Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Sprawy bieżące => Wątek zaczęty przez: Kamilla w Wrzesień 16, 2020, 22:01:50

Tytuł: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Kamilla w Wrzesień 16, 2020, 22:01:50
Słyszałam o nowych podwyżkach za śmieci w Policach. Na gminnej stronie są propozycje dla bloków ale śmieciowi pracownicy ujawniają, że na wioskach i domach jednorodzinnych w Poliach będą śmieci od osób tylko znaczne droższe niż do tej pory. Mówią, że będzie trochę mniej niż 30 zł od osoby  - ciekawe czy to prawda?  :(  Ciekawe, jakie kary nalicza gmina firmie śmieciowej za nieterminowe odbiory śmieci. Np. szkła czy papieru z blokowisk, mam na myśli os. Anny Jagiellonki (Roweckiego, 1 Maja, 26 Kwietnia, Przyjaźni) ale może też na innych osiedlach bywa podobnie?  Na tych ulicach np. szkło ma być odbierane w każdy piątek a bywa, że szklane śmieci walają dookoła się przez sobotę i niedzielę bo pojemniki są przepełnione już w piątki i często nie są zabierane nawet do połowy przyszłego tygodnia. W Spółdzielni Chemik znają temat bo często z sąsiadami skarżymy się na syf ale rozkładają ręce. niektórzy znajomi zamierzają zakładać kamerki skierowane na śmietnik bo śmieciowi urzędnicy uskuteczniają tę samą śpiewkę, że dojazd do śmietników zastawiają samochody. Przy 26 Kwietnia i 1 Maja nie jest to prawdą. Mamy płacić dużo drożej a kubły nie są też myte, śmieci nie są zabierane na czas i syf na osiedlach jest coraz większy. A niedługo liście (BIO) zaczną spadać z drzew i znowu nie będą chcieli ich zabierać z osiedli  :( :( :(  A, i jeszcze jedno. Ma być drożej a na osiedlach na 1 wieżowiec przypada często 1 kubeł 120 litrowy, brązowy na BIO  (na Wróblewskiego nie wszędzie są te kubły) w czasie gdy w domach jednorodzinnych np. w Jasienicy przypada 1 brązowy kubełek na 1 dom nawet gdy mieszka w nim 1 osoba. To jaka to segregacja??? A podwyżki szykują się ogromne. Porównanie proste: 1 - 4 osób w domu jednorodzinnym = 1 kubeł 120 litrów na BIO a na około 200 osób (1 klatka w wieżowcu) = 1-2 brązowych kubłów 120 litrowych na tę klatkę albo nawet czasem na cały blok. Czy to nie fikcja z tą segregacją???
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Wrzesień 17, 2020, 06:13:14
Bo za błędy pseudospecjalistów mają zapłacić mieszkańcy, tak to jest, jak za sprawy biorą się ludzie, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy:

http://policebezcenzury.pl/2-aktualnosci/207-prawie-3-miliony-strat-polickiego-zoisok-u?fbclid=IwAR0lW6bMsHqaUShwjAoLYRS82Dt0_Z9nAwU0K6-pk71JrADGhBTcGH76VMs

Tam już dawno powinien wejść prokurator.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Żaba w Wrzesień 17, 2020, 06:55:18
Pamiętam jak tłumaczyli, że w wyniku " reformy śmieciowej " zniknie problem wysypisk w lesie. Nawet idioci wiedzieli, że to nic się nie zmieni tylko urzędnicy nie wiedzieli.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: zaksiu w Wrzesień 17, 2020, 16:47:51
I cały czas ta sama gadka jak zabierają śmieci a idę właśnie ze śmieciami "wrzucaj pan wszystko do wozu będą chociaż mieli robotę na sortowni" ???
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: zefir w Wrzesień 19, 2020, 17:47:18
Burmistrz Polic zaproponował konsultacje społeczne dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej dotyczące systemu naliczania opłat za odpady komunalne. Przygotowaną ankietę trudno jednak traktować poważnie, jeżeli  wybór sposobu naliczania opłat  został ograniczony do trzech zależności: 1/ od zużytej wody; 2/ od powierzchni użytkowej mieszkania; 3/od gospodarstwa domowego.  Protestuję Panie Burmistrzu ponieważ pominięto najsprawiedliwszy system "od osoby",  pozostawiając zresztą ten system "od osoby" dla tzw. domków jednorodzinnych. Wybór "od osoby" w zabudowie wielorodzinnej gwarantuje  również ustawa określająca metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz sposoby ustalenia stawki tej opłaty.(Dz.U. z 2018 r.  poz. 1454 art.6. To mieszkańcy Gminy, zarówno z zabudowy wielorodzinnej jak i z osiedli  domków wytwarzają śmieci, a nie zużycie wody lub powierzchnia domku lub mieszkania. Rada Gminy powinna jednakowo traktować mieszkańców domków i zabudowy wielorodzinnej, a nie różnicować ich odrębnymi opłatami. A ustalenie czy zadeklarowana ilość osób do opłat jest zgodna z rzeczywistością należy do urzędników gminnych i administracji spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych i właścicieli nieruchomości. Tłumaczenie zmiany opłat trudnościami w weryfikacji faktycznej ilości osób w danej nieruchomości, dowodzi jedynie nieudolności, nieumiejętności i niechęci w wykorzystaniu dostępnych metod weryfikacji złożonych oświadczeń będących podstawą do naliczania opłat. Burmistrz po weryfikacji może zarządzić kary i zmianę opłat dla składających nieprawdziwe deklaracje.  Ankieta w aktualnej postaci tylko dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej jest nie do przyjęcia. Ponadto rozpoczęto konsultacje bez podania propozycji stawek, które mają obowiązywać od 2021 roku.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Wrzesień 19, 2020, 18:13:59
Ciekawe dlaczego nikt nie wziął pod uwagę opcji z płatnymi workami, system ten jest sprawdzony w wielu krajach, no i moim zdaniem sprawiedliwy, bo płaci się za rzeczywistą ilość wyprodukowanych śmieci. Kontrole takiego systemu też nie są jakimś specjalnym wyzwaniem.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Qba99 w Wrzesień 19, 2020, 18:26:48
Płatne worki w zabudowie wielorodzinnej?
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Wrzesień 19, 2020, 18:43:56
Oczywiście, tak jest w Szwajcarii np.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: zefir w Wrzesień 19, 2020, 19:30:21
W Wielkiej Brytanii też nakleja się nalepki z kodami na worki np. z liśćmi i innymi odpadami ogródkowymi, a kubły z domków mają kody, które są rejestrowane w momencie opróżniania do śmieciarki. Butelki i papiery są odbierane bez rejestracji.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Qba99 w Wrzesień 19, 2020, 19:44:47
Jaki sens mają worki w blokach?
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Wrzesień 19, 2020, 19:50:57
A no mają, bo do zsypu wrzucasz oznakowane worki, w razie nieprawidłowości od razu będzie widać, że ktoś cwaniakuje wyrzucając śmieci w zwykłych workach, kody dla mieszkańców też jest dobrym rozwiązaniem, nie wiem tylko, czy polickie samorządowe asy ogarnęły by to informatycznie...
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Qba99 w Wrzesień 19, 2020, 20:21:28
Rozumiem, że każdy śmietnik będzie monitorowany aby zapobiec wrzucaniu tam śmieci w innych workach?
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Wrzesień 19, 2020, 20:41:23
Pracownicy Trans Netu którzy zabierają śmieci mogą prowadzić ewidencję adresów, gdzie takie cwaniactwo ma miejsce, w klatce bardzo szybko można znaleźć potencjalnego oszusta. Prędzej czy później sąsiad może spotkać na klatce takiego kombinatora, reszta to czysta formalność.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: motyl w Wrzesień 19, 2020, 21:18:12
Tłumaczenie zmiany opłat trudnościami w weryfikacji faktycznej ilości osób w danej nieruchomości, dowodzi jedynie nieudolności, nieumiejętności i niechęci w wykorzystaniu dostępnych metod weryfikacji złożonych oświadczeń będących podstawą do naliczania opłat.

W pełni popieram wypowiedź. Tak samo uważam, że jest to nieudolność. Co do dyskusji, to o czym dyskutować, gdy nie znamy przykładowych wartości.  Trudno się wypowiedzieć , gdy czytam : "ryczałt".  Ale ile ??? Bo o konkretne kwoty tu przecież chodzi. Oczywiście urzędnicy sami wiedzą, (o czym informują), że każdy z tych zaproponowanych systemów jest  niedoskonały i niesprawiedliwy. Może więc zamiast fundować nam "niesprawiedliwości" zakasać trzeba rękawy i zweryfikować ilość mieszkańców.
Problematyczna jest też częstotliwość opróżniania pojemników. Płacimy coraz więcej, a na osiedlach coraz brudniej. Pozastawiali nas kolorowymi pojemnikami, tylko jakoś urody to osiedlom nie dodaje. I te małe, cuchnące brązowe mini-pojemniczki. Przy temperaturze  30 stopni gotowało się w nich już w ciągu jednego dnia. A opróżniano je RAZ NA TYDZIEŃ ! Proponuje przenieść je decydentom pod płot, żeby odczuli uciążliwość rzadkiego opróżniania kubłów. Gabaryty też już z mniejszą częstotliwością wyjeżdżają... A w tym czasie "niewybredni wielbiciele napojów wysokoprocentowych" juz się tam urządza... Wersalka, krzesełko, fotel, stoliczek... Niczego sobie "kwadracik".  Ktoś ich przegoni stamtąd ? Ależ skąd !  Ochrona osiedlowa jest tylko od ochrony klatek. Policja uważa, że nie piją publicznie, poza tym jeśli zakłócają ciszę nocną, to ja muszę udowodnić, jakie straty poniosłem z powodu ich zachowania. To jakaś paranoja ! Czy ktoś tu jeszcze coś może ? Czy ktoś w ogóle chce coś robić ? Policja, Straż miejska, urzędnicy gminni. Hallo ! Mówi się. Płacimy Wam !
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: duch w Wrzesień 20, 2020, 12:17:25
Podwyżki za śmieci ??? To jakieś kpiny. Nie dość, że ludzie robią za kogoś robotę, segregując odpady, to jeszcze za to mają płacić ??? Po drugie. Często w weekendy "tzw arystokracja wiejska, prawdopodobnie z domów jednorodzinnych" podrzuca śmieci, często wieczorem do śmietników osiedlowych bez płacenia za odpady, bo po co mają płacić, skoro nie ma żadnych kamer przy takich śmietnikach, co by rejestrowały takich "bogatych biedaków". Potem się straszy podwyżkami ludzi z blokowisk, za jakieś duże gabaryty, bo podrzucane są też pralki, lodówki, meble itp. Podejrzewam, że ludzie mają już dość wyzysku i płacenia za coś lub kogoś, za co nie powinni płacić. Może czas zrobić ogrodzenia zamknięte na śmietnikach i założenie zamków, by nikt obcy nie mógł podrzucać śmieci. Każde miejscowe gospodarstwo miałoby klucz i na początek byłoby to rozwiązanie. Jeżeli dalej by podrzucano śmieci, to czas będzie na zainstalowanie kamer i częstej kontroli Straży Miejskiej, bo to do niej też należy dbałość o Gminę. Myślę,że wiele osób się ze mną zgodzi.

Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Qba99 w Wrzesień 21, 2020, 12:25:05
Ploty nic nie dadzą. Będą przywozić wieczorem i zostawiać przy plocie. Trzeba kamer przy każdym śmietniku. Teraz niech ktoś policzy ile to będzie kosztowało i kto będzie za to płacił.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: MariuszK w Wrzesień 21, 2020, 19:39:21
Bo za błędy pseudospecjalistów mają zapłacić mieszkańcy, tak to jest, jak za sprawy biorą się ludzie, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy:

Warto czasem posłuchać o czym rozmawiają urzędnicy. Moja małżonka w ubiegłym tygodniu była pod urzędem. Usłyszała ciekawą rozmowę dwóch urzędniczek. Jedna była bardzo wtajemniczona w sprawy śmieciowe. Powiedziała, że stawka przy segregowaniu w blokach będzie wynosiła ponad 8 zł za 1 metr sześcienny zużytej wody w miesiącu. A więc jak rodzina zużyje np. 20 metrów sześciennych wody w grudniu to zapłaci np 8,5 zł X 20 metrów = 170 zł w czasie gdy w Dobrej koło Szczecina stawka za 1 metr sześcienny wody wynosi 4,8 zł (do liczenia opłaty za śmieci). Może dlatego rządzący nie chcą podać stawek do konsultacji. Urzędniczki mówiły też, że w domach jednorodzinnych będą duże podwyżki. Ciekawe czemu jakie te podwyżki od osoby. Ale tam śmieci odbiera widocznie tańsza firma niż w Policach.  Ciekawe ile w Dobrej firma bierze za 1 tonę śmieci a ile w Policach. To ważne.

Post Merge: Wrzesień 21, 2020, 19:42:18
Bo za błędy pseudospecjalistów mają zapłacić mieszkańcy, tak to jest, jak za sprawy biorą się ludzie, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy:

Warto czasem posłuchać o czym rozmawiają urzędnicy. Moja małżonka w ubiegłym tygodniu była pod urzędem. Usłyszała ciekawą rozmowę dwóch urzędniczek palących pod śmietnikiem. Jedna była bardzo wtajemniczona w sprawy śmieciowe. Powiedziała, że stawka przy segregowaniu w blokach będzie wynosiła ponad 8 zł za 1 metr sześcienny zużytej wody w miesiącu. A więc jak rodzina zużyje np. 20 metrów sześciennych wody w grudniu to zapłaci np 8,5 zł X 20 metrów = 170 zł w czasie gdy w Dobrej koło Szczecina stawka za 1 metr sześcienny wody wynosi 4,8 zł (do liczenia opłaty za śmieci). Może dlatego rządzący nie chcą podać stawek do konsultacji. Urzędniczki mówiły też, że w domach jednorodzinnych będą duże podwyżki. Ciekawe czemu jakie te podwyżki od osoby. Ale tam śmieci odbiera widocznie tańsza firma niż w Policach.  Ciekawe ile w Dobrej firma bierze za 1 tonę śmieci a ile w Policach. To ważne.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Październik 07, 2020, 12:18:08
Pracownicy Trans Netu którzy zabierają śmieci mogą prowadzić ewidencję adresów, gdzie takie cwaniactwo ma miejsce, w klatce bardzo szybko można znaleźć potencjalnego oszusta. Prędzej czy później sąsiad może spotkać na klatce takiego kombinatora, reszta to czysta formalność.
Powiem ci tak, ja cię od początku miałem z mało inteligentnego, ale widze ze ty jesteś zwykłym tłumokiem. Jak ty sobie wyobrażasz, kontrole pracowników trans netu, będę wysypywać z kubłów worki.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Październik 07, 2020, 12:21:30
owiem ci tak, ja cię od początku miałem z mało inteligentnego, ale widze ze ty jesteś zwykłym tłumokiem.

Sam jestes tlumokiem i to do szescianu. Pewne rzeczy mozna zautomatyzowac, wystarczy tylko sie troche zainteresowac, jak z tymi problemami poradzili sobie inni.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Październik 07, 2020, 12:29:06
Spokojnie bez nerwów, bo tworzysz gówno burzę, oj wiem ze zabolała informacja, ze się nie nie jesteś we wszystkim najlepszy. ale spoko nie tylko tu pokazałeś, że jesteś mało inteligentny
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Październik 07, 2020, 12:32:00
Spokojnie bez nerwów, bo tworzysz gówno burzę, oj wiem ze zabolała informacja, ze się nie nie jesteś we wszystkim najlepszy.

W psychologii takie zachowanie nazywa sie projekcja. Zacznij to leczyc, bo bedzie coraz gorzej, a ode mnie to wara. A sio!!! :)
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Październik 08, 2020, 12:50:33
Wiesz to z własnego  doświadczenia, udało się wyleczyć, brawo ty.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Październik 08, 2020, 12:52:39
Kolejny analfabeta, ktory nie potrafi czytac. Przyklad klasycznego debila...
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: zefir w Październik 09, 2020, 14:40:22
Ogłoszono dzisiaj, że zakończono konsultacje społeczne na temat wyboru naliczania opłaty za odpady komunalne. Mimo braku w ankiecie czwartej metody od ilości mieszkańców, a także braku rozeznania jakie stawki opłat Gmina proponuje dla poszczególnych metod, zebrano  510 głosów, w tym 371 głosów na metodę od ilości zużytej wody. W ten sposób pracownicy gminni zostaną zwolnieni z konieczności weryfikacji ilości mieszkańców.  Za śmieci zapłacą najwięcej Ci co nie oszczędzają wody, a mieszkają w budynkach wielorodzinnych.  Mieszkańcy domków mogą się kąpać do woli i nawet podlewać ogródki, bo oni nie muszą oszczędzać wody, ponieważ zapłacą za śmieci od ilości osób według złożonego oświadczenia. Zużycie wody niestety w żaden sposób nie odzwierciedla ilości odpadów. Nie  wszyscy mogą sobie pozwolić na oszczędzanie wody poprzez zmniejszenie dbałości o czystość. Dotyczy to zwłaszcza ludzi starszych robiących niewielkie zakupy (a więc tworzących mniej odpadów), a obciążonych  często chorobami wymuszającymi częste mycie,  kąpiele i pranie, co powoduje wyższe zużycie wody. Dodatkowo w okresie walki z pandemią Covid -19 kiedy wskazane jest częste mycie rąk, wybrana metoda wydaje się absurdem.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Samsonowicz w Październik 09, 2020, 17:51:38
Zgadzam sie. Ostatnio zaobserwowalem ze samorzadowcy w policach maja mieszkancow gleboko w d.... Wiadomo ze burmistrz jest ostatnia kadencje i tez ma wszystko w d.... nie slucha sie mieszkancow bo niby po co? Jak i tak juz na emeryture idzie. Nie trzeba byc magistrem zeby to zaobserwowac. A wladza jest dla nas a nie my dla nich. Chociaz inni radni tez sie nie wykazuja. W tej gminie musi dojsc do zmiany wladzy bo gryf juz jest za dlugo. Caly czas te same twarze od ponad dwoch dekad przewijaja sie na gminnych posadach. Oni o tym wiedza ze w przyszlych wyborach raczej przegraja i dlatego probuja sobie teraz napchac jak najwiecej pieniedzy!
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: nomi9 w Październik 09, 2020, 22:32:09
571 0sób decyduje o formie metody opłat za wywóz śmieci na 25000 mieszkańców gminy ! .Kpina ,to chyba tylko zwolennicy burmistrza ? hm   
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: dapol w Październik 10, 2020, 08:48:02
Przecież były ogłoszone konsultacje. Do kogo pretensje że nie przyszedł? Chyba tylko do zainteresowanych tematem, którzy biją pianę na forum, a gdy dochodzi do ważnych rozstrzygnięć to nie potrafią się zorganizować.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: naftor w Październik 10, 2020, 09:26:13
Tylko jak głosować, jak każda opcja była  zła. A można było tak prosto zrobić opłata od kubła śmieci, wtedy nie ważne ile osób mieszka, po prostu ile wytwarzasz tyle płacisz.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Samsonowicz w Październik 10, 2020, 11:39:44
Jakie to wogole byly za konsultacje spoleczne. Wiadomo jest ze jest to wrazliwy temat bo chodzi o podwyzke oplat. Gdyby gmina chciala naprawde sie dowiedzieć co mieszkancy mysla na ten temat to powinna moim zdaniem wyslac do wszystkich mieszkancow list z propozycjami i poszczegolnymi stawkami i wtedy na pewno kazdy by zaznaczyl dana opcje i ewentualnie zaniosl lub wyslal do gminny. A tak to to sa jakies kpiny! I niech nikt tutaj nie wmawia na forum ze gminy by nie bylo na to stac! A dzieki takiej opcji to by byla rzetelna  informacja dla wlodarzy co wybrali mieszkancy! A nie jakies konsultacje na ktorych glosowalo 500 osob kpiny i jeszcze raz kpiny!
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Mike w Październik 11, 2020, 12:20:56
Czyli będzie od ilości zużytej wody. Nie jestem zaskoczony, śmiem wątpić w rozsądek biorących udział w ankiecie. Brudasy górą. https://police24.pl/police-informacje/3420-za-smieci-od-ilosci-zuzytej-wody-wyniki-konsultacji-spolecznych.html
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: zefir w Październik 14, 2020, 22:20:29
Ukazała się informacja dotycząca stawek za odpady. Projekt zakłada  stawkę w wysokości 9,20 za 1 m3 zużytej wody, jeśli odpady są segregowane i 18,40 za 1 m3 w przypadku braku prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. W zabudowie jednorodzinnej opłata będzie naliczana wg metody "od osoby". Opłata ta wyniesie 29 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość – przy segregacji odpadów i 58 zł za osobę jeżeli stwierdzi się brak prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.
Z powyższego projektu wynika, że opłata znacząco wzrośnie  w budżecie domowym.  Przykładowo przy dwóch osobach mieliśmy w drugim kwartale zużycie wody 64,6 m3, co dało średnie miesięczne zużycie 21,53 m3. Opłata za odpady segregowane w zabudowie wielorodzinnej wynosiła dla dwóch osób 40 zł miesięcznie, a według nowych stawek w naszym przypadku wyniesie zł 110,93 (21,53 x 9,2 zł za 1 m3 wody). Wzrost opłaty o 70 zł.
Taka sama ilość osób w domku jednorodzinnym zapłaci 58 zł.   
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: Żaba w Październik 15, 2020, 10:31:54
Chyba mnożenie nie wyszło.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: MariuszK w Październik 20, 2020, 17:25:10
A ustalenie czy zadeklarowana ilość osób do opłat jest zgodna z rzeczywistością należy do urzędników gminnych i administracji spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych i właścicieli nieruchomości. Tłumaczenie zmiany opłat trudnościami w weryfikacji faktycznej ilości osób w danej nieruchomości, dowodzi jedynie nieudolności, nieumiejętności i niechęci w wykorzystaniu dostępnych metod weryfikacji złożonych oświadczeń będących podstawą do naliczania opłat. Burmistrz po weryfikacji może zarządzić kary i zmianę opłat dla składających nieprawdziwe deklaracje.  Ankieta w aktualnej postaci tylko dla mieszkańców zabudowy wielorodzinnej jest nie do przyjęcia. Ponadto rozpoczęto konsultacje bez podania propozycji stawek, które mają obowiązywać od 2021 roku.

Czy ktoś z domów jednorodzinnych składał kiedyś korektę deklaracji w dziale śmieciowym??? Pytałem niektórych znajomych w gminie. Gdy ktoś na jakiś czas wyjechał z domu to składało się deklarację i ujmowało się mniejszą ilość mieszkańców. Nikt z pracowników śmieciowych nie pyta o nic tylko przyjmują, że zapisy w deklaracjach o liczbie osób są prawdziwe. A nie wszyscy jesteśmy zameldowani w tej gminie. Ja np. jestem zameldowany w Inowrocławiu a mieszkam i pracuję w Policach. Takich jak ja jest sporo. Skoro pracownicy śmieciowi nie chodzą na kontrole, nie przeprowadzają wywiadów środowiskowych to możemy w deklaracjach podawać co nam się podoba. Zwłaszcza, że nikt nie sprawdza ludzi niezameldowanych w domach bo po co. Przecież za biurkiem jest tak wygodnie. Dlatego nadal z domów jednorodzinnych będą uciekali ludzie zwłaszcza ci mieszkający ale niezameldowani i nie zapisani w śmieciowych deklaracjach.  Ale mieszkańcy w blokach zapłacą tyle żeby firma śmieciowa dostała to co sobie wykalkulowała i żeby była zadowolona.

Post Merge: Październik 20, 2020, 17:38:43
Z powyższego projektu wynika, że opłata znacząco wzrośnie  w budżecie domowym.  Przykładowo przy dwóch osobach mieliśmy w drugim kwartale zużycie wody 64,6 m3, co dało średnie miesięczne zużycie 21,53 m3. Opłata za odpady segregowane w zabudowie wielorodzinnej wynosiła dla dwóch osób 40 zł miesięcznie, a według nowych stawek w naszym przypadku wyniesie zł 110,93 (21,53 x 9,2 zł za 1 m3 wody). Wzrost opłaty o 70 zł.
Taka sama ilość osób w domku jednorodzinnym zapłaci 58 zł.   

Odczują ludzie mający na utrzymaniu dzieci. Jak wytłumaczę swoim dzieciom w wieku szkolnym, że mają ograniczyć kąpiele bo nie będzie nas stać na opłaty? Żona właśnie dostała wypowiedzenie z pracy z powodu zawieszenia działalności firmy, w której pracuje. A wystarczyłoby, żeby Burmistrz wybrał tańszą firmę do odbioru śmieci. Tylko nigdy się tak nie stanie. Niedawno wdałem się w dyskusję z człowiekiem, którego członek rodziny pracuje w firmie śmieciowej. podał mi przykład który jest nie do przeskoczenia. A mianowicie śmietniki są własnością Trans-Netu. Jakby jakaś tańsza firma wygrała przetarg to obecna firma śmieciowa zabrałaby od ludzi śmietniki a nowa firma musiałaby w ciągu krótkiego czasu kupić i rozstawić nowe śmietniki po wszystkich domach i blokach.  Czyli ludzie są hipotetycznie przywiązani do gminnej firmy. A wystarczyłoby zrobić tak jak w innych miastach. Ludzie kupiliby sobie śmietniki albo odkupiliby te używane i mieliby je na własność.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Październik 20, 2020, 23:53:40
Niedawno wdałem się w dyskusję z człowiekiem, którego członek rodziny pracuje w firmie śmieciowej. podał mi przykład który jest nie do przeskoczenia. A mianowicie śmietniki są własnością Trans-Netu. Jakby jakaś tańsza firma wygrała przetarg to obecna firma śmieciowa zabrałaby od ludzi śmietniki a nowa firma musiałaby w ciągu krótkiego czasu kupić i rozstawić nowe śmietniki po wszystkich domach i blokach.  Czyli ludzie są hipotetycznie przywiązani do gminnej firmy. A wystarczyłoby zrobić tak jak w innych miastach. Ludzie kupiliby sobie śmietniki albo odkupiliby te używane i mieliby je na własność.

Jesteście przywiązani do mafii, czas się w końcu uwolnić.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: MariuszK w Październik 21, 2020, 20:09:53
Ma Pan rację. Firma śmieciowa musi zarobić więc ludzie mieszkający mają zrobić zrzutę :-(  Przecież podobnie jest z kupowaniem drogiego ciepła do ogrzewania bloków od PEC - spółki gminnej zamiast od firmy Polchar sp. z o.o. działającej na terenie Grupy Azoty ZCH Police, która jest w stanie ogrzać wszystkie osiedla. Ale wtedy gminna spółka nie zarobiłaby.

Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: heineken w Październik 22, 2020, 07:16:10
Przecież PEC kupuje od polchar-u ciepło i sprzedaje drożej mieszkańcom. Jawne okradanie policzan.
PEC już dawno powinien być zlikwidowany, a pracowników przenieść do EC albo POLCHAR-U. Dość złodziejstwa, czemu musimy płacić za C.O. przez cały rok a nie tylko w okresie grzewczym? Ile zarabia pan Cezary A. z naszych comiesięcznych zrzutek?
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: rbk w Październik 22, 2020, 08:05:01
Tak piszecie i mogę Wam tylko jedno odpisać, zapraszam na kolejne wybory i zmiany ;)
Póki co otwierają kolejne ; banki, chwilówki, kebaby, monopolowe, apteki i ciuchbudy.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: jakepaulo32 w Październik 22, 2020, 10:10:33
Wszystko drożeje, korona ma się dobrze, rozdawnictwo ma się dobrze. Ponoć wiadomo co trzeba zrobić, ale nie zapowiada się na zmianę, a nawet jeśli ta zmiana będzie, to mało kto twierdzi, że będzie lepiej. Najwyżej głosuje się przeciwko komuś, a nie na kogoś...  :-\
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: motyl w Listopad 23, 2020, 20:01:48
Panie burmistrzu Macieju Greinert... Dlaczego w telewizji TVN przed całą Polską nie powiedział Pan, że tzw. "konsultacje społeczne" zostały zarządzone bez podania stawek, więc co mieliśmy konsultować ? Dlaczego nie było czwartego wariantu - rozliczanie od osoby ?. Dlaczego nie powiedział Pan telewidzom, ile procent mieszkańców głosowało, ile osób liczą Police? W eter poszła informacja, że 70 procent opowiedziało się za rozliczeniem od zużycia wody. Tak się manipuluje opinią społeczną właśnie. Proszę też o odpowiedź na forum, jakie działania podejmie gmina, by zmniejszyć wysokość tych opłat ? Jakie działania podejmą nasi radni ? Chyba za coś pieniądze biorą ? Tyle padało obietnic przy wyborach, czas najwyższy , żeby się wykazali pomysłem na rozwiązanie tego drogiego problemu. Podwyżki o co najmniej 200 procent ! Tylko patrzeć, kiedy stwierdzą, że śmieci nie są jednak segregowane i podwyżka osiągnie 700 procent.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: KOOWALSKI w Listopad 28, 2020, 19:21:14
Greinert jest vice przewodniczącym Rady Nadzorczej Trans Net s.a.czyli jest człowiekiem odpowiedzialnym za rosnące koszty socjalistycznej firmy bezpośrednio wpływające na koszty gospodarki śmieciowej.Czy ktoś z radnych przejrzał się bliżej działalności tej spółki w aspekcie tworzenia  kosztów ?
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Listopad 28, 2020, 21:40:42
Mafia i tyle.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: motyl w Grudzień 05, 2020, 18:44:07
Projekt w Policach zakłada  stawkę w wysokości 9,20 za 1 m3 zużytej wody, jeśli odpady są segregowane.  W Szczecinie metr sześcienny wody wyceniono na 8,80 zł    https://gs24.pl/podwyzka-oplat-za-smieci-w-szczecinie-w-2021-znowu-jak-to-tlumacza-urzednicy-17112020/ar/c9-15297027 (https://gs24.pl/podwyzka-oplat-za-smieci-w-szczecinie-w-2021-znowu-jak-to-tlumacza-urzednicy-17112020/ar/c9-15297027)
Mając "własne" wysypisko  mamy płacić więcej niż w mieście wojewódzkim ?  Tutaj w Urzędzie Miasta i Gminy  ostro ktoś się oderwał od rzeczywistości ! Brak tez jest opłaty maksymalnej. Kwota  nie jest niczym ograniczona. Cały czas uważam, że nie jest to dobra metoda, trzeba weryfikować ilość osób zamieszkujących w danym lokalu.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: KOOWALSKI w Grudzień 05, 2020, 19:22:12
Segregacja odpadów to w naszych warunkach wielką sciema i oszustwo.Po co musimy segregowanych odpady i jeszcze za to płacić?
Są dwa wyjścia 1.za pieniądze które płacimy socjalistycznym spółkom należ
y uruchomić segregację na składowisku odpadów
lub drugi wariant uruchomić spalarnię odpadów z wykorzystaniem infrastruktury zakładów chemicznych
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: rawiki w Grudzień 05, 2020, 21:41:43
Oszczędności najpierw należy szukać w firmie.Gmina Police i jej władze wiedza ile zarabiają pracownicy spółki Tran Net ?
20 tys . miesięcznie sam prezes, a ile kierownicy ? To trzeba utrzymać,  bilans naszych oplat za śmieci musi być na zero ale z pensjami pracowników spółki Gminnej z Polic.
Ktos na to pozwala? Radni obudźcie się.
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: KOOWALSKI w Grudzień 06, 2020, 12:03:11
Zarobki w socjalistycznych spółkach gminnych są  ściśle strzeżoną tajemnicą chronioną nie wiedzieć czemu przepisami prawa.Akurat zarobki w tych spółkach nie generują wysokich strat choć na pewno są poza kontrolą społeczną.Na wysokie koszty w tych spółkach  wpływ ma finansowanie  radosnej twórczości.Czy ktoś potrafi wytłumaczyć po co  kanalizuje się wszystkie miejsca w gminie produkujące ścieki komunalne ?
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć dlaczego za odbiór ścieków ceny są jednakowe niezależnie od odległości ich odprowadzania ?
Podobnie ze śmieciami,wszyscy płacą tyle samo niezależnie od odległości ich odbioru.Komu potrzebna jest rozbudowa gminnego Trans - Netu
o usługi drogowe,budowlane,elektryczne,energetyczne itp,itd poza terenem gminy.Ta gigantomania generuje koszty,które potem mają przełożenie na ceny usług dla mieszkańców gminy Police
Tytuł: Odp: Nowe podwyżki za śmieci
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Grudzień 07, 2020, 15:34:38
Ja mam tylko jedno pytanie, może ktoś sensownie odpowie, najlepiej ktoś z urzędu,  co ma wspólnego zużycie wody ze śmieciami ? Jak na razie nikt nie potrafi sensownie uzasadnić tej zbieżności, z reguły jest tłumaczenie ze gdzieś tam jest taka metoda rozliczenia. Dla mnie jest to błędne, bo może być  zużycie wody sugerującej ze są dwie osoby, a może być tylko jedna, która dba przesadnie o higienę albo jest chora