Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.  (Przeczytany 89677 razy)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #255 dnia: Września 03, 2012, 21:46:15 »
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w maju informowała premiera Donalda Tuska o nieprawidłowościach w spółce Amber Gold
http://www.tvn24.pl/kancelaria-odpowiada-poslom-pis-abw-informowala-premiera-o-amber-gold-24-maja,274566,s.html

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #256 dnia: Września 03, 2012, 21:52:05 »
Cytat: "pol"
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w maju informowała premiera Donalda Tuska o nieprawidłowościach w spółce Amber Gold


,,Tym samym potwierdziły się informacje „Codziennej”, która już w ubiegłym tygodniu pisała, że premier Donald Tusk w maju otrzymał wiadomość z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, iż Amber Gold nie używa skrytek bankowych, w których rzekomo miało być przechowywane złoto. A nawet odbyło się spotkanie z D. Tuskiem, ale ten zabronił ujawniania tych faktów przed EURO 2012"

http://niezalezna.pl/32500-co-tusk-jeszcze-ukrywa

Ciekawe, czy Tusk jest patologicznym kłamcą, czy kłamie i łże z pełną premedytacją?
W świetle powyższego poszkodowani mogą spokojnie skarżyć państwo polskie i z dużym prawdopodobieństwem mają sprawę wygraną. Szkoda tylko, że za wszystko zapłacą polscy podatnicy. :ass:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #257 dnia: Września 03, 2012, 22:00:24 »
Cytat: "sekator"
Ciekawe, czy Tusk jest patologicznym kłamcą, czy kłamie i łże z pełną premedytacją?


Oczywiście, Tusk kłamie tak samo, jak Jarosław"nie będę premierem"Kaczyński.

Cytat: "sekator"
Szkoda tylko, że za wszystko zapłacą polscy podatnicy. :ass:


Nie tylko za to, cena może być jeszcze wyższa, jak nabiorą się na populizm serwowany przez Prezesa. Ehh, nie ma alternatywy, jest tylko mniejsze zło, które nie wiadomo po której stronie leży.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #258 dnia: Września 03, 2012, 22:13:48 »
http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-tomasza-domalewskiego/35453-huzia-na-kaczynskiego-tusk-moze-nadal-plesc-dyrdymaly-dziennikarstwo-jest-zdegenerowane-zbutwiale-i-sprzedajne-wladzy

Jeszcze w temacie założeń programu przedstawionych przez Kaczyńskiego i wścieklicy prorządowych mediów i sprzedajnych cyngli. Musiało zrobić się groźnie, skoro rozpętała się taka jatka....... :devil:

A na dobranoc, żeby nie było tak strasznie poważnie, Romek Giertych z kolegami z nowym przebojem bijącym rekordy popularności w Rosji:


 :rotfl:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #259 dnia: Września 03, 2012, 22:26:42 »
Cytat: "sekator"
Musiało zrobić się groźnie, skoro rozpętała się taka jatka....... :devil:


To naturalne, Kaczyński wykorzystuje aferę z Amber Gold, bo teraz może mieć swoje 5 minut, a to, że rządzący bronią koryta, jest jak najbardziej zrozumiałe. Przejęcie władzy, gdy komuś powinie się noga, to dopiero jest traktowanie społeczeństwa, jak "lemingi". Swoją drogą, człowiek, który na każdym kroku mianuje się zagorzałym katolikiem, a w czasie mszy św. podczas przekazania znaku pokoju udaje, że nie widzi Prezydenta, jest dla mnie zwykłym hipokrytą.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #260 dnia: Września 03, 2012, 22:30:42 »
Cytat: "MBtech"
Przejęcie władzy, gdy komuś powinie się noga,


http://markd.pl/afery-po/

A jak komuś 1000 razy powinie się noga.... :lol2:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #261 dnia: Września 03, 2012, 22:31:49 »
Cytat: "sekator"
A jak komuś 1000 razy powinie się noga.... :lol2:


A to już inna sprawa. ;)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #262 dnia: Września 03, 2012, 23:06:55 »
Cytat: "Daria"
Zauważyłam. Chętnie ,,posłucham".

Cytat: "Daria"
Ale do rzeczy. Emerytury to mnie raczej nie interesują. Natomiast likwidacja NFZ jak najbardziej. Zrobienie porządku w OFE, czemu nie. Powrót zawodówek też ma sens.

Szanowna Dario! Powiem tak: - mnie emerytury interesowały od samego początku mojej kariery zawodowej. I szczerze mówiąc, w zakresie prywatnie podjętych przedsięwzięć źle nie wyszedłem. Gorzej sprawiło się państwo, które najzwyczajniej mnie wykiwało. I to dwukrotnie! W jednym i drugim przypadku miało to miejsce po 1989 roku. Skutkiem tego wydłużono mi czas pracy aż o 7 lat. Dla kogoś, kto w wieku 67 lat legitymował będzie się 49 letnim stażem pracy, w większości ciężkiej i w tym 18-toma latami w warunkach szczególnych – ma to istotne znaczenie. Dlatego zmiany, polegające na uwzględnieniu stażu pracy jako jednego z warunków uprawniających do skorzystania z prawa do emerytury lub zmniejszenie wieku, poprę niezależnie od tego, kto je zaproponuje.
W pozostałych sprawach moje oczekiwania są zbieżne z Twoimi. Jestem też bezwzględnie przeciwny pomysłom z zasiłkami na dzieci poczęte. O ile taka propozycja była, bo przyznam, że nie zapoznałem się jeszcze szczegółowo z całością propozycji.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #263 dnia: Września 03, 2012, 23:15:03 »
Podzielę listę tych postulatów na dwie grupy - pierwsza puste hasła, druga, propozycje warte dyskutowania:

1
- reforma PIT/CIT - bez szczegółów nie ma się nawet co odnosić, stwierdzenia typu "jasne zasady", "ujednolkicenie" wzbudzają u mnie jedynie podejrzliwość zamiast nadziei na korzystne zmiany
- Wprowadzenie podatku bankowego i od hipermarketów-podstawowe hasła koalicji PiS, Samoobrona, LPR przez dwa lata absolutnie nie zrealizowane - dlaczego? bo nie mozliwe do zrealizowania lub szkodliwe dla gospodarki
- Powołanie Rzecznika Praw Podatnika - kolejna rządowa instytucja, z tabunami urzędników, sekretarek i rozbujałym budżetem - organizacje pozarządowe od lat z powodzeniem realizują funkcje takiego rzecznika
- Wprowadzamy jedną powszechną deklarację VAT - j.w. w sprawie PIT/CIT
- Zwiększenie ochrony ofiar przestępstw - kolejne puste hasło bez konkretów
- Ustawa o nauczaniu historii - jest szereg aktów prawnych regulujących naucznie historii w szkołach(np. o podstawach programowych), jeżeli w tym hasle chodzi o ustawowe regulowanie historii, to brzydko mi to pachnie, jeżeli jednak ten postulat jest szczerą chęcią podkreślenia znaczenia historii w procesie edukacji, to powiem tylko tyle - wyprodukujemy wielu zaznajomionych z historią bezrobotnych humanistów

2 -
- Dopłaty do edukacji dzieci - ulga podręcznikowa

Moim zdaniem nie powinno się dopłacać do zakupu podręczników, tylko je ujednolicać i zachowywać ich aktualność przez kilka lat. W ten sposób powodować wtórny obrót podręcznikami(jak za komuny :P). Całe społeczeństwo dopłaca do edukacji na poziomie około 40% budżetu państwa. Lepiej dopłacać do bazy szkolnej lub do specjalizacji nauczycieli(dzisiejsze ściezki pedagogiczne na studiach to kpina) i dzięki temu ponosić prestiż zawodu nauczyciela - przyniesie to więcej korzyści dla edukacji dzieci, niz populistyczne doplaty do podręczników.

 - Uchylenie ustawy podwyższającej wiek emerytalny do 67 lat;
 - Powrót do wieku emerytalnego 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, przy możliwości dobrowolnego wydłużenia przez osoby uprawnione;


Przypomina mi to słynne ustalanie ilości województw w 1998 roku. Prześciganie się w obniżaniu wieku emerytalnego jest dla mnie smieszne - taki postulat, aby był wiarygodny, powienin wyglądać tak: "Wyliczylismy, że aby utrzymać poziom świadczeń emerytalnych dla dzisiejszych 30-40 latków, powinni oni pracować do .... roku życia. Wyliczenia opieramy o następujące dane....." Tymczasem serwuje się powrót do sentymantalnych 60/65(widać, że tę część progrmu pisał NSZZ) co jest czystym populizmem, a nie rozsądną i pożyteczną propozycją.

 - Wprowadzenie wyboru w systemie emerytalnym (ZUS / OFE);

ZUS jest obowiązkowy, jesli przestanie być obowiązkowy to zbankrutuje i nie bedzie kasy na bieżące świadczenia emerytalne. Poza tym obecny system opiera się na dwóch filarach - ZUS i OFE.


 - Wprowadzenie zwrotu podatku dla emerytów, którzy otrzymują 1000 zł.
i mniej

Według mnei nie powinno się robić ulg w podatku dochodowym. Ale warto poważnie pomyśleć o zwolnienieniu emerytur z opłat na ZUS i ubezpieczenia zdrowotne. Nie wiem, czy w tym wypadku emeryci nie skorzystają bardziej na takich zmianach. Bedzie to też sprawiedliwe, bo emeryci przezdziesiątki lat płacili składki na te ubezpieczenia.
Jednak oceniam to pozytywnie - emeryci z głodowymi emeryturami nei sa w stanie przeżyć od pierwszego, do pierwszego.


 - Szkoła podstawowa od 7 roku życia;
 - Likwidacja gimnazjum, przywracamy 8 letnią szkołę podstawową i 4 letnią szkołę średnią
 - Gabinety lekarskie w szkołach

Trzeba brac pod uwagę postęp cywilizacyjny i ewolucyjny. Dzisiejsze sześciolatki spokojnie dotrzymuja kroku w rozwoju dzieciom siedmioletnim sprzed 30 lat.
Za to hasło likwidacji gimnazjów to absolutny populizm i rzecz, moim zdaniem bardzo szkodliwa. Gimnazjaliści to grupa dzieci wymagających szczególnej troski, opieki i ostrożności. Zamiast wmocnić gimnazja poprzez danie kasy na zatrudnianie spcjalistów, programy edukacyjne, zajęcia pozalekcyjne, tworzenie gimnazjów sportowych to wpycha się te trudne dzieci(13-15 latki) na powrót do szkół podstawowych aby "świeciły" przykładem dla swoich młodszych, siedmioletnich kolegów.
Poza tym, skutki i potężne koszty tego postulatu poniosa samorządy gminne, co, zdaje się, szczególnie nie martwi nikogo w Warszawie.

 - Odejście od maturalnych egzaminów testowych, przywrócenie egzaminów sprawdzających rzeczywistą wiedzę ucznia

Zgdzam się ale matura obowiązkowo z polskiego i matematyki, a nie z polskiego i historii.

 - Konfiskata majątków przestępców - jezli ktoś zakłada, że przestepca, który ma majątek nie potrafi go dobrze ukryć w obronie przed konfiskatą, pozostawiając sobie jedynie "na waciki", to chyba jest naiwny... albo wykorzystuje nstroje społeczne by w populistyczny sposób zbić kapitał na aktualnie obowiązującej aferze.


To moje luźne refleksie po przeczytaniu listy programowej PiS.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #264 dnia: Września 04, 2012, 08:29:41 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
ZUS jest obowiązkowy, jesli przestanie być obowiązkowy to zbankrutuje i nie bedzie kasy na bieżące świadczenia emerytalne. Poza tym obecny system opiera się na dwóch filarach - ZUS i OFE.


Po pierwsze zdaje się, że już zbankrutował, bo w każdym roku dostaje coraz większą dopłatę z budżetu państwa na wypłatę emerytur.

Po drugie - czy ma Pan jakieś potwierdzenie w praktyce, że konkurencja jest czymś złym?
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #265 dnia: Września 04, 2012, 23:05:19 »
Seryjny samobojca znowu w akcji.

http://wpolityce.pl/
PO,tylko dla idiotów.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #266 dnia: Września 05, 2012, 08:07:30 »
Z pewnością symulacja Biniendy wykaże, że nie mógł spaść.
[ciach]
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #267 dnia: Września 05, 2012, 08:08:45 »
Akcja Pawla Kukiza dotyczaca zbierania podpisow w sprawie jednomandatowych okregow wyborczych. Zainteresowani moga sie wpisac:

http://www.zmieleni.pl/

j.7

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #268 dnia: Września 05, 2012, 09:23:17 »
„Platwormersiakom” mówimy NIE!!!

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #269 dnia: Września 05, 2012, 09:36:53 »
Cytat: "MBtech"
Akcja Pawla Kukiza dotyczaca zbierania podpisow w sprawie jednomandatowych okregow wyborczych. Zainteresowani moga sie wpisac:

I co to da?! Ja na takie listy wpisywałem się już trzy razy. W jednym przypadku nawet sam uczestniczyłem w takiej akcji, zbierając podpisy w ramach PO (słynne 4 x tak!) Nic to nie dało. PO rządzi już drugą kadencję i olewa ten własny! postulat. Po prostu nie ma takiej woli wśród polityków, bo wiedzą czym to pachnie. Podobnie jest z pustymi deklaracjami o likwidacji Senatu.