Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.  (Przeczytany 28064 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 27, 2012, 21:53:59 »
Cytat: "syberianhusky"
Cytat: "KrP"
To nie był symbol Polski Walczącej tylko jego współczesna interpretacja.
\
To niech przed twoim domem albo w jego okolicy para lesbijek lub pedałów silnie okazuje sobie uczucia.
To taka współczesna interpretacja życia w parze co nie?


Zależy co masz na myśli mówiąc "silnie okazuje sobie uczucia". ;>

Jeśli całuski i przytulanki - wali mnie to. Jeśli dzika orgia, rozpusta i szatan - wybacz, ale wówczas nawet heteroseksualną parę bym pogonił.

Jak mówiłem - świat idzie do przodu, deal with it.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline lupka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 183
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 27, 2012, 22:35:17 »
KrP,  tak, tak to nie Ciebie się tyczyło :) Zły układ graficzny postu :) Kto inny miał słowa zamienić na czyny :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 28, 2012, 14:17:52 »
1 lutego kolejna demonstracja jakby co.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 28, 2012, 17:35:58 »
Cytat: "KrP"
1 lutego kolejna demonstracja jakby co


W Szczecinie ?? aż tyle wolnego to nie dostanę żeby pójść na następną  ;) chyba że będzie tak jak ostatnio pod wieczór to idę :batman:   Tym razem robimy większy baner i inne gadżety co nie Doktorku  :faja:
Przyjaciół trzymaj blisko , a wrogów jeszcze bliżej.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 28, 2012, 19:29:03 »
Cytat: "Wolf"
Cytat: "Wykidajło"
A prosiłem, żeby oryginałem się posługiwać, a nie omówieniami zrobionymi pod założoną tezę...
Wskażesz mi, w którym miejscu jest to rzekome "zobowiązanie dostawców Internetu i właścicieli serwisów do monitorowania zachowań internautów"?


Mówisz i masz :


Chyba jednak nie mam...

Cytat: "Wolf"
ACTA, Artykuł 27: Dochodzenie i egzekwowanie w środowisku cyfrowym

4. Strona może, [ciach reszta cytowanego kilka razy - W.]

Czyli rozumując słowo "domniemanego" można każdego posądzić nawet ciebie o to że naruszasz prawo , w ten sposób łatwa droga do inwigilacji , bo mogą każdego posądzać i sprawadzać. Nie mam zamiaru ciebie przekonywać co do tego ogólnie chce ci pokazać że ACTA  jest bardzo ogólnikowo napisana. Wielu ekspertów także nie wie co sądzić o art. 27.2 i art.8.1 uważają że jest zezwoleniem na prywatną egzekucję praw autorskich oraz zapobieganie ich domniemanym naruszeniom bez kontroli sądu i gwarancji uczciwego procesu. Więc sam widzisz jak każdy może to interpretować.


Cytat: "Wolf"

Jedną z najważniejszych zmian, przeciw jakim protestują przeciwnicy ACTA, jest zobowiązanie dostawców internetu i właścicieli serwisów do monitorowania zachowań internautów (art. 27).

Cytat: "Wykidajło"

Wskażesz mi, w którym miejscu jest to rzekome "zobowiązanie dostawców Internetu i właścicieli serwisów do monitorowania zachowań internautów"?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 28, 2012, 22:09:32 »
Cytat: "Wolf"
Cytat: "KrP"
1 lutego kolejna demonstracja jakby co


W Szczecinie ?? aż tyle wolnego to nie dostanę żeby pójść na następną  ;) chyba że będzie tak jak ostatnio pod wieczór to idę :batman:   Tym razem robimy większy baner i inne gadżety co nie Doktorku  :faja:


Szczecin, 17:30, miejsce to samo - Urząd Wojewódzki.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 29, 2012, 13:20:46 »
Ogólnie to znowu podam ci znowu ten sam art. 27.4  , który mówi o tym że strona (czyt. właściciel praw autorskich lub własności intelektualnej ) ma prawo zażądać wydania od dostawcy internetu lub właściciela serwera domniemanego pirata. Co może skutkować narzuceniem przez dostawce internetu lub serwera na jego użytkowników  pełnej kontroli wysyłanych pakietów i odbieranych (czyt. inwigilacja ) w celu zapobiegnięcia łamania rzekomych praw. Biorąc pod uwagę że ACTA mówi również o odpowiedzialności  podmiotu trzeciego nie określając dokładnie co jest podmiotem trzecim. Więc to jest najkrótsza droga od zwykłego posądzenia domniemanego pirata do wprowadzenia zobowiązania względem dostawców internetowych i serwerów. Fakt nie ma zapisu o "zobowiązaniu" ale chodziło mi że ACTA daje takowe możliwości. Co do tego cytatu mojego z "zobowiązaniem" to skopiowałem to z artykułu , nie sądziłem że jeszcze będę musiał precyzować zamysł autora , ale co ja na to poradzę że dziennikarze , reporterzy i inne pismaki  dosyć często nie potrafią sprecyzować i dokładnie naświetlić sprawy , tylko piszą dosyć ogólnikowo i nie zawsze wiedzą co.  :faja:   To co wyżej napisałem jest możliwym scenariuszem po ratyfikowaniu ACTA przez rząd Polski ale też nie musi być. Chociaż po naszej władzy można się spodziewać najgorszego .

Hmm a co do twojego poparcia dla ACTA chciałbym zapoznać się z twoim zdaniem na temat tego czy aby nie za bardzo Orwellowską ma to wymowę  :

Art. 12 pkt. 2
Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone. W przypadku postępowania prowadzonego bez wysłuchania drugiej strony każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do bezzwłocznego podejmowania decyzji.
Przyjaciół trzymaj blisko , a wrogów jeszcze bliżej.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 29, 2012, 16:41:01 »
Po co nam ACTA, mamy krajowe prawo. Nie wystarczy? Pakt niby handlowy to dlaczego chce zabierać nam resztki prywatności? Tak odbieram chociażby art.27. Wystarczy podejrzenie, że mam pliki pirackie i moje dane idą w świat.
Przy okazji tego tematu, przypomnę o ustawie o NIK, która już w czerwcu weźmie się za naszą prywatność. Wszystkie dane wrażliwe mogą przelecieć przez dziurawy system.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 29, 2012, 18:32:16 »
Co do ustawy NIK która wchodzi w życie w czerwcu to mam same obawy że będzie co raz gorzej ale jakoś przechodzi to bez większego echa wśród społeczeństwa. Dziwi mnie że ostatnio było głośno o tej ustawie na niektórych portalach podczas całego szumu związanego z ACTA , a teraz jakby nagle temat znikł. Czyżby przemyślana zagrywka mass media z rządem na odwrócenie uwagi społeczeństwa.... ( oczywiście to tylko spekulacje  ;) )
Przyjaciół trzymaj blisko , a wrogów jeszcze bliżej.

sekator

  • Gość
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 29, 2012, 20:20:52 »


Na ostro....Wejdzie  ACTA i ściągną to po 5 minutach.

Offline Wolf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 29, 2012, 22:22:25 »
Jedzie ktoś 1 lutego na demonstracje przeciwko  ACTA ??
Przyjaciół trzymaj blisko , a wrogów jeszcze bliżej.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 29, 2012, 22:41:21 »
Ja tyż.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 30, 2012, 11:35:38 »
Cytat: "Wolf"
Ogólnie to znowu podam ci znowu ten sam art. 27.4  , który mówi o tym że strona (czyt. właściciel praw autorskich lub własności intelektualnej ) ma prawo zażądać wydania od dostawcy internetu lub właściciela serwera domniemanego pirata.

To samo pytanie: w którym miejscu to mówi? Bo według mnie w żadnym. Jest mowa o tym, że strona (czyli państwo) może (czyli nie musi) dać swoim odpowiednim organom (czyli sądowi, prokuraturze, policji - zależy od systemu prawnego w danym państwie) prawo nakazania dostawcy przekazania poszkodowanemu danych umożliwiających zidentyfikowanie złodzieja - i to pod warunkiem, że zainteresowany najpierw wykaże, że jest poszkodowanym, tzn. ma prawa do rzekomo spiraconego utworu.

Cytat: "Wolf"
Fakt nie ma zapisu o "zobowiązaniu" ale chodziło mi że ACTA daje takowe możliwości.

No właśnie. Nie ma. Tak samo jak nie ma tych innych strasznych rzeczy, prawda?
Co do "możliwości" - a czego to niby nie można bez ACTA?
ACTA daje jedną ważną rzecz: zgodę iluś państw, że kradzież dóbr intelektualnych należy zwalczać ostrzej niż do tej pory. Ale szczegóły zostawia już tym państwom, i słusznie.
Jeszcze coś: nie dziwi Cię, że wśród sygnatariuszy nie ma tak zasłużonych w dziedzinie troski o prawa człowieka i swobody obywatelskie krajów jak Chiny czy Rosja? Przecież powinny się rzucić pierwsze do podpisywania, skoro to taki knebel na internautów...

Cytat: "Wolf"
Co do tego cytatu mojego z "zobowiązaniem" to skopiowałem to z artykułu , nie sądziłem że jeszcze będę musiał precyzować zamysł autora , ale co ja na to poradzę że dziennikarze , reporterzy i inne pismaki  dosyć często nie potrafią sprecyzować i dokładnie naświetlić sprawy , tylko piszą dosyć ogólnikowo i nie zawsze wiedzą co.

Co poradzisz? Proste: naucz się czytać materiały źródłowe, a nie tylko ich omówienia i streszczenia.

Cytat: "Wolf"
Hmm a co do twojego poparcia dla ACTA chciałbym zapoznać się z twoim zdaniem na temat tego czy aby nie za bardzo Orwellowską ma to wymowę  :

Art. 12 pkt. 2
Każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony, w stosownych przypadkach, w szczególności, gdy jakakolwiek zwłoka może spowodować dla posiadacza praw szkodę nie do naprawienia lub gdy istnieje wyraźne ryzyko, że dowody zostaną zniszczone. W przypadku postępowania prowadzonego bez wysłuchania drugiej strony każda Strona zapewnia swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do bezzwłocznego podejmowania decyzji.


Biedny Orwell...
Po pierwsze: takie mechanizmy od dawna są w naszym prawie. Uważasz, że sąd dzwoni i pyta "słuchajcie, podobno tam u was się pirackie płyty produkuje, przyszedł tu jakiś prokurator z wnioskiem o wydanie nakazu przeszukania, co wy na to"?
Po drugie: wyobraź sobie, że napisałeś podręcznik korzystania z tego forum, który każdy użytkownik chciałby mieć, nawet za opłatą. Ale pierwszy, który go kupił, zrobił kopię i wystawił na swoim serwerze za jedną piątą ceny, po czym wyjechał do ciepłych krajów i jedyne, co odbiera, to pieniążki z konta. Codziennie po sto płatnych pobrań leci od niego, od Ciebie zero, bo pięć razy droższy jesteś. I co - należy czekać na możliwość wysłuchania złodzieja czy zamknąć mu serwis do wyjaśnienia sprawy?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 30, 2012, 11:45:28 »
Cytat: "Dr.Kafar"
Ej, to może ustawimy się pod papieżem o 16:40?

Bo manifa zaczyna się o 17:30 w tym samym miejscu.


Ja ze Szczecina jadę. :P

Jak ktoś chce to mogę zrobić streaming na żywo, ale musicie się złożyć na jakiś pakiet internetowy. XD

Cytat: "Wykidajło"
No właśnie. Nie ma. Tak samo jak nie ma tych innych strasznych rzeczy, prawda?


Mi wystarczy sam fakt, że urzędnik nie może zostać pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialności. No i drugi fakt, że w związku z działaniami ACTA ewentualnych odszkodowań nie dostanie artysta tylko organizacje mafijne.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pazurkowa90

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
[Ogólne] Powiedz NIE! Dla ACTA.
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 30, 2012, 18:05:58 »
może dołączę :)