Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.  (Przeczytany 28013 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #60 dnia: Stycznia 30, 2012, 21:13:06 »
Szczecin na okładce Angory. ;d
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #61 dnia: Stycznia 31, 2012, 23:17:21 »
Cytat: "Wykidajło"
To samo pytanie: w którym miejscu to mówi? Bo według mnie w żadnym. Jest mowa o tym, że strona (czyli państwo) może (czyli nie musi) dać swoim odpowiednim organom (czyli sądowi, prokuraturze, policji - zależy od systemu prawnego w danym państwie) prawo nakazania dostawcy przekazania poszkodowanemu danych umożliwiających zidentyfikowanie złodzieja - i to pod warunkiem, że zainteresowany najpierw wykaże, że jest poszkodowanym, tzn. ma prawa do rzekomo spiraconego utworu.

 
Tak oczywiście po złożeniu stosownego wniosku , ale czy to nie chodzi o to że wielkie korporacje będą wymagały od państwa ciągłej kontroli bo tak łatwo nie jest kogoś namierzyć , a co najgorsze użyłeś słowa złodziej a to już jest osąd podparty dowodami a ten punkt mówi o domniemanym czyli co najwyżej poszlaka bez niezbitych dowodów (czyli każdy może być piratem). Więc jak dla mnie konwersacje na ten temat  pomiędzy nami uważam za zamkniętą bo każdy z nas ma inną interpretacje na temat artykułów ustawy ACTA (co gorsza to może się ciągnąć w nieskończoność )


Cytat: "Wykidajło"
Co poradzisz? Proste: naucz się czytać materiały źródłowe, a nie tylko ich omówienia i streszczenia.


Hmm reportaż czy artykuł również jest materiałem źródłowym opierającym się na innych źródłach i chyba nie są to streszczenia.

Cytat: "Wykidajło"
Jeszcze coś: nie dziwi Cię, że wśród sygnatariuszy nie ma tak zasłużonych w dziedzinie troski o prawa człowieka i swobody obywatelskie krajów jak Chiny czy Rosja?


Uznam to za pytanie-żart , od kiedy kraje spod "czerwonej flagi" będą przyjmować jakikolwiek dokument od Jankesów. Nie przypominam sobie żeby cokolwiek miało kiedyś takiego miejsce i raczej nie będzie

Cytat: "Wykidajło"
Po pierwsze: takie mechanizmy od dawna są w naszym prawie. Uważasz, że sąd dzwoni i pyta "słuchajcie, podobno tam u was się pirackie płyty produkuje, przyszedł tu jakiś prokurator z wnioskiem o wydanie nakazu przeszukania, co wy na to"?


Raczej żaden prokurator nie dostanie nakazu bez niezbitych dowodów a na pewno nie do poszlak ( inne sytuacje zdarzają się tylko w filmach amerykańskich )
Żeby w ogóle zastosować środki tymczasowe tj. areszt itp. potrzebne są dowody podtrzymujące że jesteś winny a tu nic takiego nie jest napisane tylko że w stosownych przypadkach. A to chyba jest pole do popisu dla urzędników i ich interpretacji.
 
Cytat: "Wykidajło"
Po drugie: wyobraź sobie, że napisałeś podręcznik korzystania z tego forum, który każdy użytkownik chciałby mieć, nawet za opłatą. Ale pierwszy, który go kupił, zrobił kopię i wystawił na swoim serwerze za jedną piątą ceny, po czym wyjechał do ciepłych krajów i jedyne, co odbiera, to pieniążki z konta. Codziennie po sto płatnych pobrań leci od niego, od Ciebie zero, bo pięć razy droższy jesteś. I co - należy czekać na możliwość wysłuchania złodzieja czy zamknąć mu serwis do wyjaśnienia sprawy?


Jakbym zrobił podręcznik do korzystania z tego forum to bym go udostępnił za darmo ( co za filantrop ze mnie  :faja: )
Przyjaciół trzymaj blisko , a wrogów jeszcze bliżej.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 01, 2012, 16:31:03 »
Cytat: "speedbax"
Ciekawy jestem dlaczego Cypr, Estonia, Słowacja, Niemcy i Holandia nie podpisaly tego dokumentu?


Najpewniej dlatego, że z jakiś tam powodów to się im nie opłaca. Mnie bardziej zastanawia, dlaczego Nasi, tak bardzo zapatrzeni w panią Angelę, która nie podpisała, zrobili to co zrobili.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 01, 2012, 17:01:24 »
Bo Ónja kazała i premier nie miał wyjścia. ;<<
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 01, 2012, 19:22:14 »
Cytat: "KrP"
Bo Ónja kazała


Nie Óńja, tylko Chameryka. ;)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 01, 2012, 19:40:24 »
Słaby dzisiejszy protest, ludzi o 3/4 mniej niż ostatnio. :< Szkoda, liczyłem na totalny rozkurw systemu. Widać mrozy wygrały. :<
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 02, 2012, 19:38:02 »
Cytat: "KrP"
Szczecin na okładce Angory. ;d


Tak zachęcona, kupiłam, poczytałam. I tam,że protestujący chcą się sformalizować, działać zgodnie z prawem i Nie dla chuligaństwa. No to może panowie i panie założyć stowarzyszenie, co by tu...Stowarzyszenie Niepopierania Durniów Nieomylnych i Pomysłów Debilnych ...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 02, 2012, 19:47:47 »
Cytat: "Daria"
Najpewniej dlatego, że z jakiś tam powodów to się im nie opłaca.


Szczerze przyznam, że nie interesowałem się reakcją Niemców w sprawie ACTA, być może znaczący wpływ miała Partia Piratów, która w szybkim tempie zyskuje coraz więcej zwolenników. W większości są to młodzi ludzie i były elektorat FDP (liberałów), na razie prężnie działają w Berlinie, jednak wszystko wskazuje na to, że podczas przyszłych wyborów mogą sporo namieszać. Jak będzie? Zobaczymy.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 02, 2012, 20:21:11 »


 :devil:

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 03, 2012, 12:00:11 »
Cytat: "Wolf"
jak dla mnie konwersacje na ten temat  pomiędzy nami uważam za zamkniętą bo każdy z nas ma inną interpretacje na temat artykułów ustawy ACTA (co gorsza to może się ciągnąć w nieskończoność )

Tę dyskusję należy zakończyć z zupełnie innego powodu. M.in. takiego, że ACTA nie jest ustawą.

Cytat: "Wolf"
Cytat: "Wykidajło"
Co poradzisz? Proste: naucz się czytać materiały źródłowe, a nie tylko ich omówienia i streszczenia.

Hmm reportaż czy artykuł również jest materiałem źródłowym opierającym się na innych źródłach i chyba nie są to streszczenia.


O. To telewizja już nie kłamie?

Cytat: "Wolf"
Cytat: "Wykidajło"
Jeszcze coś: nie dziwi Cię, że wśród sygnatariuszy nie ma tak zasłużonych w dziedzinie troski o prawa człowieka i swobody obywatelskie krajów jak Chiny czy Rosja?

Uznam to za pytanie-żart , od kiedy kraje spod "czerwonej flagi" będą przyjmować jakikolwiek dokument od Jankesów.


Nie mierz ich swoją miarą. Oni nie patrzą, skąd - patrzą, czy coś na tym zyskają.

Cytat: "Wolf"
Cytat: "Wykidajło"
Po pierwsze: takie mechanizmy od dawna są w naszym prawie. Uważasz, że sąd dzwoni i pyta "słuchajcie, podobno tam u was się pirackie płyty produkuje, przyszedł tu jakiś prokurator z wnioskiem o wydanie nakazu przeszukania, co wy na to"?

Raczej żaden prokurator nie dostanie nakazu bez niezbitych dowodów a na pewno nie do poszlak ( inne sytuacje zdarzają się tylko w filmach amerykańskich )


 :rotfl:

Chłopie, gdzie Ty żyjesz? Na podstawie poszlak można wydać wyrok skazujący - i to całkowicie zgodnie z prawem. A co dopiero jakiś nakaz przeszukania. Zresztą przeszukanie nawet bez nakazu można zrobić.
Sugeruję lekturę kodeksów: postępowania karnego i postępowania cywilnego, nawet pobieżną.

Cytat: "Wolf"
Żeby w ogóle zastosować środki tymczasowe tj. areszt itp. potrzebne są dowody podtrzymujące że jesteś winny a tu nic takiego nie jest napisane tylko że w stosownych przypadkach. A to chyba jest pole do popisu dla urzędników i ich interpretacji.


Człowieku, jaki areszt? Mowa o zabezpieczeniu roszczeń pokrzywdzonego i wstrzymaniu działań, których legalność jest poddawana w wątpliwość - a nie o wsadzeniu podejrzynego za kratki.

Cytat: "Wolf"
Jakbym zrobił podręcznik do korzystania z tego forum to bym go udostępnił za darmo ( co za filantrop ze mnie  :faja: )

Filantrop to jest ktoś, kto daje ze swojego, a nie ktoś, kto gada o dawaniu.
Ale załóżmy, że rzeczywiście byś rozdawał - czy to oznacza, że ja też mam obowiązek godzić się na to, by wszyscy brali za darmo moją pracę?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 03, 2012, 16:13:28 »
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/protest-przeciw-umowie-acta/decyzja-tuska-proces-ratyfikacji-acta-zawieszony,1,5016940,wiadomosc.html

Tusku się ugiął.

Ale! Osobiście nie wierzę w jego dobre intencje. Jestem pewien, że takie działanie doradził mu sztab PR, poczekają aż sprawa ucichnie i mogą znów wrócić do próby podpisania.

No i jest to też sposób na przywrócenie sobie części zmanipulowanych wyborców. Bo oto pan premier posłuchał MNIE, głos ludu, liczy się ze mną. Więc zasługuje na mój kolejny głos.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 03, 2012, 16:50:28 »
Widzę KrP, że naszego premierzynę rozpracowałeś do końca. :)

Offline Wolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 03, 2012, 17:39:04 »
Cytat: "Wykidajło"
Filantrop to jest ktoś, kto daje ze swojego, a nie ktoś, kto gada o dawaniu.


Od kiedy dawanie swojej pracy za darmo ( bezinteresownie ) nie jest filantropią ? (chyba że ty tylko kojarzysz to z dawaniem pieniędzy ) Zalecam jakiś  słownik albo wikipedie.

Cytat: "Wykidajło"
Człowieku, jaki areszt? Mowa o zabezpieczeniu roszczeń pokrzywdzonego i wstrzymaniu działań, których legalność jest poddawana w wątpliwość - a nie o wsadzeniu podejrzynego za kratki.


Środki tymczasowe mogą się przerodzić w środki zapobiegawcze a do środków zapobiegawczych należy również areszt tymczasowy ( najgorszy z możliwych środków ). A tak poza tym gdzie w art. 12.2
 masz napisane że środkiem tymczasowym jest zabezpieczenie roszczeń pokrzywdzonego ? A tak w ogóle to chyba czytałeś o sprawie z MEGAUPLOAD i tam zastosowano właśnie  porozumienie ACTA a właścicieli aresztowano. Więc teraz chyba widzisz jak to działa.

Cytat: "Wykidajło"
Chłopie, gdzie Ty żyjesz? Na podstawie poszlak można wydać wyrok skazujący - i to całkowicie zgodnie z prawem. A co dopiero jakiś nakaz przeszukania.


Fakt ale chyba raz na sto lat uda się kogoś wsadzić na podstawie dowodów poszlakowych , pamiętaj że oskarżonego chroni  zasada "In dubio pro reo". Dlatego uważam to za prawie nie możliwe.
 A tak poza tym mieliśmy skończyć konwersacje , więc definitywnie ją kończymy.

Chyba niedługo temat się skończy bo wreszcie Donald się ugiął jak mu poparcie spadło na łeb na szyje  :devil:
Przyjaciół trzymaj blisko , a wrogów jeszcze bliżej.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 03, 2012, 19:50:28 »
Tusk to koniunkturalny oszust. Nie należy wierzyć w żadne jego słowo, ani żadną deklarację. To patologiczny kłamca który zrobi wszystko aby utrzymać się przy władzy. Nie dotrzymuje słowa, mataczy i traktuje Polaków jak stado bezmyślnych baranów, którzy nie potrafią wyciągać najbardziej oczywistych wniosków.
Zaręczam, że wprowadzi ACTA po cichu (tym bardziej że jako premier nie ma już możliwości zablokowanie ratyfikacji aktu). Jego deklaracja to sposób na wprowadzenie zwątpienia w szeregach przeciwników ACTA i ostudzenie zapału protestujących. Sprzedajne media i pseudodziennikarze zapewnią mu wsparcie w ogłupieniu zdezorientowanych ludzi.
Tylko kompletny idiota uwierzyć może w jego dobrą wolę.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 03, 2012, 23:04:28 »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln