Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Łosie parkingowe  (Przeczytany 204757 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #420 dnia: Grudnia 07, 2016, 22:09:19 »
Jak już chcesz być taki precyzyjny, to beta cały czas miała włączony prawy kierunek. Trafiłbyś na kogoś z porysowanym prawym bokiem to byś inaczej śpiewał.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #421 dnia: Grudnia 07, 2016, 22:16:03 »
Co? XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #422 dnia: Grudnia 07, 2016, 22:18:50 »
To:
Art. 24.
1. Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w
szczególności, czy:
1) ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez
utrudnienia komukolwiek ruchu;
(...)
3) kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował
zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany
pasa ruchu.

Jeżeli wyprzedzasz z prawej strony pojazd skręcający w prawo, to ewidetnie nie spełniasz podkreślonych fragmentów. A jeśli to nie wyczerpuje wątpliwości, to pozostaje najważniejsza część PoRD, czyli Art. 3. ust. 1. Wyprzedzanie pojazdu skręcającego w prawo z prawej strony jest bez wątpienia powodowaniem zagrożenia na drodze.

Wystarczy, ze po złości kierowca z bety skreciłby w prawo :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 07, 2016, 22:21:23 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #423 dnia: Grudnia 07, 2016, 22:28:43 »
Dapol pls. XD

Art.27 ust. 1a PoRD
Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jadącemu na wprost po jezdni, pasie ruchu dla rowerów, drodze dla rowerów lub innej części drogi, którą zamierza opuścić.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #424 dnia: Grudnia 07, 2016, 22:37:59 »
Zdrowy rozsądek powinien chyba być górą. Jakby wyglądał twój rower i Ty po spotkaniu z 15 x cięższym pojazdem. To, ze masz pierwszeństwo, nie czyni z ciebie świętej krowy - odnieś to do pieszych ns pasach :)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #425 dnia: Grudnia 07, 2016, 22:49:55 »
Powinien. Dlatego już mam wyostrzone zmysły i oczy dookoła głowy bo (czego sam jesteś przykładem, bez urazy) kierowcy nie są na bieżąco z przepisami.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #426 dnia: Grudnia 07, 2016, 23:04:46 »
Nie uraziłeś mnie :)
Nie jestem alfą i omegą.
Moim zdaniem postępiłeś mało rozsądnie, pomimo tego, ze chyba przepisy prawa były po Twojej stronie. Niemiałbyś najmniejszych szans w spotkaniu z autem.
Zdrowy rozsądek wziął górę w pierwszym filmiku - tam też miałeś pierwszeństwo :)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #427 dnia: Grudnia 08, 2016, 11:40:44 »
KrP po 1, widząc u niego kierunek, nie powinieneś go omijać. Trudno, żeby cały czas gapił się w prawe lusterko, szukając kolarzy. Po 2, ominąłeś pojazd przepuszczający pieszych na pasach, a to nieładnie. Nawet jak jest zgodne z prawem (nie wiem jak to wygląda w przypadku rowerzysty). Po 3, auta startują wolniej niż rower pewnie dlatego, że nie chcą stwarzać zagrożenia - razem mogłoby być ciasno.
A kierowca TIRa przegiął pałę, co tu dużo pisać...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2016, 12:31:56 wysłana przez parian »

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #428 dnia: Grudnia 08, 2016, 18:52:42 »
Z tym BMW to poleciałeś ostro. Zachowałeś się jak kawał dziada i jeszcze się burzysz, że on się burzy :)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #429 dnia: Grudnia 08, 2016, 19:50:17 »
Tak jak pisałem, kwestia tylko zatrzymania się do 0. Gdybym to zrobił to wszystko byłoby super, a efekt końcowy i tak ten sam - byłbym przed samochodem, który by miał pretensje o to, że jestem na drodze.


Także plz, już widzę jak każdy z was na szerszych przejściach czeka aż pieszy całkowicie zejdzie, już widzę jak każdy zatrzymuje się do 0 na warunkowej strzałce. ;)


To naprawdę nie jest istotą problemu, ale już nieważne.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #430 dnia: Grudnia 09, 2016, 17:24:23 »
Także plz, już widzę jak każdy z was na szerszych przejściach czeka aż pieszy całkowicie zejdzie, już widzę jak każdy zatrzymuje się do 0 na warunkowej strzałce.
Nigdy nie omijam samochodu stojącego przed pasami i zawsze zatrzymuję się na strzałce.

I przestań powtarzać, że zawsze ruszysz przed samochodem, bo to nie prawda.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #431 dnia: Grudnia 09, 2016, 17:43:14 »
I przestań powtarzać, że zawsze ruszysz przed samochodem, bo to nie prawda.

Tak, wiesz lepiej.

Nigdy nie omijam samochodu stojącego przed pasami i zawsze zatrzymuję się na strzałce.

Oczywiiiiiście. :> Szczególnie gdy przejście jest na szerokość 4 pasów, a ty pieszy minie ciebie stojącego na prawym i sobie będzie szedł spacerkiem dalej przez resztę pasów ruchu. Na pewno nie ruszysz, na pewno. :>
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #432 dnia: Grudnia 09, 2016, 17:50:29 »
Oczywiiiiiście. :> Szczególnie gdy przejście jest na szerokość 4 pasów, a ty pieszy minie ciebie stojącego na prawym i sobie będzie szedł spacerkiem dalej przez resztę pasów ruchu. Na pewno nie ruszysz, na pewno. :>
A to też omijanie? Poważnie pytam :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 17:57:50 wysłana przez parian »

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #433 dnia: Grudnia 09, 2016, 18:11:09 »
No, a nie? Taka sama sytuacja jak moja tylko, że mamy samochody i szersze przejście. Sytuacja tak samo "niebezpieczna".

I do tego zmierzałem, ale chyba nikt mnie nie rozumie. XD Bo gdybym zwolnił do 0km/h i ruszył zamiast tak jak zrobiłem, zwolnić do 0,05km/h i ruszyć to wszystko by było ok, prawda? Mimo, że też bym ruszył i zrobiłbym to szybciej niż samochód i też bym był przed nim. I co, też powinien mieć wtedy do mnie pretensje?

Bo wszystko rozchodzi się właśnie o to zwolnienie zamiast zatrzymania gdzie uważam, że jest to marginalne szczególnie, że to jest rower, a nie samochód. Pieszy został puszczony, ja pojechałem dalej. Analogicznie jak w moim przykładzie wyżej z przejściem szerokim na kilka pasów.

Ale oczywiście pouczają mnie ludzie, którzy zawsze się zatrzymują na strzałce, a prędkości nie przekraczają nawet o 5km/h. XD
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2016, 18:13:29 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie parkingowe
« Odpowiedź #434 dnia: Grudnia 09, 2016, 18:52:14 »
Co Ty tu próbujesz wmówić? Stań koło mnie rowerem ( Ja oczywiście w samochodzie) i pokaż mi jak ruszasz szybciej. Zanim Ty przekrecisz 3 razy pedałami, ja będę miał najmniej 10 km/h.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!