Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zaczeli grzać  (Przeczytany 32914 razy)

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #60 dnia: Października 21, 2011, 16:17:19 »
Cytat: "tustuska"
Ja tak apropos rozliczenia w Chemiku. Zastanawiam się czy ktoś z Was ma taka niedoplate...1700. Porażka , a nic prawie nie grzejemy. Czy nas oszukują? Co z tym zrobić? 2 lata temu mieliśmy1500 i kazalismy wymienić podzielniki. Następny rok była nadpłata 60. A teraz znów tyle do zapłacenia:/


Szczerze współczuję, wierząc, że nic prawie nie grzaliście. Radzę, bez zwłoki, napisać pismo z prośbą o korektę i rozliczenie kosztów wg. zużycia z poprzedniego sezonu. Złożyć i wyjaśniać sprawę. Powodzenia.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #61 dnia: Października 21, 2011, 18:32:29 »
Odnośnie mojego rozliczenia w SM Odra:
opłata stała, czyli wg powierzchni (60% kosztów kosztów wg GJ + koszty wg MW) = 644 zł
koszty systemu rozliczeń = 17 zł
opłata zmienna (wg podzielników) = 113 zł
Oznacza to, że koszty wg podzielników stanowią zaledwie 14,6%!
Przedpłata w czynszu: 1.077 zł, zwrot za CO: 303 zł.
Odczyty podzielników: 106, 52 i 3 (pokój duży, pokój mały, kuchnia).
Powierzchnia mieszkania: 47 m2.

Zwrot z roku na rok coraz niższy z powodu coraz wyższych kosztów ogrzewania całej nieruchomości. Przyczyną jest wzrost cen a nie ilości zużytych jednostek przez mieszkańców całej nieruchomości, która wręcz odwrotnie - jest niższa niż rok temu i 2 lata temu (teraz 187.824, rok temu: 211.254, 2 lata temu: 191.031).

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #62 dnia: Października 21, 2011, 19:40:19 »
Cytat: "Febe"
Zwrot z roku na rok coraz niższy z powodu coraz wyższych kosztów ogrzewania całej nieruchomości..


Ale kilkadziesiąt procent? Nie za dużo? A co powiesz na generowanie kosztów przegrzewaniem części wspólnych? Niezdrowe i wg. mnie bardzo bije po kieszeni.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Febe

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #63 dnia: Października 21, 2011, 20:27:10 »
Cytat: "Daria"
Cytat: "Febe"
Zwrot z roku na rok coraz niższy z powodu coraz wyższych kosztów ogrzewania całej nieruchomości..


Ale kilkadziesiąt procent? Nie za dużo? A co powiesz na generowanie kosztów przegrzewaniem części wspólnych? Niezdrowe i wg. mnie bardzo bije po kieszeni.


Oczywiście, że za dużo. Ale przecież PEC nie może sobie obniżyć pensji i innych kosztów pośrednich (nie związanych bezpośrednio z dostarczaniem ciepła), gdy my zużywamy z roku na rok coraz mniej (z różnych powodów), więc podnoszą ceny, żeby wyjść na swoje.
A przegrzewanie części wspólnych? - zgadzam się z tym również i wcale się nie dziwię, że mieszkańcy "leningradów" muszą tak dużo dopłacać - gorące grzejniki na klatkach schodowych przy otwartych albo nieszczelnych, starych oknach.
A co do suszarni to u nas na razie rozsądna temperatura. Nie wiem, czy znów nie będzie sauny, jak przyjdzie zima.

Offline rafael50

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #64 dnia: Października 21, 2011, 20:57:14 »
Cytat: "tustuska"
Ja tak apropos rozliczenia w Chemiku. Zastanawiam się czy ktoś z Was ma taka niedoplate...1700. Porażka , a nic prawie nie grzejemy. Czy nas oszukują? Co z tym zrobić? :/

Ja 3 lata temu mialem 3500, po 2 miesiącach "walki" zeszło do 3300. Spróbuj mnie pobić ;)
p.s. To tak na pocieszenie...

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #65 dnia: Października 22, 2011, 01:33:42 »
Ja też tak miałam ,ale po kilku monitach z 2400 zeszło do 400 zł .Ludzie policzyć to wszystko okaże  się że można za te pieniądze  ogrzać budynek , a nie mieszkanie.To absurd ,

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #66 dnia: Października 23, 2011, 02:42:37 »
Dzisiaj rozmawiałem z kolegą, kawalerka (+kuchnia, łazienka), w ogóle nie grzeje - nowe okna, nowe drzwi i miał zwrot 360zl. Pytanie ile trzeba nagrzać w domu by zapłacić 1500-3000zł ?!

Offline kaskada

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 756
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #67 dnia: Października 23, 2011, 08:48:29 »
wszystko zależy od lokalizacji mieszkania (szczyt czy wewnątrz bloku) czy budynek ocieplony no i wilgotności w mieszkaniu. Prawda jest taka, że podzielniki powodują tylko degradację lokali mieszkalnych. Ja np.mam 650 do dopłaty a ściana szczytowa (budynek nie ocieplony) miała 8 stopni co owocowało poceniem się ścian.
 Rozmawiałam ze znajomą u której wszyscy w klatce zrezygnowali z podzielników ciepła i wszyscy mają zwroty.
homoseksualiści nie zapewniają przetrwania gatunku ludzkiego, dlatego nie można ich zrównywać w prawach z heteroseksualnymi-Jorge Fernándeza

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #68 dnia: Października 23, 2011, 16:18:27 »
Cytat: "rbk"
Dzisiaj rozmawiałem z kolegą, kawalerka (+kuchnia, łazienka), w ogóle nie grzeje - nowe okna, nowe drzwi i miał zwrot 360zl. Pytanie ile trzeba nagrzać w domu by zapłacić 1500-3000zł ?!


Piszesz, kolega nie grzeje i ma nadpłatę, a z jakiej zaliczki? Ile ma podzielników no i to na co zwróciła uwagę Kaskada, jak u niego? Koszty rzeczywiste ogrzewania zerowe? Koszty całkowite jakie poniósł hartując się w zimnym mieszkaniu (zdrowo ) to kwota najpewniej większa niż zwrot?
A dlaczego niektórzy płacą tak dużo? Z powodów jak wyżej i z nieświadomości. Wystarczy niewłaściwie wietrzyć  pomieszczenia, a podzielniki szaleją.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #69 dnia: Października 23, 2011, 18:36:36 »
Cytat: "Storczyk"
Ja też tak miałam ,ale po kilku monitach z 2400 zeszło do 400 zł .Ludzie policzyć to wszystko okaże  się że można za te pieniądze  ogrzać budynek , a nie mieszkanie.To absurd ,


Co do pierwszego zdania, aż taka różnica?
Otóż to, policzyć a raczej zliczyć setki i tysiące złotych z każdego mieszkania w jednym sezonie grzewczym...Szok! I...znika radość ze zwrotu nadpłaty.
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #70 dnia: Października 24, 2011, 06:04:07 »
Cytat: "Daria"
Co do pierwszego zdania, aż taka różnica?
Tak wyszło.Zajęło mi to parę miesięcy ale postawiłam na swoim .Pomógł mi pan który się na tym znał.Było to parę lat temu. W ogóle to absurdalne płacić tyle za ogrzanie mieszkania 50m .Policzyć cały blok to kwoty z kosmosu wychodzą .Za to mają duże premie ;D

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #71 dnia: Października 24, 2011, 08:47:41 »
Płacimy zaliczki za ogrzewanie przez cały rok - czy ktoś może mnie uświadomić od kiedy do kiedy pobierana jest zaliczka za kolejny okres grzewczy?
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #72 dnia: Października 24, 2011, 09:59:46 »
Skoro rozliczenie następuje w październiku to chyba do września ,sam diabeł nie wie  :batman:

myszka

  • Gość
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #73 dnia: Października 24, 2011, 19:24:41 »
W SM Odra okres rozliczeniowy trwa od 01 września do 31 sierpnia

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
[Police] Zaczeli grzać
« Odpowiedź #74 dnia: Października 24, 2011, 19:39:26 »
Cytat: "myszka"
W SM Odra okres rozliczeniowy trwa od 01 września do 31 sierpnia
To dlaczego rozliczają w połowie października ,w dobie komputerów ?A odczyty w maju.