Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu  (Przeczytany 12276 razy)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« dnia: Stycznia 22, 2012, 00:28:55 »
Chciałabym poruszyć obecną sytuacje na rynku pracy,brak umów ,zatrudnianie ludzki na czarno,zlecenia ,oszukiwanie ludzi .

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 22, 2012, 00:44:21 »
Cytat: "Storczyk"
Chciałabym poruszyć obecną sytuacje na rynku pracy,brak umów ,zatrudnianie ludzki na czarno,zlecenia ,oszukiwanie ludzi .
A więc co chcesz nam przedstawić w tym temacie?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:33:50 »
to nie tylko w dobie kryzysu są takie sytuacje. Takie praktyki pracodawców są od dawna i długo jeszcze tak będzie niestety.

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 22, 2012, 13:03:26 »
Cytat: "kubapolice"
A więc co chcesz nam przedstawić w tym temacie?


Na temat oszustw młodych  pracowników przez pracodawców ? Bardzo proszę:

Sytuacja  sprzed  niecałych  dwóch miesięcy . Podwykonawca budowlany  z Polic  zatrudnia  trzech młodych  ludzi  do ocieplenia budynku. W perspektywie  ma być umowa  zlecenie. Inwestor ( najprawdopodobniej właściciel budynku (na Słonecznym), w każdym razie  zleceniodawca płaci podwykonawcy za materiały). Młodzi ludzie przystępują do pracy. Podwykonawca  dostarcza materiały i narzędzia  ( rusztowanie). Chłopaki pracują, na temat oczekiwanych umów pracodawca  nie ma czasu rozmawiać. Dogaduje się  z jednym z najstarszych, który ma  jak się okazuje ma  indywidualną działalność, aby wystawił mu fakturę i obiecuje spisać umowę i chce aby pracownicy się dogadali co do podziału pieniędzy. W tym okresie mija ponad  miesiąc robota jest prawie na ukończeniu. Chłopaki pracują min. na wysokości bez zapłaconego ubezpieczenia. Egzemplarz umowy dla jednego z pracowników  za całą robotę otrzymuje  pracodawca.
Prace  zostają ukończone, ale inwestor  zgłasza uwagi, że należy  zrobić  poprawki. Pracodawca zabiera  materiały  i rusztowanie uniemożliwiając dokonanie poprawek. Nie  odbiera telefonów, po osobistej wizycie  wyjaśnia, że praca nie  została  skończona i nie  zapłaci, ani  żadnych umów  zleceń  nie wystawił, ani też nie chce rozmawiać o umowie , którą miał podpisać z jednym z pracowników, nie ma  na dyskusje czasu i ma  inne poważniejsze teraz  zlecenia, i nie  ma teraz  pieniędzy itd. Młodzi  Panowie pracowali sześć dni w tygodniu po około 12 godzin przez   półtora miesiąca. Zaufali,  zostali oszukani -  z jednej strony myślę - naiwniacy, ale z  drugiej strony to sytuacja na rynku pracy  zmusza młodych ludzi do podejmowania takiego ryzyka, gdzieś trzeba próbować  zarobić na chleb.  I co teraz sąd pracy? Nie wiem,  co postanowili, natomiast jestem przekonana, że  policki podwykonawca oszust, któregoś  dnia  zapłaci swoją cenę, bo nie zanosi się na to, aby rynek pracy się poprawił, ale  za to ludzie  stają się mniej naiwni.

P.S. Ku przestrodze młodych, dodam jeszcze, że okazało się,iż podwykonawca jest wujkiem  człowieka, z który miał wystawić fakturę i przekonać pracowników o podziale  zarobków ,nie wiem jak  rozliczono się w rodzinie, ale dwaj pozostali pracownicy  nie otrzymali ani żadnych umów, ani zapłaty za pracę - moim zdaniem oszustwo było dokładnie zaplanowane. wartość usługi jaka miał się znaleźć na fakturze to około 5 tys. zł.
garde

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 22, 2012, 14:02:14 »
Cytat: "_garde_"
Na temat oszustw młodych pracowników przez pracodawców ? Bardzo proszę:
Ogólnie chodziło mi o to, że Storczyk, storczyk napisała temat i go nie rozwinęła, co mnie osobiście nieco irytuje.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

zonk87

  • Gość
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 22, 2012, 14:03:31 »
Moim zdaniem powinno się takich gnoji którzy oszukują pracowników zaciągać do "ciemnej uliczki" i porządny wpie***l. Niestety już na takiego sam ostatnio trafiłem.

Jeśli sam nie załatwisz tego osobiście to prawnie będzie to trwało spokojnie nawet 2 lata. Jak nie wypłacił wypłaty to bierzesz lapka czy coś innego pod zastaw. Aby miało to taką samą wartość. Jak nie wypłaca kasy to sprzedajesz i masz kase.
Sam już widziałem taką sytuacje i jednak działa na takie mendy.

A młodzi którzy nie mają żony i dzieci są w najgorszej sytuacji.
Często pracodawca biorąc pracownika którego będzie szkolił myśli często że w ciągu 2 dni będzie samodzielnie robił 60 dosyć trudnych operacji. Brak cierpliwości i mówią później że nie mogą wyszukać pracowników i to tylko dlatego że nie potrafią przeszkolić pracownika tak jak należy. Gdzieniegdzie BHP to jakaś legenda o której coś było ale nie wiadomo co.

Aktualnie poszukuję pracy i mam nadzieje że zmienię moje aktualne zajęcie.

Pozdrawiam

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 22, 2012, 14:16:48 »
Cytat: "zonk87"
Moim zdaniem powinno się takich gnoji którzy oszukują pracowników zaciągać do "ciemnej uliczki" i porządny wpie***l

To co opisałam - jest przestępstwem gospodarczym, ale w przeciwieństwie do Ciebie z całą stanowczością jestem przeciwna samosądom. Nie mniej jednak należy przyznać, iż instytucje, które zajmują się tego typu sprawami działają bardzo nieudolnie i tak jak napisałeś rozciąga się to bardzo w czasie. Na tym korzystają oszuści, no i przypuszczam, że może się zdarzyć somosąd. Trzeba jeszcze tylko pamiętać, ze  zgodnie z prawem  rozdepczesz gnidę , a odpowiesz jak za człowieka.
garde

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 22, 2012, 15:19:29 »
Cytat: "_garde_"
To co opisałam - jest przestępstwem gospodarczym

Taa. I głupotą zarazem. Jeśli pracodawca nie ma czasu podpisać umowy, to pracownik nie ma czasu pracować. Koniec w temacie. Jeśli napiszesz, że jak będziesz naciskała to w ogóle cię nie zatrudni - trudno, po pierwsze: lepiej nie mieć pracy niż zostać wydymanym przez takiego leszcza. Po drugie, gdyby miał pewność, że nie znajdzie frajera, który będzie pracował bez umowy, to by ją podpisał. Ale zawsze się taki trafi, a potem jest płacz, że pracodawcy oszukują...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 23, 2012, 14:11:09 »
Przy obecnym bezrobociu jak człowiek znajdzie prace to jest szczęśliwy.   A potem  wychodzi szydło z worka .Brak wyposażenia ,stary sprzęt ,o ubezpieczeniu nie wspomnę.Jak jest wypadek to firma tuszuje sprawę jak może .Kiedyś na zlecenie można było pracować m-c ,teraz do oporu .

Offline samtron8787

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 130
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 23, 2012, 14:46:54 »
zonk87 zgadzam sie z toba. Skoro jest taka menda ze oszukuje ludzi ktorzy ciezko pracowali i nie chce im zaplacic to powinni sie przejsc do niego i wynies mu pare rzeczy z domu czy cos i jeszcze dac klapsa.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 23, 2012, 15:02:41 »
Ale taka droga to prosto za kratki ,chociaż aż ręka swędzi .

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 23, 2012, 16:17:05 »
Cytat: "Storczyk"
Kiedyś na zlecenie można było pracować m-c ,teraz do oporu .


Przestań pisać takie rzeczy bo jeszcze ktoś gotowy w to uwierzyć.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 23, 2012, 16:37:02 »
Mój mąż pracował na zlecenie 6m-c więc wiem o czym pisze.Gdyby nie ciężka choroba to dalej by tam tkwił ,teraz tylko same problemy.A w całej dużej firmie pracuje tak 70% pracowników.

Offline TrzebieżCITY

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1113
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 23, 2012, 17:07:08 »
Mam to szczęście, że mam uczciwego pracodawcę, choć zawsze mogłoby być lepiej ;D Moich dwóch kolegów z pracy na działalności pracowało u pewnego dorobkiewicza i do tej pory nie odzyskali po ok 12 tys. Odbyły się 3 sprawy, wszystkie na ich korzyść, a burak śmieje się im w twarz i nie oddaje ciężko zarobionych pieniędzy. Nasze prawo jest do d... Z mostu komornika na takiego gnoja... Cóż, jacy rządzący, takie egzekwowanie prawa :crazy:
Oddaj cząstkę siebie innym...To nie boli,a może uratować komuś życie...DKMS przeciwko białaczce... Paweł, żeby było prościej...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Prawa pracownika w dobie kryzysu
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 23, 2012, 17:16:52 »
Jest ciężko chory a firma nie odprowadzała składki chorobowej,twierdzą że to składka dobrowolna .Ale nikt go nie pytał ,co to za różnica co im zależało skoro to idzie z pieniędzy pracownika.Mąż do pracy już nie wróci czeka na przeszczep serca.A my mamy same kłopoty ,a składka chorobowa to kilkanaście złoty.