Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Śmiertelne potrącenie na pasach  (Przeczytany 14695 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 12, 2011, 09:50:05 »
Cytat: "policzanin"
nie chcę tu nikogo bronić ale nie sposób zauwazyć wszystkich dookoła gdy jest ciemno na drodze.


Zgadza się, są sytuacje, w których po prostu pieszego nie da się zauważyć będąc za kierownicą - najgorsze, że po wypadku policja najczęściej orzeka, że winna była nadmierna prędkość samochodu/niedostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze, a nie kamuflaż pieszego...
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

bartek

  • Gość
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 12, 2011, 10:01:26 »
Przejeżdżałem ostatnio w tym miejscu przy padającym deszczu i stwierdziłem,że bezpośrednio nad przejściem dla pieszych znajduje się lampa oświetleniowa i przejście jest oświetlone i zarządca terenu wszystko zrobił ,gdyż przejście jest dostatecznie oświetlone.Nie wiem w jaki sposób nie możnabyło zauważyć starszej pani.Kierowców wysyłać trzeba na badania wzroku.Co z ulicami między Policami a Leśnem Górnym tam lamp nie ma a jest bezpieczniej i mniej potrąceń a często chodzą tamtędy tez bezdomni, policja zamontuje fotoradar i problem zniknie z prędkością.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 12, 2011, 11:09:01 »
mlekova:

Cytuj (zaznaczone)
Taaa, te wypadki to wina złej farby, oświetlenia... i czego jeszcze?!


Różnych rzeczy, w różnych miejscach. Np. pieszych łażących złą strona jezdni, chodzących po ciemku bez jakichkolwiek odblasków.

Cytuj (zaznaczone)
A prawda jest taka, że GŁÓWNĄ winę za to (wypadki) ponoszą KIEROWCY!


Nie, to nie jest prawda. Ale masz prawo żyć złudzeniami.

Cytuj (zaznaczone)
Sama kilka dni temu stałam w deszczu, bez parasola, z zamiarem przejścia przez ulicę, oczywiście na pasach. Mokłam jak bóbr i marzłam. I co? Co drugie auto raczyło zwolnić (WOW!), ale druga połowa z impetem mnie chlapała, bo akurat lało niemiłosiernie i na ulicy zrobił się mały potok


Gdyby te auta zwalniały specjalnie dla Ciebie to podejrzewam, że by się zatrzymały. Mogli Cię nie widzieć, nie napisałaś gdzie stałaś i jak daleko od przejścia.

Cytuj (zaznaczone)
Bo skoro zwalniali, to mnie widzieli.


Nieprawda.

mlekova, śmiem twierdzić, że nigdy nie prowadziłaś samochodu. To teraz czytaj uważnie. Kierowca w nocy widzi tylko tą strefę, którą oświetlają mu światła samochodu lub ew. latarnie i inne źródła światła w mieście. Poza miastem widzi tylko mniej więcej na odległość 20m na światłach mijania. To jest niewystarczająca odległość by po nagłym zauważeniu obiektu nagle wyhamować.

A z doświadczenia wiem, że piesi mają taką dziwną zasadę. Skoro ONI już widzą światła zbliżającego się samochodu to znaczy, że kierowca NA PEWNO też nas widzi. Gó.wno prawda. Dodaj jeszcze do tego deszcz i nawet jadąc po mieście konkretnie zmniejsza się widoczność.

Dlatego ja, jako pieszy poruszający się po ciemku i chcący przejść przez jezdnię ZAWSZE puszczam najpierw samochody. Bo ja je widzę wcześniej, widzę w jakiej są odległości i mogę wyhamować do 0km/h w ciągu pół sekundy. Samochód nie może.

Czekanie w nocy przy krawężniku na zatrzymanie się samochodu jest głupotą. Tym bardziej w deszczu.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 12, 2011, 11:24:20 »
Cytat: "KrP"
Poza miastem widzi tylko mniej więcej na odległość 20m na światłach mijania.


Chyba pomyliło Ci się z postojówkami, światła mijania mają znacznie większy zasięg.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Low_beam_light_pattern_for_right-hand_traffic.svg&filetimestamp=20090909101519

W przypadku xenonów parametry wyglądają jeszcze lepiej, szczególnie oświetlenie poboczy.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 12, 2011, 11:36:27 »
E, no racja, źle doczytałem na opakowaniu moich ("o 20m większe światło niż standardowe żarówki"). ;P

Ale nawet jakby to było 60 czy 100m, to i tak za mało by zauważyć pieszego często ubranego w nocy jakby szedł na jakiś koncert metalowy.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline gumastic

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 12, 2011, 14:12:47 »
Speedbax, wcale nie tak dużo większy jest ten zasięg. Po pierwsze ten rysunek to schemat, w rzeczywitości lampy są przeważnie mniej czy więcej zabrudzone, często swoje lata mają, a i ustawienie też w wielu przypadkach niewiele ma wspólnego z tym schematem. A druga sprawa - nawet jeśli założymy, że światła w samochodach w 100% są zgodne z tym schematem pomimo wszelkich przeciwności, to zwróćcie uwagę, na jakim dystansie oświetlają pobocze - a więc miejsce, skąd właśnie rozpoczyna wędrówkę w poprzek jezdni interesujący nas pieszy. To jest baaardzo niewiele ponad 20 metrów. A w przypadku lewego pobocza w ogóle tam nie sięgają!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 12, 2011, 14:34:18 »
Cytat: "gumastic"
wcale nie tak dużo większy jest ten zasięg.


Jeżeli jeździsz "bąkiem", to tak może być. ;)

Cytat: "gumastic"
Po pierwsze ten rysunek to schemat, w rzeczywitości lampy są przeważnie mniej czy więcej zabrudzone, często swoje lata mają, a i ustawienie też w wielu przypadkach niewiele ma wspólnego z tym schematem.


Oczywiście, że chodziło mi o sprawne i czyste reflektory. :)

Cytat: "gumastic"
A druga sprawa - nawet jeśli założymy, że światła w samochodach w 100% są zgodne z tym schematem pomimo wszelkich przeciwności, to zwróćcie uwagę, na jakim dystansie oświetlają pobocze - a więc miejsce, skąd właśnie rozpoczyna wędrówkę w poprzek jezdni interesujący nas pieszy.


Słaba widoczność, jak słusznie wspomniałeś, bardzo dokucza szczególnie w starszych autach, nowe reflektory są bardzo dobrze dopracowane i nie muszą być od razu z xenonem. Jeżeli regularnie będziemy je czyścić , to nawet w gorszą pogodę nie powinno być problemów z widocznością. Problemem jest nadmierna prędkość kierowców i bezmyślność pieszych.

Offline Ekturiel

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 12, 2011, 15:22:03 »
Czy przed przejsciem nie powinno być znaku informujacego o przejsciu dla pieszych? Chyba taki znak nie staje sie "niewidoczny" po deszczu? Tak naprawde kazdy nagina przepisy dotyczace predkosci ale nie wszedzie na to miejsce... takie skutki braku wyobrazni.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 12, 2011, 16:09:02 »
Ktoś twierdzi, że kierowca powinien patrzeć, czy przy przejściu nie ma pieszych. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że te dziadowskie, świecące na pomarańczowo lampy uliczne naprawdę niewiele w deszczu pomagają. Każdy wytrzeszcz oczów w kierunku chodnika powoduje, że odwracam uwagę od drogi, co źle wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dlatego, póki nie mamy odpowiedniego oświetlenia przejść, potrzebna jest ostrożność jednych jaki i drugich uczestników ruchu.

ps. gdzieś w Policach widziałem małą lampę doświetlającą przejście, chyba koło Orlenu na Piłsudskiego. Ciekawe jaki może być koszt montażu takiej lampy.

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 12, 2011, 16:52:48 »
Cytat: "parian"
I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że te dziadowskie, świecące na pomarańczowo lampy uliczne naprawdę niewiele w deszczu pomagają. Każdy wytrzeszcz oczów w kierunku chodnika powoduje, że odwracam uwagę od drogi, co źle wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Znakiem temu warto dostosować prędkość do panujących warunków. Powiedzmy 10km/h w terenie zabudowanym, w miejscach gdzie wiemy, że są przejścia dla pieszych...

wystarczyć przez chwilę pomyśleć o tym, że to akurat nasze roztargnione dziecko może przebiegać przez jezdnię.
pozdrowienia

Offline Żaba

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 112
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 12, 2011, 16:54:06 »
Jeśli kierowca widzi na odległość 20 m to powinien jechać z taką prędkością aby na tym odcinku zatrzymać się przed przeszkodą. Jeśli na coś lub kogoś najedzie to tylko jego wina bo nie dostosował prędkości do możliwości swoich lub samochodu.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 12, 2011, 17:02:25 »
Cytat: "Konrad"
Powiedzmy 10km/h w terenie zabudowanym, w miejscach gdzie wiemy, że są przejścia dla pieszych...

To wszyscy chodźmy lepiej piechotą...

Offline Konrad

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 12, 2011, 17:04:42 »
Cytat: "parian"
Cytat: "Konrad"
Powiedzmy 10km/h w terenie zabudowanym, w miejscach gdzie wiemy, że są przejścia dla pieszych...

To wszyscy chodźmy lepiej piechotą...

Lepiej jednak chować swoje dzieci...racja.
pozdrowienia

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
[Police] Śmiertelne potrącenie na pasach
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 12, 2011, 17:44:35 »
Samoloty też spadają i mam przez to na wczasy nie jechać? Możemy popadać w skrajności, problemu to jednak nie rozwiąże.