Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...  (Przeczytany 6922 razy)

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« dnia: Listopada 21, 2014, 08:53:44 »
Mam pytanie, ponieważ nie potrafię zrozumieć jednej rzeczy. Przeglądałem fotki z wizyty u pana Dziwisza - znów na widoku pani Dobosz i pan Nazar - aż zabrakło mi pana Drzazgi i proboszcza Kazieczko i klimatu niesienia procesji w boże ciało. Wszędzie tych ludzi pełno i nie ma tu zastosowania tłumaczenie, że są to ludzie aktywni publicznie, ponieważ uważam, że wrodzona skromność, przyzwoitość, poszanowanie własnego wizerunku i prywatności wymaga jakiejś ogłady i umiaru, by nie być wszędzie i nie wprowadzać atmosfery namolności u ludzi obserwujących życie codzienne... Dlaczego nie można po prostu być i po prostu żyć? Taki sposób prowadzenia się budzi u mnie lekkie zniesmaczenie i irytację. Przecież ci ludzie mają dzieci - dziwię się, że do tej pory młodsze pokolenie nie zwróci uwagi, że wkładanie wszędzie nosa jest niesmaczne i sprzeciwia do siebie ludzi... Wystarczy powiedzieć - mamo, tato - uspokój się, przejrzyj na oczy, szanuj siebie...Jak nie wybory to kościół - jak nie kościół to obrady w białej - jak nie obrady - to wkładanie wąsa do PIS-u - zawsze coś się dzieje, zawsze jest jakaś akcja, zawsze swoje trzy grosze wsadzić trzeba i do tego sztuczne wzniecanie atmosfery wzruszenia... Nie rozumiem tego, czy ci ludzie nie maja własnego prywatnego życia? Własnych problemów? Własnych dzieci? Własnego klimatu domowego? Nie potrafię tego zrozumieć i nie można powiedzieć, że oni coś robią dla ludzi - ponieważ po pierwsze to sobie wyrabiają "pozycję" a po drugie nie odczułem nigdy,żadnego wymiernego plusa dla mnie z ich działalności a czuje klimat wkręcania się w akcje...Gardzę tym...
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2014, 08:58:25 wysłana przez marek.poczopko »
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 21, 2014, 10:18:50 »
Czemu nie napiszesz że gdzie nie spojrzysz,kiedy tylko włączysz tv Police, to widzisz burmistrza ,,modlącego " się w kościele ,czy pod  krzyżem z brzozy(DOBRZ ŻE NIE MA W POLICACH KRZYŻY W KAŻDYM Z GATUNKU DRZEW :)),pod pomnikiem Jana Pawła II a to na sesjach bełkotającego i nie umijącego czytaĆ poprawnie- wszystkie chwyty dozwolone jak widzisz by się wypromowaĆ. Pani Dobosz czy Pan Nazar robią to samo i do nich masz pretensje ?Wyznajesz zasadę, że w Policach są równi i równiejsi? Jest już po wyborach cel został osiągnięty ludzie uwierzyli we wszystko co,,zielone ludki"  im pokazały w mediach i to mnie martwi. marek.poczopko Masz tak mądrą myśl pod swoim loginem,więc może zastosuj się do tej świętej prawdy :) \Mimo to serdecznie Cię pozdrawiam z Gryflandii.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2014, 10:21:22 wysłana przez NICE »

Offline św. Kazimierz

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://www.kazimierz.police.info.pl
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2014, 10:24:31 »

Przeglądałem fotki z wizyty u pana Dziwisza


Jak już to u księdza kardynała Dziwisza, metropolity i ordynariusza Archidiecezji Krakowskiej.


i proboszcza Kazieczko


Przypominamy, że ks. prałat Kazieczko od 1999 r. nie jest już proboszczem parafii św. Kazimierza.


Z tego co wiadomo osobom z Redakcji, prowadzącym to konto, to te osoby mogły pojechać do Krakowa w delegacji nie dlatego, że są politykami, ale dlatego, że już od wielu lat są członkami Akcji Katolickiej działającej przy naszej parafii.
Oficjalny profil parafii. Wszelkie pytania można kierować do nas na PW :)

Strona: www.kazimierz.police.info.pl
Facebook: www.facebook.com/parafia.sw.kazimierza.police
Portal informacyjny: http://swiadomi-chrystusa.pl

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 23, 2014, 08:23:51 »
Nie jestem z żadnej opcji politycznej i pan burmistrz jest mi calkowicie obojętny. Chociaż podczas zakupów w netto widziałem osobiście, że głowy do góry zadartej nie ma a nawet chwilę z zebrzącą osobą porozmawiał.
Panią Dobosz znam jedynie z klimatu ach osz a ucząc mnie w starej szkole nr 5 dała wyraźnie odczuć, że jest kobietą na reprezentacyjną wystawę niż by wspólnie z nią posprzątać np park - sadze, ze taka osobistość się nie schyla w ogóle...
Zgadza się, że pan Kazieczko był w 99 roku i właśnie tamte klimaty dobrze pamiętam i postawa pana Nazara i Drzazgi się do dziś widać nie zmieniła, bo na wirtualnych policach jest fotka, która pokazuje identyczne rozrzewnienie w oczach i atmosferę wzruszenia, gdy niósł " dary" do ołtarza tak jak to było w 99 roku, gdy widziałem go jako dzieciak, że udzielał się w każdym święcie kościelnym - tylko, że wtedy miał w oczach troskę skruszonego ojca wychowującego gromadkę dzieci - zmagającego się z trudem dnia codzienności a dziś seniora ale jakże znającego się na klimatach bycia w centrum akcji. Pan Drzazga wsiąkł w politykę i zza wąsa widać tylko Jarosława, już nawet kościół zszedł na bok porównując sytuację z 99 roku.
Uważam, że poprzednik powinien równo traktować osoby o których piszę i nie docenił pani Dobosz, ponieważ ma ona tytuł doktora - przynajmniej tak na lekcji się przedstawiała. Musiała na ten tytuł zapracować a tytuł abp to niewątpliwa łaska ducha świętego i rozprawa- obrona tego tytułu ma charakter mianowania  - to jest szczebel w hierarchii. Pani Dobosz musiała niewątpliwie zapracować na swój tytuł naukowy i jest niekwestionowanym autorytetem w kręgu nauk humanistycznych i pedagogiki... Dziwię się panu Butmistrzowi, że nie wykorzystuje tego potencjału, np stanowisko dyrektora w białej:) Jestem pewny, że kapliczka koło ronda zostałaby włàczona w teren szkoły...
Poprzednik pozdrawia z mnie z klimatu Gryfa, ale mnie żadne klimaty polityczne nie interesują... Nie interesuje mnie to... Zarysowałem tylko moją subiektywną ocenę, gdy patrzy się krytycznie z boku z perspektywy lat jako jeden z mieszkańców. Dlaczego krytyczna ocena kogos budzi tworzenie tezy, źe robi to przeciwnik polityczny? Błąd... Wiem, że bardziej boli to, jeżeli pisze to zwykły policzanin. Nie chcę nikogo obrażać, wyrażam tylko moje odczucia, wspomnienia, wrażenia i ocenę... Nie mam żadnego interesu, by kogoś obrażać... To są moje refleksje. Słowo pan jest w naszym kraju przyjęte jako zwrot grzecznościowy. Panią doktor szanuję za jej dorobek naukowy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2014, 08:35:37 wysłana przez marek.poczopko »
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2014, 15:15:46 »
Marku, czy tobie przeszkadzają ludzie jakoś bardziej zaangażowani w życie społeczne czy też nawet polityczne? W jednym z wątków niby pytasz a w rzeczywistości atakujesz pana Pachisa, tutaj Pana Nazara i panią Dobosz. Nie wiem, może uważasz, że każdy powinien wypełnić swoje życie ciężką pracą od 7 do 15 a potem ewentualnie oglądając bezsensowne seriale w TV? Oczywiste, że działalność w takich organizacjach czy innych formacjach daje jakieś możliwości dodatkowego zarobku dla pana Nazara i innych, wyrobienia kontaktów czy nazwiska ale to wszystko kosztem czasu wolnego. Czy myślisz, że pan Nazar za wyjazd do Krakowa dostał jakąś super kasę? Wątpię? Raczej sądzę, że był to zwrot kosztów podróży (nie wiem: pociągiem, busem) przez całą Polskę, dieta 30 złociszy i może hotel na noc. Mi osobiście by się nie chciało tam jechać, bo mam inne rzeczy do zrobienia. Natomiast podważanie takich inicjatyw czy działalności moim zdaniem to afirmacja minimalizmu - tak bliska wielu naszym rodakom.

Offline św. Kazimierz

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://www.kazimierz.police.info.pl
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 24, 2014, 15:24:48 »
Czy myślisz, że pan Nazar za wyjazd do Krakowa dostał jakąś super kasę? Wątpię? Raczej sądzę, że był to zwrot kosztów podróży (nie wiem: pociągiem, busem) przez całą Polskę, dieta 30 złociszy i może hotel na noc.

Był to wyjazd parafialny, a nie samorządowy.
Oficjalny profil parafii. Wszelkie pytania można kierować do nas na PW :)

Strona: www.kazimierz.police.info.pl
Facebook: www.facebook.com/parafia.sw.kazimierza.police
Portal informacyjny: http://swiadomi-chrystusa.pl

Offline marek.poczopko

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 24, 2014, 21:57:00 »
W moim poście nie było żadnego stwierdzenia lub podtekstu finansowego... Odpowiedź wiec nie na temat. Mam nadzieję, że nożyce się nie odezwały... Cieszę się, że owi Państwo nie pokładają codzienności w pracy i tv, ktoś przecież musi... w końcu to kwiat narodu... nasi reprezentanci... nasza nadzieja... nasza chluba... W sumie Panią Dobosz rozumiem, bo to intelektualistka. Pisałem tylko o postawie ludzkiej a tu odpowiedzi w klimacie mamony. Uważam to za niestosowne, bardzo niesmaczne jest mieszkanie pieniędzy i klimatów kościoła i to piszę ja będący daleko od świątyń.
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 25, 2014, 08:17:12 »
Marek, niesmaczne moim zdaniem jest rzucanie nazwiskami na forum:bo ten chodził ze mną do szkoły a teraz kandyduje, a ten pojechał do Krakowa, a ta kandyduje a nie powinna. Piszesz w poście, że wszędzie ich pełno i pytasz dlaczego oni nie mogą normalnie żyć? Odpowiedz więc co to znaczy według ciebie normalnie żyć? Co to za postawa ludzka o której piszesz? Co ci przeszkadza w ludziach, że są aktywni społecznie czy politycznie?

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 25, 2014, 09:53:59 »
Co ci przeszkadza w ludziach, że są aktywni społecznie czy politycznie?
Całkowicie popieram.
Niezrozumiałe są wywody Marka.
Każdy ma swoje życie i ma prawo do wolnego wyboru, co chce robić, kim być, gdzie i z kim przebywać.