Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Likwidacja podzielników w leningradach  (Przeczytany 40162 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 16, 2012, 17:18:34 »
Cytat: "Storczyk"
Czasami mam zwroty,  ale przy płaceniu bez podzielników ,zwrotów nie będzie .I bardzo dobrze nie chce oszczędzać, nie chce zwrotów ,chce mieć ciepło w domu...


Czegoś tu nie rozumiem, z podzielnikiem niemożliwe ciepło w mieszkaniu? Twoje "chce mieć ciepło w domu" napawa mnie lękiem. Dlaczego? Zdejmą podzielniki i lokatorzy, wszyscy, większość rzucą się na full - grzanie...I co, myślisz, że stawka ta sama? Oby tak optymistycznie, jak ty to widzisz, nie tylko na starcie.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 16, 2012, 18:27:17 »
cytat z http://www.pecpolice.pl/taryfa.html
Cytuj (zaznaczone)

11. Zamówiona moc cieplna – ustalona przez odbiorcę lub podmiot ubiegający się o przyłączenie do sieci ciepłowniczej największą moc cieplna, jaka w danym obiekcie wystąpi w warunkach  obliczeniowych, która zgodnie z określonymi w odrębnych przepisach   warunkami technicznymi  oraz wymaganiami technologicznymi  dla  tego obiektu jest niezbędna  do zapewnienia

     pokrycia strat ciepła w celu utrzymania normatywnej temperatury  i wymiany powietrza w pomieszczeniach,

     utrzymania normatywnej temperatury ciepłej wody w punktach czerpalnych,

     prawidłowej pracy innych urządzeń lub instalacji.

12. Przyłączeniowa moc cieplna – moc cieplna ustalona przez  przedsiębiorstwo  energetyczne dla danej sieci ciepłowniczej na podstawie zamówionej mocy cieplnej przez odbiorców przyłączonych do tej sieci, po uwzględnieniu strat mocy cieplnej podczas przesyłania ciepła tą  siecią oraz niejednoczesności występowania szczytowego poboru mocy cieplnej u odbiorców.

13. Warunki obliczeniowe

     obliczeniową temperaturę powietrza  atmosferycznego określoną dla  strefy klimatycznej, w której  zlokalizowane są obiekty, do których  jest  dostarczane ciepło,

     normatywną temperaturę ciepłej wody.

14. Sezon grzewczy – okres   w którym  warunki atmosferyczne powodują  konieczność ciągłego dostarczania ciepła w celu  ogrzewania   obiektów.


Na mój rozum:
Spółdzielnia kupuje moc cieplną, czyli czy ją zużyjemy czy nie opłata taka sama(chyba że się mylę) to w tym układzie podzielniki są niepotrzebne, ALE tu jest moja wątpliwość, jak wszyscy rozkręcimy zawory i będziemy mieć "ciepło" to nie trzeba będzie zamawiać większej mocy cieplnej a co za tym idzie z roku na rok będziemy mieć coraz droższe ogrzewanie?
Może ktoś się orientuje w jaki sposób SM Odra oblicza zamawianą moc, czy mają tu znaczenie oszczędności mieszkańców, czy jest liczona z założeniem, że wszystkie kaloryfery grzeją?

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 16, 2012, 19:41:13 »
Nie ważne ile zamawia. Widzisz tam w pkt 12 "niejednoczesność wstępowania szczytowego poboru mocy cieplnej u odbiorców"? To oznacza, że - jak już wspominałem - spółdzielnia policzy sobie ilość potrzebną na sezon na podstawie poprzednich zużyć przy udziale efektywności starych kaloryferów. Jeśli zaczniemy płacić wg ryczałtu to niektórzy zaczną grzać na maksa i wentylować też na maksa (bo skoro płacę to zużyję co moje...) i wystąpi "jednoczesność szczytowego poboru mocy" i ktoś będzie musiał za to zapłacić (a za takie nadmiarowe zużycie to już pewnie o wiele więcej wyjdzie, bo PEC będzie musiał na szybko dokupić węgiel po niekorzystnych cenach). Jak już pisałem - jeśli chcą coś zmieniać to czasowo na rok, na próbę. Kombinują jak by tu kasę wyrwać i władować znajomym do kieszeni.

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 16, 2012, 20:44:03 »
Cytat: "cooker"
jeśli chcą coś zmieniać to czasowo na rok, na próbę.
Tak mi się też wydaje. Dziś byłem w SM Odra i rozmawiałem o sposobie rozliczeń ciepła. Zaryzykowałbym nowy /bezpodzielnikowy/ system na rok czy dwa. Koszty stałe to obecnie wg. pracowników SM ok. 80%. Ludzie w tej chwili mało grzeją i wietrzą, więc wyliczenie przedstawione wydaje mi się prawidłowe. W wieżowcu SM Chemik gaz jest rozliczany ryczałtem, i jest to za mieszkanie 32m.kw. i jedna osoba zameldowana wartość 9.85zł. Czyli mimo tego ze jakiś lokator mógłby gotować grochówkę dla połowy Polic, nie ma takiej sytuacji i zużycie jest w normie. Bez "podzielników". może tak samo będzie po przejściu na ryczałt z ciepłem?

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 17, 2012, 06:12:54 »
Jeszcze jeden aspekt sprawy. Koszty odczytu, instalacji podzielników i reklamacji. W  przypadku likwidacji odpada dozór, rozliczanie itd. SM Odra w administracji i księgowości zatrudnia ok. 30 /całe I p. i 1 pokój na parterze/, a administruje  3255 mieszkaniami /dane ze strony www SM Odra/. Jeśli ktoś nie jest wszystkowiedzącym krzykaczem, to można stwierdzić że obsada jest minimalna w stosunku do zadań. Czyli jak w SM Chemik z gazem w wieżowcu. Jeden odczyt na głównym liczniku, wprowadzenie danych do kompa, i wydruk rachunków. Staruszki które mieszkają po śmierci męża i wyprowadzce dzieci same zakręcają kaloryfery, oszczędzają a potem chorują. Co nie wydadzą na ciepło, wydadzą na lekarza. Podzielnik nie jest również miernikiem w rozumieniu prawa. Gdyby zebrać dobrych adwokatów, metody rozliczania na podstawie podzielnika są do odrzucenia.

Offline secha

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 530
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 17, 2012, 07:45:26 »
Cytat: "Storczyk"
Po pierwsze niech każdy podejdzie do ODRY sam i dowie się ile będzie płacić za swoje mieszkanie ,takie gdybanie to do niczego .Ja się dowiedziałam że zapłacę miesięcznie za metr 2,39razy metraż to wychodzi 117,11 miesięcznie.


Ale masz świadomość, że te wyliczenia są na podstawie obecnych poborów. Jak zdejmą liczniki i wszyscy zaczną grzać (bo i tak płacą ryczałtem) to ta cena może drastycznie wzrosnąć. To jest coś o czym wielu zapomina. To, że w pierwszym roku zapłacicie xxx zł nie znaczy, że tak będzie w każdym roku. Jeżeli nagle okaże się, że potrzeba dużo więcej ciepła, aby nagrzać blok to i opłaty pójdą w górę.

Nil

  • Gość
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 17, 2012, 13:30:20 »
Ja mam w mieszkaniu wszędzie (z wyjątkiem kuchni) ustawione na II i mam zwrocik w granicach 500 zł.

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 17, 2012, 14:26:05 »
Cytat: "Nil"
Ja mam w mieszkaniu wszędzie (z wyjątkiem kuchni) ustawione na II i mam zwrocik w granicach 500 zł.


To po wprowadzeniu ryczałtu zwrociku nie będzie, a cena za ogrzewanie jak ktoś wyżej napisał nieznacznie wzrośnie no ale za to będziesz mógł grzać do ostatniej kropli potu.

To ma być opłacalne, ciekawe dla kogo?

Offline Maniek72

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 25, 2012, 23:49:03 »
Czy ktoś ma wiedzę jakie nieruchomości w "Odrze" zrezygnowały z podzielników?
Marian Lewandowski
Przewodniczący Krajowego Związku Lokatorów i Spółdzielców Oddział Terenowy w Policach
tel. 605 578 616

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 26, 2012, 07:44:18 »
Cytat: "Kryst13"
To po wprowadzeniu ryczałtu zwrociku nie będzie

Jakoś na Wojska Polskiego zwroty mają i mieszkają tam w większości ludzie starsi, którzy jak wiemy bardziej lubią ciepło niż zimno. Także myślę że jesteś w błędzie. (w Szczecinie też mam znajomych których wspólnoty odeszły od podzielników. Jak przyjrzysz się rachunkowi to zobaczysz, że tak czy owak 60% kosztów jest stałych a twoje podzielnikowe oszczędności liczone są z pozostałych 40%)
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 26, 2012, 08:02:07 »
20 lat temu też to było i zwrotów nikt nie ujrzał i tak pojawiły się podzielniki.
Powtórka z rozrywki dla "nowego" pokolenia ?:)

Offline Kryst13

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 26, 2012, 10:54:04 »
Podzielnik ma jedną zaletę (nawet jeżeli jego udział będzie wynosił 20%) wymusza na mieszkańcach kontrolę nad ogrzewaniem lokali.
Jestem pewien, że po likwidacji podzielników przynajmniej połowa mieszkańców nie będzie kontrolowała zaworów, regulacja ciepła będzie się odbywała poprzez uchylenie okna.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 26, 2012, 15:19:21 »
rbk gościu to była historia, dzisiaj są inne czasy i miejmy nadzieję że tamte ku twojej rozpaczy nie wrócą. Jak Pisałam zarówno w Policach jak i szczecinie ludzie pomimo braku podzielników mają zwroty i co najważniejsze nie niszczeją bloki...
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline kokos126

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 26, 2012, 16:07:34 »
kaskada, ale tak jak napisałaś to są wspólnoty mieszkaniowe , a więc spróbuj w takim bloku jak np.: leningrad założyć wspólnotę jeśli co chwila ktoś się wprowadza lub wyprowadza a to że spółdzielnia chce zdjąć podzielnik to oznacza że albo muszą już dopłacać do interesu na którym na pewno swego czasu sporo zarobili albo będą chcieli zarobić. Generalnie ja wole i chce żeby podzielniki były dalej, grzałem normalnie jak było zimno i tyle , nabite mam w przybliżeniu tyle samo co w zeszłym roku więc jakiś zwrot będzie. Mieszkanie mam suche i w dodatku jest to szczytowe czyli jeden pokój końcowy z dwoma ścianami zewnętrznymi i wszystko cacy.Jak się dba tak się mam -  po prostu i tyle.

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Likwidacja podzielników w leningradach
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 26, 2012, 16:24:47 »
na Wojska Polskiego w Policach to blok SM Odra
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza