Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 35-lecie Zespołu Szkół w Policach  (Przeczytany 15135 razy)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 13, 2011, 22:47:34 »
Cytat: "TW_BOLEK"
Choćby jeden przykład?


p. Gabrysia Z., p. Iza N. - masz nawet dwa przykłady.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

TW_BOLEK

  • Gość
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 13, 2011, 22:55:27 »
Cytat: "Kuba"
Cytat: "TW_BOLEK"
Choćby jeden przykład?


p. Gabrysia Z., p. Iza N. - masz nawet dwa przykłady.
Chodziło mi raczej o konkretne przykłady fachowości tych ludzi, a nie o same nazwiska. Ja też mogę wypisać wszystkich od góry do dołu, powiedzieć, że do niczego się nie nadają i tyle, bez argumentacji.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 13, 2011, 22:57:46 »
Cytat: "TW_BOLEK"
Cytat: "Kuba"
Cytat: "TW_BOLEK"
Choćby jeden przykład?


p. Gabrysia Z., p. Iza N. - masz nawet dwa przykłady.
Chodziło mi raczej o konkretne przykłady fachowości tych ludzi, a nie o same nazwiska. Ja też mogę wypisać wszystkich od góry do dołu, powiedzieć, że do niczego się nie nadają i tyle, bez argumentacji.

Pani Gabriela Z. to jest nauczyciel z niesamowitą charyzmą. Do niej po prostu chciało się iść na lekcje. Dyktowanie z książki? Zapomnij. Na jej lekcjach siedziałem jak zahipnotyzowany, z resztą nie tylko ja - nikt nie próbował nawet przeszkadzać. Dzięki p. Gabrieli wybrałem m.in. historię na maturze, mimo, że humanistą nie jestem. Ja p. Gabrielę będę wspominał do końca życia. Jak będę kiedyś w Policach w okolicach "Białej" to na pewno się do niej wybiorę. Nie żałuję, że skończyłem "Białą" mimo, że mi odradzano tą szkołę, mówiono, że ciężko będzie mi się dostać na studia - mimo wszystko zaryzykowałem i nie żałuję. Kolejnym przykładem jest p. Ewa U., moja wychowawczyni, matematyka w jej wykonaniu to czysta przyjemność.

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 13, 2011, 23:16:28 »
Cytat: "Opaler"
Pani Gabriela Z. to jest nauczyciel z niesamowitą charyzmą. Do niej po prostu chciało się iść na lekcje. Dyktowanie z książki? Zapomnij. Na jej lekcjach siedziałem jak zahipnotyzowany, z resztą nie tylko ja - nikt nie próbował nawet przeszkadzać. Dzięki p. Gabrieli wybrałem m.in. historię na maturze, mimo, że humanistą nie jestem. Ja p. Gabrielę będę wspominał do końca życia. Jak będę kiedyś w Policach w okolicach "Białej" to na pewno się do niej wybiorę. Nie żałuję, że skończyłem "Białą" mimo, że mi odradzano tą szkołę, mówiono, że ciężko będzie mi się dostać na studia - mimo wszystko zaryzykowałem i nie żałuję.


Otóż to :)

Na język polski u p. Izabeli N. też chodziło się z przyjemnością, a i ona wkładała w to co robi bardzo dużo swojej inicjatywy. Poza tym miałem okazję prosić ją o pomoc 3 lata po skończeniu ogólniaka i ona jak najbardziej była wtedy chętna do pomocy, za co jestem jej wdzięczny :).

PS
Przeniosłem do działu "Edukacja".
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 14, 2011, 08:09:22 »
Cytat: "TW_BOLEK"
Akurat w tej szkole nauczyciele nie zaliczają się do elity pedagogicznej. To raczej zwykli wyrobnicy o niskich umiejętnościach.


Boleslaw jak zwykle jedzie po bandzie, za moich czasow kadra w tej szkole cieszyla sie bardzo dobra opinia. Nie wiem natomiast, jak jest teraz.

Cytat: "Kuba"
Przeniosłem do działu "Edukacja".


Dzieki Kuba, wlasnie nie do konca wiedzialem, gdzie wcisnac ten temat.  :razz:

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 14, 2011, 08:34:35 »
Cytat: "Kilofownikownia"
A ja jednak nie rozumiem tej tęsknoty za byłą szkoła. Przecież to tylko budynek. Uczęszczało się tam przez jakiś czas, zrobiło co należy i już. Spokój. Trzeba iść dalej. Szczególnie, że dużo tych obecnych "wspominaczy" w czasach nauki bluzgało i marudziło na szkołę :rotfl:


Nigdy nie ukrywałem, ze cztery lata w Białej to był najlepszy okres mojego zycia. Los dał mi niesamowity podarunek i powolił trafić do takiej klasy i nauczycieli, dzieki którym tak własnie oceniam swoj pobyt w Białej.
To był czas, w którym się nie "uczęszczało" tylko pędem leciało do szkoły i do wszystkich innych miejsc ze szkołą związanych.
I masz rację, Kilofownikownia, trzeba iśc dalej ale dla mnie to "dalej" biegnie zawsze po ścieżce. na którą skierował mnie pobyt w Białej i mojej ukochanej LH.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

Offline _garde_

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 249
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 14, 2011, 15:33:48 »
Znalazłam wiele znajomych twarzy na tych zdjęciach:)
 Wspominając czasy LO w białej - myślę, że nic już potem nie było tak proste , łatwe i przyjemne.
 Pozdrawiam  wszystkich uczniaków i  nauczycieli.
garde

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 14, 2011, 21:08:49 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"

Nigdy nie ukrywałem, ze cztery lata w Białej to był najlepszy okres mojego zycia. Los dał mi niesamowity podarunek i powolił trafić do takiej klasy i nauczycieli, dzieki którym tak własnie oceniam swoj pobyt w Białej.
To był czas, w którym się nie "uczęszczało" tylko pędem leciało do szkoły i do wszystkich innych miejsc ze szkołą związanych.
I masz rację, Kilofownikownia, trzeba iśc dalej ale dla mnie to "dalej" biegnie zawsze po ścieżce. na którą skierował mnie pobyt w Białej i mojej ukochanej LH.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz


To tak jak ja nigdy nie ukrywałem, że nie lubię szkoły :) Ale może to poniekąd dlatego Ty byłeś moim przełożonym a nie odwrotnie :rotfl: Chociaż myślę, że po części wiek też miał znaczenie. A tak poważniej: odkąd pamiętam nie przywiązywałem się do klasy/nauczycieli/szkoły. Wiem, że są osoby które się w jakiś sposób przywiązały i teraz z sentymentem wspominają ale nie rozumiem ich. Twoim obowiązkiem była nauka, obowiązkiem nauczycieli nauczyć cię czegoś. Skoro obie strony się z tego wywiązywały to po co dorabiać do tego jakieś teorie o wspaniałej ścieżce czy też ukierunkowaniu przez szkołę? Profil liceum nijak ma się do tego co aktualnie wykonuje. I nie zanosi się żeby nagle się to zgrało. Może ktoś ma więcej szczęścia i wykorzystuje to czego go nauczyli w szkole (np. wzór przydatny przy projektowaniu schodów, bądź stojąc w kolejce w sklepie rozmyśla nad tym co jest stolicą RPA) niemniej jednak nadal nie widzę tam nic "romantycznego" co fajnie się wspomina.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 14, 2011, 23:16:54 »
Cytat: "Kilofownikownia"
Twoim obowiązkiem była nauka, obowiązkiem nauczycieli nauczyć cię czegoś. Skoro obie strony się z tego wywiązywały to po co dorabiać do tego jakieś teorie o wspaniałej ścieżce czy też ukierunkowaniu przez szkołę?


W moim przypadku ta szkoła była czymś odrobinę wiecej niż tylko miejscem realizacji obowiązku szkolnego. Szczęśliwie trafiłem do "eksperymentalnej" klasy humanistycznej z programem autorskim, dzieki któremu takie torturogenne przedmioty jak matematyka, fizyka, chemia skonczyły się już w drugiej klasie. Zostało to co tygrysy lubia najbardziej, polski i historia. W ramach tzw "kontekstów literackich" brałem udział w organizacji dziesiątek koncertów, na których do Polic zawitała cała czołówka nurtu piosenki literackiej z Kaczmarskim, Piwnicą Pod Baranami, Tośką Krzysztoń i Turnauem na czele. Do tego wymyslilismy i rozwineliśmy zjawisko zwane "Śmietnikiem Artystycznym". Robilismy muzykę, teatr, kabaret. Robliliśmy wszystko co tylko nam do głowy strzeliło, a szkoła nam na to całkiem chętnie pozwalała i pomagała.
Stąd własnie mój ogromny sentyment dla Białej.
Pozdrawiam

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 15, 2011, 20:30:30 »
grzegorz.ufniarz, to tylko pogratulować okazji do samorealizacji. Ja jednak w szkole nigdy tego nie szukałem. Chociaż raz czy dwa się przypadkiem udało znaleźć coś, co mnie zainteresowało.

Offline Opaler

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 15, 2011, 21:51:15 »
Jedna osoba jest pasjonatem (jak m.in. nasz kolega z forum, który robi zdjęcia samolotom) i wie jak pokierować swoją edukacją, bo od najmłodszych lat wie co chce robić. Druga osoba dostrzega swoją ścieżkę później, bo w liceum, a często dopiero na studiach. Trzecia osoba od urodzenia gra w piłkę, bądź śpiewa i jej edukacja nie interesuje (nie twierdzę, że wszystkich). Inna osoba ma po prostu smykałkę do interesów.

Ja od najmłodszych lat byłem hobbystą, ale niestety nie udało mi się z tego zrobić wystarczających pieniędzy, a może za mało się starałem. Prawdziwe swoje "powołanie" odnalazłem dopiero na studiach, praktycznie mając dyplom w ręce. Z dnia na dzień zmieniłem wszystko i wyszło mi to na dobre. Gdyby nie LO i studia to nigdy nie wiedziałbym o tym, że chcę robić to co robię teraz.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 15, 2011, 22:21:26 »
Cytat: "Opaler"
Jedna osoba jest pasjonatem (jak m.in. nasz kolega z forum, który robi zdjęcia samolotom) i wie jak pokierować swoją edukacją, bo od najmłodszych lat wie co chce robić. Druga osoba dostrzega swoją ścieżkę później, bo w liceum, a często dopiero na studiach. Trzecia osoba od urodzenia gra w piłkę, bądź śpiewa i jej edukacja nie interesuje (nie twierdzę, że wszystkich). Inna osoba ma po prostu smykałkę do interesów.


Zgadza się, właśnie dlatego: :)

bartek

  • Gość
35-lecie Zespołu Szkół w Policach
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 01, 2011, 11:01:13 »
Biała szkoła to jedna z najlepszych szkół w Polsce tak uważam piękna hala,basen.Taki gospodarz to duże szczęście tylko pozazdrościć.