Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Się radio spsuło  (Przeczytany 11960 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« dnia: Października 06, 2011, 15:06:09 »
Helou.

Znacie może jakiegoś człowieka, który zna się na radiach? Wzięło mi się spieprzyło radyjko w aucie.

Ogółem to nie odbiera stacji, często też się wiesza i nie można nawet przełączyć pomiędzy stacjami. Bywa, że na chwilkę po wyłączeniu i włączeniu złapie sygnał po czym po paru sekundach traci, a bywa i tak, że złapie i działa cały czas (częściej jednak nie łapie). Nah, do wczoraj wszystko było ok.

CD działa bez problemu, można przełączyć w każdej chwili więc to raczej tylko kwestia radia.

Jak znacie kogoś kto by mi to zdiagnozował oraz naprawił to byłoby słodko.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline ewe1804

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #1 dnia: Października 06, 2011, 15:21:26 »
Ja jak mi nie łapały stacje i w ogóle radio przerywało na cd, nie zapamiętywało mi stacji  to pojechałam do Radka.N  do Przęsocina. Zrobił na miejscu i radyjko działa.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #2 dnia: Października 06, 2011, 15:40:49 »
Nie znam Radka N. Może więcej info? ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline ewe1804

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #3 dnia: Października 06, 2011, 15:44:10 »
Był tu gdzieś wątek i pisali o nim, że jest dobry nawet numer telefonu był podany. Sama się tym posugerowałm i innymi opiniami znajomych zaraz poszukam ten wątek i wyślę na Priv jeśli chcesz

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Się radio spsuło
« Odpowiedź #4 dnia: Października 06, 2011, 16:30:22 »
Zakład naprawy RTV P. Sychela na Rogowej.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #5 dnia: Października 06, 2011, 16:35:56 »
Cytat: "parian"
Zakład naprawy RTV P. Sychela na Rogowej.


Byłem, nie wiedzą. :<
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #6 dnia: Października 06, 2011, 22:55:34 »
Ja bym stawiał na zimne luty na głowicy. Ale ze na rogowej nie wiedza co z radiem to dziwne ...
:)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #7 dnia: Października 07, 2011, 05:06:11 »
Cytat: "Bieniu"
Ja bym stawiał na zimne luty na głowicy. Ale ze na rogowej nie wiedza co z radiem to dziwne ...


W sumie nawet nie rozkrecali, stwierdzili, że skoro się zawiesza to nie głowica. A teraz jechałem do Poznania i po chwili zamuly zaczęło działać i działało aż do końca trasy. Po wyłączeniu znów zwiecha i po chwili znów działało.

A co to są zimne luty? Da się to jakoś naprawić? Najgorsze, że mam radio wbudowane w panel i trochę zabawy jest z rozkrecaniem. A w środku ponoć jakiś Panasonic siedzi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #8 dnia: Października 07, 2011, 06:28:14 »
Cytat: "KrP"
A co to są zimne luty? Da się to jakoś naprawić?


Są to luty łączeniowe na płytce z mikropęknięciami, w miejscu których powstają spadki napięć, najczęściej spowodowane wibracjami, zmianami temperatur, niską jakością cyny, bądź jej złym rozprowadzeniem ilościowym. Ich naprawa nie jest skomplikowana, jednak powinna być wykonana typową lutownicą do elektroniki z możliwością ustawienia temperatur.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #9 dnia: Października 07, 2011, 12:30:01 »
Aha, ok.

To może da się to jakoś odratować. Trochę się dziwiłem, że panowie z Rogowej stwierdzili, że to na 99% nie tuner tylko coś innego tym bardziej, że nie widzieli bebechów.

Znalazłem w necie kilka wątków na ten temat (zarówno w Polsce jak i za granicą) i widzę, że to dość powszechny problem w tym modelu po kilku latach eksploatacji. ;/
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #10 dnia: Października 07, 2011, 12:51:10 »
Poszukaj moze w Szczecinie jakiegos serwisu.

http://www.pisi.com.pl/

Offline Bieniu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 100
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #11 dnia: Października 08, 2011, 10:55:37 »
Da sie naprawic bez problemu. Trzeba by przelutowac głowice.
A na AM tez sie zawiesza czy tylko FM?
:)

ZPL-168XX

  • Gość
Się radio spsuło
« Odpowiedź #12 dnia: Października 08, 2011, 11:15:13 »
Cytat: "speedbax"
Cytat: "KrP"
A co to są zimne luty? Da się to jakoś naprawić?


Są to luty łączeniowe na płytce z mikropęknięciami, w miejscu których powstają spadki napięć, najczęściej spowodowane wibracjami, zmianami temperatur, niską jakością cyny, bądź jej złym rozprowadzeniem ilościowym.


Fachowiec od wszystkiego bzdure Ci powie.Gorszych bredni chyba nikt nie słyszał .

I moje wyjaśnienie.
Zimny lut to slangowa nazwa. Generalnie chodzi o zły kontakt w lutowanym miejscu. Paradoksalnie tworzy się w miejscu gdzie cyna jest przegrzana lub jest za mało topnika , cyna wtedy krzepnie i nie rozpływa się po miejscu lutowanym. Drugi powód powstawania zimnych lutów to złe oczyszczenie miejsca lutowanego i trzeci dość często spotykany w miejscach gdzie elementy mocno się grzeją.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #13 dnia: Października 08, 2011, 11:21:52 »
Cytat: "ZPL-168XX"
I moje wyjaśnienie.
Zimny lut to slangowa nazwa. Generalnie chodzi o zły kontakt w lutowanym miejscu. Paradoksalnie tworzy się w miejscu gdzie cyna jest przegrzana lub jest za mało topnika , cyna wtedy krzepnie i nie rozpływa się po miejscu lutowanym. Drugi powód powstawania zimnych lutów to złe oczyszczenie miejsca lutowanego i trzeci dość często spotykany w miejscach gdzie elementy mocno się grzeją.


Piczka, idź do szkoły, bo bzdury wypisujesz. Jeżeli ktoś tutaj bredzi to ty.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Się radio spsuło
« Odpowiedź #14 dnia: Października 08, 2011, 11:59:28 »
Cytat: "Bieniu"
Da sie naprawic bez problemu. Trzeba by przelutowac głowice.
A na AM tez sie zawiesza czy tylko FM?


Jak się zwiesi to nawet na AM nie można przełączyć. Jak się odwiesi to bez problemu, ale też nie odbiera nic.

Czyli mówisz, że jest to naprawialne? To dobrze, podjadę na dniach do tego zakładu co speedbax polecił. Chyba, że znasz coś lepszego. ;p
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln