Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bolkowa pała  (Przeczytany 14819 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 17, 2012, 14:24:50 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Ale jak mam coś kupić w dzień w niedziele skoro sklepy zamknięte?


Od tego masz Autohof-y.

Cytat: "Kilofownikownia"
I dla mnie 1 w nocy to nie noc. Szczególnie jak mam wolne:)


Hehe, dla Ciebie nie noc, ale dla większości jednak tak. ;)

jezat

  • Gość
Bolkowa pała
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 17, 2012, 14:56:26 »
Cytat: "speedbax"
W sobotę masz sklepy otwarte do 22, a w niedzielę możesz iść jak człowiek do knajpy, chwaliłeś się, że dobrze zarabiasz, wiec nie rozumiem Twojej irytacji.
Cytat: "Kilofownikownia"
Co mi po knajpie jak ja muszę coś jeść? A jak wracam z pracy (po miesiącu więc opcja zostawienia sobie czegoś do jedzenia przed wyjazdem odpada) to jest 1 - 2 w nocy z soboty na niedzielę. I skoro handlować nie można to czemu kina/teatry/knajpy/cyrki/komunikacja/itp. mają być otwarte w niedzielę? Ich pracownicy też chcą odpoczywać. Dla mnie jest to brak konsekwencji w działaniu. Albo nikt nie może pracować w niedzielę albo mogą wszyscy. W obecnej sytuacji mamy równych i równiejszych (i to bez jakiegoś sensownego uzasadnienia)

Podzielam twoje stanowisko tym bardziej,że wprowadzenie zakazu pracy handlu w niedzielę jest dyktowane względami światopoglądowymi a nie faktyczną troską o los pracujących w tym dniu.
Cytat: "speedbax"

Bzdura, widać, że zupełnie nie znasz Niemców. Podoba mi się u nich to, że szanują swój wolny czas, potrafią wypoczywać i nie poddają się tak mocno temu choremu światowemu pędowi. Zapewniam Cię, że na tym zakazie cierpi mniejszość (niekoniecznie Niemcy), tacy jak Ty, którzy mają taką, a nie inną pracę. Większości jednak ten układ bardzo odpowiada, bez względu na wyznanie.

To też bzdura bo nie znamy motywów wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę u naszych zachodnich sąsiadów,podejrzewam,że decydujacy wpływ na ten zakaz mieli restauratorzy.
Cytat: "Kilofownikownia"
 W obecnej sytuacji ci co pracują w handlu są "świętymi krowami" czy też pokrzywdzonymi. Bo co jeśli mu akurat pasuje praca w niedzielę? Wrzucili wszystkich do jednego wora nie patrząc na konsekwencje. A jak Niemcy szanują czas wolny widać w Polsce. Przychodzi niedziela i sklepy zapełniają się Niemcami którym jakoś nie przeszkadza handel w niedziele w innym kraju. Taka trochę dwulicowość wg mnie.

Najciekawsze jest to,że wprowadzając zakazy w Polsce nikt nie pyta klientów o zdanie.I dzisiaj gdyby zapytać Niemców co myślą o zakazie handlu w niedzielę ,biorąc pod uwagę twoje przedostatnie zdanie mogłoby się okazać,że otwarte sklepy w niedzielę u nich nie byłyby niczym strasznym.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 17, 2012, 19:26:04 »
Dla mnie ktoś, komu przeszkadzają zamknięte sklepy w niedzielę bo "on nie zdąży zrobić zakupów" jest człowiekiem, który nie umie właściwie dysponować swoim czasem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 17, 2012, 19:28:09 »
Przecież już tłumaczyłem, że jest to niezależne ode mnie. Zresztą idąc dalej tym tokiem rozumowania to osoba która koniecznie musi mieć wolne w niedziele też nie potrafi dysponować czasem. Bo przecież dzień wolny to dzień wolny.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 17, 2012, 20:36:44 »
Mi to generalnie powiewa czy to będzie niedziela czy środa. Chodzi o jeden dzień wolny od pracy w tygodniu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 17, 2012, 20:38:01 »
No właśnie. Więc czemu akurat wszyscy handlowcy mają mieć wolne akurat w niedzielę?

sekator

  • Gość
Bolkowa pała
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 17, 2012, 21:06:20 »
http://politykier.pl/kat,1025795,wid,14493372,wiadomosc.html?ticaid=6e775

Polecam plakat pod tekstem, zachęcający do obejrzenia kinowego hitu ,,Człowieka z gumy".

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 18, 2012, 08:50:28 »
Wygląda na to, że jaki tatuś takie i jego potomstwo, bo inne egzemplarze Bolkowego nasienia też dawały niezłe popisy w przeszłości.
...a moze zamiast myc sie ,to ona wietrzy.


http://www.fakt.pl/Krocze-corki-Walesy-Majtki-corki-Walesy-Rozkraczona-corka-Walesy,artykuly,157443,1.html
PO,tylko dla idiotów.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 18, 2012, 08:59:55 »
No fakt to zdecydowanie rzetelne źródło informacji :rotfl:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 18, 2012, 11:36:49 »
Cytat: "Kilofownikownia"
No fakt to zdecydowanie rzetelne źródło informacji :rotfl:


No, zdjęcie to też pewnie fotomontaż. ;)

Czasami czytam "Fakt", są śmieszni, zgadza się, jednak wiele informacji (sprawdzonych) to właśnie oni podawali jako pierwsi, więc trzeba umieć filtrować ich "donosy". W tym przypadku ktoś strzelił niezłą fotkę, no i teraz nakręcają atmosferę. Od tego są brukowce, inaczej byłoby nudno. ;)

traffic

  • Gość
Bolkowa pała
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 05, 2012, 11:05:57 »
następne fakty w sprawie TW Bolek" :

W Archiwum Służb Bezpieczeństwa (Archiv bezpečnostních složek) odnaleziono sensacyjne materiały z okresu PRL dotyczące Lecha Wałęsy.

Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi przez dr. Petra Blažka, jednego z najbardziej znanych czeskich historyków.

Jest to notatka z rozmów przeprowadzonych przez towarzyszy czechosłowackich z dyrektorem Departamentu III „A” gen. bryg. Władysławem Ciastoniem na początku 1981 r. Dokument zatytułowany „Informacja o niektórych doniesieniach naczelnika Departamentu III »A« Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL” pochodzi z marca 1981 r.

„Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976” – czytamy w dokumencie.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz, badacz historii najnowszej, współautor książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”, uważa odnaleziony dokument za niezwykle ważne źródło potwierdzające i uzupełniające stan wiedzy na temat przeszłości Wałęsy.

– Uderzająca jest dosadność tych kilku zdań poświęconych Wałęsie. Zawiera się w nich wszystko, co najbardziej istotne w tej sprawie: potwierdzenie faktu współpracy agenturalnej, sporządzanie własnoręcznych doniesień i sygnowanie podpisem pokwitowań na odbiór pieniędzy – mówi Cenckiewicz „Gazecie Polskiej Codziennie”.

– Ponadto gen. Ciastoń jednoznacznie stwierdził, że Wałęsa współpracował do 1976 r. To również wydaje mi się bardzo istotne, gdyż coraz częściej słyszymy o incydentalnej i co najwyżej kilkunastomiesięcznej współpracy Wałęsy z SB. Z książki „SB a Lech Wałęsa” wiemy, że jeszcze w 1992 r. w archiwach MSW znajdowały się doniesienia „Bolka” z 1974 r., a fakt wyrejestrowania Wałęsy z aktywnej sieci agenturalnej nastąpił w czerwcu 1976 r. Z dokumentu przekazanego mi przez Czechów wynika, że realna współpraca Wałęsy z bezpieką mogła trwać także po 1974 r. Jestem wdzięczny dr. Blažkowi za ten dokument. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, by pozyskać więcej takich źródeł. Nie ulega wątpliwości, że przeszłość Wałęsy interesowała służby całego bloku sowieckiego, a i polscy towarzysze specjalnie nie ukrywali w rozmowach faktu współpracy Wałęsy z bezpieką – dodaje Cenckiewicz.

Historyk zapowiada szybką publikację tłumaczenia dokumentu z historycznym komentarzem na łamach najbliższego numeru dwumiesięcznika „Arcana”.

niezalezna.pl

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Bolkowa pała
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 05, 2012, 11:35:49 »
Ty lepiej uważaj, żeby za ciebie się nie wziął taki "porządny" badacz jak Cenckiewicz. Bo też na ciebie znajdą ciekawe informacje :rotfl:

jezat

  • Gość
Bolkowa pała
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 05, 2012, 13:03:44 »
Cytat: "traffic"
następne fakty w sprawie TW Bolek" :

W Archiwum Służb Bezpieczeństwa (Archiv bezpečnostních složek) odnaleziono sensacyjne materiały z okresu PRL dotyczące Lecha Wałęsy.

Dokument został przekazany dr. hab. Sławomirowi Cenckiewiczowi przez dr. Petra Blažka, jednego z najbardziej znanych czeskich historyków.

Jest to notatka z rozmów przeprowadzonych przez towarzyszy czechosłowackich z dyrektorem Departamentu III „A” gen. bryg. Władysławem Ciastoniem na początku 1981 r. Dokument zatytułowany „Informacja o niektórych doniesieniach naczelnika Departamentu III »A« Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL” pochodzi z marca 1981 r.

„Co do współpracy Wałęsy z funkcjonariuszami polskiej Służby Bezpieczeństwa, Ciastoń oznajmił, że do pozyskania Wałęsy doszło w roku 1970 w czasie strajków na Wybrzeżu. Informacje podobno pisał własnoręcznie. Podpisywał też potwierdzenia odbioru kwot pieniężnych, które otrzymywał za współpracę. Ciastoń nie wie, kiedy skończyła się współpraca Wałęsy z SB, ale trwała jeszcze w roku 1976” – czytamy w dokumencie.

Dr hab. Sławomir Cenckiewicz, badacz historii najnowszej, współautor książki „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii”, uważa odnaleziony dokument za niezwykle ważne źródło potwierdzające i uzupełniające stan wiedzy na temat przeszłości Wałęsy.

– Uderzająca jest dosadność tych kilku zdań poświęconych Wałęsie. Zawiera się w nich wszystko, co najbardziej istotne w tej sprawie: potwierdzenie faktu współpracy agenturalnej, sporządzanie własnoręcznych doniesień i sygnowanie podpisem pokwitowań na odbiór pieniędzy – mówi Cenckiewicz „Gazecie Polskiej Codziennie”.

– Ponadto gen. Ciastoń jednoznacznie stwierdził, że Wałęsa współpracował do 1976 r. To również wydaje mi się bardzo istotne, gdyż coraz częściej słyszymy o incydentalnej i co najwyżej kilkunastomiesięcznej współpracy Wałęsy z SB. Z książki „SB a Lech Wałęsa” wiemy, że jeszcze w 1992 r. w archiwach MSW znajdowały się doniesienia „Bolka” z 1974 r., a fakt wyrejestrowania Wałęsy z aktywnej sieci agenturalnej nastąpił w czerwcu 1976 r. Z dokumentu przekazanego mi przez Czechów wynika, że realna współpraca Wałęsy z bezpieką mogła trwać także po 1974 r. Jestem wdzięczny dr. Blažkowi za ten dokument. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, by pozyskać więcej takich źródeł. Nie ulega wątpliwości, że przeszłość Wałęsy interesowała służby całego bloku sowieckiego, a i polscy towarzysze specjalnie nie ukrywali w rozmowach faktu współpracy Wałęsy z bezpieką – dodaje Cenckiewicz.

Historyk zapowiada szybką publikację tłumaczenia dokumentu z historycznym komentarzem na łamach najbliższego numeru dwumiesięcznika „Arcana”.

niezalezna.pl

To czescy lustratorzy też fałszują kwity czy tylko posługują się kserokopiami jak Cenckiewicz?