• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Studarc

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
31
Sport / Jaka siłownia?
« dnia: Listopad 02, 2017, 13:19:59  »
Hej, jaką siłownię w Policach polecacie? Wiem, że jest ich kilka, te bardziej "osiedlowe" i "pseudosieciówki".

Odrazu powiem, że multisolar odpada. Właściciel nie traktuje klientów poważnie, sprzęt jest zaniedbany, a wg. mnie ceny nie odpowiadają niskiemu standardowi siłowni.

Post Merge: Listopad 04, 2017, 08:12:56
Rozumiem, że forumowicze nie uprawiają żadnego sportu/aktywności fizycznej, jedynie ograniczają się do oglądania go w tv albo z trybun?

32
Trudne tematy / Odp: Łosie za kierownicą
« dnia: Październik 16, 2017, 18:57:32  »
Mam taką małą prośbę do pisańskiego, gdyż zdarza mi się go bardzo często mijać po drodze z racji tego, że mieszkam niedaleko jego willi na starych Policach.
Jak jeździ pan swoim nowym BMW serii 1 (połączenie ciemnozielonego lakieru i białych lusterek - bardzo stylowe), to niech pan używa kierunkowskazów. Zdaje się, że w aucie za 150tys zł są one w standardzie.
Mam też prośbę, że gdy jeździ pan z dużą prędkością po Kołłątaja to niech pan uwaza na pieszych na pasach, nie raz widziałem jak przejeżdżał im pan przed nosem, zamiast świecić przykładem i się zatrzymać.
To, że ktoś jest przecietnym (moim zdaniem) politykiem nie oznacza, że ma być przeciętnym kierowcą. W czymś musi być pan przecież dobry.

33
Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy przestali wierzyć w sens budżetu obywatelskiego po tym, jak zaczęły wygrywać projekty "szkolne" i skierowane tak naprawdę do bardzo wąskiej grupki ludzi.
Chciałbym zaznaczyć też, że w całym tym projekcie Stare Police są na przegranej pozycji, chociazby ze względu na liczebność naszej dzielnicy. W tym roku mamy 3 projekty że Starego miasta, wybieg dla psów, siłownię pod chmurką i tor dla rowerzystów. I o ile siłownia i wybieg dla psów są faktycznie przydatne, a nawet potrzebne, tak pomysł budowy tory rowerowego na terenie SP1 za ponad 300k zł to w moim odczuciu debilizm.

Co do samego wybiegu, to uważam, że pomysł jest naprawdę ciekawy, wymaga dopracowania, ale myślę, że z tych wszystkich projektów przyniósłby największe korzyści największej liczbie ludzi. Myśląc, że "ludzie i tak nie będą sprzątać" nic nie zmienimy. Trzeba wykonać pierwszy krok. Chociażby po to by się przekonać.

34
Trudne tematy / Łosie za kierownicą
« dnia: Wrzesień 08, 2017, 08:14:50  »
Witam wszystkich, przede wszystkim jednak kierowców poruszających się po polickich drogach.
Chciałbym poruszyć temat, który zapewne znany jest większości policzanie - czyli właśnie zachowania kierowców.
Od pewnego czasu zauważyłem niebezpieczny trend jaki panuje, czyli kierowca z jednej strony przepuszcza pieszego, z drugiej zaś inny przejeżdża mu przed nosem. Kilkukrotnie byłem tego świadkiem na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Równie drażniące co niebezpieczne jest przejeżdżanie przechodzącym przez pasy pieszym za plecami, lub przepuszczanie ich i ruszanie zanim jeszcze zdążą przejść. Podobnie jak sytuacje, gdy jeden kierowca przepuszcza pieszego, a ten za nim go popędza światłami, albo klaksonem. Jest jeszcze stado baranów, którzy pieszych zwyczajnie wymijają, choć ci są już na pasach.

Dodam, że sam jestem kierowcą, więc tym bardziej drażnią mnie takie zachowania. Mowa oczywiście o sytuacjach, sy pieszy grzecznie czeka przy pasach lub już na nich jest (nie wtedy, gdy na nie wbiega, lub przechodzi gdzieś dalej poza nimi, bo to inna bajka)

Kierowcy! Więcej kultury na drodze! Tu też apel do policji: może więcej kontroli pod tym względem? Zaczął się rok szkolny, niedługo akademicki, robi się zimno i szaro.

35
Sprawy bieżące / Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« dnia: Sierpień 02, 2017, 18:25:58  »
"Ładnie" załatano Grunwaldzką kostką chodnikową. Studzienki jak się zapadały, tak się zapadają. Wyjazd z Intermarche to też jakaś farsa, trzeba bardzo uważać przy wjeżdżaniu, bo krawężnik nie jest odpowiednio wyprofilowany.
Przejście dla pieszych przy poczcie to jakaś fikcja, pewnie jest, ale w innym wymiarze. Bo przecież przy projektowaniu nie można było pomyśleć o tym, by je tam zrobić.
Widocznie pan pisański ma za daleko że swójego domu, który znajduje się jakieś 75m dalej, a pan diakun za rzadko przejeżdża grunwaldzką w drodze do pracy, by zauważyć takie drobne rzeczy.


Co ciekawe na Woj. polskiego studzienki także zaczęły się zapadać w ten sam charakterystyczny sposób co na grunwaldzkiej.

Domyślam się, że Stare Miasto jest traktowane po macoszemu, że jesteśmy takimi Policami B. Ale do głowy przychodzi mi inne pytanie: czy stać nas podatników na niedoróbki?
Przecież dziś źle wykonaną pracę trzeba będzie za kilka lat zrobić na nowo, w myśl przysłowia "chytry dwa razy traci".

36
Tematy różne / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Sierpień 02, 2017, 18:19:12  »
Zapewne to kwestia umów po przejęciu Kingi przez Hosso.
Jedynie z plotek słyszałem o 10 letnich umowach. Ile w tym prawdy nie wiem, ale szkoda, że nie będzie Empiku. Jaki by nie był można było odebrać zamówiony towar w Policach, a nie w Szczecinie.

Poza tym dodam od siebie, że przeraża mnie jakość prowadzonych prac. Wiszące w powietrzu podciągi, dwuteowniki podtrzymujące konstrukcję powycinane w jakieś dziwne kombinacje.

37
Sprawy bieżące / Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« dnia: Czerwiec 29, 2017, 13:27:35  »
To teraz pytania, na które nie znalazłem odpowiedzi:
1. Oznakowanie na jezdni wymalowane, drogi rowerowe widoczne. To czemu rowerzyści jeżdżą dalej po chodnikach?
2. Dziury załatane kostką brukowa tak jak przed remontem, więc po jakiego ch. był ten "remont"?
3. Obiecano przejście dla pieszych przy poczcie, jednak z obietnicy się nie wywiązano. Czy jeśli przejdę przy poczcie i dostanę mandat to czy mogę powołać się na obietnicę jednego urzędniczego chojraka (mądrego jak widać tylko w buzi) i nie przyjąć mandatu?
4. Studzienki kanalizacyjne powoli się zapadają, co z tym zamierza zrobić zarządca drogi?

38
Sport / Odp: Gimnazjalistki z Polic w autobusie 107
« dnia: Maj 22, 2017, 08:25:32  »
Szkoda, że nikt jeszcze nie opisał jednej z wielu sytuacji, gdy do autobusu wsiada ciężarna kobieta, a wszystkie miejsca siedzące zajęte przez panie 65+ i żadna nie ustąpi.

39
Tematy różne / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Maj 05, 2017, 08:32:40  »
Z wczoraj. Komentarz chyba zbędny, bo nie trzeba mieć jakiegokolwiek związku z budowlanką, by wiedzieć jakie zagrożenia płyną z takiego "zabezpieczenia" miejsca budowy.
http://i68.tinypic.com/245znz7.jpg

40
Tematy różne / Odp: Centrum Handlowe?
« dnia: Maj 02, 2017, 12:13:38  »
Ja to jestem ciekaw jak przez tyle lat funkcjonowała Kinga. Przede wszystkim ewidentny brak alternatywnej drogi pożarowej, brak drzwi "antypanicznych", schody nie spełniające jakichkolwiek norm.
Jak patrzę na to co się dzieje teraz na przebudowie i jaki nakład pracy jest potrzebny do uratowania tego budynku to myślę, że łatwiej byłby im tymczasowo przenieść wszystkie sklepy do jakichś baraków, wyburzyć Kingę i postawić od nowa. Byłoby szybciej i bezpieczniej.
Ale nie mój wóz nie będzie mnie wiózł.

41
Sprawy bieżące / Odp: Remont ulicy Grunwaldzkiej.
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 18:28:37  »
To nie dziura, ani zapadlina, to spowalniacz,żeby bezpieczniej było. Wy niewdzięcznicy :D

42
Strajk? W jakim celu?
Za mało zarabiają? Czy może za dużo pracują? 15 godzin tygodniowo to za dużo? A 5 tys brutto* to za niska płaca? 13stki za rzadko?
Czy może protestują z powodu braku miejsc parkingowych na ich nowe wypasione fury,którymi wielu** z nich podjeżdża pod szkoły?


* tyle zarabia średnio w polsce nauczyciel dyplomowany. Doliczmy do tego jeszcze korepetycje i fakt ile pracują, oraz wolne wakacje.
** nie mówię, że wszyscy, ale czasem wystarczy przejść się obok szkoły i zobaczyć jakimi autami podjeżdżają nauczyciele. Jeśli jest taka "bieda" wśród nauczycieli?

43
Czyli krótko mówiąc: będzie niewygodnie, będzie bujało i trzęsło, będzie ciasno, a w dodatku jeszcze będzie się psuło. Czyli po polsku: bylejakość.

44
Tematy różne / Może by tak remont Kołłątaja?
« dnia: Marzec 14, 2017, 08:57:21  »
Staropoliczanie przywykli już chyba, że drogi u nas remontuje się w ostateczności i po macoszemu, ale kiedy będzie remont Kołłątaja-Mazurska, jakby nie patrzeć jednej z częściej uczęszczanych polickich ulic?
Jeździ się jak podkładach kolejowych. Dziury, przełomy, brakujące przejścia dla pieszych (przy nowopolu, przy bunkrze, przy lubuskiej), mylne oznakowanie (po "remoncie" Grunwaldzkiej), brak zatoczek dla autobusów (103), zapadnięte studzienki kanalizacyjne do tego stopnia, że trzeba jeździć slalomem. Trochę wstyd.

45
Tematy różne / Odp: Palenie choinek
« dnia: Styczeń 29, 2017, 10:52:29  »
Serio? Przeszkadza komuś lokalna tradycja palenia choinek?
A co jeśli komuś przeszkadza Boże Ciało, albo święto niepodległości?

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10