Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pusta moszna Tuska  (Przeczytany 21863 razy)

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 31, 2012, 17:07:17 »
Cytat: "Wykidajło"
Szał? Nie. Ale różnica - owszem. Znacząca.
Aha - powinno być "kilogram wyśmienitej szynki". Albo dwa kilo niezłej.


Wytłumaczę o co mi chodziło, biedne osoby, o których wspomniałem, otrzymawszy przedmiotową kwotę, na pewno by jej nie przejadły, bo dla nich takie atrakcje są osiągalne tylko w okresach świątecznych, i to jest najbardziej przykre. Nauczcie się w końcu patrzyć okiem tych najbiedniejszych, a nie tych, którzy oszczędzając mogą odłożyć na swoje inne potrzeby.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 31, 2012, 17:32:44 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wierzcie mi, gdybym usłyszał w kampanii, że PO ma takie zamiary, pewnie by dostali moj głos. Bo ja doskonale widzę potrzebę wprowadzenia tych zmian i się na nie zgadzam.

Ja też widzę - ale nie zgadzam się na takie rozkładanie akcentów. U mnie mają czerwoną kartkę, za kupowanie głosów emerytalnymi przywilejami. Gdyby zaczęli od KRUS, mundurówek i rent na złamany paznokieć, mieliby moje poparcie. Ale nie zaczęli i sądzę, że tych tematów nawet nie tkną.


Cytat: "speedbax"
Cytat: "jezat"
To powiedz tym,którzy 80% dochodów wydają na żywność,że 45,28 zł miesięcznie dodatkowo to gówniane pieniądze


Niestety, biorąc pod uwagę poziom panujących cen, są to gówniane pieniądze,

Cytat: "speedbax"
Nauczcie się w końcu patrzyć okiem tych najbiedniejszych, a nie tych, którzy oszczędzając mogą odłożyć na swoje inne potrzeby.

Ano nauczcie się, speedbax, nauczcie...
Bo dla mnie dodatkowe 45 zł miesięcznie gówniane nie jest - chociaż mogę sobie pozwolić na wyśmianie propozycji "pracujesz jeden dzień w miesiącu więcej za 45 zł dodatkowo".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 31, 2012, 20:40:30 »
Cytat: "Wykidajło"
Ano nauczcie się, speedbax, nauczcie...


Kto jak kto, ale Ty nauczyciel dla mnie żaden nie jesteś. Szkołę życia przeszedłem, więc daruj sobie te tanie teksty.

Cytat: "Wykidajło"
Bo dla mnie dodatkowe 45 zł miesięcznie gówniane nie jest - chociaż mogę sobie pozwolić na wyśmianie propozycji "pracujesz jeden dzień w miesiącu więcej za 45 zł dodatkowo".


Cytat: "speedbax"
Żebym nie został źle zrozumiany, dla mnie poszanowanie pieniądza, a jego realna wartość, to dwie różne sprawy.


Problemy zrozumienia tego, co napisane, mogą być w Twoim przypadku bardzo kompromitujące.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 01, 2012, 11:17:48 »
Cytat: "speedbax"
Wytłumaczę o co mi chodziło, biedne osoby, o których wspomniałem, otrzymawszy przedmiotową kwotę, na pewno by jej nie przejadły,

Cytat: "speedbax"
Nauczcie się w końcu patrzyć okiem tych najbiedniejszych, a nie tych, którzy oszczędzając mogą odłożyć na swoje inne potrzeby.

Ano nauczcie się, speedbax, nauczcie. A potem ewentualnie pouczajcie innych.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 01, 2012, 11:31:19 »
Cytat: "Wykidajło"
Ano nauczcie się, speedbax, nauczcie.


O rany... Aleś Ty upierdliwy. Czy tak ciężko zrozumieć, że propozycja 45 złotych więcej miesięcznie, przy dzisiejszej realnej wartości naszej waluty, to najzwyklejsza potwarz dla tych biednych ludzi. Czy uważasz, że 2 kilo kiełbasy, czy 7 kilo parówek będzie spełnieniem marzeń?

Cytat: "Wykidajło"
A potem ewentualnie pouczajcie innych.


Poczułem się jak w PRL-u.

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 01, 2012, 11:49:47 »
Tusk o 14:00 wystąpi w programie TVP1 i będzie przepraszał Polaków, ciekawe co powie.
Z tego co widzę w programie, to Kaczyński o 16:00, też będzie, ale oskarżał. :-)

Mogą się wymienić godzinami, będzie zabawniej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 01, 2012, 13:03:30 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Ano nauczcie się, speedbax, nauczcie.


O rany... Aleś Ty upierdliwy. Czy tak ciężko zrozumieć, że propozycja 45 złotych więcej miesięcznie, przy dzisiejszej realnej wartości naszej waluty, to najzwyklejsza potwarz dla tych biednych ludzi.

A skąd Ty to wiesz?
To, że dla Ciebie to gówniane pieniądze (w sensie ich realnej wartości), nie oznacza, że są gówniane dla każdego. A rozumowanie "nie dawać, bo to potwarz" świadczy o kompletnym oderwaniu od rzeczywistości.
Cytat: "speedbax"
Czy uważasz, że 2 kilo kiełbasy, czy 7 kilo parówek będzie spełnieniem marzeń?

Ludzie marzą o różnych rzeczach. Jeden śni o wczasach w Egipcie, inny o bułce z pasztetówką.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

jezat

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 01, 2012, 13:57:48 »
Cytat: "jezat"
   
Samorządy nie są finansowane z budżetu państwa
   

Cytat: "Benon"
napisał/a:   
Mylisz się. Samorządy są finansowane z budżetu państwa.   


Powtarzam jeszcze raz samorządy terytorialne są finansowane z budżetu państwa. Zajrzyj do załącznika "Wydatki budżetu państwa na rok 2012". Na stronie 2/37 tego załacznika znajduje się część 82 "Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego".
Twój upór w tej kwestii wynika z ignorancji, czy może po prostu bezczelnie kłamiesz?
A może jesteś jednym z tych niepotrzebnych radnych, których warto by się pozbyć z rad i sejmików?

Proponuję zapoznać się z ustawą o finansowaniu jednostek samorządu gminnego i po drugie nauczyć się czytać pozycje dotacje i subwencje w budżecie państwa.Potem będziemy mogli sobie opowiadać brednie.Dla ułatwienia,żebyś nie musiał się męczyć ustawa o dochodach JST jest z 13 listopada 2003 roku.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 01, 2012, 15:15:10 »
Cytat: "Wykidajło"
To, że dla Ciebie to gówniane pieniądze (w sensie ich realnej wartości), nie oznacza, że są gówniane dla każdego. A rozumowanie "nie dawać, bo to potwarz" świadczy o kompletnym oderwaniu od rzeczywistości.


Dawać, ale jak już, to nie 45 zł tylko 450 zł, wtedy rozumiem. Rzeczywistość znam, bo robię w Polsce zakupy, chociaż coraz mniej, bo wiele artykułów kupuję taniej tutaj na miejscu.

Cytat: "Wykidajło"
Ludzie marzą o różnych rzeczach. Jeden śni o wczasach w Egipcie, inny o bułce z pasztetówką.


Wczasy w Egipcie są przereklamowane, sami Niemcy tam jeżdżą, w telewizji gadają po arabsku i dodatkowo można dostać sraczki od ameby. ;) Co do bułki z pasztetówką, to masz rację, bardzo smutna rzeczywistość, którą trzeba zmieniać, ale nie 45-cioma złotymi.

jezat

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 01, 2012, 15:56:12 »
Cytat: "speedbax"

Dawać, ale jak już, to nie 45 zł tylko 450 zł, wtedy rozumiem. Rzeczywistość znam, bo robię w Polsce zakupy, chociaż coraz mniej, bo wiele artykułów kupuję taniej tutaj na miejscu.

Taniej można w Niemczech kupić tylko w dyskontach czyli tam gdzie zaopatruje się niemiecka biedota,której żaden rząd nie chce dołożyć do szynki na codzień.A dla biednego Polaka 45 zeta m-cznie to akurat 4 -6 kg pasztetowej wystarczającej do smarowania chleba na cały miesiąc.
Cytat: "Wykidajło"
Ludzie marzą o różnych rzeczach. Jeden śni o wczasach w Egipcie, inny o bułce z pasztetówką.


Cytat: "speedbax"
Wczasy w Egipcie są przereklamowane, sami Niemcy tam jeżdżą, w telewizji gadają po arabsku i dodatkowo można dostać sraczki od ameby. ;) Co do bułki z pasztetówką, to masz rację, bardzo smutna rzeczywistość, którą trzeba zmieniać, ale nie 45-cioma złotymi.

Wczasy w Egipcie dla każdego obiecywał Jego Eminencja Jaśnie Oświecony Prezes,który do tych wczasów dokłada obecnie zajęcie się robieniem dzieci.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 01, 2012, 16:27:54 »
Cytat: "jezat"
Taniej można w Niemczech kupić tylko w dyskontach czyli tam gdzie zaopatruje się niemiecka biedota,której żaden rząd nie chce dołożyć do szynki na codzień


Przesadzasz z tą biedotą i dyskontami, jeśli chodzi o mnie, to zaopatruję się w Kauflandzie, Realu, czasami w Lidlu. Niemiecki rząd nie musi dokładać do emerytur, bo ich wysokość dopasowana jest do panujących warunków.

Cytat: "jezat"
A dla biednego Polaka 45 zeta m-cznie to akurat 4 -6 kg pasztetowej wystarczającej do smarowania chleba na cały miesiąc.


I to jest właśnie najsmutniejsze.

Offline Benon

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 01, 2012, 22:44:26 »
Cytat: "jezat"
Proponuję zapoznać się z ustawą o finansowaniu jednostek samorządu gminnego i po drugie nauczyć się czytać pozycje dotacje i subwencje w budżecie państwa.Potem będziemy mogli sobie opowiadać brednie.Dla ułatwienia,żebyś nie musiał się męczyć ustawa o dochodach JST jest z 13 listopada 2003 roku.

A ja proponuję przez chwilę pomyśleć. Otóż podatnicy płacą pieniądze do dwóch kas: centralnej i lokalnej (samorządowej). Jeżeli zmniejszymy liczbę radnych, to pozostaną nam wolne środki, które możemy przekazać na zaproponowane w moim tekście cele - niezależnie od tego czy owe środki znajdują się w kasie centralnej czy lokalnej.

Offline Marcin069

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 243
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 01, 2012, 23:02:17 »
W dyskontach kupuje biedota? W takim razie kto kupuje w sklepach osiedlowych? Idioci, lubiący przepłacać za ten sam towar, tak?

Jezat, przytoczę Ci wypowiedź Kaczyńskiego, bo twoja zmanipulowana forma, wskazuje na co innego.

A było to tak:

Cytuj (zaznaczone)
"Plaże Egiptu, Tunezji są dzisiaj zaludnione przez Niemców, Francuzów, Anglików, po części też Rosjan i Czechów. Polaków tam niezbyt wielu. W 2020 roku muszą być tam miliony Polaków! Polacy muszą mieć prawo do wypoczynku!"


Przypominam również, że PIS rządził kilka lat temu, a ty w kółko o tym samym. Jesteś bardzo przesiąknięty nienawiścią?

jezat

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 02, 2012, 10:49:13 »
Cytat: "jezat"
Proponuję zapoznać się z ustawą o finansowaniu jednostek samorządu gminnego i po drugie nauczyć się czytać pozycje dotacje i subwencje w budżecie państwa.Potem będziemy mogli sobie opowiadać brednie.Dla ułatwienia,żebyś nie musiał się męczyć ustawa o dochodach JST jest z 13 listopada 2003 roku.

Cytat: "Benon"
A ja proponuję przez chwilę pomyśleć. Otóż podatnicy płacą pieniądze do dwóch kas: centralnej i lokalnej (samorządowej). Jeżeli zmniejszymy liczbę radnych, to pozostaną nam wolne środki, które możemy przekazać na zaproponowane w moim tekście cele - niezależnie od tego czy owe środki znajdują się w kasie centralnej czy lokalnej.

A jeśli posłowie PiSu-wyjątkowo szkodliwej partii narodowosocjalistycznej, w odruchu patriotyzmu zrzekną się swoich diet poselskich to przybędą nam wolne środki ,które możnaby przeznaczyć np na proponowaną przez Jego Eminencję Jaśnie Oświeconego Prezesa akcję rozrodczą w trosce o
liczbe przyszłych wyznawców prezesa.
I  jeszcze jedno,podatnicy płacą podatek dochodowy do jednej kasy,która nazywa się Urząd Skarbowy.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 02, 2012, 11:38:03 »
Cytat: "speedbax"
Dawać, ale jak już, to nie 45 zł tylko 450 zł, wtedy rozumiem.

Ale nie ma 450. Jezat wskazał źródło na 45.

Cytat: "speedbax"
Wczasy w Egipcie są przereklamowane, sami Niemcy tam jeżdżą, w telewizji gadają po arabsku i dodatkowo można dostać sraczki od ameby. ;)

Ameba też jest przereklamowana. Nic mi nie było, a jadłem to, na co miałem ochotę (czyli wszystko oprócz budyniów, bo nie przepadam).

Cytat: "jezat"
Taniej można w Niemczech kupić tylko w dyskontach

Mylisz się, i to bardzo. Jedne rzeczy są tańsze, inne droższe. Po te tańsze opłaca mi się raz w miesiącu skoczyć do Pasewalku. To głównie ciuchy, obuwie, chemia, piwo i wino - ale przy okazji kupuję też np. makaron, który u nas kosztuje 2,40 zł, a tam 40 eurocentów za pół kilo. Albo czekoladę z migdałami (tam 0,99, u nas 6,49). Zaznaczam - to dokładnie te same artykuły, tylko jedne w niemieckim, a drugie w polskim Lidlu.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.