Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pejo154

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9
31
Znaczy się były naciski określonych grup z niejasnymi powiązaniami...?
Czyli jeżeli dowalamy to tylko w jedną stronę.
Szkoda.

To może załóżmy też wątek wielbiący miłościwie panujących..?

32
Czy tylko u mnie, czy u Was też wątek: "Chcieliśmy PiS, no to mamy..?" został pozbawiony możliwości edycji i wpisów nowych postów... Reszta tematów działa bez zarzutu. Ten jeden nie. Czyżby błąd techniczny, czy może jakieś naciski...? :o

33
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Marzec 10, 2017, 08:22:54  »
Wczorajszy dzień to załamka. Wszyscy widzieli, że to porażka polskiej dyplomacji i rządu. I to bez względu na racje i prawdę, które pozostają w tym samym miejscu. Mimo, że tych racji po stronie pisiorów było niewiele. Po co się pchać w spór, którego nie można wygrać..? Ba! Nie ma nawet takiej potrzeby!!!
Cały wstyd i ferment  spowodowany byłjest indolencją rządzących, nieumiejętnością dialogu, brakiem kompetencji merytorycznych i w pewnym stopniu szaleństwem kilku naszych polityków z prezesem na czele.  Nienawiść to bardzo zła motywacja do działania w unii europejskiej. W Moskwie bardziej...
Na tragedię i blamaż wskazywało wszystko: od wypowiedzi polityków całej Europy, po minę Jarosława na mównicy sejmowej. Kiedy jest pewien swoich słów i racji przemawia zupełnie inaczej, a wczoraj widać było, że sam jest świadom jak dali ciała... Nawet wydawało mi się chwilami, że jest "lekko dziabnięty" (-;

I najważniejsza sprawa po tym tygodniu: czy ktoś w rządzie, w końcu wyciągnie z tego jakiekolwiek wnioski? Bo konsekwencje na pewno. A winnych już na pewno mają. >:(

34
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Luty 03, 2017, 07:56:28  »
Odnośnie Kurskiego to tak się dzieje, kiedy indolenci dostają posady, które ich przerastają. Myślał, że da sobie radę, a płynie... Najprawdopodobniej tylko myślał, że zna się na telewizji, bo kiedyś go było w niej pełno.

35
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Styczeń 27, 2017, 09:15:36  »
564 godziny lekcji religii przewiduje polski system edukacji w ciągu 12 lat nauki. to więcej niż biologii, chemii i fizyki razem wziętych.
Religia jest od pierwszej klasy podstawówki i jeśli jest do końca to wychodzi średnio 1 godzina tygodniowo. Góra 2 razy tygodniowo jeśli w jakiejś klasie liceum już jej nie będzie. Biologia (jako biologia a nie przyroda), chemia i fizyka zaczynają się w gimnazjum (po pseudo reformie od 7 klasy), więc musi być jej mniej, ponieważ rozłożone są na krótszy czas. Chyba, że się mylę to proszę o sprostowanie.
Również jestem w opozycji do reformy oświaty i tego rządu. Ale po pierwsze nie wrzucajmy za szybko czegoś co się może odwrócić przeciw nam. A po drugie nie walczmy z religią (ale z tymi co chcą na niej coś ugrać), bo patrząc co się dzieje w kraju (i na świecie) to wydaje się, że tylko w Bogu nadzieja...  )-;

36
Historia / Odp: Mapy szwedzkie
« dnia: Październik 21, 2016, 18:25:27  »
Co się stało z tym cyplem pomiędzy Małą, a Dużą Trzebieżą?

Pewnie leży sobie pod wodą i pod narzuconym w latach 80-tych urobkiem z pogłębiania toru wodnego. Gdyby miałby na nowo powstawać, wynurzałby się pewnie na wysokości małego pomostu przy Delfinie i Skateparku. Do pierwszego toru wodnego idzie się tam w wodzie po kolana i (latem) w dywanie wodorostów. Dalej w kierunku zachodnim do plaży OSiR mapy wskazują już nieco głębsze wartości.
Ale rzeczywiście ciekawe rzeczy można teraz odszukać... Pewnie też zamulony Zalew kryje jeszcze wiele pamiątek z tamtego okresu. Podobno w takim dnie, bez dostępu tlenu świetnie się wszystko zachowuje....

37
O rany ileż tu żółci. Jeśli chodzi o soboty to chyba i tak nie przejdzie, bo to zbyt duża rewolucja.
Ale pisze Pani o niedzieli...
Zaznaczam, że "pisowiercą" nie jestem ale chyba chodzi  tu o setki ludzi, którzy chcąc niechcąc są gonieni przez firmy (zwłaszcza sklepy) do niedzielnej roboty. I niekoniecznie mają z tego tytułu "drugi etat" na koncie... Tu akurat kierunek dobry, tylko czy trafią we właściwą drogę...?
Niech Pani uwierzy, że duże firmy handlowe pogonią ludzi "do zgonu" jeśli tylko będą miały na to okazję... Jeśli chodzi o zyski i pozycję na rynku - to nie ma zmiłuj. Wolę iść w tym temacie w stronę usankcjonowania wolnego weekendu, niż w kierunku np. amerykańskim, gdzie "dymanie" po dwa "liche" etaty w tygodniu to standard.
Pytanie czy kolejne już z pięknych haseł nie "rozbije się" tym razem na skałach "niekompetencji, niewiedzy lub schizofrenii politycznej"...
Powtórzę: kierunek dobry ale czy odpowiednią drogą - zobaczymy...

38
Blokować blokował.

Czy mógłby ktoś napisać, lub podać linka, który wiarygodnie opisuje w jaki konkretnie sposób Prof. Bartoszewski blokował nadanie tego orderu rotmistrzowi Pileckiemu? Bo interesuje mnie czy było to celowe działanie czy "grzech zaniechania".

39
Polityka krajowa / Odp: Jarząbek PiS-u... łubu-dubu...
« dnia: Lipiec 03, 2016, 23:30:21  »
Kto to jest?
Mnie to wyglądało na robienie sobie jaj z przemówienia Jarka. Taka mała prowokacja lub nawet sabotaż.
 A jeżeli to było na poważnie... No to tutaj trzeba by dodać: ein Volk, ein Polen, ein Führer!
Z drugiej strony to widać jaki niesamowity magnetyzm ma prezes. Ludzie zaczynają bardziej wierzyć w niego niż w jego ideologię i reformy.

40
Polityka krajowa / Odp: Jaki jest Twój stosunek do Holokaustu?
« dnia: Lipiec 02, 2016, 14:05:21  »
...pokazywali skutki działania nazistów niemieckim cywilom, większość z nich kwitowała to zwykłym, zobojętniałym ruchem ramion.

... Co nie znaczy, że nazwijmy go pierwiastek germański ma w sobie zakodowane nihilistyczne podejście do innych narodów. Tam była ogromnie skuteczna manipulacja masami i rzeczywiście mogłoby się tak wydawać. Oglądałem parę dokumentów o wyzwoleniu tych obozów, czytałem raporty Pileckiego, itp. Ale też miałem kontakty z Niemcami pokolenia II wojny światowej. I na tym opieram swoje spostrzeżenia. To jest głębszy temat, w który wejść powinien każdy człowiek (Prezes Jarek też) i wyciągnąć wnioski. Nie mam teraz czasu, ale w przyszłym tygodniu postaram się coś szerzej odpisać.

41
Polityka krajowa / Odp: Jaki jest Twój stosunek do Holokaustu?
« dnia: Lipiec 01, 2016, 14:04:15  »
Nie stawiam ale prawda jest taka, ze to narod niemiecki popierajac hitlera stworzyl holokaust.

I chwała Ci za to, że nie stawiasz tej tezy. Ale dalej to już pogalopowałeś...

Gdyby naród niemiecki wiedział co go czeka na skutek polityki jednego idioty i zgraji bandziorów, to jesteś pewien, że by ich wybrał? - Myślę, że nie. Tak się dzieje, kiedy cała władza trafi w niepowołane ręce jednego obłąkanego człowieka (który wspaniale zmanipulował masy). I niech to będzie nauczka - wszelkie analogie w dzisiejszym życiu wskazane.

42
Polityka krajowa / Odp: Jaki jest Twój stosunek do Holokaustu?
« dnia: Lipiec 01, 2016, 10:25:10  »
Tusk i analfabeta jako "poprawni" politycy bredzili zawsze o nazistach czy faszystach.
Nigdy nie wygarneli prawdy niemcom, jak to zrobil Kaczynski.

Mam nadzieję, że tymi słowami nie stawiasz znaku równości między Niemcami a faszystami-nazistami..?

43
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Maj 16, 2016, 07:48:18  »
Jak wiadomo Polska jest podzielona politycznie dokładnie na pół.

No właśnie to rozróżnianie dwóch kolorów... Niebieski i pomarańczowy...
Otóż Polska, uwierz mi, dokładnie to jest bardziej pstrokata niż Ci (Wam) się wydaje. A dokładnie to połowa ludzi nie poszła na wybory, więc te połowy, które biją się o władzę nie są jakby połowami tylko wycinkami społeczeństwa (według mnie sprytnie manipulowanego).
Reszta, czyli ogromna większość społeczeństwa, została odcięta od rzetelnego przekazu informacyjnego, na skutek "wojenki", którą urządziły sobie owe "połowy".

44
Polityka krajowa / Odp: Chcieliśmy PiS, no to mamy...?
« dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:06:52  »
51 stron bicia piany odzwierciedlającego żenujący "Spektakl Parlamentarny". Jak by dodać strony z poprzedniego wątku "chcieliście PO..." (chyba 6 części) to nie wiem czy setka by nie "pękła", albo dwie... I co? I nic!
Może czas na refleksje...? To może zacznę...
Po pierwsze: Ta dwubiegunowa (PO - PiS) forma uprawiania polityki doprowadziła kraj do klęski intelektualnej w obszarze, na razie ujmę to demagogii "publiczno-politycznej".Co jeśli nie wpływa na decyzje kluczowe dla kraju - gospodarka, finanse, obronność itp. może być tolerowane. Ba! Uważam nawet, że małe debilizmy dodają kolorytu i przy zdroworozsądkowym rządzeniu są pożyteczne, ponieważ wskazują granice, za które nie powinniśmy się (jako rząd) posuwać.
I tu pytanie... Czy naprawdę ten niebiesko - pomarańczowy kabaret nie wpływa na w/w decyzje??? Przeczytajmy linki z obydwu wątków i się zastanówmy!!!!
Po drugie: Bijąc pianę w duchu narodowego podziału, przenosicie ten idiotyczny spektakl na nasz lokalny teren, co uważam jest nie tyle głupie co szkodliwe. Na razie sobie ubliżamy in cognito. Na razie...
Nie widzicie jak takie biegunowe myślenie spłaszcza intelektualnie poziom dyskusji nie tylko na forum, ale i w parlamencie. Już nikt nie zastanawia się o czym się dyskutuje, tylko szereguje sobie skąd dana inicjatywa wypływa. Nie co a kto? Wszystko w zasadzie sprowadza się do tego czy dany aspekt ma zabarwienie pisowskie czy peowskie. Cokolwiek by nie wymyślono to zaraz rozważa się skąd to wyszło i wtedy wszystko jest do ogarnięcia nawet dla idioty.
Bo dwa kolory rozróżnia nawet imbecyl....

45
Sprawy bieżące / Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« dnia: Luty 26, 2016, 11:36:26  »
...czy urzędasy mogą nas zmusić do tego aby 6-latki poszły do szkolnych zerówek? Mimo, że to zerówka, to jednak już w szkole, a obowiązku szkolnego dla 6-latków nie ma. A poza tym, skoro brak jest miejsc w przedszkolach, to niech coś z tym zrobią i np. wybudują nowe przedszkole. Wielu, bardzo wielu chce, aby ich 6-letnie dzieci pozostały w przedszkolach.

Tylko po co? Przecież i tak w końcu pójdą do szkoły. Kwestią ważniejszą jest przygotowanie dziecka do szkoły, a nie "hibernowanie" go w przedszkolu jak najdłużej, aż dorośnie do odpowiedniego wieku, w którym sam (z siebie) da sobie radę w szkole. A widzę, że te argumenty Was najbardziej emocjonują.
Według mnie cała istota błędu reformy pt."sześciolatki do szkół" polegała nie na wcześniejszym pójściu dzieci do szkoły, nie na tym, że sobie nie dadzą rady ale na prostej, matematycznej "kradzieży" jednego roku nauki. Oto schemat jaki działał przed reformą PO: 3 lata przedszkola (3,4,5 latki), zerówka przedszkolna lub szkolna (6 latki), 6 lat SP - klasy od I do VI (7 - 12 lat). Ile mamy lat nauki dziecka? Odpowiedź: 10 lat.
Po reformie: 2 lata przedszkola (3,4 latki), zerówka (5 lat - bez nauki liter w podstawie programowej), 6 lat SP - klasy I-VI (6-11 lat). Razem: 9 lat nauki. O dwulatkach w przedszkolach jakoś nie słyszałem...
Widać, że skracając lata nauki o rok szybciej wprowadzano by młodego człowieka na rynek pracy.
I teraz wracając do zerówki w szkole czy w przedszkolu? Skoro wiadomo już (też o tym piszecie), że sześciolatki dobrze znoszą I klasę w szkole to jaki jest sens trzymania ich w przedszkolu? Według mnie najlepszym systemem będzie powrót do 3 letniego przedszkole, potem przygotowanie dziecka w przyszkolnej zerówce (nauka liter i początki czytania, oswoi się z budynkiem, z dziećmi, z kadrą), tak aby od pierwszej klasy rozpoczęło normalną (a nie przyśpieszoną) naukę. Specem nie jestem ale w ten sposób jest to skorelowane z okresami rozwojowymi dziecka, które jak tu piszecie znane już były przed wojną...

Reasumując więc dziwię się Waszym obawom przed zerówką dla sześciolatków w szkole...

Miałam okazje korzystać z klasy dla 6cio latków w sp8 i miałam okazje widzieć i korzystać z sal w szkole także w uk( nie tyle ja, co moje dziecko). Polski poziom jest, ze tak powiem grubo poniżej poziomu w uk..1 klasa w uk zaczyna sie w wieku 5 lat. Ale nie ma co w ogóle porównywać. Polska jest daleko z tylu pod każdym względem. Jednak problem z miejscami w przedszkolach powinni jakoś sensownie rozwiązać, a nie kosztem 3latkow.


To wytłumacz czemu trójka dzieci (w tym jedno z orzeczeniem do kształcenia specjalnego), które wyjechało na wyspy i poszło do szkoły w uk nudzi się na zajęciach z matematyki, bo jak twierdzą wszystko już mieli rok wcześniej??? A też może nasze osiągnięcia w badaniach PISA są bujdą na resorach??? Polecam zwłaszcza rok 2012. Wcale Anglicy nas nie zawstydzają...


Pozdrawiam.
P.S.
Nie należę do PiS ani do Gryfa... (-:

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9