Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2458) : eval()'d code on line 205
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - marek.poczopko

Strony: [1]
1
Dlaczego tych pieniążków nie przekaże się na domy dziecka czy schroniska dla zwierząt? Czy można przekazywać pieniądze z podatków ludzi nie wierzących na formę wybranego kultu religijnego? Ja osobiście nie życzę sobie, by moje środki z podatków w ten sposób były marnotrawione i sądzę, że nie jestem sam. Tyle jest biednych, głodnych dzieci. W normalnych domach dzieci idą bez śniadania do szkoły a ta wataha śmiejąc się w oczy robi co chce... Tyle jest dzieci chorych na białaczkę i inne choroby wymagające drogiego leczenia - nie przydałby się tam te środki? Liczę na wstawiennictwo pana Nazara, pana Drzazgi i pani Dobosz u władz kościelnych - by ukrócić ten proceder - można jeździć i prosić o relikwię a nie można poprosić o opamiętanie się i o przekazanie tych pieniążków na konta domów dziecka i schroniska dla bezdomnych lub dla piesków i kotków? Proszę podjechać do Tanowa i spojrzeć dzieciom w oczy, ja już to zrobiłem, przekazałem paczki a tu kasa ucieka i to jeszce na co... w cuchnące bagno...Masakra, wstyd, hańba... i skandal... Jak nie wstyd jest kościołowi w ogóle brać te pieniądze, gdy państwo daje? To już jest nieskazitelne kuriozum...

2
Polityka lokalna / Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« dnia: Listopad 21, 2014, 08:53:44  »
Mam pytanie, ponieważ nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy. Przeglądałem fotki z wizyty u pana Dziwisza - znów na widoku pani Dobosz i pan Nazar - aż zabrakło mi pana Drzazgi i proboszcza Kazieczko i klimatu niesienia procesji w boże ciało. Wszędzie tych ludzi pełno i nie ma tu zastosowania tłumaczenie, że są to ludzie aktywni publicznie, ponieważ uważam, że wrodzona skromność, przyzwoitość, poszanowanie własnego wizerunku i prywatności wymaga jakiejś ogłady i umiaru, by nie być wszędzie i nie wprowadzać atmosfery namolności u ludzi obserwujących życie codzienne... Dlaczego nie można po prostu być i po prostu żyć? Taki sposób prowadzenia się budzi u mnie lekkie zniesmaczenie i irytację. Przecież ci ludzie mają dzieci - dziwię się, że do tej pory młodsze pokolenie nie zwróci uwagi, że wkładanie wszędzie nosa jest niesmaczne i sprzeciwia do siebie ludzi... Wystarczy powiedzieć - mamo, tato - uspokój się, przejrzyj na oczy, szanuj siebie...Jak nie wybory to kościół - jak nie kościół to obrady w białej - jak nie obrady - to wkładanie wąsa do PIS-u - zawsze coś się dzieje, zawsze jest jakaś akcja, zawsze swoje trzy grosze wsadzić trzeba i do tego sztuczne wzniecanie atmosfery wzruszenia... Nie rozumiem tego, czy ci ludzie nie maja własnego prywatnego życia? Własnych problemów? Własnych dzieci? Własnego klimatu domowego? Nie potrafię tego zrozumieć i nie można powiedzieć, że oni coś robią dla ludzi - ponieważ po pierwsze to sobie wyrabiają "pozycję" a po drugie nie odczułem nigdy,żadnego wymiernego plusa dla mnie z ich działalności a czuje klimat wkręcania się w akcje...Gardzę tym...

3
Polityka lokalna / Kim jest pan Pachis ?
« dnia: Listopad 04, 2014, 11:11:02  »
Nie jestem z żadnej opcji politycznej i nigdy nie chodzę na wybory, bo nigdy nie chcę dać szansy, by ktoś kierował moimi możliwościami i klimatem dnia codziennego, ale dziś zauważyłem jadąc Piaskową co słup między innymi to pan Pachis, co słup to pan inny. Skupiam się na panu Pachisie, bo możliwe, że go znam i kojarzę ale z młodych lat jak chodziłem do szkoły w Policach (stara piątka koło kościoła) ale również jak jako dziecko mieszkałem na Mieszka. Nie wiem jakie Państwo mają zdanie, ale ten pan na dzisiaj pachnie mi aurą lovelasa oraz świadomością, elokwencją i mentalnością chłopskiego inteligenta - takie mam odczucie prywatne, które od razu przyszło mi do głowy, gdy jechałem autem i spojrzałem na słup i przypomniałem sobie młodzieńcze lata i okres wbijania się w dorosłe życie. Innych ze słupów nie znam i nie kojarzę, więc się nie wypowiadam...  Czy w moim odczuciu jest jakiś procent prawdy, czy na bank się mylę?
Powtarzam, nie jestem związany z żadną partią czy konkurencją - jestem zwykłym człowiekiem z ulicy, który tylko pyta, bo skojarzył pana Pachisa ze swoim wycinkiem życia... Mam nadzieję, że moderator nie potraktuje tego postu jako nieodpowiedniego i go nie skasuje... Ja tylko pytam...

4
Zwierzęta / Nowy Vet na Wyszyńskiego przy Akropolis
« dnia: Czerwiec 30, 2014, 22:52:49  »
Słyszeliście coś o nowym weterynarzu w tym miejscu?  Medvet - Michał Wdowiak. Podobno ten pan ma dokrorat z nauk weterynaryjnych i studiował w Olsztynie. Ale bardzo dziwne, że żadnej strony internetowej nie ma, żadnych reklam w skrzynkach nie ma, gdyby mi ktoś przypadkiem tego nie powiedział, to nawet bym nie przypuszczał, że czwarty vet w Policach będzie. Był już ktoś tam? Jakieś opinie?
Ja korzystam tylko z usług Parkowej w Szczecinie i nie wiem co by musiało się stać, bym to zmienił, ale jestem ciekawy co tym razem w Policach powstało:)

5

Czy ktoś zna tego dostawcę ze Szczecina? Nie chcę brać multimedia i myśle nad właśnie nad tym...  http://www.vspace.pl/ ? Wiem, że mają tylko własne światełka, tylko nie wiem jaka jest jakość neta i tv z tej firmy.

6
Polityka krajowa / Materiał wyborczy PIS na tle katastrofy smoleńskiej
« dnia: Kwiecień 10, 2014, 19:41:40  »
Dlaczego PIS nie brzydzi się pod zdjęciami tupolewa zamieścic napis "materiał wyborczy"? Kim trzeba być, by tragedię również swoich najbliższych wykrzystywać w kampani wyborczej? Gdzie poszanwanie dla rodzin i zmarłych?

7
Trudne tematy / Tematy kazań na pasterce
« dnia: Grudzień 25, 2013, 09:50:58  »
Na TVN 24 widziałem dziś relacje z dwóch pasterek. Jednym z tematów abp szczecińskiego była aborcja, natomiast biskup warszawski mówił o gender.
Dobrze, że od wielu lat nie biorę udziału w wysłuchiwaniu takich bzdurnych tematów bożonarodzniowych. Należało by mieć trochę dobrego smaku i poszanowania dla święta i wiernych a ponad to dla Narodzonego Dzieciątka.  Pozatym kwestia aborcji i gender to wyłącznie prywatna sfera sumiania każdego człowieka, tym bardziej jest bardzo niesmaczne i nachalne aplikowanie tych tematów do kazań bożonarodzeniowych i ingerencja jakakolwiek biskupów w życie wiernych - nawet jeżeli ktoś na siłę chciałby jakieś powiązania wykazać....

8
Zwierzęta / Weterynarz w Szczecinie - którego polecacie?
« dnia: Listopad 05, 2013, 19:37:43  »
Mam dylemat z wybraniem najlepszej opcji a mam dwie możliwości do wyboru.
1. Piotr Namysłowski z przychodni na Parkowej 23    http://weterynarzparkowa.pl/lekarze.html
2. Wojciech Halkiewicz - Pałacyk na Jargoniewa    http://weterynarz-szczecin.info/

Tylko tych dwóch lekarzy biorę pod uwagę w Szczecinie. O Policach zapominam....
Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tych dwóch lecznic?

Jeżeli chodzi o wszelkie zabiegi chirurgiczne i poważne choroby to raczej szczecin nie wchodzi w rachubę, tylko wszędzie na forach radzi się kierować do Gorzowa do Kliniki Małych Zwierząt   http://www.czmz-gorzow.pl/  i raczej ze sterylizacja suczki tam pojadę, jest S3 można jechać:)  Ale przydałby się w Szczecinie jakiś rzetelny lekarz z zapleczem medycznym z prawdziwego zdarzenia a nie kanciapą... Praktycznie na temat tych temat  tych dwóch panów złego słowa się nie dojrzy ani nie usłyszy. Czy ktoś miał z nimi do czynienia i może konkret napisać?

9
Idąc od kingi w stronę biedronki, jednocześnie myśląc pozytywnie o abp Hoserze (specjalnie użyłem skrótu abp, by Pan Kuba nie myślał, że tez w myślach lekceważę i obrażam hierarchę) zauważyłem, że znikł bts T-Mobile z wielką tubą. Patrząc od strony kingi od lewej był i jest bts orange, w środku był T-Mobile a na drugim bloku od prawej był i nadal jest plus + play.
Tak sobie pomyślałem, że może bts orange jest teraz wspólny z T-Mobile? No bo jakie jest inne wyjście? W centralnych Policach nie widać innego masztu a zasięg jest pełny...

10
Trudne tematy / Papież Franciszek zdobywa serca nie tylko katolików...
« dnia: Lipiec 26, 2013, 15:29:16  »
Bardzo zainteresowały mnie słowa i postawa papieża podczas mszy w kościele św. Marty w Watykanie.
Franciszek przypomniał, że jego drzwi powinny być zawsze otwarte i to dla wszystkich. Księża nie powinni zaś zmieniać się w kontrolerów wiary.
Oto cytat z jego homilii:
"Trzymając się przepisów i nie biorąc pod uwagę intencji i dobrej woli wiernych, księża stają się kontrolerami wiary, zamiast ułatwiać wiarę ludzi".
Druga kwestią był przypadek młodej dziewczyny. Chciała ona ochrzcić dziecko, ale ze względu na brak ślubu kościelnego z jego ojcem, nie otrzymała na to zgody. Papież następująco to skwitował:
"Ta dziewczyna, która miała odwagę kontynuować ciążę, na co natrafia? Na zamknięte drzwi! A to dlatego, że niektórym księżom nie wystarcza siedem sakramentów, ustanowionych przez Jezusa. Oni wprowadzili ósmy: sakrament duszpasterskiej komory celnej".
Przytoczyłem te dwie kwestie, ponieważ widzę spory dysonans i bardzo małą spójność pomiędzy postawą Franciszka i naszych biskupów - chodzi mi o postawę episkopatu w takich sprawach. Nie mówię o księżach parafialnych, ponieważ oni są pionkami wobec dekretów. Piszę o większości członków episkopatu. Ja sam nie otrzymałem w Szczecinie chrztu po urodzeniu, bo mama była panną z dzieckiem. Dopiero przed pierwszą komunia na szybko to się załatwiało. Matka chrzestna mojego dziecka została w ostatniej chwili odciągnięta od tej funkcji, ponieważ nie miała ślubu kościelnego... i trzeba było na godzinę przed chrzcinami szukać nowej:)

Widziałem, jak Franciszek wchodząc po schodach do samolotu wylatując do Brazylii sam niósł czarną swoją podręczna torbę (aktówkę) z dokumentami, ważne, że ciężka była, bo widać, że sprawiało mu trudność ją wnosić....
Do porównania obraz z przed dwóch tygodni w kurii warszawsko - praskiej, gdy reporterka TVN24 postanowiła zatrzymać abp. hosera i chwilę z nim porozmawiać. On niczego nie nosi... Bo po co...  Stoi przy nim młody ksiądz, niesie jego dokumenty i skórzana aktówkę....:)

Kiedy niektórzy biskupi wezmą do serca prośby Franciszka?

Ale co mnie również szalenie ubawiło to apel na stronie episkopatu pt. "Sierpniowa abstynencja - potrzebna, cenna i możliwa" - Apel Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości  -  rozumiem, że inspiracją stała się autopsja przypadku abp. Sławoja Leszka Głodzia :) Więc jest to apel na przykładzie własnym...

Uważam, że Franciszek nie pisałby po to by pisać, tylko wcielałby to w życie tak jak zrobił teraz w Brazylii, kazał zatrzymać swój samochód w dzielnicy marginesu społecznego, wyszedł i chociaż zamienił słowo z tymi ludźmi... Po prostu czuje obrzydzenie i wstyd, gdy porównuję postawę Franciszka i naszych pasibrzuchów...

Jestem przekonany, że wśród księży parafialnych jest większość osób z powołaniem, z wykształceniem, z dobrym sercem, którzy są w terenie i z wiernymi... Tylko co zrobić by skruszyć ten beton w episkopacie? Problem jest jeszcze w tym, że ten beton jest zbrojony...  Szkoda, że nie ideałami Franciszka...

11
Trudne tematy / abp Hoser nie odpowiada - ma urlop...
« dnia: Lipiec 15, 2013, 08:05:46  »
Przed chwilą była relacja w TVN24 jak wysłannicy kurii warszawskiej zostali odprawieni przez mieszkańców:) aż samochód ich pchali, by sobie pojechali...

12
Sprawy bieżące / Dziwny huk z oddali w Policach od kilku dni....
« dnia: Lipiec 11, 2013, 20:21:00  »
Od paru dni słyszę na Mieszka taki ciągły odgłos nad miastem - jakbyśmy jakąś walcownie, czy hutę czy lądowisko samolotów odrzutowych mieli gdzieś za miastem..... Na początku myślałem, że to samoloty przelatujące nad okolicami, ale do jasnej ciasnej to słychać wieczorami, w nocy cały czas...jakby jakaś maszyna ogromna w oddali pracowała na maxa i jakby echem od niej rzucało..... Co to do diabła jest? Miałem nadzieję, że wszystko w dalszych odległościach już pobankrutowało co może być przyczyną takiego hałasu a tu coś zipie jeszcze?

Strony: [1]