Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pusta moszna Tuska  (Przeczytany 21856 razy)

jezat

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 30, 2012, 17:35:27 »
Cytat: "jezat"
Gdybyśmy wydatki na nieograniczone potrzeby Krk w kwocie minimum 5 mld zł przeznaczyli na podwyżki rent i emerytur to na jednego emeryta przypadłaby kwota 543,4 złote rocznie.


Cytat: "speedbax"
No, a to daje zawrotne 45,28 zl miesiecznie... Nie mowie, ze dla emeryta to malo, jednak przy obecnym poziomie cen, ktorych tak znienawidzony KK nie dyktuje,  kwota raczej marna.

To powiedz tym,którzy 80% dochodów wydają na żywność,że 45,28 zł miesięcznie dodatkowo to gówniane pieniądze.Krk cen nie dyktuje ale jego finansowanie z budżetu państwa ma na te ceny wpływ.Powinieneś tę oczywistą zależność znać.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 30, 2012, 17:51:06 »
Cytat: "jezat"
To powiedz tym,którzy 80% dochodów wydają na żywność,że 45,28 zł miesięcznie dodatkowo to gówniane pieniądze


Niestety, biorąc pod uwagę poziom panujących cen, są to gówniane pieniądze, powiedz, co za to kupisz? Aspirynę w aptece? Ci, co wydają 80% swoich dochodów na żywność doskonale o tym wiedzą. Tutaj trzeba się skupić na realiach, które zaserwowali nam nasi pseudo-politycy.  

Cytat: "jezat"
Krk cen nie dyktuje ale jego finansowanie z budżetu państwa ma na te ceny wpływ.Powinieneś tę oczywistą zależność znać.


Przyjrzyj się jeszcze finansowaniu poszczególnych partii, aparatowi administracyjnemu, układom w spółkach państwowych itp. Jest jeszcze wiele innych kanałów spustowych, gdzie trwoni się pieniądze podatników. Trzeba być ślepym, by widzieć tylko KK. Tak nawiasem mówiąc kolejny temat zastępczy, woda na młyn. Temat emerytur, to też ściema, za 10 lat gospodarka może się wywrócić do góry nogami, przy dzisiejszej sytuacji na świecie nie można być pewnym, co będzie za rok, a co dopiero za 30 lat. Zamiast się wziąć za poprawę obecnej sytuacji, to robią tylko wodę z mózgu. Ciekawe kto na te emerytury będzie pracował, kiedy mądrzy i rozważni ludzie najzwyczajniej powiedzą pa, pa?

sekator

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 30, 2012, 18:36:30 »


Polecam......

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 30, 2012, 18:40:15 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "jezat"
To powiedz tym,którzy 80% dochodów wydają na żywność,że 45,28 zł miesięcznie dodatkowo to gówniane pieniądze


Niestety, biorąc pod uwagę poziom panujących cen, są to gówniane pieniądze, powiedz, co za to kupisz? Aspirynę w aptece?


Dwa kilo dobrej kiełbasy. Albo kilogram niezłej szynki. Albo siedem kilo parówek.
Wystarczy też na tydzień obiadów dla trzyosobowej rodziny (jak dobrze zaplanujesz), chociaż bez cudów.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 30, 2012, 18:52:40 »
Cytat: "Wykidajło"
Dwa kilo dobrej kiełbasy. Albo kilogram niezłej szynki. Albo siedem kilo parówek.
Wystarczy też na tydzień obiadów dla trzyosobowej rodziny (jak dobrze zaplanujesz), chociaż bez cudów.


I co? Czy to jest jakiś szał? Moim zdaniem nie, szczególnie dla osób, które mają żyć za 1000 zł miesięcznie, a gdzie opłaty, leki, ubiór, czy sprawienie niespodzianki wnukom? O urlopie już nawet nie wspomnę. Żebym nie został źle zrozumiany, dla mnie poszanowanie pieniądza, a jego realna wartość, to dwie różne sprawy.

Offline zenon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 30, 2012, 19:50:03 »
Jeśil chodzi o pesymistyczne prognozy, które się w tym wątku pojawiają, to oczywiście większość z nich jest prawdziwa. W PRL-u były jeszcze większe problemy i w ostateczności każdy rząd może rozwiązać problemy jedną ustawą. To dość proste rozwiązanie i sprawdzone w praktyce.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawa_Wilczka

Komuniści na taki pomysł wpadli, zobaczymy czy wpadnie na podobny pomysł ekipa Tuska (ewentualnie Kaczyńskiego).
Milton Friedman - 4 sposoby wydawania pieniędzy

jezat

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 31, 2012, 10:20:47 »
Cytat: "jezat"
To powiedz tym,którzy 80% dochodów wydają na żywność,że 45,28 zł miesięcznie dodatkowo to gówniane pieniądze


Cytat: "speedbax"
Niestety, biorąc pod uwagę poziom panujących cen, są to gówniane pieniądze, powiedz, co za to kupisz? Aspirynę w aptece? Ci, co wydają 80% swoich dochodów na żywność doskonale o tym wiedzą. Tutaj trzeba się skupić na realiach, które zaserwowali nam nasi pseudo-politycy.  

Ale zapytaj tych co wiążą ledwo koniec z końcem czy  45,28zł miesięcznie więcej to są dla nich gówniane pieniądze.Bardzo się zdziwisz odpowiedzią.A jeśli chodzi o realia to "kapitalizm od nowa" zafundowali nam solidaruchy wespół z komuchami pod duchowym przywództwem przedstawicieli Krk a nie jacyś pseudo-politycy.
Cytat: "jezat"
Krk cen nie dyktuje ale jego finansowanie z budżetu państwa ma na te ceny wpływ.Powinieneś tę oczywistą zależność znać.


Cytat: "speedbax"
Przyjrzyj się jeszcze finansowaniu poszczególnych partii, aparatowi administracyjnemu, układom w spółkach państwowych itp. Jest jeszcze wiele innych kanałów spustowych, gdzie trwoni się pieniądze podatników. Trzeba być ślepym, by widzieć tylko KK.

Masz rację tylko ślepi nie widzą biedy Krk.
Cytat: "speedbax"
Tak nawiasem mówiąc kolejny temat zastępczy, woda na młyn. Temat emerytur, to też ściema, za 10 lat gospodarka może się wywrócić do góry nogami, przy dzisiejszej sytuacji na świecie nie można być pewnym, co będzie za rok, a co dopiero za 30 lat. Zamiast się wziąć za poprawę obecnej sytuacji, to robią tylko wodę z mózgu. Ciekawe kto na te emerytury będzie pracował, kiedy mądrzy i rozważni ludzie najzwyczajniej powiedzą pa, pa?

Sam sobie zaprzeczasz."Przy dzisiejszej sytuacji na świecie nie można być pewnym,co będzie za rok,a co dopiero za 30 lat" - święte słowa a pytanie brzmi -skoro niczego nie można być pewnym to po co brać się za poprawę obecnej sytuacji.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 31, 2012, 11:10:33 »
Cytuj (zaznaczone)
Przy dzisiejszej sytuacji na świecie nie można być pewnym,co będzie za rok,a co dopiero za 30 lat"


Niestety w tym stwierdzeniu jest bardzo duzo prawdy i wina za to ponoszą obecnie rządzący.
Przyklady
Z punktu widzenia przedsiębiorcy:
niespodziewane podniesienie VAT
niespodziewane podniesienei składki rentowej
Z pynktu widzenia obywatela:
odebranie części skladki na OFE
obecna reforma emerytalna

Obecny rząd nie miał legitymacji od obywateli na wprowadzanie tych zmian. Rządzący nie wykazali się odwagą aby w kampanii wyborczej poinformować obywateli, ze w imie walki z kryzysem i upadajacymi finansami publicznymi planują wprowadzenie konkretnych zmian. Rządzący wyszli z założenia, że skoro wygrali to mogą wszystko bo dostali na to placet od narodu. Myślenie z gruntu nieprawidlowe i moim zdaniem godzące w istotę demokracji.
Nic więc dziwnego, że część obywateli na kanwie tych zmian bedzie wypowiadac "posłuszeństwo" obecnej władzy i czekac nas będzie nieskończone pasmo protestów, manifestacji, palenia kukielek i innych podobnych. Pomijając zupełnie polityczny koloryt tych protestów, będzie to bunt calkowicie usprawiedliwiony.

Kazdy oczekuje stabilności i przewidywalności. Przedsiębiorca chce planować swoją działalność bez zagrożenia niespodziankami w rodzaju vatu i skl. retowej. Obywatel planuje swoje życie w oparciu o bieżące uwarunkowania(np dodatkowe ubezpieczenie emerytalne, zdrowotne, edukacja dzieci itp).
Rząd koalicji PO-PSL tę potrzebe przewidywalności brutalnie zignorował i za to własnie nalezy mu się votum nieufności od obywateli.
Szkoda tylko, że jak dotąd nie wykrystalizowała się jakas przyzwoita alternatywa, bo ani PiS, ani lewica obecnie nie gwarantują naprawy sytuacji.
Pozdrawiam

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 31, 2012, 11:34:15 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Obecny rząd nie miał legitymacji od obywateli na wprowadzanie tych zmian

Coś mi się wydaje, że wybierając przedstawicieli do parlamentu dajemy im prawo podejmowania decyzji. Jeśli rząd uzna, że nie ma legitymacji do podejmowania ważnych decyzji to po co nam on? Wprowadźmy coś na kształt obowiązkowego krajowego portalu społecznościowego, gdzie każdy się zaloguje i zadecyduje czy jest za czy przeciw w danej sprawie. Ja wolę by podejmowali takie decyzje, niż rozdawali pieniądze na prawo i lewo tylko po to by sobie zapewnić reelekcję...

jezat

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 31, 2012, 12:28:51 »
Cytuj (zaznaczone)
Przy dzisiejszej sytuacji na świecie nie można być pewnym,co będzie za rok,a co dopiero za 30 lat"


Cytat: "grzegorz ufniarz"
Niestety w tym stwierdzeniu jest bardzo duzo prawdy i wina za to ponoszą obecnie rządzący.
Przyklady
Z punktu widzenia przedsiębiorcy:
niespodziewane podniesienie VAT
niespodziewane podniesienei składki rentowej
Z pynktu widzenia obywatela:
odebranie części skladki na OFE
obecna reforma emerytalna

Czy mam rozumiec,że na studiach politologicznych uczą ,iż trwonienie publicznej kasy jest cacy?Czy na takich studiach uczą,że zmiany podwyższające podatki należy ogłaszać z 10,20,30 letnim wyprzedzeniem?Wydawało mi się,że uczono iż takie zmiany regulują precyzyjne przepisy.
Rozumni politycy w czasach dobrej koniunktury obniżają deficyt i zadłużenie państwa.Tymczasem PiS doprowadził do znacznych ubytków w kasie państwa i na dodatek powiększył dług publiczny,co było jednym z powodów podwyższenia VAT.
OFE w 2011 roku straciło parę mld złotych ale skasowało 660 mln za tzw"zarządzanie"
Podniesienie wieku emerytalnego jest odpowiedzią na sytuację demograficzną,ale o tym też pewnie nie uczono na politologii.
Cytat: "grzegorz ufniarz"
Obecny rząd nie miał legitymacji od obywateli na wprowadzanie tych zmian
.
Na PO i PSL,które utworzyły obecny rząd głosowało znacznie więcej obywateli niż "ochotnicy"przeprowadzenia referendum,ale o tym na pewno uczono na studiach.
Cytat: "grzegorz ufniarz"
Rządzący nie wykazali się odwagą aby w kampanii wyborczej poinformować obywateli, ze w imie walki z kryzysem i upadajacymi finansami publicznymi planują wprowadzenie konkretnych zmian. Rządzący wyszli z założenia, że skoro wygrali to mogą wszystko bo dostali na to placet od narodu. Myślenie z gruntu nieprawidlowe i moim zdaniem godzące w istotę demokracji.

Mylisz demokrację z dyktaturą ulicy.


Cytat: "grzegorz ufniarz"
Kazdy oczekuje stabilności i przewidywalności. Przedsiębiorca chce planować swoją działalność bez zagrożenia niespodziankami w rodzaju vatu i skl. retowej. Obywatel planuje swoje życie w oparciu o bieżące uwarunkowania(np dodatkowe ubezpieczenie emerytalne, zdrowotne, edukacja dzieci itp).

Podatki nie są rzeczą niezmienną a ich obniżanie nie zawsze prowadzi do obniżania bezrobocia,czego przykładem jest jego stopa w Polsce.I po drugie w kapitalizmie żaden rozumny rząd nie zagwarantuje wszystkim pracy,chyba że są to demagodzy z PiSu.
Pozdrawiam!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 31, 2012, 13:15:52 »
Jezat daruj sobie te "czy na politologii uczą..." bo to ani uprzejme, ani nie wnosi ze wiele do dyskusji.

Nie kwestionuje legalności władzy w Polsce, wyłonionej wedle demokratycznych reguł. Kwestionuje to, ze chce wprowadzac reformy, które uderzą w obywateli słowem o nich nie wspominając w niedawnej kampanii wyborczej.
Pokażcie mi Panowie choć słowo na temat tych zmian w programach wyborzych PO i PSL.
Wierzcie mi, gdybym usłyszał w kampanii, że PO ma takie zamiary, pewnie by dostali moj głos. Bo ja doskonale widzę potrzebę wprowadzenia tych zmian i się na nie zgadzam.

Piszesz Jezacie, ze myle demokrację z dyktatura ulicy.

Nie wiem skąd ten wniosek, bo ja na ulice nie latam, a protesty na ulicach sa nieodłącznym elementem demokracji. Mnie niepokoi to, ze ugruntowuje się mechanizm - wygrałem wybory więc mogę wszystko. Jaką masz gwarancję, że dziś koalicja wprowadza nieuzgodnioną z wyborcami w kampanii wyborczej reforme emerytalną mowiąc "Mamy prawo bo wygralismy wybory", a jutro nie wprowadzi innych, wygodnych dla siebie ale niekoniecznie korzystnych dla obywateli zmian w imię tego samego hasła?

Przestań tez Jezacie myśleć według schematu - kto niezadowolony z rządów PO ten niechbnie zwolennik PiS-u. Be wedle tej swojej koncepcji co rusz ustawiasz mnei w jednym szeregu z prezesem Kaczyńskim, co nie ma odzwierciedlenia w moich poglądach i sympatiach politycznych.  

Mój głos nie jest opowiadaniem się po którejkolwiek stronie politycznej wojny. Ja wyrażam pragnienie aby władza była odpowiedzialna i przewidywalna. Żeby swoje zamiary reformatorskie ogłaszała w kampanii wyborczej i dostawała na to "zezwolenie" od obywateli. Żeby traktowała ludzi biorących udział w wyborach podmiotowo, a nie inaczej.
Tylko tyle.

cooker - władza musi mieć swobodę w sferze bieżącego zarządzania państwem, w kwestiach fundamentalnych zmian, które beda skutkować wobec obywateli powinni mieć na to legitymację
tak uważam

Pozdrawiam

Offline Benon

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 31, 2012, 13:48:27 »
Cytat: "jezat"
jezat napisał/a:   
Samorządy nie są finansowane z budżetu państwa   

Benon napisał/a:   
Mylisz się. Samorządy są finansowane z budżetu państwa.   

Pewnie nigdy w życiu nie widziałes budżetu państwa.Radzę zapoznać się z pozycją wydatki.

Powtarzam jeszcze raz samorządy terytorialne są finansowane z budżetu państwa. Zajrzyj do załącznika "Wydatki budżetu państwa na rok 2012". Na stronie 2/37 tego załacznika znajduje się część 82 "Subwencje ogólne dla jednostek samorządu terytorialnego".
Twój upór w tej kwestii wynika z ignorancji, czy może po prostu bezczelnie kłamiesz?
A może jesteś jednym z tych niepotrzebnych radnych, których warto by się pozbyć z rad i sejmików?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 31, 2012, 14:36:28 »
Cytat: "jezat"
Sam sobie zaprzeczasz."Przy dzisiejszej sytuacji na świecie nie można być pewnym,co będzie za rok,a co dopiero za 30 lat" - święte słowa a pytanie brzmi -skoro niczego nie można być pewnym to po co brać się za poprawę obecnej sytuacji.


Nie zaprzeczam sobie, najzwyczajniej uważam, że my, żyjący teraz, powinniśmy się skupiać na najbliższej przyszłości, uczyć się na błędach, wyciągać odpowiednie wnioski i szybko je naprawiać wdrażając w życie pozytywne zmiany. Przyszłość jest ważna, jednak twarde planowanie emerytur na tak daleką przyszłość uważam za totalną bzdurę. Najlepsze jest to, że specjaliści wizjonera/jasnowidza palnęli się w obliczeniach, bo zapomnieli w nich uwzględnić między innymi tych, co wyjechali... Tutaj trzeba innego działania.

Cytat: "jezat"
Masz rację tylko ślepi nie widzą biedy Krk.


Widzisz, mówisz o innych, a samo odbijasz piłeczkę, jak nie masz kontrargumentów. W swoim twierdzeniu też się mylisz, bo wiele wierzących osób, w tym również ja, pisało o tym, co im się w KK nie podoba.

jezat

  • Gość
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 31, 2012, 16:11:12 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jezat daruj sobie te "czy na politologii uczą..." bo to ani uprzejme, ani nie wnosi ze wiele do dyskusji.

Nie kwestionuje legalności władzy w Polsce, wyłonionej wedle demokratycznych reguł. Kwestionuje to, ze chce wprowadzac reformy, które uderzą w obywateli słowem o nich nie wspominając w niedawnej kampanii wyborczej.

Kwestionujesz legalność choćby takimi słowami -"obecny rząd nie miał legitymacji od obywateli na wprowadzenie tych zmian.Rządzący wyszli z założenia,że skoro wygrali wybory to mogą wszystko bo dostali na to placet od narodu.Myslenie z gruntu nieprawidłowe i moim zdaniem godzi w istotę demokracji".Od człowieka po studiach politologicznych powinienem oczekiwać  znajpomości reguł demokracji przedstawicielskiej a tu kicha i  narzekanie,że "obywatele" na ulicy nie mogą obalić rzadu.
Cytat: "grzegorz ufniarz"
Pokażcie mi Panowie choć słowo na temat tych zmian w programach wyborzych PO i PSL.
Wierzcie mi, gdybym usłyszał w kampanii, że PO ma takie zamiary, pewnie by dostali moj głos. Bo ja doskonale widzę potrzebę wprowadzenia tych zmian i się na nie zgadzam.

Czy ty naprawdę uważasz polityków za idiotów?

Cytat: "grzegorz ufniarz"
Piszesz Jezacie, ze myle demokrację z dyktatura ulicy.
Nie wiem skąd ten wniosek, bo ja na ulice nie latam, a protesty na ulicach sa nieodłącznym elementem demokracji. Mnie niepokoi to, ze ugruntowuje się mechanizm - wygrałem wybory więc mogę wszystko. Jaką masz gwarancję, że dziś koalicja wprowadza nieuzgodnioną z wyborcami w kampanii wyborczej reforme emerytalną mowiąc "Mamy prawo bo wygralismy wybory", a jutro nie wprowadzi innych, wygodnych dla siebie ale niekoniecznie korzystnych dla obywateli zmian w imię tego samego hasła?

Jeśli aktualnie rządzący naruszyli prawo wyborcze chętnie o tych "przestępstwach "poczytam.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Pusta moszna Tuska
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 31, 2012, 16:57:44 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "Wykidajło"
Dwa kilo dobrej kiełbasy. Albo kilogram niezłej szynki. Albo siedem kilo parówek.
Wystarczy też na tydzień obiadów dla trzyosobowej rodziny (jak dobrze zaplanujesz), chociaż bez cudów.


I co? Czy to jest jakiś szał? Moim zdaniem nie, szczególnie dla osób, które mają żyć za 1000 zł miesięcznie,

Szał? Nie. Ale różnica - owszem. Znacząca.
Aha - powinno być "kilogram wyśmienitej szynki". Albo dwa kilo niezłej.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.