Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] ZCH Police  (Przeczytany 6890000 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2085
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4470 dnia: Czerwca 01, 2016, 12:51:45 »
Temat jest bardzo szeroki i wynika z wyceny złóż. Jutro jest rada nadzorcza.

Post Merge: Czerwca 01, 2016, 12:52:57
Lolek- a jakie wg Ciebie zastrzeżenia ma mieć członek RN jak ja co do sprowadzanych surowców?

Offline Konkret

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4471 dnia: Czerwca 01, 2016, 13:04:26 »
Od 160 mln zysków do - 70 mln straty to 230 mln !!!! księgowość aż tak kreatywna ???  Kto to liczy??? Kto to kontroluje???  Kto sprawdza aktualne analizy???

Za poprawność sprawozdań finansowych odpowiada controlling centralny.
Za Senegal (zakup surowców) odpowiada między innymi controlling logistyki.

Wtedy szefem controllingu logistyki (a więc ta osoba kontrolowała zakupy z Senegalu) była dokładnie ta sama osoba, które teraz jest szefem controllingu centralnego i przygotowywała ostatnie sprawozdanie finansowe.

To chyba jasne, że sama na siebie bata nie będzie kręciła :)

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4472 dnia: Czerwca 01, 2016, 14:31:12 »
Mam nadzieję, że tym tematem zajmie się odpowiednio prokuratura.



Wysłane z D5103 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2016, 14:33:59 wysłana przez pol »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4473 dnia: Czerwca 01, 2016, 14:42:13 »
Powinni ich wszystkich pozamykac za to, wszystkich, którzy za tym stoją. Człowiek uczciwie pracuje i jeszcze jest za to krzywdzony. Później wchodzą tacy ludzie jak mannam i jeszcze mają czelnosc pisać, że się narzeka. Oczekaniwania pracowników w sprawie posiłków czy tego by im dać parę groszy więcej podwyżki są niczym w porównaniu do tego co tu się wyrabia. Więc niech mi już nikt tu nigdy nie pisze żebym nie narzekał. Pochowli się jak szczury zwolennicy 2bop i Pana od byznesu.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4474 dnia: Czerwca 01, 2016, 14:53:51 »

Za poprawność sprawozdań finansowych odpowiada controlling centralny.
Za Senegal (zakup surowców) odpowiada między innymi controlling logistyki.

Wtedy szefem controllingu logistyki (a więc ta osoba kontrolowała zakupy z Senegalu) była dokładnie ta sama osoba, które teraz jest szefem controllingu centralnego i przygotowywała ostatnie sprawozdanie finansowe.

To chyba jasne, że sama na siebie bata nie będzie kręciła :)

Mnie bardziej chodzi o to kto moźe takie analizy sprawdzać spoza firmy. Jeśli sprawozdanie robi ktoś na zlecenie prezesa i to prezes mu płaci to chyba jasne, że raport pasuje do z góry założonej tezy. Tak było wtedy i tak jest dziś . Jeżeli sprawozdanie , czy jak to tam zwać , jest tak rażąco różne to dla mnie jest pewne , któryś wynik jest zafałszowany . Jak to ocenić który i kto może to zrobić ?

Offline elsevier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4475 dnia: Czerwca 01, 2016, 15:09:14 »

Za poprawność sprawozdań finansowych odpowiada controlling centralny.
Za Senegal (zakup surowców) odpowiada między innymi controlling logistyki.

Wtedy szefem controllingu logistyki (a więc ta osoba kontrolowała zakupy z Senegalu) była dokładnie ta sama osoba, które teraz jest szefem controllingu centralnego i przygotowywała ostatnie sprawozdanie finansowe.

To chyba jasne, że sama na siebie bata nie będzie kręciła :)

Mnie bardziej chodzi o to kto moźe takie analizy sprawdzać spoza firmy. Jeśli sprawozdanie robi ktoś na zlecenie prezesa i to prezes mu płaci to chyba jasne, że raport pasuje do z góry założonej tezy. Tak było wtedy i tak jest dziś . Jeżeli sprawozdanie , czy jak to tam zwać , jest tak rażąco różne to dla mnie jest pewne , któryś wynik jest zafałszowany . Jak to ocenić który i kto może to zrobić ?


i tu się zgadzam, ktoś to powinien sprawdzić niezależny audytor, wtedy będzie wiadomo czy przeginka w lewo czy w prawo a może spotkają się po środku? Nie żebym pałał uczuciami za poprzednikami ale też muszą mieć możliwość obrony. To chyba tyle w tym temacie - więcej piany nie ma co bić.

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4476 dnia: Czerwca 01, 2016, 18:34:41 »
Spokojnie za rok będzie 250 mln zysku... Również w temacie: kiedy to związki miały rozmawiać o nagrodzie na 50 lecie ZCh? Podwyżki? Za rok... ;)
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4477 dnia: Czerwca 01, 2016, 18:54:03 »
Spokojnie za rok będzie 250 mln zysku... Również w temacie: kiedy to związki miały rozmawiać o nagrodzie na 50 lecie ZCh? Podwyżki? Za rok... ;)
Teraz to mnie nie zdziwi jak nic z tych rozmów nie wyjdzie bo jak tu oczekiwać jakichś gratyfikacji gdy firma "w nędzy", kto wie czy choć premia będzie? Skądś tych pieniędzy na flagowe projekty rządowe trzeba nazbierać.

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4478 dnia: Czerwca 01, 2016, 21:55:02 »
Police jako police nie sa w nędzy, sama senegalska spółka jest nic nie warta

Offline jorka

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4479 dnia: Czerwca 02, 2016, 07:11:01 »
ę
Police jako police nie sa w nędzy, sama senegalska spółka jest nic nie warta
Jasne , ja tylko lekko snuję domniemania na temat możliwych argumentów by z negocjacji nic nie wyszło, stąd wziął się cudzysłów . O senegalskiej spółce trudno mi się wypowiadać bo poza tym, że surowiec stamtąd jest mocno kłopotliwy w procesie produkcji , nie wiem nic.

Post Merge: Czerwca 02, 2016, 07:56:02
Chwila szperania w internecie i artykuł z  2013 r.   http://sophico21.blogspot.com/2013/09/polskie-transakcje-enigmatyczna.html
dlaczego to wszystko zignorował nasz poprzedni zarząd, trudno pojąć . Dlaczego Rada Nadzorcza to zignorowała chyba jeszcze trudniej....
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2016, 07:56:02 wysłana przez jorka »

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4480 dnia: Czerwca 02, 2016, 08:58:05 »
Rozmowy tuż tuż, zobaczymy...

Offline Miłośnik Związków

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4481 dnia: Czerwca 02, 2016, 12:00:41 »
Ludzie, piszecie takie głupoty jakbyście byli nie z tej planety. Rząd potrzebuje pieniędzy na 500+ to bierze ze spółek, trzeba wspomóc górników to biorą ze spółek. Jakby powiedzieli prawdę to byłby szum, a tak puścili bajeczkę i wszyscy się martwią jak to źle się dzieje w zakładach.

Offline Azazel

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4482 dnia: Czerwca 02, 2016, 12:48:13 »
A jak rząd weźmie pieniądze z Polic?

Offline Dziki_Gon

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 198
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4483 dnia: Czerwca 02, 2016, 13:22:59 »
człowieku czy ty czytasz to co piszesz ? pieniądze  z zakładów na 500 + ? większej głupoty nie czytałem

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: [Police] ZCH Police
« Odpowiedź #4484 dnia: Czerwca 02, 2016, 19:02:43 »
Ludzie, piszecie takie głupoty jakbyście byli nie z tej planety. Rząd potrzebuje pieniędzy na 500+ to bierze ze spółek, trzeba wspomóc górników to biorą ze spółek. Jakby powiedzieli prawdę to byłby szum, a tak puścili bajeczkę i wszyscy się martwią jak to źle się dzieje w zakładach.

Też dawno takich dobrych żartów nie czytałem. A nawet jakby miała to by być prawda to wolałbym, żeby przeznaczono tak kasę na 500+ niż by sami wieprze mieli się obłowić.