle gospodarowanie tymi, które są.
W mojej okolicy większość mieszkań jest własnościowa. Są jednak takie, które są gminne i np. wiem o dwóch meiszkaniu, które stały przez przynajmniej 2 lata po remoncie puste.
Jedno przyznano normalnej rodzinie, drugie dostała eksmitowana z innego lokalu (za jego dewastację) osoba. Dlaczego? Bo chora (zapewne na nadużywanie trunków), teraz mamy tutaj libacje, agresywne menty, hałas za dnia i w nocy. W dodatku osoba ta ma służąca robiąca zakupy, sprzątzaczkę, która wynosi jej śmieci oraz dostaje wszelkiego rodzaju zasiłki. Co można z tym zrobić? Nic, bo wszelkie ośrodki i gmina umywają rece. Wyszłoby bowiem źle zarządzanie lokalami. Koło się więc zamyka i uczciwi, normalni ludzie czekają 20 lat w kolejce, a w wyremontowanym mieszkaniu toczy się huczne życie towarzyskie.

Ps przy okazji pozdrawiam zarząd zgkim, panie z mopru i pisanskiego.

22
Tematy różne / Odp: Zatrucie Czadem
« dnia: Styczeń 03, 2018, 15:39:04  »

Co do samej wentylacji grawitacyjnej,. to dziś już takowej się raczej nie stosuje.
Oczywiście, że się stosuje. Właściwie to mechaniczną się stosuje rzadko. Ciąg wsteczny w blokach właśnie nie powinien występować (przynajmniej na niższych piętrach) ze względu na długość przewodu. Problemy są trzy. Ludzie zabudowujący kratki i ci, którzy montują w nich wentylatory wymuszając ciąg (zakłócając go jednocześnie w mieszkania korzystających z tego samego przewodu) oraz brak dopływu powietrza do mieszkania (szczelnie zamknięte okna, brak wywietrzników).


Zimą raczej ciężko jest mieć ciągle otwarte okna, ba nawet ciągle uchylone okna. To olbrzymie straty ciepła i idąc tym tokiem można: albo grzać i wypuszczać ciepłe powietrze (kogo na to stać?), lub nie grzać wcale. W tym wypadku wietrzenie mieszkania nawet przez 2 godziny dziennie problemu nie rozwiązuje. Bo po wywietrzeniu i zamknięciu okna wentylacja może przestać działać. Rozwiązaniem są wywietrzniki, ale i tu pojawia się podobny dylemat.
Kolejny problem to łazienka, w której okna nie ma, a jedynie drzwi z otworami, co niewiele zmienia.

My próbowaliśmy sposobu z otwieraniem okien, jednak nawet w dzień tak spokojny jak dziś wiatr wwiewa powietrze do środka i w kuchni i w łazience. Więc niezależnie od tego czy okna są otwarte czy nie działa ciąg wsteczny. Od wierzchołka komina do naszego mieszkania jest około 6m, czyli wystarczająca odległość by wentylacja grawitacyjna działała poprawnie. Niestety - nie działa. Stąd w moich oczach jest to system bardzo nietrafiony, nieodpowiedni, kapryśny i na dobra sprawę - niebezpieczny.

23
Tematy różne / Odp: Zatrucie Czadem
« dnia: Styczeń 03, 2018, 15:10:58  »
Owszem, bywa tak, że można dzielić przewody wentylacyjne, ale przepisy jasno określają, że co najmniej co drugie piętro. Poza tym w budynkach tych w jednym pionie są tylko 3 mieszkania i każdy pion ma swoje kominy i przewody wentylacyjne. Jest ich wystarczająco dużo, by każde mieszkanie posiadało swoje.
Co do samej wentylacji grawitacyjnej,. to dziś już takowej się raczej nie stosuje. Jedynie mechaniczną. Jeśli zaś wentylacja grawitacyjna ma działać to nie może być ciągu wstecznego, który w tych blokach niestety jest normą. Wielokrotnie problem poruszany był i na zebraniach i zgłaszany do działu technicznego. Ten jednak umywa od tego ręce. Ciekaw jestem czy może tym razem sprawą zainteresują się ludzie, którzy powinni zrobić to już dawno temu.

24
Tematy różne / Odp: Zatrucie Czadem
« dnia: Styczeń 03, 2018, 15:00:37  »
To i ja dodam od siebie trochę. Nie chcę tutaj nikogo obarczać winą, ani dywagować na temat tego co się stało. Opisze jednak sprawę na tyle obiektywnie na ile się da, jak wygląda moje prywatne zdanie. Nie musicie brać go pod uwagę, jednak jeśli mam możliwość wypowiedzenia się, to czemu nie...
Jako, że mieszkam w identycznym bloku tuż obok.


W trzech identycznych blokach wentylacja jest nieodpowiednia. Grawitacyjna.
Kilka lat temu prowadzono tutaj remonty dachów, przy okazji "naprawiano" przewody kominowe i wentylacyjne. Firma, która wykonywała prace wykonała je na tyle "rzetelnie", że przewody zostały w wielu przypadkach uszkodzone lub zasypane gruzem. Sprawa wielokrotnie zgłaszana była Zgkim, jednak dział techniczny umywał ręce. Coraz bardziej wątpię, że pracują tam ludzie z jakikolwiek wykształceniem i podejściem technicznym.


Jak więc to wygląda?
Ciąg jest wsteczny. Nawet przy otwartych oknach wiatr wpada przez komin, zamiast wywiewać wszelkie opary z domu.
Mam wrażenie też, że dzielimy przewody wentylacyjne z sąsiadem piętro niżej. Bo gdy on przypali mleko (co zdarza mu się wyjątkowo często) to u nas całe mieszkanie trzeba wietrzyć.
Sprawdzanie przewodów kominowych odbywa się około 5 razy w roku, jednak mam wrażenie, że jest to zwykły pic na wodę. Bo nawet, gdy miernik wykazuje nieprawidłowości to panowie kominiarze wmawiają nam, że jest dobrze, lub że sprawę zgłoszą. Boimy się, że i tutaj dojdzie do tragedii, a potem winnych nie będzie.
Sadza w kuchni i łazience to standard, mimo, iż nie posiadamy pieców kaflowych, ani gazowego w łazience.

25
Widzę, że zaczyna się zlot czarownic.
Czyli: "zniszczyć", "skrytykować", "obalić", "niech będzie jak jest", "jest źle lecz stabilnie", "po co nam zmiany", "nic się nie dzieje, zmieńmy to, ale wszystkie pomysły są złe".


Jest źle, wszyscy to wiedzą, ale gdy pojawia się pomysł rozwiązania problemu, to Polacy oczywiście się zlatują i krytykują, bo każdy wie lepiej. Szkoda tylko, że nic nikt nie robi, a potem się dziwi, że wszystko wygląda jak wygląda. I nadal jest źle.
Do krytykantów: zamiast krytykować ruszcie te swoje wyliniałe dupy i mózgownice do tego, by pomóc.

26
Tym bardziej, że mowa o co 3cim autobusie.
I gdzie ten autobus się zmieści jeśli w tym samym czasie na rynek podjedzie 101, 102, 103, 106, 109 i 111?

Myślę, że puszczenie tego autobusu przez Stare Police mogłoby po części przyczynić się do ożywienia tej zapomnianej części naszego miasta.
W jaki sposób? Myślisz, że ludzie jadący ze Szczecina z pracy będą tłumnie wysiadać i zwiedzać? Czy raczej będą wysiadać na Mazurskiej i wsiadać w kolejną 107?

Zwiedzać nie będą, nie musisz od razu być sarkastyczny. Wystarczy, że ruszysz głową i pomyślisz logicznie. Jeśli autobus będzie przejeżdżał przez stare Police, to zapewne wpłynie to pozytywnie na nasza dzielnicę. Jak? Pomyślmy?
W starych Policach bankrutuje każdy nowy biznes, każdy sklep, każda knajpa, nawet fryzjerzy tutaj nie przędą za dobrze. Dlatego, że niewielu ludzi z nowych Polic wie o istnieniu tych biznesów. Druga kwestia, że ludziom nie chce się ruszyć z nowych Polic na stare. A gdyby tak ich do tego zmusić?
Swoją drogą mam wrażenie, że Police dziś, to tylko Nowe Police. Stare miasto nie ma prawa głosu, nie ma prawa bytu. Taki umierający zaścianek, ot, dwie szkoły, jakieś przedszkole, intermarche. Psy tu dupami szczekają, a władza nie chce nic zrobić w kierunku rewitalizacji tej części miasta. 

27
Nie chcę tutaj nic mówić, ale szczerze wątpię w jakiekolwiek badania w tej kwestii.
Wydaje mi się, ze to tylko kwestia dobrej woli. Tym bardziej, że mowa o co 3cim autobusie. Myślę, że puszczenie tego autobusu przez Stare Police mogłoby po części przyczynić się do ożywienia tej zapomnianej części naszego miasta.

28
To nawet jeśli jeździłby co 18 min, czyli co 3 autobus, na zasadzie mijanki ze 103 i 106 to byłoby spore ułatwienie, bo 101 potrafi jeździć co godzinę, tak więc jest linią raczej mało obleganą przez pasażerów ze Starego miasta. Wystarczy zobaczyć ilu ludzi wysiada na Mazurskiej i jak wielu z nich potem musi iść w górę Kołłątaja, by dotrzeć do Rynku i okolicznych ulic.
Napisałem to po części w kategorii żartu, ale gdyby tak to rozsądnie przemyśleć, to chyba nie byłoby głupie rozwiązanie?

29
Skoro radny jedynego słusznego ugrupowania zrzeszającego prawdziwych polskich polaków wymyślił 103 przez Roweckiego, to ja a mam jeszcze lepszy pomysł.
Jako, że 101 jeździ rzadko, poza tym trasa jest wydłużona i przebiega przez "snobowo", a ludzie ze starych Polic potrzebują dojechać do Szczecina. Ze starego Rynku na Mazurską jest grubo ponad kilometr. Ze Starzyńskiego jeszcze dalej. Może więc puścić 107 zmienioną trasą?
Tj. Zamiast jadąc na Szczecin niech 107 skręca na Kołłątaja, następnie jedzie przez Stary Rynek i potem Woj. Polskiego na Szczecin. I na odwrót, wracając ze Szczecina, zamiast skręcać na mazurską niech jedzie prosto na rynek, potem na Kołłątaja, a następnie już normalną trasą. Całość wydłużyłaby się tylko o 4 przystanki, a bardzo pomogłaby mieszkańcom starego miasta.


(...)
Mścięcino Krzyżówka
Police Wojska. Polskiego
Police Rynek
Kołłątaja
Mazurska Kościół
Mazurska
(...)

30
Całe szczęście.
Oby Solaris zawsze był tak zajęty, by nie miał możliwości składania ofert Policom.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10