Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: suknia ślubna - czyszczenie  (Przeczytany 9002 razy)

Offline anita

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
suknia ślubna - czyszczenie
« dnia: Stycznia 12, 2012, 15:13:29 »
Doradźcie mi proszę gdzie mogę oddać do czyszczenia suknię ślubną żeby wróciła bezpieczna?

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
suknia ślubna - czyszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 12, 2012, 19:38:57 »
Nigdzie nie dają gwarancji, że suknia wróci cała... Wszędzie jest "oddaje się na własną odpowiedzialność". Mi pani w salonie doradziła, że dużo lepiej jest samemu w vanishu w wannie wymoczyć, a duże zabrudzenia delikatnie przetrzeć taką szczoteczką miękką do czesania włosków dzieci. I tak tez zrobiłam- suknia jak nowa:) i bez obaw, że się zniszczy.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
suknia ślubna - czyszczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 12, 2012, 23:40:55 »
spokojnie możesz oddać suknię do pralni przy ulicy Wojska Polskiego. Tam pani bardzo ładnie doprowadzi ją do porządku. Oddawałam tam suknię i wróciła jak nowa. Nie pamiętam, ile zapłaciłam. Chyba 150 złotych, ale lepiej sama zapytaj.
Planeta, pierwszy raz słyszę, że lepiej samemu uprać suknię. Jaka pani Ci to doradziła, a jakim salonie? Fryzjerskim? Nie wyobrażam sobie, by robić to samodzielnie. Prasowanie musi być koszmarne, chyba że suknia jest podłej marki.

Offline anita

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
suknia ślubna - czyszczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2012, 08:29:51 »
dziękuję za radę. a co do prasowania to świetnie się sprawuje myjka parowa. moja suknia po sesji zdjęciowej była jak psu z gardła a za chwilę do kościoła trzeba było lecieć. kilka pociągnięć parą  i była prościutka  :jupi:

karolina

  • Gość
suknia ślubna - czyszczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 08, 2012, 20:50:16 »
ja swoją czyściłam na wojska polskiego. wróciła w stanie idealnym -czysta, wyprasowana.

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
suknia ślubna - czyszczenie
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 09, 2012, 19:43:09 »
Cytat: "koko"
pierwszy raz słyszę, że lepiej samemu uprać suknię. Jaka pani Ci to doradziła, a jakim salonie? Fryzjerskim? Nie wyobrażam sobie, by robić to samodzielnie. Prasowanie musi być koszmarne, chyba że suknia jest podłej marki.


Hmmm słyszałam, że wiele osób tak robi. A doradziła mi Pani z salonu Vivien. Moja szwagierka również tak zrobiła. Prasowanie nie było koszmarne- wystarczy, że umie się to robić:) I sukienka była dobrej firmy:)
A w pralniach mówili, że mogę oddać, ale na własne ryzyko.

Offline koko

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
suknia ślubna - czyszczenie
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 09, 2012, 22:49:26 »
Napisałam tak, bo naprawdę nigdy nie słyszałam, by ktoś sam prasował suknię ślubną. Wydawało mi się, że takie kreacje są szyte z materiałów trudnych do prasowania. Wydaje mi się bardzo trudne prasowanie sukni ślubnej, ale może teraz są takie tkaniny, że to żaden problem.