Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: sprzedaż psów bez rodowodu  (Przeczytany 16973 razy)

Offline jasia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 556
    • Zobacz profil
sprzedaż psów bez rodowodu
« dnia: Stycznia 04, 2012, 21:13:29 »
Czy ktoś wie, jak to teraz jest? Wiem, że nie wolno sprzedawać takich psów na wystawach , bazarach.  Ale np na allegro.... wolno dać ofertę?
Mam na myśli psy rasowe, ktore z pewnych wzgledow nie posiadają rodowodu

prsk

  • Gość
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 05, 2012, 07:25:20 »
Cytat: "jasia"
psy rasowe, ktore z pewnych wzgledow nie posiadają rodowodu


Pies bez rodowodu nie jest psem rasowym, nie ma innej możliwości.

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 05, 2012, 09:35:10 »
Ten przepis to martwy przepis ,bo jak wiadomo Polak potrafi :ble: Jestem częstym bywalcem Tablica .pl i jakie było moje zdziwienie gdzie w ogłoszeniach przed 1-01-2012 były ogłoszenia psów do sprzedaży bez rodowodowych za np.500.00 zł.Labradora.A po pierwszym stycznia to samo ogłoszenie tylko sformułowane tak by ominąc przepis ...(Piesek jest do oddania za darmo, a 500 zł dotyczy psiej zabawki która towarzyszy psiakowi od momentu narodzin i NIE MA MOŻLIWOŚCI rozdzielenia psiaka z zabawką albo pisze się w ogłoszeniu że psy są za darmo ale jak dzwonisz okazuje się że jednak  pies bez rodowodu koszyuje np.700 zł)...Smutny jest fakt handlu psiakami bez żadnej kontroli co skutkuje potem przepełnionymi schroniskami.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 05, 2012, 11:54:20 »
Cytat: "prsk"
Pies bez rodowodu nie jest psem rasowym, nie ma innej możliwości.

Jesteś hodowcą, prawda?
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 05, 2012, 11:59:00 »
Cytat: "Wykidajło"
Jesteś hodowcą, prawda?


Taa, chyba jedwabników... :)

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 05, 2012, 15:03:11 »
Kit pt. "rasowy" === "z rodowodem" jest wciskany ludziom przez hodowców i związki kynologiczne w celu obrony ich interesów, stąd moje przypuszczenie.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 05, 2012, 15:33:00 »
Cytat: "prsk"
Pies bez rodowodu nie jest psem rasowym, nie ma innej możliwości.
To zabroń mi określać mojego psa, psem rasy cocker spaniel.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Q100sz

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 05, 2012, 16:19:52 »
Pies rasowy z rodowodem nie jest kitem, tylko gwarancją jego pochodzenia. ...ale to jest Polska właśnie. Związek kynologiczny stał się kolejną republiką kolesi. Pod jego okiem działają hodowle produkujące genetyczne buble. Sam kiedyś kupiłem nowofunlanda z rodowodem, okazało się potem że suczka miała wszystkie z możliwych defektów. Dopiero po czasie, od innych właścicieli tej rasy dowiedziałem się jaka to "rodowodowa" hodowla.

@Wykidajło
Uprzedzając pytanie, nie jestem hodowcą ani, pożal się boże, "związkowcem kynologicznym". Uważam że prawdziwy!!! rodowód (czyli koszty i trudy jakie musi ponieść hodowca) determinuje wysoką cenę zwierzaka. Ta z kolei zmusza do zastanowienia przed zakupem, a co za tym idzie, redukuje ilość bezpańskich psów. Dziwne to, ale najkrótsza droga do mózgu zaczyna się często w kieszeni.

prsk

  • Gość
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 05, 2012, 16:45:13 »
Cytat: "Wykidajło"
Jesteś hodowcą, prawda?

Nie jestem.
Cytat: "kubapolice"
To zabroń mi określać mojego psa, psem rasy cocker spaniel.

Nie obchodzi mnie jak określasz swojego psa, co nie zmienia faktu że jest jedynie w typie rasy a nie jest psem rasowym.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 05, 2012, 16:47:26 »
Pies z rodowodem ma udokumentowanych rodziców ,dziadków i tak dalej,każdy z tych psów przechodzi badania psychologiczne pod kontem agresji,badania czy nie mają jakiś genetycznych chorób,które mogą przekazać szczeniakowi,jak np badanie stawów biodrowych,które przez mieszanie np wilczurów tzw,a w rzeczywistości owczarków niemieckich jest dużym problemem potem.Pies nawet z rodowodem,ale z wykrytą wadą genetyczną nie zostanie dopuszczony do rozrodu,jeżeli zostanie,to będzie to nielegalne i jego szczeniaki nie otrzymają rodowodów.Są też badania wad serca,jeżeli pies jest wnętrem -to wszystko wyklucza psiaka do dalszego rozmnażania.Suka rodowodowa może mieć szczeniaki w odstępie nie mniejszym niż rok i tylko 3 razy w życiu,co pozwala jej na dojście do siebie po porodzie i karmieniu.Co innego jest z pseudo hodowlami,tam suka rodzi co pół roku dopóki może,jak już nie może,to jest wywalana na ulicę i zastępowana nową suką.Idźcie sobie do schroniska i sami zobaczcie ile psiaków rasowych jest w schronisku,a ile z tych rasowych ma tatuaż,w swojej kadencji w różnych fundacjach i w tozie na około 1000 psów rasowych nierodowodowych trafi się jeden z tatuażem i dzięki tatuażowi można odnaleźć hodowcę,a przeważnie każdy hodowca ma adres do właścicieli.Nie spotkałam się jeszcze z tym,żeby pies z tatuażem nie został odebrany przez właściciela,albo właściciel nie został odnaleziony.Szczeniaki z takiej pseudo nie są szczepione,odrobaczane,często padają na parwowirozę kilka dni po tym,jak trafią do nowych domków.Sama miałam szczeniaka bokserka wyciągniętego przez fundację sos bokserom na domu tymczasowym.Niestety mimo podaniu szczepionki i leczeniu,kroplówkach pies po tygodniu padł.Skąd w takim stanie znalazł się najpierw na ulicy,a potem w schronisku-z pseudo hodowli,której się nie opłacało leczyć takiego szczeniaka,bo leczenie co najmniej dwukrotnie przewyższyło cenę,jaką by za niego otrzymali.To tyle na temat różnic między rasowym a rodowodowym.

Co do ogłoszeń to się zgłasza jako próbę oszustwa i matactwa, albo złą kategorię, bo powinno być w zabawkach dla zwierząt lub widziałam,że dodatkowo karma do szczeniaka za 500zł,więc w karmach, a nie w żywych zwierzętach. Na FB jest całe wydarzenie, tysiace ludzi lata po serwisach i masowo zgłasza takie ogłoszenia. Sporo ogłoszeń poszło do US razem ze screenami aukcji i nagraniami z rozmów telefonicznych, mailowych. Już nawet allegro się ugięło i usuwa ogłoszenia pseudo, chociaż przez pierwsze dni nie chciało zrobić nic w tej sprawie.

Tylko od nas zależy czy serwisy będą pilnowały swoich ogłoszeń czy nie, a my potrafimy byc upierdliwi w walce o to, w co wierzymy, nie?

PS można to zgłosić też jako "doliczanie dodatkowych opłat", bo to już łamie regulamin samego allegro! w zakładce "zgłoś naruszenie dotyczące opisu" .
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 05, 2012, 18:33:45 »
tylko jak chce teraz kota w typie brytyjczyka to gdzie mam szukac?

duzo ludzi olewa rodowod, wystarczy im sam wyglad.

mam bengala z rodowodem, chcialem mu znalezc kolezanke brytyjke, ale bez rodowodu i tak jak kiedys mozna bylo znalezc bez problemu tak teraz nie moge :F

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 05, 2012, 23:44:25 »
Cytat: "m8z"
duzo ludzi olewa rodowod, wystarczy im sam wyglad.


No właśnie,o chorobach nikt nie myśli,dopóki się nie zaczną,wtedy kot/pies ląduje na ulicy,bo nie ma kasy na jego leczenie  T_T


Cytat: "m8z"
mam bengala z rodowodem, chcialem mu znalezc kolezanke brytyjke, ale bez rodowodu


A po co chcesz łączyć te dwie rasy,mało dachowców na ulicach?

Mieliśmy dachowca,może nie na tym zdjęciu,ale wyglądał jak bengalski:



Mieliśmy też kotka w typie brytyjskim:





A więc jak chcesz to znajdziesz kota w typie rasy i bezdomnego,którego możesz zaadoptować,nie musisz za niego płacić.
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 06, 2012, 10:35:31 »
Cytat: "Q100sz"
Pies rasowy z rodowodem nie jest kitem,

A ktoś twierdził, że jest?
Ja twierdziłem (i twierdzę) że kitem jest zdanie "Pies bez rodowodu nie jest psem rasowym".
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 06, 2012, 12:40:46 »
Cytat: "tatankas"
Cytat: "m8z"
mam bengala z rodowodem, chcialem mu znalezc kolezanke brytyjke, ale bez rodowodu


A po co chcesz łączyć te dwie rasy,mało dachowców na ulicach?


a kto powiedzial, ze chce laczyc te dwie rasy?

bengala mam wykastrowanego, brytyjke albo pseudobrytyjek wysterelizuje.

Po prostu lubie kotyi chce zeby moj kot mial kolezanke, a ja kolejnego pieszczocha, ktory przy okazji tez bedzie mi sie podobal. Jak bym wiedzial wczesniej o tym bezdomnym w typie brytyjczyka to z checia bym go przygarnal.

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
sprzedaż psów bez rodowodu
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2012, 01:24:32 »
Cytat: "m8z"
Jak bym wiedzial wczesniej o tym bezdomnym w typie brytyjczyka to z checia bym go przygarnal.


Chyba trzeba będzie niedługo utworzyć na forum dział:"Jakiego zwierzaka chciałbym adoptować!" i niech się ludzie wpisują,jak będziemy o takim zwierzaku wiedziały,że jest do adopcji to będziemy zainteresowanemu dawać znać ;)
Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!