Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Likwidacja śmietników i nie tylko  (Przeczytany 12832 razy)

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« dnia: Marca 02, 2012, 12:37:56 »
Temat jest bardziej obszerny i nie dotyczy w moim przypadku tylko śmietników.
Unijne wymogi, ekologia i inne pierdoły sprawiają, że zarządy naszej gminy redukują ilość śmietników. Nie ważne są często absurdalne tłumaczenia powodów takich decyzji, ale jeśli nie wiadomo o co chodzi....
Jestem niemal pewna, że redukcja ilości śmietników sprawi, że woreczki ze śmieciami pojawiały się będą w najróżniejszych miejscach typu klomby, kubły przy ulicach, gdzieś rzucone w korytarz piwnicy itp.
Mieszkańcy starych bloków borykają się jeszcze z piecami, indywidualne rozwiązania grzewcze sprawiły, że co mieszkanie, to inne rozwiązanie, etażowe opalanie, elektryczne, gazowe itp.
Dlaczego idąc z wymogami unijnymi chociażby A.D.M. nie wymusi montażu miejskiego ogrzewania w naszych starych blokach podobnie jak zrobiły to budynki we wspólnotach mieszkaniowych chociażby na ul. Westerplatte? Oni sobie chwalą podjętą po przemyśleniach taką przesiadkę.
Czy ekologia zezwala na dymienie w środku aglomeracji z kominów, z których wydobywa się często potwornie toksyczny dym?
Czy osoby wynoszące popiół z pieca idąc teraz do znacznie oddalonego śmietnika, bo dotychczasowy przy bloku zostaje likwidowany, nie wpływają na zanieczyszczanie rozwiewanym na wietrze popiołem z wiader?
Czy starsze osoby, mieszkające tu "od zawsze", którym zabiera się wiecznie stojący w stałym miejscu śmietnik pyzytywnie będą wypowiadały się o zarządcy bloków niosąc w styczniu ciężkie wiaderka z popiołem trzy bloki dalej?
Ekologia i wymogi unijne nijak się mają do postępowania władnych naszego miasta, to podobnie jak zaniechanie produkcji rtęciowych termometrów, ale jednoczesny nacisk na wprowadzanie energooszczędne żarówki, pracujące na bazie tlenku rtęci (neon).
Mieszkańcy starych bloków ogólnie chętni są do podłączenia im miejskiego ogrzewania PEC, gdyż po wielu analizach i porównaniach okazuje się to być najbardziej atrakcyjnym rozwiązaniem pod każdym względem, nie tylko finansowym, ale także wygodą nie wymagającą opieki, zanieczyszczania, dymienia itp
Do kogo Poradźcie zwrócić się ze zbiorowym pismem, postulatem, namawiającym do  modernizacji ogrzewania w starym budownictwie?
Czy naprawdę nikomu nie dokucza hałaśliwe przewalanie koksu pod blokiem, niedzielne rąbanie w piwnicy drzewa, dźwiganie wiader z popiołem do śmietnika, brak miejsca w zawalonej opałem piwnicy itp?
Nie proszę o odpowiedzi osób nie mających do czynienia z ogrzewaniem opałowym, gdyż Ci jak wiadomo zawsze będą swój system ogrzewania chwalili, choćby był najbardziej nietrafiony.
Dwudziesty pierwszy wiek, niestety nie trafia pod strzechy, bynajmniej w gminie Police, ale kogo to obchodzi skoro piękne kwietniki na wjeździe do miasta radnym gminy Police nie ukazują szarych kulisów.

Offline kanioma

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 482
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 02, 2012, 13:07:03 »
Jak najbardziej uważam, że poruszany przez Ciebie, już po raz kolejny, temat dotyczący podłączenia starych bloków do ogrzewania miejskiego, jest ważny. Na moje oko 3/4 Twojego postu dotyczy właśnie tego problemu. Jednak jest już taki temat na forum, założony przez Ciebie. Ten, pod innym tytułem będzie o tym samym. Tylko 1/4 tego tekstu tyczy o likwidacji śmietników...

Co więc z tymi śmietnikami? Kto wydał rozporządzenie ich likwidacji? Jaka będzie alternatywa? Które mają zniknąć i kto nimi zarządza? Proszę o więcej szczegółów.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Re: Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 02, 2012, 13:16:46 »
Cytat: "Angelika"
Temat jest bardziej obszerny i nie dotyczy w moim przypadku tylko śmietników.
Unijne wymogi, ekologia i inne pierdoły sprawiają, że zarządy naszej gminy redukują ilość śmietników. Nie ważne są często absurdalne tłumaczenia powodów takich decyzji, ale jeśli nie wiadomo o co chodzi....
Jestem niemal pewna, że redukcja ilości śmietników sprawi, że woreczki ze śmieciami pojawiały się będą w najróżniejszych miejscach typu klomby, kubły przy ulicach, gdzieś rzucone w korytarz piwnicy itp.


W kwestii gospodarownia odpadami już w najbliższym czasie dojdzie do rewolucyjnych zmian. Wszystko za sprawa zmiany przepisów, które ustanawiaja gminę właścicielem odpadów produkowanych przez mieszkańców(do tej pory śmieci "nalezały" do zarządców lokali oraz przewoźników. Głównym i fundamentalnym elementem zmiany bedzie wprowadzenie powszechnego i obowiązkowego podatku od produkcji smieci. Będzie go płacił każdy dorosły obywatel. Podatek będzie trafiał do gmina, a ta bedzie miała obowiązek odpady zgromadzić(śmietniki), wywieźć(zamówienie firmy wywozowej) i składować.
Nie sa jeszcze znane szczegóły w jaki sposób bedzie to wyglądało w Policach. Niebawem jednak wszyscy mieszkańcy powinni dostać ulotki informacyjne o planowanych zmianach. Zmiany mają nastapić najpóźniej do połowy przyszłego roku.

Wydaje się, że pierwszą i najprostszą zmianą jaka nastąpi po wprowadzeniu nowych zasqad będzie to, że worki ze smieciami wreszcie znikną z lasów, klombów - skoro każdy bedzie płacił podatek - nie bedzie podrzucania smieci.



Cytat: "Angelika"
Mieszkańcy starych bloków borykają się jeszcze z piecami, indywidualne rozwiązania grzewcze sprawiły, że co mieszkanie, to inne rozwiązanie, etażowe opalanie, elektryczne, gazowe itp.
Dlaczego idąc z wymogami unijnymi chociażby A.D.M. nie wymusi montażu miejskiego ogrzewania w naszych starych blokach podobnie jak zrobiły to budynki we wspólnotach mieszkaniowych chociażby na ul. Westerplatte? Oni sobie chwalą podjętą po przemyśleniach taką przesiadkę.
Czy ekologia zezwala na dymienie w środku aglomeracji z kominów, z których wydobywa się często potwornie toksyczny dym?
Czy osoby wynoszące popiół z pieca idąc teraz do znacznie oddalonego śmietnika, bo dotychczasowy przy bloku zostaje likwidowany, nie wpływają na zanieczyszczanie rozwiewanym na wietrze popiołem z wiader?


Nie ma przepisów, na których można by było oprzeć zmuszenie mieszkańca do wymiany ogrzewania. Sa jednak zachęty do tego. Gmina od lat prowadzi program wspierania wymiany systemów grzewczych w mieszkaniach. Dopłaca do modernizacji tych systemów w zakresie zakupu grzejników i pieców.

Istnieje trówniez mozliwość zgłaszania uciążliwości związanych z toksycznym dymem wydobywającym się z kominów. Przepisy mowią, jak piec koksowy-pali się koksem a nie starymi butami, śmieciami i innymi cudami. Policka straz miejska w porozumieniu z wydziałem ochrony środowiska reaguje na zgłoszenia o toksycznym dymie i robi kontrole.

Jako mieszkaniec Boh. Westerplatte tez rozważałem mozliwość podpięcia się do tańszego niż gazowe ogrzewania z PEC, tak jak to zrobili moi sąsiedzi z budynku 14. jednak koszty tego podłączenia sa tak wysokie, ze nam sie to nie opłaca(nam, czyli wspólnocie).

Cytat: "Angelika"
Dwudziesty pierwszy wiek, niestety nie trafia pod strzechy, bynajmniej w gminie Police, ale kogo to obchodzi skoro piękne kwietniki na wjeździe do miasta radnym gminy Police nie ukazują szarych kulisów.


Ocena nowoczesności Gminy Police oczywiście nalezy do każdego z osobna. Wywodze z Pani słów taki wniosek, aby gmina zafundowała mieszkańcom posiadających stare piece węglowe, zupełnie nowe, na ille paliwo.
Po względem ekologicznym pomysł świetny i warty propagowania. Czy mozliwy pod kątem przepisów prawa? Sądzę, że tak, choć nie mam pewności. Czy będzie akceptowany społecznie? Nie mam pewności ale raczej wątpię sądząc np po głosach w dyskusji o budowie budynków przy ul. Bankowej.

Pozdrawiam

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 02, 2012, 13:43:58 »
Panie Grzegorzu:
Źle Pan odczytał (odebrał) to, co napisałam.
Jako chętna przyłączenia się do sieci ogrzewania miejskiego PEC nie ma mowy o wymianie własnego pieca na inny, gdyż tu wcale nie ma pieca, a już nie wiem skąd domniemanie o tym, że zależy mi na ufundowaniu tegoż przez gminę - dziwny wniosek.
Przeciwnie, ja i myślę nie tylko ja chętnie zapłacę za wszelkie koszta związane z modernizacją w moim mieszkaniu (kaloryfery, rury itp).
Przyłączenie starych bloków do sieci podkreślam centralnego ogrzewania PEC przyniosło by wszystkim korzyści, to naprawdę przemyślana decyzja wielu mieszkańców i nie jest ona wyssana z palca, ale przeanalizowana wieloma porównywaniami ekonomią kosztów itp.
Są jeszcze mieszkańcy w wieku podeszłym (moja mama), których absolutnie nie stać i nie będzie stać na założenie sobie własnej instalacji ogrzewania gazowego, więc męczą się one z piecami, jak za "króla świeczka", do tego likwiduje się im śmietniki do których w najzimniejszych przecież miesiącach wynoszą ciężki popiół.
Ulotki informujące o likwidacji śmietników już trafiły do skrzynek i mówią one wyraźnie o tym, że śmietniki znikną najpóźniej do połowy marca br.
Wracając do budynku na Westerplatte:
- przyłączenie do PEC, dlaczego opłacało się blokowi nr 12, mieszkańcu którego są bardzo zadowoleni z takiej przesiadki?
To prawda, jak zauważyła kanioma, temat poruszam po raz kolejny, ale to tylko obrazuje jak bardzo jest on dla mnie ważny i jak bardzo mi na tym zależy.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 02, 2012, 13:51:15 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Jako mieszkaniec Boh. Westerplatte


Panie Grzegorzu,to pan mieszka na tej ulicy i nie grzmi,że tam po całej długości ani jednego kosza na śmieci.To samo tyczy się ulic Robotniczej i Odrzańskiej.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 02, 2012, 14:23:51 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wszystko za sprawa zmiany przepisów, które ustanawiaja gminę właścicielem odpadów produkowanych przez mieszkańców(do tej pory śmieci "nalezały" do zarządców lokali oraz przewoźników. Głównym i fundamentalnym elementem zmiany bedzie wprowadzenie powszechnego i obowiązkowego podatku od produkcji smieci. Będzie go płacił każdy dorosły obywatel. Podatek będzie trafiał do gmina, a ta bedzie miała obowiązek odpady zgromadzić(śmietniki), wywieźć(zamówienie firmy wywozowej) i składować.

To tłumaczy dlaczego będą znikać ( lub znikają ) śmietniki. Gmina troszczy się o koszty i zapewne "ktoś" wpadł na nowatorski projekt ograniczenia śmietników bo pieniążki z podatku nie będą się bilansowały z wydatkami utrzymania wszystkich śmietników. Identycznie pomyślało ITD kiedy otrzymała w "spadku" maszty radarów.Aby je móc utrzymać za posiadane środki-likwidują te które w ich ocenie już przestały oddziaływać prewencyjnie w danym miejscu ;-) Polak potrafi prawda-?

Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Podatek będzie trafiał do gmina, a ta bedzie miała obowiązek odpady zgromadzić(śmietniki), wywieźć(zamówienie firmy wywozowej) i składować.

W domyśle czytaj-zredukować do niezbędnego minimum boksy śmietnikowe, ( tak jak uczyniono to z pojemnikami na odpady ) ograniczając przy tym własne wydatki.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 02, 2012, 15:46:25 »
Dostałam zawioadomienie, że od połowy marca nie będę miała śmietnika przy bloku... Zburzą go, ponieważ w pobliżu znajduje się "plac zabaw"- specjalnie użyłam cudzysłowia, ponieważ plac ten jest godny politowania.... Zburzą solidny, zamykany na klucz, murowany śmietnik i odtąd muszę maszerować spory kawał drogi do innego śmietnika. Jestem młoda i dam sobie radę, ale większość moich sąsiadów to osoby starsze- już teraz mają kawałek drogi do śmietnika. Dla mnie to chore! Nie lepiej jest przesunąć plac zabaw troszkę dalej?- jest taka możliwość.... Można przy okazji stworzyć dzieciom ładny, nowoczesny plac... Dla mnie to absurd!
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 02, 2012, 16:04:48 »
Nikomu niestety nie wpadnie do głowy budowa dużego kompleksu rozrywkowego dla dzieci, odgrodzonego od luźno wypuszczanych na podwórka psów i kotów, które chętnie z piaskownicy także korzystają.
Haha grubcia1982, dokładnie takie samo powiadomienie wylądowało w większości skrzynek pocztowych. Plac zabaw, to pretekst, ściema dla zatkania gęby mieszkańcom, bo wcale nie o to chodzi.
Wiemy wszyscy co dzieje się na placach zabaw, zwłaszcza ciemnym wieczorem, kiedy "bawią się tam nieco starsze dzieciaki", często zresztą pozostawiający swoje szklane klocki w miejscu zabawy.
Niebawem bardziej ekonomicznym okaże się budowa jednej wspólnej ubikacji dla mieszkańców całej klatki, zresztą szkoda gadać....
Dziś wieczorem za moją namową, moja Matula rozpalając w piecu wypuści Państwu kolejny toksyczny dym spalając jakieś gumowe śmieci (szkoda, że nie mam azbestu), aż może komuś kiedyś się to znudzi i znajdzie się ktoś w Policach władny z jajami, potrafiący walnąć pięścią w stół i coś zrobić prócz gadania, a tym czasem niech wdycha.
Przepraszam, że ja wciąż swoje, ale brak mi słów, aby wyrazić swoje nerwy.

Offline grubcia1982

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 339
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 02, 2012, 16:11:11 »
Cytat: "Angelika"
Nikomu niestety nie wpadnie do głowy budowa dużego kompleksu rozrywkowego dla dzieci, odgrodzonego od luźno wypuszczanych na podwórka psów i kotów, które chętnie z piaskownicy także korzystają.
 Haha grubcia1982, dokładnie takie samo powiadomienie wylądowało w większości skrzynek pocztowych. Plac zabaw, to pretekst, ściema dla zatkania gęby mieszkańcom, bo wcale nie o to chodzi.

Mnie już nawet nie chodzi o "duży kompleks rozrywkowy"... Na tym placu nie bawią się dzieci bo jest do niczego! Masz rację Angelika... Ten plac jest dla tych starszych dzieci, które spędzają tam noce.
"Gafę popełnić jest wybaczalnym nietaktem. Ignorancja, to gafa nabyta i pielęgnowana"

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 02, 2012, 16:35:07 »
Cytat: "Król podziemia"
Gmina troszczy się o koszty


Już się zatroszczyła o koszty-kosze na psie fekalia niepotrzebne,teraz można do zwykłych wyrzucać,ale co zrobić,gdy nawet tych zwykłych nie ma?
Wymagają sprzątania,chcą mieć czyste miasto,ale nic z tym nie robią-no przecież nie będziemy produkować mniej śmieci,jeżeli koszy zabraknie,tylko będą ludzie wyrzucać,gdzie się da,po lasach,pod blokami-dzięki "super" oszczędnościom gminu niedługo utoniemy w śmieciach i .... Każdy,kto się przejdzie tymi ulicami,które wyżej podałam,wie,że jest tam jedno wielkie gnojowisko na trawnikach i nie tylko.Może i ludzie by sprzątali po swoich pupilach,ale co mają zrobić z kupami-do kieszeni i do domu???U mnie na wróbla śmietnik pod każdą klatką prawie,nawet jak palę papierosa to nie problem zgasić go w śmietniku,bo co 10 metrów jest,na tamtych ulicach zanim bym śmietnik znalazła to bym zdążyła 3 fajki spalić,a śmietnika ni widu,ni słychu.Nawet jak ktoś by chciał sprzątnąć,to nie ma takiej możliwości-mnie się zawsze wydawało,że gmina powinna polepszać,a nie pogarszać komfort mieszkalny ludzi.A jak to się ma do rzeczywistości.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 02, 2012, 17:24:25 »
Cytat: "Angelika"
Panie Grzegorzu:
Źle Pan odczytał (odebrał) to, co napisałam.
Jako chętna przyłączenia się do sieci ogrzewania miejskiego PEC nie ma mowy o wymianie własnego pieca na inny, gdyż tu wcale nie ma pieca, a już nie wiem skąd domniemanie o tym, że zależy mi na ufundowaniu tegoż przez gminę - dziwny wniosek.


Ja też jestem chętny do przyłączenia do miejskiego ciepła, bo tańsze. Tylko jak wcześniej wspominałem, nie kalkuluje się prowadzic rury, węzła i sieci po całym moim budynku, bo się to nie zwróci za kilkadziesiat lat.
A te koszty muszę ponieść, bo kto niby ma mi to opłacić?
Pani postuluje, zeby gmina dała na to pieniądze. Przyłączam się! Też bym chciał żeby mi ktoś sprezentował tanie ciepło do mieszkania(oczywiście kaloryfery i rury sam już sobie rozprowadzę).
Cytat: "Angelika"
Przyłączenie starych bloków do sieci podkreślam centralnego ogrzewania PEC przyniosło by wszystkim korzyści...


Pewnie! Przede wszystkim tym, którzy by zostali podłączeni. Tylko idąc tym tropem, za chwile własciciele donków jednorodzinnych powiedzą "Hola! Skoro gmina robi za darmo podłączenie, to my tez chcemy miec tańsze miejskie ciepło. Prosze nam podciągnąć rure do granicy działki"

Cytat: "Angelika"
Są jeszcze mieszkańcy w wieku podeszłym (moja mama), których absolutnie nie stać i nie będzie stać na założenie sobie własnej instalacji ogrzewania gazowego, więc męczą się one z piecami, jak za "króla świeczka", do tego likwiduje się im śmietniki do których w najzimniejszych przecież miesiącach wynoszą ciężki popiół.


Pani Angeliko. Wszyscy mieszkańcy tej części miasta mieli piece kaflowe(ja też). Teraz większość już ma centralne(choć ja sobie zostawilem jeden piec kaflowy, bo mi się bardzo podoba). Rozumiem, że Pani mamy nie stać na zmianę systemu grzewczego? Ale czy mieszka w mieszkaniu komunalnym, czy we własnościowym? Proszę o info na priv, jest kilka sposobów na to by sytuację poprawić.

Cytat: "Angelika"
Wracając do budynku na Westerplatte:
- przyłączenie do PEC, dlaczego opłacało się blokowi nr 12, mieszkańcu którego są bardzo zadowoleni z takiej przesiadki?


Mająto szczęście, że są bardzo blisko węzła, a w ich budynku jest kotłownia. Stąd łatwość i stosunkowo niskie koszty podpięcia się do PEC. Ot cała tajemnica.

Cytat: "tatankas"
Panie Grzegorzu,to pan mieszka na tej ulicy i nie grzmi,że tam po całej długości ani jednego kosza na śmieci.To samo tyczy się ulic Robotniczej i Odrzańskiej


Wygląda na to, ze w myśl przysłowia "pod latarnia najciemniej". Jakoś do tej pory żaden sąsiad nigdy mi nie wspominał, że to stanowi klopot. Zrobie sobie w weekend spacer i "policzę" kosze uliczne ;)

Jeżeli ktoś z Was ma możliwość, to proszę o podesłanie mi tej ulotki(jakiś skan???). Przyznaję, że nie znam tego tematu i nie wiem skąd zawiadomienia i czego dokładnie dotyczą.

Pozdrawiam

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 02, 2012, 18:31:59 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Wygląda na to, ze w myśl przysłowia "pod latarnia najciemniej". Jakoś do tej pory żaden sąsiad nigdy mi nie wspominał, że to stanowi klopot. Zrobie sobie w weekend spacer i "policzę" kosze uliczne ;)


Na pewno rąk panu nie zabraknie,nie wiem czy w ogóle będą potrzebne  :devil:
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Angelika

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 02, 2012, 18:34:11 »
Ulotkę po prostu przepiszę tu i teraz:

OGŁOSZENIE
Zarząd Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach uprzejmie informuje, że ze względów sanitarnych (w pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci) w terminie
do dnia 15 marca 2012r
zostanie zlikwidowana murowana, dwukomorowa wiata śmietnikowa mieszcząca się przy ul. PCK 2 b na terenie SM"ODRA".
Ponieważ jedna z komór jest użytkowana przez mieszkańców budynków :Bankowa 15-17, Bankowa 19 informujemy, że po tym terminie odpady z gospodarstw domowych należy wrzucać do pojemników usytuowanych przy ul. Bankowej 25.
W murowanej obudowie śmietnika będą  znajdowały się dwa wózki 1100L przeznaczone na odpady dla mieszkańców w/w budynków jak również dla dotychczasowych użytkowników.
Administracja (pieczęć z parafką)

Dodać muszę, bo nie wytrzymam, że przecież dotychczasowy śmietnik rozbudowany został stosukowo niedawno, a kosztami rozbudowy ktoś został obciążony, nowy śmietnik, który będzie w miejscu dotychczasowego małego zlokalizowany jest w dość ciasnym punkcie pomiędzy garażami, a blokiem mieszkalnym, co z pewnością jest sprawą dyskusyjną, aby było to dobre miejsce.

Teraz odnosząc się do tej wypowiedzi w sprawie kosztów podłączenia budynku do PEC:
Nie możemy porównywać indywidualnych chęci przyłączenia jednorodzinnych domków do przyłączenia budynków kilkunasto rodzinnych.
Nie uwierzę, że PEC nie miał by w tym korzyści i nie byłby zainteresowany takim manewrem.
Bliskość węzła cieplnego zależy od jego dociągnięcia coraz to dalej wynikającego z zapotrzebowania, jeśli więc nie ma czynnika ostatniego, nie ma też wcześniejszego, a w taki sposób zawsze będzie wszystko stało w miejscu.
Dlaczego wciąż upiera się Pan, że oczekujemy wszyscy darmowego przyłączenia, przecież koszta rozłożone "globalnie" na wielu znacznie by się obniżyły.
Przypomina mi się wymóg narzucony przez Urząd Gminy na rozbudowę targowiska, gdzie ludzi mimo poniesionych kosztów budowy własnych kiosków byli odgórnie postawieni przed faktem dokonanym i finalnie wszystko reasumując wszystkim się to opłaciło.
Możemy sobie tutaj klepać pianę bez końca, ale dopóki nie zbliża się jakaś kampania przedwyborcza nikt nawet palcem nie ruszy z urzędników, aby pomóc bądź, co bądź najstarszym mieszkańcom Polic, bo to oni głównie zamieszkują stare budownictwo, zresztą nawet przy kampanii skoczyło by się to co najwyżej na obietnicach, przecież to takie polskie...

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 02, 2012, 18:52:30 »
Cytat: "Angelika"
Ulotkę po prostu przepiszę tu i teraz:

OGŁOSZENIE
Zarząd Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Policach uprzejmie informuje, że ze względów sanitarnych (w pobliżu znajduje się plac zabaw dla dzieci) w terminie
do dnia 15 marca 2012r
zostanie zlikwidowana murowana, dwukomorowa wiata śmietnikowa mieszcząca się przy ul. PCK 2 b na terenie SM"ODRA".
Ponieważ jedna z komór jest użytkowana przez mieszkańców budynków :Bankowa 15-17, Bankowa 19 informujemy, że po tym terminie odpady z gospodarstw domowych należy wrzucać do pojemników usytuowanych przy ul. Bankowej 25.
W murowanej obudowie śmietnika będą  znajdowały się dwa wózki 1100L przeznaczone na odpady dla mieszkańców w/w budynków jak również dla dotychczasowych użytkowników.
Administracja (pieczęć z parafką)


Dziekuję bardzo. teraz już wiem o co chodzi. Bardzo mnie ciekawią te "względy sanitarne". Spróbuję się w poniedziałek więcej dowiedzieć.



Cytat: "Angelika"
Dlaczego wciąż upiera się Pan, że oczekujemy wszyscy darmowego przyłączenia, przecież koszta rozłożone "globalnie" na wielu znacznie by się obniżyły.

Ja sie nie upieram. To chyba Pani słowa?:
Cytat: "Angelika"
Przeciwnie, ja i myślę nie tylko ja chętnie zapłacę za wszelkie koszta związane z modernizacją w moim mieszkaniu (kaloryfery, rury itp).

A co z pozostałymi, najwiekszymi kosztami czyli budową ciepłociągów i węzłów?


Cytat: "Angelika"
Możemy sobie tutaj klepać pianę bez końca, ale dopóki nie zbliża się jakaś kampania przedwyborcza nikt nawet palcem nie ruszy z urzędników, aby pomóc bądź, co bądź najstarszym mieszkańcom Polic, bo to oni głównie zamieszkują stare budownictwo, zresztą nawet przy kampanii skoczyło by się to co najwyżej na obietnicach, przecież to takie polskie...


to ja odpowiem cytatem:
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Rozumiem, że Pani mamy nie stać na zmianę systemu grzewczego? Ale czy mieszka w mieszkaniu komunalnym, czy we własnościowym? Proszę o info na priv, jest kilka sposobów na to by sytuację poprawić.


Pozdrawiam

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Likwidacja śmietników i nie tylko
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 02, 2012, 20:03:33 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Bardzo mnie ciekawią te "względy sanitarne"

A co w tym dziwnego? Ktoś mądry poszedł ze skargą, bo w lecie nie mógł siedzieć na ławce przed blokiem, a ten plac zabaw to jedyny rozsądny argument, wiec go wykorzystał... Aż dziw, że nikt nie wykorzystał ankietera, który by się przeszedł po lokalnych blokach i zapytał mieszkańców, bo zaraz się okaże,że oni pójdą ze skargą i będą stawiać śmietnik jeszcze raz. Ciekawe, kto wtedy zapłaci...