Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - św. Kazimierz

Strony: [1] 2
1
W związku z rozpoczynającymi się w środę (20 lipca br.) Dniami w Diecezji, które są bezpośrednim przygotowaniem młodzieży do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, parafia pw. św. Kazimierza w Policach zaprasza na koncert ewangelizacyjny pod hasłem Czas na Raban!
Odbędzie się on w czwartek, 21 lipca br., w godz. 17:30-20:30 na placu zielonym naprzeciwko CHU Kinga w Policach.

 Na scenie wystąpią:
- Wyrwani Z Niewoli
- Som Gorsi
- Zespół Muzyczny Akademii Sztuki w Szczecinie
- Tumultus Gaudium
Zapraszamy! Wstęp wolny - nie może Cię zabraknąć!


Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1058372534197869/[/size][/font]

2

Parafia pw. św. Kazimierza, już po raz 7., zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się 12 czerwca br., w godz. 14:00-21:00 na przykościelnym placu.

Gwiazdą, która wystąpi na scenie podczas tegorocznej imprezy, będzie magda.lena frączek - była wokalistka zespołu muzyki chrześcijańskiej o nazwie Love Story. Początek koncertu zaplanowany jest na godz. 19:00.

Jak co roku na uczestników będzie czekać wiele atrakcji - w tym m.in.:
- loteria fantowa z cennymi nagrodami - zwycięzcy głównego losowania otrzymają m.in. rower i telewizor, losowanie główne ok. godz. 20:30,
- zjazd motocyklistów - podczas Mszy św. o godz. 15:15 zostaną poświęcone kaski i motocykle,
- krwiobus - krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi będzie można oddać w godz. 14:00-18:00,
- występy wokalne, muzyczne i taneczne,
- występy artystyczne i cyrkowe,
- stoiska gastronomiczne - grill oraz ciasta.

Wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1020528598031169/
https://www.facebook.com/events/1033640466723742/
https://www.facebook.com/events/1576529949314010/
https://www.facebook.com/events/1579135752379634/

Zebrane podczas Festynu fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów projektu i wykonania witrażu upamiętniającego 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Post Merge: Czerwca 12, 2016, 08:53:06
W losowaniu nagród głównych loterii fantowej będzie można wygrać m.in. rower i telewizor. Zapraszamy, bo warto! :)

3
Serdecznie dziękujemy w imieniu naszej kochanej młodzieży za wyrozumiałość oraz przepraszamy za niedogodności :) . Jeśli chodzi o te nie typowe godziny wydarzenia to polickie parafie musiały dostosować się do napiętego programu ogólnopolskiej peregrynacji - nie było więc możliwości naniesienia zmian.


I do maca nie można Bulo jechać. Przez Park i tory nie łaska ?


Procesja poszła możliwie najkrótszą trasą - uzgodnioną zresztą z Policją, która zabezpieczała przebieg wydarzenia.


Kosciola cisza nocna nie obowiazuje?(dzwony))))                 A z megafonem pojechali na maksa 8)


Taka to jest już nasza młodzież - chcą jak najgłośniej i z jak największym rozmachem mówić o Bogu :) .


Pozdrawiamy serdecznie!

4
Sprawy bieżące / Procesja ze starego do nowego kościoła (16 lutego)
« dnia: Lutego 16, 2016, 14:10:47  »
W związku z nawiedzeniem Polic przez peregrynujące po Polsce symbole Światowych Dni Młodzieży, dziś (16 lutego) odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta, która wyruszy około 21:30 spod kościoła na Starych Policach i przejdzie ul. Mazurską, Piłsudskiego, Wyszyńskiego do nowego kościoła. Dlatego między godz.  21:30 a 23:00 mogą na tych ulicach wystąpić lokalne utrudnienia w ruchu drogowym oraz w kursowaniu komunikacji miejskiej.


Za wyrozumiałość serdecznie dziękujemy :).

5
31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, parafia pw. św. Kazimierza w Policach już po raz trzeci zaprasza na Noc Wszystkich Świętych. Tradycyjnie impreza jest podzielona na 3 części - każda z nich skierowana jest do różnych grup wiekowych.


1. Korowód i Bal Wszystkich Świętych:
Bal Wszystkich Świętych to impreza skierowana przede wszystkim do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Rozpocznie się on o godz. 16:45 Korowodem ulicami Polic - zbiórka na placu kościelnym. Organizatorzy proszą, aby wziąć ze sobą, instrumenty muzyczne, latarki albo lampiony.

Po powrocie Korowodu rozpocznie się w Sali Kasetonowej Domu Parafialnego Bal Wszystkich Świętych, wszystkie dzieci są gorąco zachęcane do przebrania się za świętego, czy też anioła. Za najlepsze stroje przewidziane są nagrody!

Podczas imprezy zaplanowany jest słodki poczęstunek, dlatego bardzo Organizatorzy proszą Rodziców o wsparcie poprzez przyniesienie domowych wypieków :) .
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/925174107518938/

2. Holy Party
O godz. 20:00 (tego samego dnia co Bal Wszystkich Świętych!) Organizatorzy zapraszają do Sali Kasetonowej Domu Parafialnego młodzież gimnazjalną (chociaż 6-klasiści oraz młodzież ponadgimnazjalna również są jak najbardziej mile widziani) na imprezę pt. Holy Party. Nie zabraknie na niej muzyki rozrywkowej, tańca, zabawy, a także dyskusji. Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/898322356919807/
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św.
Od godz. 22:30 zaproszone są osoby z wszystkich grup wiekowych do Kaplicy Miłosierdzia Bożego w parafii pw. św. Kazimierza w Policach na czuwanie przed uroczystością Wszystkich Świętych i adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie, o północy, zostanie odprawiona Msza św. Mile widziani są zarówno parafianie, ale także inni mieszkańcy Polic z różnych grup wiekowych!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1400101010006357/

6


Parafia pw. św. Kazimierza w Policach, świętując 30-lecie powstania, serdecznie zaprasza na VI Festyn Rodzinny, który odbędzie się 14 czerwca br., w godz. 14:00-21:00, na przykościelnym placu. Hasłem tegorocznego Festynu będą słowa: "Parafia jak rodzina, rodzina z Bogiem trzyma! :) "

Na VI Festynie Rodzinnym nie zabraknie atrakcji dla dzieci – tak jak co roku zostanie udostępniona zjeżdżalnia i trampolina. SPZP „SKARB” zaprezentuje historyczne mundury oraz sprzęt wojskowy. W tym roku po raz pierwszy w historii imprezy Festyn uświetni wóz bojowy Państwowej Straży Pożarnej oraz radiowóz Policji.

Dla zgłodniałych organizatorzy zaplanowali grill, stoisko z pieczywem oraz popcorn, a dla spragnionych słodkości – ciasta i watę cukrową.

O godz. 15:15 w kościele pw. św. Kazimierza w Policach zostanie odprawiona Msza św. w intencji motocyklistów naszego regionu – w jej trakcie zostaną poświęcone kaski oraz zgromadzone na placu kościelnym motocykle i skutery. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich posiadaczy motocykli i skuterów na to wydarzenie, a później do udziału w pozostałych atrakcjach Festynu.

Na scenie nie zabraknie konkursów i zabaw, a także występów tanecznych oraz muzycznych – wystąpią m.in. zespoły dziecięce działające przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, zespół tańca nowoczesnego Luz Control, a około godz. 16:15 rozpocznie się koncert Tumultus Gaudium, parafialnego zespołu muzycznego.

Nieodłącznym, corocznym, elementem parafialnego Festynu Rodzinnego jest loteria fantowa z wieloma ciekawymi nagrodami – w tym roku do wygrania będzie m.in. tablet, aparat fotograficzny, czytnik e-booków, czy też robot kuchenny. Losowanie nagród głównych przewidziane jest na godz. około 20:30. Festyn zakończy się o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim

Fundusze zebrane podczas Festynu zostaną przeznaczone na kontynuację dzieła budowy ołtarza bocznego w kościele św. Kazimierza, który ma powstać jako wotum wdzięczności w 1050 rocz. Chrztu Polski.

Szczegółowy program będzie dostępny na stronie parafii – www.kazimierz.police.info.pl oraz na portalu Świadomi Chrystusa - www.swiadomi-chrystusa.pl

MIEJSCE: plac przy kościele św. Kazimierza w Policach
DATA: 14 czerwca 2015
GODZINY: 14:00-21:00
WSTĘP WOLNY

7
Polityka lokalna / Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« dnia: Listopada 24, 2014, 15:24:48  »
Czy myślisz, że pan Nazar za wyjazd do Krakowa dostał jakąś super kasę? Wątpię? Raczej sądzę, że był to zwrot kosztów podróży (nie wiem: pociągiem, busem) przez całą Polskę, dieta 30 złociszy i może hotel na noc.

Był to wyjazd parafialny, a nie samorządowy.

8
Polityka lokalna / Odp: Pani Dobosz i pan Nazar - wszędzie ich pełno...
« dnia: Listopada 21, 2014, 10:24:31  »

Przeglądałem fotki z wizyty u pana Dziwisza


Jak już to u księdza kardynała Dziwisza, metropolity i ordynariusza Archidiecezji Krakowskiej.


i proboszcza Kazieczko


Przypominamy, że ks. prałat Kazieczko od 1999 r. nie jest już proboszczem parafii św. Kazimierza.


Z tego co wiadomo osobom z Redakcji, prowadzącym to konto, to te osoby mogły pojechać do Krakowa w delegacji nie dlatego, że są politykami, ale dlatego, że już od wielu lat są członkami Akcji Katolickiej działającej przy naszej parafii.

9
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: 2 Noc Wszystkich Świętych
« dnia: Października 31, 2014, 10:14:46  »
To dzisiaj :)

10
Rozrywka i Kultura w regionie / Odp: 2 Noc Wszystkich Świętych
« dnia: Października 23, 2014, 16:01:38  »
Chyba się udało :)

11
Rozrywka i Kultura w regionie / 2 Noc Wszystkich Świętych
« dnia: Października 23, 2014, 15:50:17  »Tak jak w ubiegłym roku, 31 października 2014 r., parafia pw. św. Kazimierza w Policach zaprasza na świętowanie wigilii uroczystości Wszystkich Świętych w ramach 2 Nocy Wszystkich Świętych. Program wydarzenia będzie podzielony na 3 części: Korowód i Bal Wszystkich Świętych dla dzieci przedszkolnych i ze Szkół Podstawowych, Holy Party dla młodzieży w wieku gimnazjalnym (6-klasiści oraz młodzież ponadgimnazjalna też mogą przyjść) oraz części modlitewnej dla wszystkich grup wiekowych - adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza św.


KOROWÓD I BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCHBal Wszystkich Świętych rozpocznie się o godz. 16:45 Korowodem ulicami Polic - zbiórka na placu kościelnym. Bardzo prosimy, aby wziąć ze sobą różnego rodzaju instrumenty i "przeskadzajki", a także lampiony. Po powrocie Korowodu rozpocznie się w Sali Kasetonowej Domu Parafialnego Bal Wszystkich Świętych - zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się za świętego, czy też anioła. Za najlepsze stroje przewidziane są nagrody!
Podczas imprezy zaplanowany jest słodki poczęstunek, dlatego bardzo prosimy Rodziców o wsparcie poprzez przyniesienie domowych wypieków :) . Zapraszamy!


Przypomnijmy - tak bawiliśmy się w zeszłym roku:Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/481815758622793/
Wydarzenie na G+: https://plus.google.com/u/0/b/111567634236241141233/events/c8345d0fvbebanthqpfdp2no9jg

HOLY PARTYNatomiast o godz. 20:00 (tego samego dnia!) zapraszamy do Sali Kasetonowej Domu Parafialnego młodzież gimnazjalną (tak jak wyżej pisaliśmy - 6-klasiści oraz młodzież ponadgimnazjalna też mogą przyjść) na imprezę pt. Holy Party (3xP). Nie zabraknie na niej muzyki rozrywkowej, tańca, zabawy, a także różnego rodzaju świadectw. Zapraszamy!Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/338295583011807/
Wydarzenie na G+: https://plus.google.com/u/0/b/111567634236241141233/events/cqsnmb8aeb0skfb7m1pjmt69gtg

CZĘŚĆ MODLITEWNA NOCY WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Od godz. 22:00 zapraszamy osoby z wszystkich grup wiekowych do kościoła pw. św. Kazimierza w Policach na czuwanie przed uroczystością Wszystkich Świętych i adorację Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie, o godz. 23:00, zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian!

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/365910276900213/
Wydarzenie na G+: https://plus.google.com/u/0/b/111567634236241141233/events/cemlscr5jhak1cc15a3mocs46bo

12
Jestem ciekawy co zrobiliście, aby nic nie zakłócało mojego pobytu we własnym domu.

Czy naprawdę tak trudno wykazać odrobinę dobrej woli?

Jest to tak naprawdę pierwszy sygnał, który do nas dotarł, że może być za głośno (festynów było już 5) - dlatego jesteśmy zdziwieni. Do tej pory spotykaliśmy się z opiniami, że scena jest wręcz za cicha (sic!) - wg tych opinii za cicho jest szczególnie wtedy, kiedy motocykliści jeżdżą po placu, nie słychać tego, co dzieje się na scenie. Oczywiście przedyskutujemy tę kwestię (jak wszystkie inne uwagi, które do nas docierają) wśród organizatorów przy organizacji przyszłorocznego Festynu. Jednak jak na razie ciężko jest wymyślić jakieś rozwiązanie, które zadowoli wszystkich.

Mam tu na myśli już same głośne próby dźwięku od 9 rano.

Postaramy się przesunąć te próby na ciut późniejszą porę, choć od razu zaznaczamy, że nie będzie to łatwe - przed południem w naszym kościele jest spore zagęszczenie Mszy św., które solidnie ograniczają pod tym względem pole manewru dźwiękowców.

13
Ktoś chyba nie zrozumiał aluzji.

Wszystko zostało zrozumiane tak jak trzeba - jakie zarzuty, taka odpowiedź :) .

Od tej waszej muzyki całe ściany mi się trzęsły. Ledwo można było odespać ciężki dzień w pracy. Dziękuje bardzo. Jestem ciekawy czy mieliście pozwolenie na zorganizowanie takiej imprezy włączenie z puszczaniem głośno muzyki. Toż to na dniach Chemika ciszej pod sceną było.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że w ciągu trochę ponad 6 godzin imprezy, w naszym kościele były 3 Msze św., podczas których muzyka na scenie była wyciszana, aby nic nie zakłócało przebiegu Eucharystii. Ponadto scena i nagłośnienie zostały odpowiednio dobrane do wielkości placu, dlatego jest niemożliwym, aby pod sceną na Dniach Chemika (gdzie scena i głośniki były dużo większe, a w ich pobliżu nie słychać było własnych myśli) było ciszej niż u nas na Festynie. Jeśli chodzi o sprawy formalne - proszę się o to nie martwić, wszystko było okej. Struktury samorządowe wiedziały o organizacji przez nas Festynu, czego dowodem jest choćby wsparcie przez nie naszej loterii fantowej poprzez przekazanie gadżetów. Mamy świadomość, że głośna muzyka może być w niektórych sytuacjach uciążliwa, dlatego nasze Festyny jak dotąd nigdy nie trwały całego dnia i zawsze kończyły się prawie godzinę przed regulaminową ciszą nocną. I tego zamierzamy się trzymać również w przyszłych latach. A Ciebie Kapral_Kuba za rok zapraszamy na nasz plac celem zweryfikowania, czy faktycznie jest za głośno (a przy okazji będziesz mógł zaczerpnąć trochę rozrywki :) ).

14
Zapewne za rok spokojnie da się spełnić tę prośbę ;)

Strony: [1] 2