Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - pejo154

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9
16
Stowarzyszenie lokalne w samorządzie gminnym, powiatowym czy nawet wojewódzkim powinno z zasady mieć przewagę nad partiami "parlamentarnymi" (PiS, PO itp.). Między innymi dlatego, że prawie 100% ich działania skierowane jest na samorząd i tzw "centrum" im nie przeszkadza.
A u nas najciekawsze jest to, że oprócz GRYFA nie ma w tej chwili nic. Ale pokuszę się o stwierdzenie, że GRYF padł trochę ofiarą swojego sukcesu. Kiedy się rządzi bez opozycji lub choćby partnera to tak jakby ubierać się i nie patrzeć w lustro. Każda opozycja daje takie odbicie, które pomaga ukierunkować działania na tyle skutecznie, aby nie tracić poparcia w regionie lub mieć jako taką pewność, że podejmowane decyzje mają uzasadnienie społeczne czy choćby są rozsądne. Dlatego tak łatwo przypiąć łatkę typu : "sitwa" itp. Ale gdy porównamy go do PiS'u (nie patrząc na skalę) to w ogóle nie ma o czym mówić. Tam, również przy większości, działania determinuje swoista "aura nieomylności naczelnego wodza", która wręcz gwarantuje klęskę. A nawet więcej! Wyczyny Antka, dyplomacji, MEN czy choćby TVP "grają" na korzyść lokalnych samorządów - bo przy tych voltach, gmina (choćby nasza) to oaza stabilności i roztropności politycznej.
Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej ale sądzę, że GRYF na razie daje radę. Sam fakt, że w naszej gminie nie powstała żadna opozycja świadczy, że "barometr" polityczny na razie jest dla GRYFA korzystny.

17
Jaki rezultat?

Pokazano sprzeciw przeciw reformie (mimo postulatów socjalnych), a zwłaszcza przeciw sposobowi jej wprowadzania. I to tyle. Władza jest zdeterminowana i przekonana w swoich działaniach.
Jak się zacznie bałagan i wyjdą błędy przy jej wprowadzaniu (co przy tym pośpiechu jest nieuniknione), dopiero się wszystkim otworzą oczy.

18
Tematy różne / Odp: Karta Nauczyciela
« dnia: Kwiecień 01, 2017, 16:49:38  »
Sprawdzamy co społeczeństwo myśli o przywilejach.

Tym wpisem sugerujesz, że synonimem i transparentem wszelkich przywilejów grup zawodowych jest Karta Nauczyciela. A więc masz coś ewidentnie do nauczycieli. Zgadza się - nie wszyscy są idealni, są lepsi i gorsi.
Ale są też większe "dobrodziejstwa", które opłacamy z naszych kieszeni, jak np. wszelkie przywileje poselskie w sejmie, w sądach itp, itd.

19
Tematy różne / Odp: Karta Nauczyciela
« dnia: Marzec 31, 2017, 19:25:47  »
Bo na pewno nie mają prawa do rocznego, pełnopłatnego urlopu w celu podreperowania zdrowia tak jak nauczyciele.

Masz stare dane. Po pierwsze już pół roku (z możliwością przedłużenia - ale bardzo trudno to zrobić ). Po drugie to już nie takie prawo, a bardziej choroba o której decyduje komisja lekarska (a nie jak wcześniej lekarz prowadzący). Wierz mi, że nie łatwo jest go dostać, więc raczej możesz spać spokojnie....
Pracowałeś/aś kiedyś w szkole???

20
 A do mnie właśnie dotarło, że chyba trochę sobie z Nas jaja robiłeś... tym "świętym oburzeniem", policją, wicemarszałkiem itd. itp.
Bo nie wierzę, że Ty tak na poważnie  ::)

21
Z tego co wiem to postulaty socjalne zostały tak ujęte, gdyż ZNP podobno nie może zarządzić protestu przeciw reformie. Jakieś proceduralno-prawne aspekty. Że niby nie jest stroną itp. Dlatego też i nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie.
Najlepiej byłoby aby wszyscy przeciwni reformie wyszli na ulice. Wzorem czarnego marszu.
Najlepiej w sobotę albo w niedzielę, tak żeby nikt nie musiał NA SIŁĘ i WBREW KONSTYTUCJI zostawać że swoim dzieckiem w domu.
Ale do tego trzeba by zrozumienia skutków tej "deformy". Zwłaszcza z powodu sposobu jej wprowadzania.
O co, jak tu widać, jest niezmiernie trudno....

22
Ja nie rozumiem jak komitet strajkowy moźe załatwiać sprawy polityczne KOSZTEM DZIECI!!!!!!
To brak szacunku do mojego dziecka.
Nauczyciele powinni być jak lekarz "doktor Judym".

1. A ja nie rozumiem dlaczego rządzący, załatwiają swoje polityczne sprawy, KOSZTEM DZIECI!! W dodatku burząc cały system i majstrując przy treściach w sposób co najmniej dyskusyjny...
2. To właśnie , że strajkują nawet placówki nie związane ze zmianą, to wyraz szacunku dla Twojego dziecka. Przynajmniej ktoś ma szerszą perspektywę na cały problem niż jeden dzień opieki nad dzieckiem. Ktoś po prostu przewiduje... I to nie są rządzący. I to jest odpowiedź na Twoje pytanie.
2. Nauczyciele już od dawna pracują jak dr Judym. Nie widzisz bo pewnie tylko przyprowadzasz dziecko do przedszkola. Więcej empatii wyzwolił by przynajmniej jeden dzień z grupą. Choć mniemam, że już po godzinie miałbyś dość. Więc nie pisz jacy powinni być...Post Merge: Marzec 29, 2017, 21:00:09

Całe szczęście źe nie chodzę do kościoła.

Można by rzec: Dzięki Bogu!

23
Brawo za wsparcie!!!
To wytłumacz czteroletniemu dziecku, że bałagan i niekompetencja związana z tą "deformą" dotkonie między innymi jego.

24
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 28, 2017, 16:45:28  »
Ale mi kara dla gminy . OSIR w Trzebieży należy do gminy i wiadomo kto skasuje za wynajęcie terenu na imprezę masową

Pytanie zadałem w kontrze do retoryki jaką przedstawiała pani An_na. Że gmina jest sama sobie winna... I zmiana miejsca ma skłonić włodarzy do zastanowienia.

25
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 27, 2017, 17:24:49  »
Trzebież Ośrodek Sportu i Rekreacji- sprawdzenie nowego miejsca dla tej imprezy.


 ::) ::) ::) ::) ::) :o

26
Zrozumiałe jest, że kto może walczy o swoje wynagrodzenie czy też etat, niemniej jednak nie ma to nic wspólnego z dobrem naszych dzieci tylko dobrem własnym. Reforma jest już faktem dokonanym i tak jak w przypadku poprzedniej zmiany (utworzenie gimnazjów) NIC NIE WSKÓRAMY! Fakt, że ustawa jest "gniotem" szkodliwym dla naszych dzieci nie pozostawia wątpliwości. Jak to nazwały władze gminy " państwo zafundowało nam pasztet a my rodzice musimy go zjeść". W dalszym ciągu nie widzę w postępowaniu rządu, polityków , lokalnych władz i grona pedagogicznego działania dla dobra naszych dzieci.

Można i tak. Więc przygotujmy się na inne pasztety. Np marszem naszych wojsk na Moskwę i Brukselę, na czele z Antkiem. :o   Albo z oddaniem całej władzy w ręce prezesa.a... A co! Bo przecież co my możemy..?
Jest masa przykładów, kiedy grupa zawodowa wiele wskórała i w imię innych wartości jak dobro naszych dzieci. I nawet z obecną władzą - choćby czarny marsz. Więc można! Tylko trzeba jedności.
Próbując zrozumieć Twój tok myślenia, nie rozumiem kompletnie jak można do niego dopuścić.
Wiele możemy. A najwięcej przy urnach za dwa lata. Tylko trzeba się będzie bardzo dobrze zastanowić przed postawieniem krzyżyka. Czego Tobie i wszystkim z całego serca życzę...

27
Sprawy bieżące / Odp: [Police] ZCH Police
« dnia: Marzec 26, 2017, 23:26:01  »
Gmina musi sobie przypomnieć skąd ma źródło finansowania. Władze gminy zamiast wydawać majątek na zagraniczne podróże w poszukiwaniu Bóg wie czego niech się skupią nad Zakładem, który płaci kolosalne pieniądze na jej (gminy)  rzecz.

Przepraszam, że się wtrącam. Ale czy mam przez to rozumieć, że organizacja Dni Chemika w Trzebieży to swego rodzaju kara dla Gminy??! Takie narzędzie presji i nacisku?
A przy okazji próba podziału społeczności lokalnej. Skąd ja to znam....?

28
Dopiero jak się zrobi bajzel przy wprowadzaniu tego "gniota" (czytaj reforma), to się wszystkim oburzonym oczy otworzą. A że bałagan będzie to pewne. Bo już się  zaczyna. A w perspektywie będzie jeszcze spadek wyników nauczania  i kompetencji naszych dzieci.
Wtedy będzie też wina nauczycieli... i pewnie samorządu.
Bo minister na bank będzie powtarzała (z tym swoim szczerym uśmiechem), że reforma była świetnie przygotowana... ;D


29
wróćcie do tematu wątku

Czyli..?


30
Tak, były naciski. Zadzwonił do mnie Donald Tusk i nakazał zamknięcie tematu.

Wyluzuj... Z tymi naciskami to zacytowałem Górskiego z Ucha Prezesa. ;D   Donalda w to nie mieszajmy. ;)

Rzeczywiście poziom dyskusji odbiegał od pewnych standardów. Ale tylko czasami i w tekstach niektórych "forowiczów". Są ostrzeżenia, "bany" i inne instrumenty dyscyplinujące dyskutantów. Rzeczywiście czasami mam wrażenie, że wymieniają się poglądami 13-latkowie. ( z całym do nich szacunkiem) I oni mają do tego prawo.

A do pytania skłoniło mnie to, że tematy ewidentnie szkalujące (już w tytule jak ten tutaj) opozycję pozostały. I tam też w słowach nie przebierają.
Taka stronniczość trochę wynikła...  :-[

Bez urazy.  ;D

 

Strony: 1 [2] 3 4 ... 9