Wirtualne Police i okolice - forum dyskusyjne

Police i okolice => Trudne tematy => Wątek zaczęty przez: rbk w Marzec 07, 2015, 08:52:57

Tytuł: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: rbk w Marzec 07, 2015, 08:52:57
którym naprawdę o wiele lepiej rozmawia się z kimś, kto kulturalnie stara się dojść do porozumienia.


Przypomniało mi się to... :D

http://www.youtube.com/watch?v=MAimLSWgF74#t=45
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: Ciekawy w Marzec 07, 2015, 09:11:38
Oto prawdziwi chrześcijanie...... 
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Marzec 07, 2015, 09:28:33
Nie, to sekta ojca "derektora".
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Marzec 07, 2015, 10:00:45
Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, że do nagrania tego materiału specjalnie wybrano z kilkudziesięciotysięcznego zgromadzenia kilkanaście osób, które nie potrafią się zachować, i które nie powinny wypowiadać się w mediach. Ciekaw jestem, ile kulturalnych wypowiedzi do kamery nie załapało się do tego materiału ;).
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 07, 2015, 21:48:45
kuba - z całym szacunkiem dla twojej religii i w to co wierzysz - na tym filmiku jakoś nie rzuciło mi się w oczy aby chociaż promil z całej reszty jak to nazwałeś kilkudziesięciotysięcznego tłumu próbował oponować wobec wypowiedzi tych ludzi. nie twierdzę, że wszyscy katolicy są tacy - ale coś w tym jest - oczywiście z mojego punktu widzenia
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Marzec 07, 2015, 22:13:23
No to dziwne, że tego typu znane mi osoby mogę spokojnie policzyć na palcach jednej dłoni i pewnie średnio rozgarnięty drwal na moim miejscu też by dał radę ;) . A trochę katolików, jakby nie patrzeć, znam :P .

PS.
A teraz wracamy do tematu ;).
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 07, 2015, 22:42:45
może i drwali i może i leśniczy. ale ja tam na filmiku takowych nie widzę :P . wróćmy do tematu, bo widzę e dyskusja o prawdzie jest bardzo nie wygodna :-X :-X :-X
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Marzec 08, 2015, 00:30:37
wróćmy do tematu, bo widzę e dyskusja o prawdzie jest bardzo nie wygodna

Ok, odpowiem Ci ostatni raz na ten temat, po czym idę spać ;). Nie unikam, jak to próbujesz usilnie insynuować, dyskusji o prawdzie, ale unikam bezcelowej offtopowej dyskusji opartej na perfidnej manipulacji medialnej - i to mimo tego, że do rozgłośni z Torunia bardzo mi daleko. Zdecydowanie nie należę do jej targetu, ale nie mam nic przeciwko jej istnieniu. EOT.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 08, 2015, 12:31:33
Jak ktoś uznaje, że potrzebuje Kościoła, to go utrzymuje, a jak nie, to nie płaci i nie korzysta. Wszystko na ten temat.
jakże ciekawe i nie prawdziwe jest to o czym mówisz, zwłaszcza w kontekście wydania 16 mln zł na budowę świątyni opatrzności bożej z budżetu niby świeckiego państwa. jestem daleki od zabraniania komukolwiek czegokolwiek i dlatego jeżeli macie potrzebę wierzenia w cokolwiek to byłbym wdzięczny abyście robili to za swoje pieniądze - np. w formie opodatkowania kościoła. szybciutko by się okazało jak to z tym chrześcijaństwem u nas w kraju jest.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Marzec 08, 2015, 12:45:30
zwłaszcza w kontekście wydania 16 mln zł na budowę świątyni opatrzności bożej z budżetu niby świeckiego państwa.

Te pieniądze zostały przekazane na stworzenie muzeum, a nie na budowę świątyni. Analogiczna sytuacja jest przy tworzeniu muzeum żydowskiego w Warszawie.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 08, 2015, 15:19:59
tworzeniu muzeum żydowskiego w Warszawie.
a to jest jeszcze większa patologia
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: bodzio w Marzec 09, 2015, 11:08:00
Idąc tym tropem państwo nie powinno na nic dawać pieniędzy. Nie każdy z nas ma dzieci, a na szkoły dajemy wszyscy, nie każdy zachoruje poważnie, a szpitale utrzymujemy, nie wszyscy jeździmy autostradami, a państwo takowe wybudowało, niektórzy nigdy nie przekroczą progu muzeum, teatru, filharmonii itd., itp. Czy mam wymieniać więcej :D ?
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: sake w Marzec 09, 2015, 13:35:01
Sprawa prosta opodatkujmy kościół. Wszystko będzie jasne. Skoro można wprowadzić kasę fiskalną w kiosku gdzie dochód na czysto wynosi około 1200 zł to może i w kościele powinna być? nie fajnie by było dostać kwit-paragon za komunię św., chrzest, pogrzeb itp? skończyło by się "co łaska ale nie mniej niż 500 zł". Wierzycie w Boga? czy w Kościół?
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: jojo w Marzec 09, 2015, 13:55:11
sake, ok. Jestem 100% za. Tylko co zrobić z takimi Jaruzelskim czy Kiszczakiem? Całe życie zwalczali Kościół katolicki a przed śmiercią ponoć się zmienili. I co ma powiedzieć ksiądz takiemu na łożu śmierci "Nie wyspowiadam cię bo nie zapłaciłeś w zeszłym roku podatku"? Ale wtedy dopiero by dalpol, matroszka i cała reszta zawyli, że taka niesprawiedliwość, że tylko kasa się liczy.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: sake w Marzec 09, 2015, 13:59:47
Jak nie będzie płacił nie będzie chciał się spowiadać, sprawa prosta! Jeśli wierzysz to płać tak jest u naszego zachodniego sąsiada.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Marzec 09, 2015, 14:08:00
Sprawa prosta opodatkujmy kościół.

Pozwól, że odpowiem cytatem z dobrego artykułu na ten temat:
"Księża z zarobionych pieniędzy płacą podatki na rzecz diecezji, składają się na fundusz wspierania księży emerytów, chorych kapłanów, na misje i na seminaria duchowne.
(...)
Od księży z parafii pracujących w duszpasterstwie Urząd Skarbowy wylicza zryczałtowany podatek dochodowy (inne stawki są dla wikariuszy i proboszczów), biorąc za podstawę liczbę mieszkańców w parafii i miejsce położenia parafii (wiejska czy miejska). Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie duchowni są opodatkowani z przychodów od posług stricte duszpasterskich oraz od ofiar otrzymywanych przez nich z okazji udzielania sakramentów. Natomiast księża zatrudnieni na umowę o pracę podlegają takim samym zasadom podatkowym jak inni pracownicy. W przeciwieństwie do wielu krajów, gdzie księża otrzymują pensje z diecezji (lub od państwa), a ich wysokość jest uzależniona od funkcji i stażu pracy, w Polsce – poza diecezją opolską – nie istnieją regulacje w tym zakresie." Źródło: http://www.idziemy.com.pl/kosciol/na-co-ida-ofiary-za-sakramenty (http://www.idziemy.com.pl/kosciol/na-co-ida-ofiary-za-sakramenty)

Czyli wychodzi jednak na to, że duchowni, jak również cały Kościół (wszak należą do niego w ogromnej większości ludzie świeccy - nie wiem, jak Wy, ale ja cały czas płacę jakieś podatki), są już objęci opodatkowaniem, co nie jest zbyt częste w innych państwach.

nie fajnie by było dostać kwit-paragon za komunię św., chrzest, pogrzeb itp? skończyło by się "co łaska ale nie mniej niż 500 zł"

Nie, bo byłoby to sprzeczne z zaleceniami Episkopatu Polski, jak również z zaleceniami Watykanu. Poza tym znacznie utrudniałoby to przestrzeganie zapisów Kodeksu Prawa Kanonicznego, jak np.:

"Kan. 945 - § 1. Zgodnie z uznanym zwyczajem Kościoła, każdy kapłan celebrujący lub koncelebrujący Mszę św. może przyjąć ofiarę złożoną, aby odprawił Mszę św. w określonej intencji.
§ 2. Usilnie zaleca się kapłanom, ażeby także nie otrzymawszy ofiary odprawiali Mszę św. w intencji wiernych, zwłaszcza ubogich.
Kan. 946 - Wierni składający ofiarę, aby w ich intencji była odprawiona Msza św., przyczyniają się do dobra Kościoła oraz uczestniczą przez tę ofiarę w jego trosce o utrzymanie szafarzy i dzieł.
Kan. 947 - Od ofiar mszalnych należy bezwzględnie usuwać wszelkie pozory transakcji lub handlu.
Kan. 948 - Należy odprawić oddzielnie Msze św. w intencji tych, za których została złożona i przyjęta ofiara, nawet niewielka." (pogrubienie moje).
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: sake w Marzec 09, 2015, 14:25:33
Pozwól, że odpowiem cytatem z dobrego artykułu na ten temat:
"Księża z zarobionych pieniędzy płacą podatki na rzecz diecezji, składają się na fundusz wspierania księży emerytów, chorych kapłanów, na misje i na seminaria duchowne.
(...)
= pralnia kasy. Znalazłem coś takiego:,,Kościół rzymskokatolicki jest w Polsce instytucją szczególnie uprzywilejowaną. Oprócz ponad 1,2 mld złotych z kieszeni wiernych, blisko 2 mld zł dostaje od państwa w formie dotacji. Hierarchowie, którzy bardzo krytycznie odnosili do naszego wejścia do Unii Europejskiej, chętnie sięgają też po pieniądze z Brukseli. Ich coroczne wpływy to łącznie ponad 3 mld złotych.(...)" i ,,Kościoły są zwolnione z podatków lokalnych i tych od nieruchomości. Ponadto duchowni nie płacą podatków od czynności cywilnoprawnych, od spadków i darowizn, oraz zwolnieni są z opłat celnych. Wszystkie te ulgi nie dotyczą jednak działalności gospodarczej. Za to dodatkowym bonusem jest to, że kościelne rozgłośnie radiowe zyskały status nadawców społecznych i zwolniono je z opłat koncesyjnych. Z racji swojej dominującej roli najbardziej korzysta na tym Kościół rzymskokatolicki.
Jak policzył Money.pl, same dotacje państwa dla katechetów, na katolickie uczelnie, szkoły i przedszkola oraz kapelanów to rocznie 1,65 mld zł."

Wydaje mi się że te nie małe pieniądze można inaczej wykorzystać.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: jojo w Marzec 09, 2015, 18:52:25
sake, równie dobrze możemy zacząc teraz dyskusję nad przywilejami górników, żołnierzy i nauczycieli w stosunku do ogółu społeczeństwa. Przejechać się możemy po kosztownych wcześniejszych emerytach i KRUSie. Wróćmy do wątku z tematu a nie debatujmy nad ogólną sytuacją w kraju.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: koko w Marzec 10, 2015, 00:15:33
Kuba, naprawdę wierzysz w to wszystko, co zacytowałeś?
Powołujesz się na jakieś zalecenia Episkopatu Polski, który dba o interesy swoich funkcjonariuszy. A przecież księża korzystają z dróg, służby zdrowia, dóbr kultury itp., dlatego powinni płacić podatki jak wszyscy obywatele Rzeczypospolitej Polskiej. Kasę fiskalną mają w kioskach, to i księża powinni mieć. Mało tego od niedawna nawet właściciele małej gastronomii też muszą mieć kasę! Dlaczego księża mają być wyjęci spod prawa?
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Marzec 10, 2015, 08:11:31
Kuba, naprawdę wierzysz w to wszystko, co zacytowałeś?

Tak.


Powołujesz się na jakieś zalecenia Episkopatu Polski, który dba o interesy swoich funkcjonariuszy

... i wiernych.


Dlaczego księża mają być wyjęci spod prawa?

Nie są wyjęci spod prawa. Po prostu usługi duszpasterskie to nie transakcje kupna/sprzedaży, ani usługi.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: Storczyk w Marzec 10, 2015, 17:38:25
Dla mnie jest to działalność gospodarcza gdzie obowiązują ceny za pochówek, chrzest czy wesele i to dość wysokie.A gdzie kasa fiskalna?Babcia toaletowa ma kasę fiskalną, widziałam nad morzem .I to też świadczenie usług co za różnica jakich .Dla mnie to absurd i dzielenie ludzi na lepszych i gorszych .Ksiądz to zwykły człowiek a nie żaden święty.
Tytuł: Odp: Dyskusje "około kościelne"
Wiadomość wysłana przez: rbk w Marzec 10, 2015, 18:07:03
Doszły mnie słuchy, że kościół będzie miał ogrzewanie, prawa to ?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Marzec 10, 2015, 18:30:18
Dla mnie jest to działalność gospodarcza gdzie obowiązują ceny za pochówek, chrzest czy wesele i to dość wysokie.


Żeby coś takiego stwierdzić wszystkie ofiary musiałyby być na podobnym, wysokim poziomie. A tymczasem, z tego co wiem, rozstrzał jest bardzo duży - wszystko zależy, od sytuacji materialnej ofiarodawcy. Dlatego rynkowe rozwiązania są w tym wypadku całkowicie pozbawione sensu. W ogóle bawi mnie jedna rzecz - z jednej gdy jakaś gazeta/portal wpadnie na trop księdza, który ustala "cennik" sakramentów i sakramentaliów, to jest wielka awantura, bo przecież jak tak można. Z drugiej strony są głosy osób, które chcą fiskalizacji posług duszpasterskich, czyli de facto ustalenia twardego cennika ;). Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że jedna i druga strona z życiem Kościoła ma niewiele wspólnego. Normalnie można dostać rozdwojenia jaźni ;).

 
Doszły mnie słuchy, że kościół będzie miał ogrzewanie, prawa to ?

Nie wiem, o który kościół Ci chodzi, ale św. Kazimierza jest już ogrzewany od stycznia 2011 r.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: bodzio w Marzec 10, 2015, 19:11:27
Tak, to prawda :)  i chyba wszyscy uczęszczający do "starego" kościoła są szczęśliwi ;D .
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: j.7 w Marzec 13, 2015, 10:42:45
Co prawda już kiedyś tego linka wrzucałem, ale z okazji tego wątku:

http://www.youtube.com/watch?v=YX6eoRTaoUc

A tak w ogóle to PAX MIĘDZY CHRZEŚCIJANY I PAX MIĘDZY POLACY!
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: piotrekpl w Marzec 14, 2015, 16:47:10
j.7  Dziękuje że pokazałeś mi, że całe zło które jest w Polsce to wina kościoła, a nie nadętych polityków którzy żądzą tym pięknym krajem od 25 lat, zamieniając się tylko miejscami co 4 lata, czy to na szczeblu krajowym czy lokalnym.
A jeśli chodzi o kościół, to ci hierarchowie są też politykami nadętymi >:( .
 
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 15, 2015, 09:44:38
Właśnie natrafiłem na program ziarno na tvp1. Chciałem się zapytać (retorycznie) kto płaci za produkcję i za czas antenowy tego programu? Kościół? Nie wydaje mi się. Jestem pewny, że kasa na to idzie z abonamentu RTV. A teraz proszę was-chrześcijan o szybki rachunek sumienia-jak wielu z was go opłaca? Ja oglądając takie produkcję tylko utwierdzam się w przekonaniu że dobrze robię nie płacąc abonamentu
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: bodzio w Marzec 16, 2015, 12:52:46
Ja go opłacam, choć moje dzieci już nie oglądają, Ty nie opłacasz, więc nie ma o czym mówić. Dodam, że nie oglądam seriali produkowanych przez TVP, a też na nie płacę, niech inni mają, a co :D
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: j.7 w Marzec 16, 2015, 14:48:02
dzięki bodzio  :D
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: rbk w Marzec 16, 2015, 17:31:25
"Kieszeń Pana Boga "

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/ile-zarabia-kosciol/753rjn
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: anna.kupiec w Sierpień 12, 2015, 19:50:41
Uważam, że księży pracujących w parafiach powinno się bardzo szanować. W dzisiejszych czasach jest to prawdziwa posługa z ich strony. Natomiast purpuraci to jest według mnie najgorsza zaraza współczesnego kościoła. Abp Wesołowski i Petz ze swoimi spaczeniami, abp Dzięga ze swoimi demagogicznymi i apodyktycznymi kazaniami na temat in vitro i przystępowania do komunii osób, którzy głosowali za tym w sejmie. Purpuraci nie szukają Boga np: w hospicjach, gdzie ludzie umierają na raka trzustki... Tam idzie zwykły ksiądz. Abp Hoser nawet teczki własnej nie nosi, tylko jest ksiądz idący obok, który to niesie. A Franciszek ciężką torbę sam po schodach do samolotu dźwiga... Głośno jest o opinii nie tylko polskich pupruratów, że ten pontyfikat trzeba po prostu przeczekać... To wiele mówi... Niektórzy purpuraci to zaraza tego świata, teraz z takim prezydentem poczuli krew, swoją chwilę, slot na wyjście z "ukrycia" i odzyskanie pogonienia w kąt... Otyłości (przypasanych i zadbanych dłoni nie ma się od ciężkiej pracy przy owieczkach...
Żałuję jednej rzeczy - wystarczy tutaj na forum otworzyć temat lub dać odpowiedź, która mówi gołą prawdę o tej zarazie a z mety jest odpowiedź taka, że odnoszę wrażenie, że są tu strażnicy purpuratów na etacie... Odpowiedzi są z cytowaniem wypowiedzi, każde zdanie jest zlustrowane, na każdą kwestię jest z góry tłumacząca odpowiedź. Przykro mi, bo jeżeli pochwali się zwykłych księży to jest to przemilczane a jak pasibrzucha się skarci to jest natychmiast obrona.
Uważam to za porażkę ówczesnego kościoła, że NIEKTÓRZY purpuraci tak upadlają wizerunek Chrystusowego Kościoła, sprzeniewierzają to co Chrystus swoim życiem i działaniem wypracował, odpychają swoim apodyktyzmem i hipokryzją jeszcze pozostałych aktywnych wiernych. Wierzę w Boga ale uważam, że purpurat nie ma prawa wtrącać się do mojego sumienia i moralizować moje poczynania a tym bardziej wtrącać się do brzucha kobiety. Co gorsza - ta namiastka zarazy zraziła mnie do całego episkopatu...
Dumna jestem ze zwykłych księży i Franciszka. Niektórzy purpuraci otrzymują natomiast czerwoną kartkę. Wstyd mi za nich. Brzydzę się nimi. Dla wymyślonego kosmity mam więcej szacunku niż dla nich...
Uderzyłam w stół - na bank nożyczki się odezwą niedługo... Ważne, że stół jest. Każdy zdrowo i realnie myślący czytelnik wie jak wygląda prawda.

Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: ayarl w Sierpień 12, 2015, 21:19:07
"Tygodnik Powszechny" jako przykład sytuacji duchownych we Francji przywołuje biskupa podparyskiego Évry, Michel Dubost, który ma pensję nieco niższą od płacy minimalnej, wynoszącą 1,1 tys. euro. Duchowny musi z tej kwoty odprowadzić składki socjalne i medyczne, opłacić wyżywienie i czynsz w 35-metrowej kawalerce. Mieszka w bloku. Jego sąsiadami są imigranci z niższych warstw klasy średniej. Biskupa nie stać na zatrudnienie gospodyni, kucharki ani osobistego sekretarza. Ma służbowysamochód - peugeota 207. Bez szofera.
Jako "czytelnik myślący" wiem, że niemożliwym jest, aby wszyscy hierarchowie byli do niczego. To oni wybrali Franciszka  :) . A swoją drogą, lepiej pewnie byłoby na świecie, gdyby uogólnienia i teorie formułowały autorytety - ludzie mądrzy i dobrzy, życzliwi choć w razie potrzeby krytyczni, doświadczeni i znani ze swoich dokonań. Pozostali mogliby wtedy więcej czytać, zamiast silić się na oryginalność. Co nie znaczy oczywiście, że nie ma złych biskupów, bo są :(
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: piotrzpl w Sierpień 23, 2015, 14:34:57
co do księży no jak będę postępować dalej tak jak postępują no to nie długo w kościele będą tylko mohery,,, chociaż teraz już prawie tak jest,,, co do purpurowych no to zabierają głos tak gdzie nie powinni nic mówić, starają się pokazywać  innym jak powinni postępować, a sami postępują na odwrót, maj problemy z związkami partnerskimi, a ilu księży żyje w takich związkach, mówią o pedofili a ilu księży to pedofile, mówią o homoseksualistach, a  co się dzieje z zakonach,,, jak się chce kogoś nawracać trzeb być samemu w porządku 
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Sierpień 25, 2015, 16:50:21
piotrzpl: po pierwsze to nie księża zostali pedofilami, tylko pedofile zostali "księżmi". To przykre ale ci ludzie nie mają nic wspólnego z powołaniem. Wybrali sobie taką drogę już wcześniej i realizowali swój plan z pełną premedytacją. A teraz to wykorzystują. Podobne przykłady są choćby wśród pielęgniarzy - mają oni często dostęp do osób nieprzytomnych lub chorych na takie choroby, które uniemożliwiają świadomą obronę i wtedy takie osoby realizują swe zboczenie bez skrupułów. Pedofile wybierają zawody zaufania społecznego z łatwym dostępem do osób potrzebujących, chorych czy zagubionych. Stąd potem taka opinia jak ta powyżej twoja Piotrze.
Po drugie tak samo jak jest, był i niestety będzie problem z pedofilami w Kościele tak samo mamy problem z alkoholikami w policji (a ci ludzie mają dostęp codziennie do broni palnej), ludźmi z depresją uczących nasze  dzieci w szkołach, karierami "łóżkowymi" w palestrze. No ale cóż najłatwiej uderzyć w księży.
Co do pustych kościołów to o to się nie martw. Chociażby nasz kościół św. Kazimierza jest bardzo często pełen ludzi czy to młodych czy to starszych. Sam często mam problem ze zrozumieniem listów pasterskich naszych biskupów ale wiara opiera się na bardzo prostych 10 Przykazaniach. Nic więcej nie potrzeba.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: ak w Sierpień 28, 2015, 22:42:13
po pierwsze to nie księża zostali pedofilami, tylko pedofile zostali "księżmi"
Odkrywcze! Może jakieś źródła.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Sierpień 29, 2015, 15:54:13
ak. Czego żądasz? Nazwisk? Oczywiście, że nie podam. Ale jakbyś popytał dobrze w Policach.
Swoją drogą ciekawe dlaczego nie interesują cię alkoholicy w policji? Z tematu księży (całe szczęście niedoszłych) znam jednego, z tematu policji: kilku. Co groźniejsze?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: ak w Sierpień 29, 2015, 22:59:05
Czego żądasz?
Niczego nie żądam, zapytałem o źródło Twojej odkrywczej informacji, chyba, że to Twoja osobista teza.
Ale jakbyś popytał dobrze w Policach.
Plotki mnie nie interesują.
dlaczego nie interesują cię alkoholicy w policji?
Bo tematem są "Dyskusje około kościelne"
Z tematu księży (całe szczęście niedoszłych) znam jednego
Gratuluję ciekawych znajomości.
Co groźniejsze?
Mnie nie pytaj, zapytaj ich ofiary.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: DominikDolnoślązak w Lipiec 02, 2016, 08:14:50
Uważam, że księży pracujących w parafiach powinno się bardzo szanować. W dzisiejszych czasach jest to prawdziwa posługa z ich strony. Natomiast purpuraci to jest według mnie najgorsza zaraza współczesnego kościoła. Abp Wesołowski i Petz ze swoimi spaczeniami, abp Dzięga ze swoimi demagogicznymi i apodyktycznymi kazaniami na temat in vitro i przystępowania do komunii osób, którzy głosowali za tym w sejmie. Purpuraci nie szukają Boga np: w hospicjach, gdzie ludzie umierają na raka trzustki... Tam idzie zwykły ksiądz.
DOMINIK DOLNOŚLĄZAK :
Ciekawę co pan Dzięga powie jednemu z tych 5500 dzieci, które urodziły sie dzięki programowi in-vitro.
Gdyby takie dziecko przyszło do spowiedzi do Pana Dzięgi - to co by usłyszało?
Jeśli komuś wiara zabrania stosowania in-vitro,  to nie stosuje tego wobec siebie, - ale nie ma prawa decydować za innych, np za ateistów.
Szacunek dla byłych rządzących za te 5500 dzieci, urodzonych z in-vitro.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Lipiec 02, 2016, 10:50:55
Ciekawę co pan Dzięga powie jednemu z tych 5500 dzieci, które urodziły sie dzięki programowi in-vitro.
Gdyby takie dziecko przyszło do spowiedzi do Pana Dzięgi - to co by usłyszało?

Akurat nie jest to żaden wymysł ks. abp. Dzięgi, ale jest to stanowisko Kościoła. Poza tym nigdy żadne dziecko nie zostało napiętnowane z tego powodu - piętnowana jest same in vitro przedstawiane jako metoda leczenia niepłodności, co jest zwykłym kłamstwem.

PS.
widzę, że mamy na forum następną osobę, która ma głęboko w... butach zasady podstawowej kultury.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Lipiec 02, 2016, 11:38:53
Może personalnie nie były piętnowane, ale jak się odniesiesz do słów o charakterystycznej bruzdzie, czy wadach genetycznych. Ciemnogród,  zabobon i sredniowiecze.
I jeszcze jedno - nie chcesz, to nie używaj. Tylko na jakiej podstawie odbierasz drugiemu człowiekowi prawo do wolności wyboru z którego sam korzystasz?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Lipiec 02, 2016, 12:09:00
o charakterystycznej bruzdzie, czy wadach genetycznych

Poproszę cytat o tej charakterystycznej bruździe, bo tego jakoś nie kojarzę ;). A co do wad genetycznych to niestety przy in vitro jak najbardziej się pojawiają, tylko niestety nic o tym się nie mówi.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Lipiec 02, 2016, 12:14:23
http://m.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/ciekawostki/vitro-i-dotykowa-bruzda-ksiadz-franciszek-longchamps-de-berier-o-vitro_40799.html

A wady genetyczne pojawiają się również przy naturalnym zaplodnieniu więc argument trochę słaby.  I na pewno nie jest żadną prawdą i prawidlowoscia że dzieci z in vitro są na nie skazane
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: piotrzpl w Lipiec 02, 2016, 12:23:35
piętnowana jest same in vitro przedstawiane jako metoda leczenia niepłodności, co jest zwykłym kłamstwem.
ale jak na razie najbardziej skuteczny sposób i stosowany na świecie, no a teraz Polacy wprowadzaj "najbardziej skuteczne leczenie" kalendarzyk małżeński rewelacja ;D ;D
 
Tytuł: Do Administratora
Wiadomość wysłana przez: DominikDolnoślązak w Lipiec 02, 2016, 12:24:05
Panie Adninistratorze tego forum:
Czy dlatego, źe mam całkowicie odmienne zdanie niź Pan: to  nie mam PODSTAWOWEJ KULTURY??
Niech mi Pan powie - jakie znaczenie ma KŁAMSTWO, źe in-vitro leczy bezpłodność, skoro nie leczy ALE RODZICE MAJĄ WŁASNE DZIECI?? 
Czy Pan wie, źe teraz przy likwidacji refundacji in-vitro - w ciągu kilku lat nie narodzi się około 5500 dzieci, tylko KILKA, poniewaź bezpłodnych rodziców nie będzie stać wydać kilkaset tysięcy - nawet ponad milion - na in vitro? Czy to dla Pana obojętne.?

Kościół ma swoje stanowisko w tej sprawie - ale to stanowisko powinno być wiąźace dla katolików z rady parafialnej, a nie dla wszystkich Polaków.
Panie Kuba - a moźe to jest temat tabu - mimo źe jest demokracja i wolność słowa - to mi nie wolno komentować słów czcigidnego arcybiskupa Dzięgi - mimo źe uwaźam je (i całego kościoła katolickiego) - za niesprawiedliwe i obraźajace i raniące i poniźające i szykanujące - niepłodnych rodziców.  To dlatego jestem człowiekiem bez podstawowej kultury????
Szanowny Panie Kuba - dobrze Dapol  napisał ze to zabobony - czy Pan wie co to jest rozwój cywilizacji i postęp techniczny np w naukach medycznych?
Wiek XIX - to wiek pary
Wiek XX - to wiek elektryczności
Wiek XXI - to wiek informatyki i internetu
Wiek XXII - to wiek lotów zwykłych ludzi w kosmos.

Tak samo jest w medycynie.
Uwaźam źe ortodoksyjny katolik nie uznający in vitro nie będzie tego stosował, ale nic kościół nie ma do ateistów bo Polska to kraj świecki - świeckość państwa  jest zagwarantowana w Konstytucji RP,  która mam nadzieje nie będzie zmieniona.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Lipiec 02, 2016, 12:58:42
http://m.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/ciekawostki/vitro-i-dotykowa-bruzda-ksiadz-franciszek-longchamps-de-berier-o-vitro_40799.html

Łeee, miałem nadzieję, że wkleisz tu jakiś cytat z papieża Franciszka (ex cathedra), albo oficjalne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski... Zawiodłeś mnie :( . A tak na poważnie, to ciężko mi się odnieść do tego bez dokładnego cytatu, ale jeśli to opracowanie wypowiedzi nie zostało zmanipulowane, to ona nie ma nic wspólnego z nauką Kościoła.A wady genetyczne pojawiają się również przy naturalnym zaplodnieniu więc argument trochę słaby.  I na pewno nie jest żadną prawdą i prawidlowoscia że dzieci z in vitro są na nie skazane


Tylko, że w przypadku naturalnej ciąży, gdy coś pójdzie nie tak (czyt. poczęte dzieciątko będzie miało wady), nie robisz "restartu" i nie próbujesz raz jeszcze.

ale jak na razie najbardziej skuteczny sposób i stosowany na świecie, no a teraz Polacy wprowadzaj "najbardziej skuteczne leczenie" kalendarzyk małżeński rewelacja

Kalendarzyk małżeński nie jest metodą leczenia niepłodności, ale metodą naturalnego planowania rodziny (błędnie uznawana za naturalną metodę antykoncepcji, z którą ma niewiele wspólnego). Metodą leczenia niepłodności jest za to naprotechnologia. Chyba nie do końca uważnie słuchałeś nauk przedślubnych ;) .

 
Panie Adninistratorze tego forum:

To "Panowanie" w internetach nie jest potrzebne.


Czy dlatego, źe mam całkowicie odmienne zdanie niź Pan: to  nie mam PODSTAWOWEJ KULTURY??

Widzę, że chyba nie zrozumiałeś, o co mi chodzi. Chodziło mi o tzw. savoir vivre i kwestię złośliwego z Twojej strony zastępowania tytułu hierarchy formą "pan", mimo że skrót "abp" ma tyle samo liter co "pan".

Niech mi Pan powie - jakie znaczenie ma KŁAMSTWO, źe in-vitro leczy bezpłodność, skoro nie leczy ALE RODZICE MAJĄ WŁASNE DZIECI?? 

Ja to traktuje jako wprowadzanie w błąd - in vitro nie jest metodą leczenia niepłodności, ale jej erzacem. Po skorzystaniu z tej metody para wciąż pozostaje bezpłodna - zaprzeczysz temu? Nie wiem, jak to jest, że gdy w ofercie handlowej pojawi się tak kardynalna nieścisłość, to jest to podstawą do unieważnienia ew. umowy, a w przypadku tak ważnej kwestii, jaką jest życie, już takiego podejścia nie ma.

Kościół ma swoje stanowisko w tej sprawie - ale to stanowisko powinno być wiąźace dla katolików z rady parafialnej, a nie dla wszystkich Polaków.

Rada parafialna, jeśli istnieje, to grupa tylko kilku-kilkunastu osób z parafii - to tak dla Twojej wiedzy ;) . Postanowienia Kościoła, jego oficjalna nauka, dotyczą wszystkich ochrzczonych, którzy są w łączności z Kościołem - tzn. formalnie z niego nie wystąpili.

Szanowny Panie Kuba - dobrze Diapol napisał ze to zabobony - czy Pan wie co to jęst rozwój cywilizacji i postęp techniczny np w naukach medycznych?
Wiek XIX - to wiek pary
Wiek XX - to wiek elektryczności
Wiek XXI - to wiek informatyki i internetu
Wiek XXII - to wiek lotów zwykłych ludzi w kosmos.

Nie widzę związku z tematem.

Uwaźam źe ortodoksyjny katolik nie uznający in vitro nie będzie tego stosował, ale nic kościół nie ma do ateistów bo Polska to kraj świecki - świeckość państwa  jest zagwarantowana w Konstytucji RP,  która mam nadzieje nie będzie zmieniona.

Nie ma wg mnie czegoś takiego jak ortodoksyjny, czy nieortodoksyjny katolik - albo jest się katolikiem i przestrzega się całości nauki Kościoła, albo katolikiem się nie jest. Równanie zero-jedynkowe. A Polska jest jak najbardziej państwem świeckim - nie ma przecież u nas unii personalnej władzy z Kościołem (jak to np. jest w Wielkiej Brytanii). Obecnie w ławach poselskich nie zasiada chyba nawet żaden ksiądz - w przeciwieństwie do poprzedniej kadencji, w czasie której posłem był Roman Kotliński (przypominam, że święcenia kapłańskie są niezmazywalne nawet, jeśli daną osobę przeniesie się do stanu świeckiego).
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Lipiec 02, 2016, 13:12:51
To że nieświadomie i bezwiednie zostałem ochrzczony w ŻADEN sposób nie wiąże mnie z kościołem. Nie interesuje mnie nauka kościoła na ten temat. Rozumiem, ze możesz mieć inne zdanie na ten temat,  jednak ja mówię tobie co ja czuję. Ja nie czuję absolutnie żadnego powiązania z kościołem i wiarą chrześcijańską z racji mojego chrztu. I jakichkolwiek praw kościelnych byś mi nie cytował nie zmieni to mojego myślenia w tym temacie.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Lipiec 02, 2016, 19:36:21
Kilku użytkowników tego forum jakby urodziło się wcześniej było by świetnymi funkcjonariuszami IV Departamentu MSW w poprzednim ustroju. Ale jak już pisałem. Więksi twardogłowi od was (być może i wasi idole do pewnego czasu) jak Jaruzelski i Oleksy przed śmiercią też pojednali się z Bogiem.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Lipiec 02, 2016, 22:00:07
Jojo jeżeli do mnie pijesz to wiedz, ze bliżej mi do afrykańskiego szamana z murzynskiej wioski niż do Twojego Boga.

Post Merge: Lipiec 03, 2016, 18:41:47
http://m.fronda.pl/a/naukowcy-potwierdzaja-znak-krzyza-zabija-zarazki,74375.html
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Październik 06, 2016, 15:00:04
Dobry biznesmen  ;D ;D ;D
http://youtu.be/Gb1HIsqas1A
Dalej nabijajcie im sakwe talarami. Ciemnogród
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Laszlo.Bodi w Styczeń 13, 2017, 14:24:19
To że nieświadomie i bezwiednie zostałem ochrzczony w ŻADEN sposób nie wiąże mnie z kościołem. Nie interesuje mnie nauka kościoła na ten temat.


To rób tak jak ja - nie wpuszczaj księdza po kolędzie (tak samo jak jehowitów).
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Styczeń 13, 2017, 14:35:38
Od lat nie wpuszczam.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Czerwiec 06, 2017, 15:25:45
http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/nowoczesne-zycie/diabe%C5%82-w-r%C4%99kach-nastolatk%C3%B3w/ar-BBC8UrD?li=AAaGjkQ&ocid=spartandhp bez komentarza  ::) ;)
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Sierpień 11, 2017, 18:49:14
Na Woodstock'u oddano prawie 700 litrów krwi. Ktoś wie ile litrów oddano na ŚDM?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Sierpień 12, 2017, 18:01:44
Z tego co wiadomo nie było takiej akcji, była akcja oddawanie krwi  na ŚDM. Zebrano ponad 38 l
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Sierpień 12, 2017, 21:33:18
No to czapki z głów.  :( :-\
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Sierpień 14, 2017, 14:03:46
dapol. Dlaczego nie zadałeś pytania ile krwi oddano w czasie ostatniej kolejki Ekstraklasy albo The Tall Ships Races? Porównujesz ilość krwi oddanej na imprezie cyklicznej jakim jest Woodstock z ŚDM odbywającymi się niecyklicznie w różnych miejscach Świata, a swoją wiedzę o ilości krwi na Woodstocku czerpiesz zapewne z Demotywatorów. Tylko po co? Sprawdź może ile krwi oddano na pierwszym Woodsocku w Polsce. Wtedy zobaczysz, że potrzeba czasu na przygotowanie i rozpropagowanie takiej akcji. I na koniec czy udział w ŚDM wyklucza jednocześnie możliwość udziału w Woodstock? A ty chcesz podzielić ludzi takimi wpisami. NA tych dobrych co oddają krew na koncercie i tych ponuraków, którzy krwi nie oddali.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Sierpień 14, 2017, 14:39:48
Jojo ja nikogo nie chcę podzielić. Co ma wspólnego cykliczność imprez z ilością oddanej krwi? Ja nie sumowałem Wszystkich woodstocków, podałem dane (przyznam się że z błędem niechcący, niestety jak się połapałem nie mogłem już edytować) z ostatniego woodstock. Zebrano ponad 500 litrów. Tu masz źródło, nie żadne demotywatory
http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/Zakonczyl-sie-23-Przystanek-Woodstock-zebrano-ponad-500-litrow-krwi,175329,8.html

I jeszcze raz - nikogo nie dzielę. Po prostu nie rozumiem jak na ŚDM, gdzie 100% uczestników deklaruje miłość i pomoc do bliźniego, nie znalazła się żadna osoba (nie ważne czy jakiś duchowny, czy zwykły chrześcijanin, który był zaangażowany w organizację) która wpadłaby na pomysł żeby taką akcję, w tamtym miejscu i w tamtym czasie zorganizować. Jestem pewny, że spotkałaby się ona z dużym odzewem ze strony uczestników. Niestety nikt im nie dał takiej szansy, co utwierdza mnie w przekonaniu, że KK jest gołosłowny jeżeli mówi o pomocy bliźniemu.
I nawet nie chcę i nie mam zamiaru odnosić się do słów niektórych księży, biskupów i innych odnośnie ich wyobrażenia i zdania i woodstocku.

I te 38 litrów o których pisał RPzpl to też nie wystawia najlepszego świadectwa. Jednorazowy przyjazd krwiobusu pod z.ch. police może poszczycić się podobnym wynikiem
http://radioszczecin.pl/1,110497,specjalny-autobus-przyjechal-do-polic-w-zch-pola&s=1&si=1&sp=1

I nie piszcie mi o żadnych caritasach, czy innych kościelnych inicjatywach, bo nawet w połowie nie są tak sumiennie i rzetelnie rozliczane jak chociażby WOŚP. Tak w zasadzie, to poza "kościelnymi" to nikt nie ma pojęcia jakimi pieniędzmi tam się obraca.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Sierpień 16, 2017, 17:07:08
Tylko te 38 l krwi zostało zebrana na wszelki wypadek, na SDM, to nie jest krew zebrana w trakcie imprezy. Co do KK to oprócz własnej dupy nic ich nie interesuje, a dokładnie to widać odkąd do władzy doszła "przysłowiowa prawica"
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Sierpień 16, 2017, 18:44:17
Czyli zbierali tylko dla swoich? To już jest masakra jakaś
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Sierpień 17, 2017, 10:26:03
dapol, nie chcesz dzielić ludzi ale dzielisz według swoich uwarunkowań. Jesteś chyba najbardziej aktywnym uczestnikiem wątku o Kościele na tym forum, z tym, że wszystkie albo prawie wszystkie Twoje posty atakują Kościół. Przynosi ci to ulgę? Dlaczego na ŚDM miała być zorganizowana akcja zbierania krwi? To jakiś nowy wymóg przy organizacji imprez masowych?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Sierpień 17, 2017, 12:25:54
Sami się podzieliliscie. A KKw obecnym kształcie z Bogiem i milosierdziem nie ma nic wspólnego. Polski KK.
Nikogo nie dziele, nie atakuję ani nie obrażam. Chyba mogę podzielić się swoim zdaniem i odczuciem na temat KK.
I masz rację - to żaden wymóg i obowiązek z tym zbieraniem krwi.
Jeżeli Ty się z tym dobrze czujesz i nie widzisz w tym nic nieodpowiedniego, to bardzo dobrze. Ja mam odmienne zdanie.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Sierpień 18, 2017, 11:09:11
Zapraszam do kina:
http://fatima-film.pl/
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Wrzesień 10, 2017, 11:25:39
2 lekcje religi tygodniowo w TME.  To jest kpina.
#świecka szkoła
#dentysta i pilęgniarka w każdej szkole
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Wrzesień 11, 2017, 11:20:00
dapol. A co za różnica dla Ciebie 1, 2 czy 5 godzin religii tygodniowo? I tak nie będziesz na nie chodził.
Po drugie. Wolę żyć w kraju, w którym są 2 nieobowiązkowe godziny religii tygodniowo niż 1 godzina obowiązkowej ekonomii socjalizmu.
Wiesz jaka jest różnica między obiema sytuacjami? W obu są oszołomy ale tylko w drugim przypadku trafiają się fanatycy pokroju: Piotrowskiego, Pękali czy Pietruszki.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Wrzesień 11, 2017, 15:00:26
Niech se będzie nawet po 2 godz. dziennie. Tylko nie w szkole i nie za państwowe. W czym Twoja wiara, jest lepsza od innych? Z tego co widzę, np. Jechowi utrzymują się wyłącznie ze swoich składek.
Nie chce mi się szukać, ale pamiętam słowa jakiegoś biskupa, czy kogoś tam, kiedy religia wchodziła do szkół, który mówił, że absolutnie nie będzie to finansowane z budżetu państwa
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: parian w Wrzesień 12, 2017, 10:56:57
Komunia 2018r., niektóre składki dla rodziców:
- organista - 40 zł
- ołtarz (przygotowanie, ozdobienie?) - 50 zł.
W komunii ma uczestniczyć 300 dzieci. Składka na ołtarz wyniesie więc 15 000 zł, a na organistę 12 000. Chyba będzie grał Jean-Michel Jarre.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Wrzesień 12, 2017, 11:04:39
I to wszystko bez rachunków, bez paragonów i faktur. Ot tak na gębę.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Styczeń 29, 2018, 19:58:51
http://www.police24.pl/police-informacje-regionalne/2630-podliczono-zbiorke-pieniedzy-na-leczenie-malgorzaty-dyszkant.html

dapol, jakiś komentarz? Bo ty bardzo lubisz angażować się w kościelne tematy.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: piotr0822 w Styczeń 29, 2018, 20:14:18
A co to ma wspólnego z kościołem? Tylko to, że zbierali przed wejściem.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: jojo w Styczeń 30, 2018, 10:30:06
piotr0822, jak co to ma wspólnego? Zdaje się nie rozumiesz najprostszych rzeczy. Całe posty w tym wątku krytykują Kościół Katolicki w Polsce. A kościół to nie ksiądz proboszcz tylko przede wszystkim parafianie, którzy otwierają nie tylko serca ale i portfele aby pomóc inym. I ten artukuł to potwierdza. Jakby jakikolwiek ksiądz w jakimś Pcimiu Dolnym(wybór przypadkowy) nie pozwolił na taką zbiórkę pod kościołem to dapol już by grzmiał, że jak tak można! A tak siedzi cicho, bo komentuje tylko to co mu jest wygodne.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Styczeń 30, 2018, 10:39:27
Nie kompromituj się.
Widzę że mam darmową miejscówkę w twojej głowie. Tyle czasu pamiętać co mówi ktoś nieznajomy?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: piotr0822 w Styczeń 30, 2018, 19:02:28
Raczej w tym wątku kościół jest krytykowany jako instytucja i to co księża z tego robią.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Styczeń 30, 2018, 19:23:47
Albo o tym, co wydaje się Wam, że robią/nie robią.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Styczeń 31, 2018, 07:53:02
Co oni tam  robią to wiedzą tylko oni (i ewentualnie ich nieletnie ofiary).
Czasami coś wypłynie, coś się wyda.... wierzchołek góry lodowej.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Afgan2402 w Styczeń 31, 2018, 08:51:08
srota PO kiszczaku to za przescieradlo robi,  jak  ma taka wiedze w tym temacie.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Styczeń 31, 2018, 09:12:15
Afgan towarzyszu czerwony, zanim coś skomentujesz postaraj się zrozumieć o czym mowa. Wiem, że możesz mieć z tym problemy.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Kuba w Styczeń 31, 2018, 10:40:36
Co oni tam  robią to wiedzą tylko oni (i ewentualnie ich nieletnie ofiary).
Czasami coś wypłynie, coś się wyda.... wierzchołek góry lodowej.

Jeśli o czymś wiesz, to zgłoś to do prokuratury. Jeśli jednak tylko sobie tak pleciesz, to jednak radziłbym mocniej zastanawiać się nad słowami ;).
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Styczeń 31, 2018, 10:56:06
Tak jak napisałem - wiem o tym co wypłynęło na światło dzienne.
Ciekawostka - dlaczego nie ma żadnego księdza pedofila w ogólnopolskim spisie pedofilii?
Wy jak macie ochotę to możecie im się kłaniać i po stopach całować. I broń Boże złego słowa na nich powiedzieć
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Ciekawy w Styczeń 31, 2018, 11:10:33
Dapol - pewnie jest w rejestrze i to nie jeden. Razem z politykami czy celebrytami.
Ale w części utajnionej,dostępnej tylko dla służb.
W sumie sam się dziwię dlaczego.
Albo pietnujemy przez upublicznienie,albo nie.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Luty 14, 2021, 21:23:31
Opodatkować kościół katolicki, nie media
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Luty 15, 2021, 13:11:59
Nie ten rząd, ten nie potrafi rozliczyć ich z pedofili.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Luty 15, 2021, 14:59:06
Ani ten, ani poprzedni, ani wcześniejszy. Następny też tego nie zrobi. Karty w naszym kraju od 30 lat rozdaje kk.


BTW- na każdej porannej mszy, w każdym kościele, księża powinni wychwalać w niebogłosy jaruzelskiego, bo to on wepchnął zmęczony i ogłupiony naród prosto w ręce kk. I tak się kręci od ponad 30 lat. Indoktrynacja od kołyski, religia w szkole - dzisiaj mamy to co mamy.


Ale na szczęście kk sam sobie strzela w kolana i coraz więcej ludzi to widzi. Jeszcze 15-20 lat (chyba że staniemy się państwem wyznaniowym) i ta skorumpowana, zakłamana i po prostu podła instytucja pójdzie w niebyt, tak samo jak stało to się w Irlandii.


Nie jest moją intencją obrażanie wiernych.

Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Luty 15, 2021, 18:47:42

Nie jest moją intencją obrażanie wiernych.

Idealny przykład cynizmu i totalnego chamstwa.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Luty 15, 2021, 21:58:52
Chamstwo i brak przyzwoitości poszukaj u swoich kapłanów uprawiających i kryjących pedofilie


Z resztą daleko nie musisz szukać. Jeszcze rok temu w parafii św. Kazimierza w policach był jeden pedofil w sutannie oddelegowany z kamienia pomorskiego. Czy jeszcze jest - Nie wiem. Ja tam swoich dzieci nie posyłam
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Luty 19, 2021, 07:12:30
Vateusz Morawiecki chce opodatkować media - ma to wspomóc służbę zdrowia w kwocie 700mln.


Tymczasem:


Koszt utrzymano katechetów w przedszkolach i szkołach publicznych:
2015 - miliard 365 mln
2017 - miliard 399 mln
2018 - miliard 482 mln


(Źródła dla chętnych)


Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, biskup będzie bogaty, A Polak żebrakiem


#zerodlaKK
#opodakowaćKK


Aby w Polsce było normalnie, należy:
1. Wypowiedzieć konkordat
2. Wyprowadzić że wszystkich struktur państwa funkcjonariuszy watykanu, czyli : zlikwidować etaty kapelanów, zlikwidować etatykatechetów i tym samym wyprowadzić religię że szkół

3. Opodatkować kler i wprowadzić kasy fiskalne
4.znacjonalizowac majątek zagrabiony przez kler po 1989 r
5. Usunąć wszelkie symbole religijne z urzędów i że szkół
6. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
7. Postawic przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach i tych którzy ich kryli
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Luty 23, 2021, 19:42:11
Pedofila w kościele katolickim jest jak góra lodowa.
To czego nie widzimy, to bezkarni biskupi przerzucający przestępców w sutannach z parafii na parafie, księża którzy woleli milczeć, pararfianie którzy udawali że nie widzą problemu, i w końcu sami zboczeńcy w sutannach, których pedofilskie przestępstwa udało się zamieść pod dywan.


Dymer - jako że o zmarłym mówi się tylko dobrze, albo wcale, powiem tak:
Dobrze, że zdechł
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Luty 27, 2021, 08:42:29
Warmińsko-mazurskie - całkowity lockdown.
Pozamykane sklepy, teatry, szkoły, hotele .....


Kościół, gdzie w większości odwiedzający to ludzie starsi, najbardziej narażeni na zakażenie dawidem19 i szczepanem20 -OTWARTE!!!


Czego nie rozumiecie?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 05, 2021, 15:55:20
Według bibli są dwie płcie.
Żeby być bardziej dokładnym - pan bóg stworzył mężczyznę z niczego. Z żebra mężczyzny stworzył kobietę.
Dlaczego taki plan?
Co miał na myśli postępując w ten sposób?


Trochę to szowinistyczne.


Ale co ja tam wiem, przecież to nie ja jestem wszechwiedzący, wszechmogący i wszechobecny.


Z  panem bogiem
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 06, 2021, 14:19:53
Gdyby nie Kościół, to dalej byś po drzewach chodził.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 06, 2021, 16:11:56
Jasiu, stęskniłem sie za tobą. Mama internet opłaciła?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: zefir w Marzec 06, 2021, 16:21:54
Pedofilia w kościele katolickim jest jak góra lodowa.
To czego nie widzimy, to bezkarni biskupi przerzucający przestępców w sutannach z parafii na parafie, księża którzy woleli milczeć, pararfianie którzy udawali że nie widzą problemu.
Mam pytanie, czy to prawda że ksiądz Dymer spoczął w Policach? Msza pogrzebowa odbyła się w kościele p.w. Chrystusa Króla w Skolwinie na Inwalidzkiej o godz. 11:30. Na Wirtualnej Polsce były zdjęcia i informacja. A w kalendarzu pogrzebów polickiego cmentarza zamieszczono tylko tajemniczy zapis "Pogrzeb Police  13:00 -14:00 02/03/2021  No additional detail for this event." 
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 06, 2021, 16:47:17
Ja z innej beczki mam pytanie, a w sumie nawet dwa:
1. Podobno umarł na raka trzustki - z tego co się orientuje, rak trzustki wyssysa wszystkie siły z człowieka do tego stopnia, że z człowieka pozostaje wrak, skóra na kościach. Wszelkie ostatnie zdjęcia dymera ukazują go jako pączusia.
2. Kto widział jego ciało po śmierci


I tu wniosek - dymer ma się bardzo dobrze i grzeje dupe gdzieś w ciepłych krajach
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 06, 2021, 17:08:25
Ja z innej beczki mam pytanie, a w sumie nawet dwa:
1. Podobno umarł na raka trzustki - z tego co się orientuje, rak trzustki wyssysa wszystkie siły z człowieka do tego stopnia, że z człowieka pozostaje wrak, skóra na kościach. Wszelkie ostatnie zdjęcia dymera ukazują go jako pączusia.
2. Kto widział jego ciało po śmierci


I tu wniosek - dymer ma się bardzo dobrze i grzeje dupe gdzieś w ciepłych krajach
Tak jak Adamowicz.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 07, 2021, 07:31:55
Po ostatnich śledztwach przeprowadzonych przez dziennikarzy tvn odnośnie pedofilii w polskim kk, główni bohaterowie przenieśli się 2 m pod ziemię.
Dziwisz moze mówić o niesamowitym szczęściu, że po wywiadzie z Kraśko jedynie tylko ogłuchł, oślepł i stracił pamięć

Post Merge: [time]Marzec 07, 2021, 07:42:29 [/time]

Mam pytanie, czy to prawda że ksiądz Dymer spoczął w Policach?


Sprawdzę, popatrze.
Żółty śnieg na grobie widzę
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 07, 2021, 08:24:58
Po ostatnich śledztwach przeprowadzonych przez dziennikarzy tvn odnośnie pedofilii
XD
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 07, 2021, 08:52:17
Z czego rżysz?
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 07, 2021, 10:27:18
Z czego rżysz?
Zgadnij.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Żaba w Marzec 07, 2021, 19:30:27
https://police.grobonet.com/grobonet/start.php?id=detale&idg=34141&inni=0&cinki=1
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 07, 2021, 19:46:26
TFU. Widze wierni nie zawiedli. Świętej pamięci ???- przecież to qwa kpina.
Ciemnogród

Post Merge: Marzec 09, 2021, 15:37:09
Tymoteusz Szydło zniknął z listy księży.
Tak jakoś słabo go ten duch święty nawiedził.


Czy może jest coś prawdy w plotkach że to następny pedofil w sutannie?
Czyżby kk zmienił taktykę? Wywalimy kapłana, to już nie będą mówić ze następny czarnoksiężnik pedofil.

Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 10, 2021, 21:15:06
TFU. Widze wierni nie zawiedli. Świętej pamięci ???- przecież to qwa kpina.
Ciemnogród

Post Merge: [time]Marzec 09, 2021, 15:37:09 [/time]
Tymoteusz Szydło zniknął z listy księży.
Tak jakoś słabo go ten duch święty nawiedził.


Czy może jest coś prawdy w plotkach że to następny pedofil w sutannie?
Czyżby kk zmienił taktykę? Wywalimy kapłana, to już nie będą mówić ze następny czarnoksiężnik pedofil.


Byłem na Jego pogrzebie. Świeć Panie nad Jego duszą.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 11, 2021, 15:53:40
Widzisz. Jak chcesz to potrafisz

Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 14, 2021, 19:35:39

Rządowa Ankieta nt.komunikacji kk w okresie pandemi

  http://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgpDrVIvuEdHa2iXTIjDrU31MR64_XzPG_066GITD90p5gMg/viewform?fbclid=IwAR10-Fv2w6chpYv-gzcZnsiZJ9Ipp8jHWVFIEHEcho-QyhzkAX9PqAMGawU (http://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgpDrVIvuEdHa2iXTIjDrU31MR64_XzPG_066GITD90p5gMg/viewform?fbclid=IwAR10-Fv2w6chpYv-gzcZnsiZJ9Ipp8jHWVFIEHEcho-QyhzkAX9PqAMGawU)
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 14, 2021, 21:38:26
;)

Post Merge: Marzec 15, 2021, 07:56:51
http://walbrzych.naszemiasto.pl/ksiadz-do-kierowcy-ktory-zatrzymal-sie-przed-kosciolem-w/ar/c1-8180049
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 16, 2021, 15:37:01
;)

Post Merge: [time]Marzec 15, 2021, 07:56:51 [/time]
http://walbrzych.naszemiasto.pl/ksiadz-do-kierowcy-ktory-zatrzymal-sie-przed-kosciolem-w/ar/c1-8180049
Ksiądz nie przeklina.
Lekarz nie choruje, zdrowo się odżywia i nie korzysta z używek.
Kierowca zawodowy nigdy nie spowodował wypadku i nie popełnia błędów za kierownicą.
Dziennikarz zawsze mówi prawdę.


Post Merge: Marzec 18, 2021, 05:51:45
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/929266/nowe-informacje-ws-skandalu-pedofilskiego-w-angielskiej-pilce-padly-zarzuty-wobe
Zobacz dapol, macki polskiego Kościoła Katolickiego nawet tam sięgnęły.
 :D
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 25, 2021, 16:49:12
Mordy se możecie zamknąć, a nie kościoły
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 25, 2021, 18:03:30
Mordy se możecie zamknąć, a nie kościoły
I bardzo dobrze. Rozdział Kościoła od Państwa.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 25, 2021, 22:08:18
Pozamykali przedszkola i żłobki, ale episkopat zaproponował, aby rodzice przyprowadzali swoje pociechy do kościołów, gdzie z rozkoszą zaopiekują się nimi księża
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Marzec 26, 2021, 18:53:30
Staram się tylko dostosować do poziomu rozmówcy.
To się dostosuj wiedzą na temat Kościoła. A nie tylko slogany i kalki rodem z gimbazy.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Marzec 26, 2021, 19:10:10
Dobrze. Tak zrobie prosze pana

Post Merge: Marzec 27, 2021, 11:10:45
Pay-per-view i można zamknąć kościoły.
Alleluja i do grobu
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Lipiec 10, 2021, 14:04:03
I co? Koronawirus przeminął, a Kościół stoi jak stał. Czerwona zaraza próbowała go zniszczyć. Tęczowa zaraza, covdiowa zaraza. A krzyż nadal dumnie stoi nas naszą umęczoną ojczyzną, wskazując jej kierunek ku chwale.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Sierpień 15, 2021, 21:35:25

Abp. Hoser nie żyje
„O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale”. Nie. O zmarłych mówi się prawdę. Zmarł potwór. Cynik i rasista, który do ostatniego dnia nie wywabił śladów krwi ze swoich biskupich, katolickich rąk po ludobójstwie w Rwandzie. Żeby zrozumieć co się tam w Rwandzie w 1994 roku stało, trzeba obejrzeć dwa filmy: 1. „Strzelając do psów” 2: „Hotel Rwanda”. Są filmy na których wyje się z bólu. I to właśnie na tych dwóch wyłem jak pies. Na YT jeszcze do niedawna (nie wiem czy nadal, bo nie mam siły tego sprawdzać) były filmy nakręcone amatorskimi kamerami, w których widać jak oprawcy z Hutu ścinali głowy kobietom, dzieciom, mężczyznom z Tutsi. Napadali na wioski, robili łapanki na ulicach i bez mrugnięcia okiem ścinali maczetami. Milion ofiar w 3 miesiące. To 10 tys. morderstw dziennie… Tam wybito cały naród, kilka pokoleń, od noworodków począwszy. Tak wygląda piekło. Ksiądz Jean Ndorima, świadek tych wydarzeń, któremu Hutu wyrżnęło całą rodzinę, opowiada o udziale biskupa Hosera w masakrze. O jego kryciu morderców i dobrych układach z Hutu. O tym, że nie pomagał ofiarom. Wspierał ludobójstwo. Przekraczał granicę Burundi i Rwandy kiedy tylko chciał. A przecież na punktach kontrolnych stali zbrodniarze z Hutu. W samej Rwandzie czuł się bezpiecznie. Podróżował bez obaw. Wielu księży i biskupów zabito. Jego nie, bo biskup Henryk był po „właściwej” stronie. Wojciech Tochman w książce „Dzisiaj narysujemy śmierć” opisał udział Hosera w masakrze i jego działania przed nią i po niej. Hoser nie został nigdy osądzony. Do ostatniego dnia swojego królewskiego żywota nie zapłacił za współudział w jednym z największych ludobójstw w dziejach ludzkości. I…do ostatniego dnia nie przeprosił, Tochmanowi, który pojechał do Rwandy i rozmawiał ze świadkami, zarzucał mijanie się z prawdą. Kolejny kościelny zbrodniarz, któremu udało się uciec przed sprawiedliwością. Jak informują media zmarł w spokoju, w czystym łożu. I mam mdłości jak to czytam. Tutsi umierali w kałużach krwi, bez głów. On umarł w spokoju i czystości. Gardził ludźmi, traktował ich z wyższością. Mówił, że zgwałconym kobietom nie należy się pigułka po, bo podczas gwałtu rzadko dochodzi do zapłodnienia. Krył pedofilów w sutannach. W swojej warszawskiej kurii ociekał złotem. To on zniszczył księdza Lemańskiego, gdy Lemański próbował głosić prawdę. Lucyfer odziany w ornat. Ludzie go wybrali, ludzie go utrzymywali, ludzie do ostatniego dnia całowali go w złoty, biskupi pierścień. Jest w tej smutnej historii coś, co mnie pociesza: „…Wstyd mi za tych, co nie mając wstydu, zapomnieli, że u kresu groby nas zrównają” Czesław Niemen
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: koko w Sierpień 23, 2021, 22:35:40
Dapol, zgadzam się z Tobą. Hoser miał krew tych ludzi na swych rękach. Smutne jest to, że do Polaków nie dochodzą informacje o tym - nie boję się tak napisać - zbrodniarzu oraz o innych zbrodniarzach, pedofilach, gwałcicielach w sutannach. Polacy nadal ich kochają, czczą, utrzymują i hołubią.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Sierpień 24, 2021, 08:33:48
Spokojnie. Polacy wyrywają się z tego toksycznego letargu. To ostania dekada kk w obecnym kształcie. Młode pokolenie już całkiem inaczej na to wszystko patrzy niż ich dziadkowie. Jeszcze będzie normalnie
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Wrzesień 15, 2021, 12:40:24
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: DEtonator w Wrzesień 15, 2021, 12:45:16
O! Nasz chodzący aniołek ideał się obudził :)
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Wrzesień 15, 2021, 18:38:04
Nawet nie chce mi się odpowiadać na te wysrywy. Gość skopiował to z jakiegoś forum dla debili, gdzie inni debile czerpią wiedzę z filmów. xD W jakimś wywiadzie z Korwinem było, że jakiś zlewaczały gówniak popierał swoją z dupy teorię tym, że tak było w serialu na Netflixie. Ten poziom.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: dapol w Wrzesień 16, 2021, 12:42:29
XD
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Wrzesień 16, 2021, 12:46:36
I "ludobójca Pinochet". No człowiek mem.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: tatiana567 w Sierpień 16, 2022, 15:53:42
zaiste a powiadają że szewc bez butów chodzi
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: DominikDolnoślązak w Sierpień 16, 2022, 18:43:45
 • 10 największych zbrodni Kościoła rzymskokatolickiego:
 • 1. Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna Krk stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m.in. Prusów i Jaćwingów.
 • 2. Prześladowanie, tortury i mordowanie „heretyków” tj. chrześcijan ewangelicznych, m.in. krwawe łaźnie zgotowane waldensom, katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzenia papieża Grzegorza XIII.
 • 3. Potworne kampanie wojenne i eksterminacyjne zwane krucjatami, nie tylko przeciwko muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska), gdy chodziło o pieniądze i wpływy.
 • 4. Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy, a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń.
 • 5. Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko-protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618–1648) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 proc. populacji.
 • 6. Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani, traktowani jako niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków – ok. 10 mln ofiar.
 • 7. Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki uznani przez Krk jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy) chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 milionów Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości.
 • 8. Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu.
 • 9. Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież JPII nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusta Pinocheta.
 • 10. Wykorzystywanie seksualne dzieci. W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler Krk dotyczy nawet 5 milionów dzieci.


Kilka tygodni temu papież Franciszek w Kanadzie przeprosił za zbrodnie kościoła katolickiego na innuickich dzieciach. W szkołach prowadzonych przez zakonnice i kościół rdzenni miieszkańcy siłą tracili swoje dzieci , które w tych szkołach były zabijane, gwałcone i porażane prądem.
Mam książkę ze wspomnieniami tych dzieci pt   
"27 śmierci Toby'ego Obeda "
Autor: Joanna Gierak-Onoszko.
W Kanadzie Papieża Franciszka witał polski biskup od 30 lat posługujący w Kanadzie.
Papież odwiedził masowe groby zabijanych w szkole dzieci.Nt za AP:
Zawieszony ksiądz to Marcin Mironiuk, który dotychczas pracował w Edmonton. Twierdził, że przemoc, jakiej doznawały dzieci rdzennych mieszkańców Kanady, to "kłamstwa" i "manipulacja". Ponadto negował uczestnictwo Polaków w mordzie w Jedwabnem."

[size=1.8rem]"Pokornie proszę o przebaczenie za zło popełnione przez tak wielu chrześcijan wobec rdzennej ludności" – powiedział papież Franciszek podczas wizyty w Kanadzie. Przeprosił za udział ludzi Kościoła w "projektach niszczenia kultury i przymusowej asymilacji" rdzennej ludności.[/size]Czytaj dalej w aplikacji

Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Sierpień 16, 2022, 18:54:32
On to niedługo przeprosi ciapatych za odsiecz wiedeńską.
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: adam12345 w Sierpień 25, 2022, 14:13:34
kosciół ma wiele problemów teraz jeszcze do tego palenie zwłok dochodzi chodz i tak się względnie w tym temacie ogarnia prawo kanoniczne nie jest tragiczne
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: RPzpl w Wrzesień 04, 2022, 18:49:43
(https://img17.demotywatoryfb.pl//uploads/202209/1662108386_kpimwk_600.jpg)
Tytuł: Odp: Dyskusje około kościelne
Wiadomość wysłana przez: Jan z nerką w Wrzesień 04, 2022, 19:00:05
No i brawo!