Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.  (Przeczytany 89319 razy)

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 07, 2012, 21:23:25 »
O tym, że ja mam głupoty wpisane w danych konta przypomniałem sobie dopiero po wysłaniu kilku maili z CV do potencjalnych pracodawców. Więc jestem w stanie uwierzyć, że to zwykłe przeoczenie. To też jest człowiek. A powiązania rodzinne w naszym kraju (niestety) ma każda partia. Niezbyt mi się to podoba ale może dożyję czasów kiedy to przestanie być normą.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpnia 08, 2012, 08:08:43 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Było o tym też na innych portalach. Nie tylko na niezależnej. I na niezależnej nie ma o tym, że KNF już parę lat temu ogłosiła, że ta firma jest mało wiarygodna.

Nie ma, bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że to nie wina Tuska, tylko pazernych głupców, którzy się połaszczyli na "gwarantowane" zyski na poziomie trzykrotnego oprocentowania najlepszych bankowych lokat...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline millena

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 08, 2012, 09:17:20 »
Cytat: "Wykidajło"
Nie ma, bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że to nie wina Tuska, tylko pazernych głupców, którzy się połaszczyli na "gwarantowane" zyski


Tak, tak już to przerabialiśmy - idea jest słuszna, system właściwy, tylko ludzie nie dorośli.

A to po prostu PO tworzy nam "dziki kraj" ! I trzeba mieć naprawdę oczy bielmem zasnute żeby nie widzieć ciągłych afer z udziałem członków rządu i ich rodzin oraz bezczynności odpowiednich służb, nie chcących się narazić coraz szerszej bandzie kolesi.
http://manager.money.pl/news/artykul/amber;gold;nie;wyplaca;dlaczego;prokuratura;nie;ochronila;klientow,197,0,1138373.html
http://wpolityce.pl/artykuly/33615-mlody-tusk-w-klasztorze-zenskim-spolka-olt-jest-klientem-lotniska-w-gdansku
millena

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 08, 2012, 10:19:37 »
Jestem ofiarą upadku firmy OLT Ekspress
I nie czuję się oszzukany przez państwo, premiera, jego syna czy inna polityczną ekipe.

Kupilem w marcu bardzo tanie bilety lotnicze, licząc na szybki transport i ciesząc się, ze zapłace tyle co za PKP. Firma padła, przewozu nie wykonała, pieniędzy jeszcze nie odzyskałem - moje ryzyko.

Jednego jestem pewien, gdybym miał duzo pieniędzy, na 100% nie ulokowałbym ich w Amber Gold.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 08, 2012, 11:01:15 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jestem ofiarą upadku firmy OLT Ekspress
I nie czuję się oszzukany przez państwo, premiera, jego syna czy inna polityczną ekipe.

Hańbisz to forum swoją obecnością. Buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 08, 2012, 11:32:53 »
millena, jeśli przyszedłbym do ciebie i zaoferował zyski 2 - 3 razy wyższe niż w banku to byś mi zaufała? I co ważne: jeśli byś mi powierzyła swoje pieniądze mimo, że od sąsiada który zna się na finansach (w tym wypadku KNF) słyszałaś złe rzeczy o mnie to też byłaby to wina Tuska? Wybacz, ale od jakiś 20 lat nie ma już "dobrych wujków" którzy z dobroci serca oferują komuś 3 razy wyższy zarobek ot tak. I jak mocno trzeba mieć zasnute bielmem oczy żeby jedyne co się widzi to afery i spiski? No i chciałem przypomnieć (dość stary w sumie) tekst o źdźble w cudzym oku i belce we własnym.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 08, 2012, 11:53:03 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Firma padła, przewozu nie wykonała, pieniędzy jeszcze nie odzyskałem - moje ryzyko.


Chyba Pan się znów pomylił, albo ostatnio nie jest na bieżąco z wiadomościami, także uściślę Pana wypowiedź. OLT nie padło tak samo z siebie, tylko, jak  to było w przypadku wielu innych firm została przeprowadzona operacja z udziałem służb specjalnych mająca na celu eliminację firmy z rynku. Odbyło się to w sposób bezprawny, bez jakiegokolwiek wyroku sądowego.

Jak zwykle sprawdza się hasło "Nie kradnij! Rząd nie lubi konkurencji!"
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 08, 2012, 11:58:25 »
Cytat: "zenon"
OLT nie padło tak samo z siebie, tylko, jak  to było w przypadku wielu innych firm została przeprowadzona operacja z udziałem służb specjalnych mająca na celu eliminację firmy z rynku.
...a Elvis ciągle żyje.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 08, 2012, 16:12:45 »
Jak zwał, tak zwał
Ale zeby zadowolić Zenona:

"Firma zawiesiła loty, przewozu nie wykonała, pieniędzy jeszcze nie odzyskałem - moje ryzyko. "

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 08, 2012, 18:40:34 »
Niestety społeczeństwo składa się nie tylko z ludzi świetnie wykształconych, zorientowanych w realiach dzisiejszego świata finansów, przepisów prawnych, ale także ludzi starych, zniedołężniałych, gorzej wykształconych, zagubionych, łatwowiernych etc. Zgodnie z ideą umowy społecznej, ludzie ci płacą państwu podatki, między innymi po to, aby funkcjonariusze tego państwa (nota bene świetnie opłacani), zatrudniani w prokuraturze, policji, Komisji Nadzoru Finansowego, UOKiK, CBA, ABW i wielu innych organach, chronili ich przed złodziejami, oszustami i mafijnymi układami. Państwo które ma tyle instytucji kontrolnych pozwala 28 letniemu facetowi przez kilka lat okradać obywateli, pomimo że wcześniej zmienił nazwisko i wyłudzał pieniądze za co został skazany prawomocnym wyrokiem. W tle tego wszystkiego przewijają się prominentni działacze PO (prezydent Gdańska Adamowicz - propagujący zalety Amber Gold), ma miejsce sponsoring filmu-gniota ,,niezależnego" reżysera Wajdy o Wałęsie, a wszędzie przewija się nazwisko premiera polskiego państwa.
Jeżeli ktoś nie widzi w tym draństwa, podłości, kpiny z szarego obywatela i polskiego podatnika, to widocznie nie rozumie idei nowoczesnego, sprawiedliwego i transparentnego państwa demokratycznego i odpowiedzialności rządu i premiera za zaistniałą sytuację.
A może widzi, ale...............

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 08, 2012, 19:45:34 »
Cytat: "sekator"
ma miejsce sponsoring filmu-gniota ,,niezależnego" reżysera Wajdy o Wałęsie
O widziałeś już ten film? Jak rola Więckiewicza?
Cytat: "sekator"
a wszędzie przewija się nazwisko premiera polskiego państwa.
Tak, szczególnie w postach jego przeciwników. Jak ktoś ma problem z logicznym myśleniem i jest zaślepiony chciwością, tudzież szybkim, nierealnym zyskiem, to sam sobie winien.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 08, 2012, 19:56:36 »
Cytat: "kubapolice"
Jak ktoś ma problem z logicznym myśleniem i jest zaślepiony chciwością, tudzież szybkim, nierealnym zyskiem, to sam sobie winien.


No to jeszcze raz. Tym razem wersja dźwiękowa:

http://www.tv.rp.pl/artykul/10,923018-Gdzie-bylo-panstwo-w-sprawie-Amber-Gold-.html

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 08, 2012, 20:19:25 »
Cytat: "kubapolice"
Jak ktoś ma problem z logicznym myśleniem i jest zaślepiony chciwością, tudzież szybkim, nierealnym zyskiem, to sam sobie winien.


Myślę, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 08, 2012, 20:29:27 »
Każdy kto zainwestował w AG to idiota. Trąbili o tym wałku od dawna, KNF ostrzegała. I niby teraz ci ludzie domagają się odszkodowań od państwa? Kpina jakaś.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

sekator

  • Gość
[Ogólne] Chcieliście PO, to macie cz. 5.
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpnia 08, 2012, 20:32:35 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
kubapolice napisał/a:
Jak ktoś ma problem z logicznym myśleniem i jest zaślepiony chciwością, tudzież szybkim, nierealnym zyskiem, to sam sobie winien.


Myślę, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji


A w tym poniżej nie ma racji?:

,,W Polsce huczy od skandalu związanego z firmą Amber Gold. Dla mnie jako osoby, która była inicjatorem powołania Komisji Nadzoru Finansowego, bezsilność tej instytucji, UOKiK i prokuratury jest zaskakująca. Nie rozumiem, jak to możliwe, aby przez trzy lata KNF nie była w stanie przekonać prokuratury, że firma ta powinna uzyskać licencję bankową, ponieważ wykonuje czynności bankowe,

Przecież już art. 2 ustawy – Prawo bankowe - stanowi, że „bank jest osobą prawną utworzoną zgodnie z przepisami ustaw, działającą na podstawie zezwoleń uprawniających do wykonywania czynności bankowych obciążających ryzykiem środki powierzone pod jakimkolwiek tytułem zwrotnym”. Podczas gdy art. 5 już na początku definiuje czynności bankowe: „Czynnościami bankowymi są: 1) przyjmowanie wkładów pieniężnych płatnych na żądanie lub z nadejściem oznaczonego terminu oraz prowadzenie rachunków tych wkładów”.

A jeden z czołowych polskich prawników finansowych mecenas Paweł Pelc już dawno skonstatował, że „poza sporem jest, że Amber Gold nie posiada zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych. Nie budzi też wątpliwości, że przyjmuje on lokaty. Amber Gold nie kwestionuje, że nie jest bankiem ani SKOK-iem
"

http://niezalezna.pl/31738-dlaczego-knf-zajmuje-sie-nie-tym-czym-powinna

A może po prostu instytucja państwa prawnego jest w przypadku naszego kraju zwykłą fikcją ?