Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Ankieta

Czy takie rozliczanie za żłobek jest prawidłowe

tak
0 (0%)
nie
1 (100%)
nie wiem
0 (0%)

Głosów w sumie: 1

Głosowanie skończone: Października 23, 2011, 15:16:38

Autor Wątek: Opłata za Żłobek w Policach  (Przeczytany 11530 razy)

fisiek

  • Gość
Opłata za Żłobek w Policach
« dnia: Października 23, 2011, 15:16:38 »
Od kilku dni męczy mnie kwestia rozliczeń płatności w żłobku i chciałbym usłyszeć wasze zdanie jak wy to widzicie i rozumiecie.

Sprawa w tym przypadku dotyczy mojego dziecka ale może dotyczyć każdego.
Mój syn w miesiącu wrześniu chodził 12 dni do żłobka. 10 dni był chory.
Za żłobek opłaciliśmy 330 zł [22 dni x pobyt 10 zł + wyżywienie max 5zł]
Wyżywienie
śniadanie - 25% - 1,25zł
obiad - 50% - 2,50zł
podwieczorek - 25% - 1,25zł


Zostaliśmy policzeni tak:

11 dni chodził w godzinach 7-12
1 dzień 7-15
dni nieobecne są zwracane

330 zł - 150 zł nieobecność [10 x 15zł] = 165 zł do zapłaty na miesiąc październik.

Pomimo że mój syn przez 11 dni był do godz.12, policzono go z powodu 1 dnia do godz.15 pełną stawką 10+5. Chciałbym tu także zauważyć że w żłobku podwieczorek wydawany jest po godz.14 wiec przez te 11 dni mój syn ich nie jadł a ja i tak za nie zapłaciłem.

Na takich przeliczeniach żłobka straciłem 68,75 zł. a nie chodził cały miesiąc.
a gdyby tak,

21 dni 7-12
1 dzień 7-15

to w plecy by było  131,25 zł z 330 zł - to ponad 1/3 kwoty

A dlaczego?

Według p.kierownik żłobka żeby dziecko było liczone do 5 godz. musi chodzić tak cały miesiąc i taką deklaracje rodzic musi złożyć -  i tu właśnie są moje wątpliwości.

Patrząc pod starą uchwałę i rozliczanie, mieliśmy stałą, nie zwracaną opłatę w kwocie 147 zł cały dzień lub 73,50 zł dla dzieci do 5 godz. dziennie. Opłatę stałą trzeba było płacić zawsze nawet jak dziecko cały miesiąc siedziałoby w domu. Była to opłata miesięczna więc jeśli rodzić chciał troszkę zaoszczędzić i zapłacić 73,50 musiał się deklarować że dziecko becie cały miesiąc chodzić do 5 godz.

Według nowej uchwały za pobyt dziecka w pełnym wymiarze opłata wynosi 10 zł dziennie, jeżeli dziecko przebywa do 5 godz. dziennie to 5zł. Opłata rozliczana jest za każdy dzień i nie ma tam nic o jakichkolwiek deklaracjach [Żeby nie było takie deklaracje wymusza nowa uchwała dot. Przedszkoli w Policach].

Czy jest to dobrze rozliczane?

Uchwała dotycząca opłat w żłobku  na rok 2011
http://www.bip.police.pl/bip_download.php?id=8099

Ewentualnie dla zainteresowanych uchwała o przedszkolach - na stronie 5 wspomniane wcześniej deklaracje
http://www.bip.police.pl/bip_download.php?id=7766

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłata za Żłobek w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Października 23, 2011, 15:51:54 »
Wydaje mi się fisiek, że składanie reklamacji opłaty za żłobek na forum internetowym to nie jest dobry pomysł.
Jeśli czujesz się pokrzywdzony złóż odwołanie do Kierownika Złobka Miejskiego, a jesli nadal nie bedziesz zadowolony, złóz reklamacje do Burmistrza Polic.
Tak, zdaje się, wygląda formalna droga odwoławcza.
Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz

fisiek

  • Gość
Opłata za Żłobek w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2011, 16:07:29 »
Reklamacja to myślę forma ostateczna.
Napisałem tutaj aby zasięgnąć opinii innych użytkowników i ewentualnie dowiedzieć się czy dobrze interpretuje uchwale dot. żłobka.

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
Opłata za Żłobek w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Października 23, 2011, 21:23:17 »
Cytat: "fisiek"
Według p.kierownik żłobka żeby dziecko było liczone do 5 godz. musi chodzić tak cały miesiąc i taką deklaracje rodzic musi złożyć - i tu właśnie są moje wątpliwości.


W uchwale nie ma doprecyzowania i dlatego to wydaje się niejasne.
Ale jest coś takiego jak deklaracja godzin pobytu dziecka w żłobku, na wniosku i ankiecie, którą składa się co roku. Na tej podstawie żłobek nalicza opłaty za dziecko.
Pamiętam, gdy mój syn zaczynał żłobek, a córka już chodziła - nie byłam pewna ile godzin na początku będzie tam wytrzymywał. Deklarację kwietniową miałam taką, że dziecko będzie chodziło od 6:30 do 16 i mimo, iż synek 2 miesiące chodził na 2-3h dziennie, płaciłam za cały pobyt. To było naturalne i wynikało z deklaracji i nie ma tu znaczenia czy był to poprzedni system stałej opłaty miesięcznej czy też aktualnie obowiązującej opłaty dziennej.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

fisiek

  • Gość
Opłata za Żłobek w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2011, 20:54:00 »
Cytat: "draculka"
Cytat: "fisiek"
Według p.kierownik żłobka żeby dziecko było liczone do 5 godz. musi chodzić tak cały miesiąc i taką deklaracje rodzic musi złożyć - i tu właśnie są moje wątpliwości.


W uchwale nie ma doprecyzowania i dlatego to wydaje się niejasne.
Ale jest coś takiego jak deklaracja godzin pobytu dziecka w żłobku, na wniosku i ankiecie, którą składa się co roku. Na tej podstawie żłobek nalicza opłaty za dziecko.
Pamiętam, gdy mój syn zaczynał żłobek, a córka już chodziła - nie byłam pewna ile godzin na początku będzie tam wytrzymywał. Deklarację kwietniową miałam taką, że dziecko będzie chodziło od 6:30 do 16 i mimo, iż synek 2 miesiące chodził na 2-3h dziennie, płaciłam za cały pobyt. To było naturalne i wynikało z deklaracji i nie ma tu znaczenia czy był to poprzedni system stałej opłaty miesięcznej czy też aktualnie obowiązującej opłaty dziennej.



Co do wniosku składanego raz do roku to myślę że każdy pisze przedział godzinowy maksymalny żeby nikt później nie mówił że coś oszukał.

Co do dopracowania uchwały to dobrze by było żeby p.Grzegorz się wypowiedział bo sądzę że brał udział nad jej głosowaniem i będzie chyba wiedział co "autor" miał na myśli, no i czy w ogóle jest jakaś szansa na pozytywne rozpatrzenie wspominanej wcześniej reklamacji.

Powiem szczerze że te opłaty mnie bardzo irytują. W tym miesiącu cały czas prowadzamy syna na 6:50 - 6:55 i odbieramy 11:20 - 11:45 czyli kwestia do 5 godz. jest zachowana a i tak karzą zapłacić pełną stawkę. Po odliczeniu za zeszły miesiąc 150zł zostało do wpłaty 165zł.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Opłata za Żłobek w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Października 25, 2011, 07:04:30 »
Uchwała dotyczy regulacji odpłatności za pobyt dzieci w żłobku. Sprawa długości pobytu dziecka w żłobku jest kwestia organizacyjną w samej placówce i nie musi byc zawarta w uchwale. Prosze jej też nie odnosić do zasad z uchwały przedszkolnej, bo w żłobku obowiązują inne przepisy krajowe i inna jest "filozofia" uchwały żłobkowej.

Opisana tu sprawa powinna być rozstrzygnięta z Kierownikiem Żlobka zarówno w sferze organizacji pobytu dziecka w żłobku(czas pobytu, czy stały, czy naprzemiennie 5 i wiecej godzin) jak i odpłatności za ten pobyt.

Pozdrawiam
Grzegorz Ufniarz