Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011  (Przeczytany 26280 razy)

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 05, 2011, 18:25:25 »
Cytat: "Mance1978"
...nie da się jednak uniknąć wrażenia że tegoroczne obchody się poprsotu odbyły....nawet tradycyjne fajerwerki strzaleały jakby szybciej i ciszej niż zwykle...


Subiektywne oceny osób, które widziały były odwrotne - fajerwerki były nawet lepsze niż rok temu. Każdy zgadzał się też, że Afromenty to kicha.

roksa

  • Gość
Zadowolona!
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 06, 2011, 03:25:30 »
Mimo dobrych koncertów i masz komarow na dniach polic i dniach chemika! Miałam przyjemnosc bawic sie na afterze w clubie 83! Ku mojemu zdziwieniu tak jak zapowiadali w clubie pojawil sie AFROMENTAL i reszta ekipy z dni polic ;]]] oby tak dalej... i wiecej takich imprezzzzz

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 06, 2011, 17:45:48 »
A jednak repertuar przeciętny. Byłem w sobotę w ciągu dnia,miałem nadzieję,że na Dniach Polic zaprezentują się jakieś nasze formacje.Oprócz wieczornych koncertów królowała konsumpcja pajdy chleba i piwa.Może jestem wybredny ale oczekuję czegoś więcej. Moja ocena tego podobno święta-mierna.

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 06, 2011, 21:34:16 »
Cytat: "Samson"
królowała konsumpcja pajdy chleba i piwa.Może jestem wybredny ale oczekuję czegoś więcej. Moja ocena tego podobno święta-mierna.

Doskonały komentarz do tegorocznych obchodów.Oferta artystyczna i sam przebieg imprezy "nie powalał" W mojej ocenie posługując się terminologią szkolną dałbym mierny.No ale jak widać po postach każdy ma inne kryteria w oparciu o które "ocenia" takie "igrzyska" i każdy na swój sposób się "uduchawiał"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Mance1978

  • Gość
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 07, 2011, 13:06:54 »
no cóz nie oszukujmy się...imprezy tego rodzaju mają swoje stałe elementy...takie jak pajda chleba, piwo i kiełabasa tak było jest i będzie...chodzi tylko o to żeby nie przechodzic nad tym faktem do porzadku dziennego...

nefretete

  • Gość
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 07, 2011, 14:22:46 »
Cytat: "Denver"
Cytat: "Mance1978"
...nie da się jednak uniknąć wrażenia że tegoroczne obchody się poprsotu odbyły....nawet tradycyjne fajerwerki strzaleały jakby szybciej i ciszej niż zwykle...


Subiektywne oceny osób, które widziały były odwrotne - fajerwerki były nawet lepsze niż rok temu. Każdy zgadzał się też, że Afromenty to kicha.



mi osobiscie afromental podobał mi sie bardzo a co do dżemu to mieli zle naglosnienie i lipa ze nie spiewali skazany na bluesa i malo znanych mi piosenek spiewali..... pozdrawiam

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 07, 2011, 16:38:17 »
Police są jakie są nie za duże itp. Ale zawsze gwiazdy są na odpowiednim poziomie porównuje Szczecin i Dni Morza co to za gwiazda Safriu Duo- :crazy: na czasie jakieś 5 lat temu może byli więcej nic nie wyczytałam co ma być. Pewnie nic kupę parasolów bosmana i nic więcej.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline lepka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 299
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 07, 2011, 16:49:06 »
Nataleczka,  masz rację. Nie jesteśmy dużym miastem więc nie oczekujmy za wiele. Dobrze, że w ogóle coś się dzieję, bo w Szczecinie chyba od zeszłego roku nudy, nudy i jeszcze raz nudy. Pamiętam, że w 2007 roku było dużo imprez. Zlot Żaglowców pokrył się z pierwszym koncertem Hitów na Czasie organizowanym przez radio Eska i tego samego lata Eska znów z Hitami na czasie zawitała do Szczecina - super było ; )) A od tego czasu naprawdę nic tam się nie dzieję.


btw, w 2013 Szczecin będzie organizował zlot żaglowców The Tall Ships' Races - fajnie! ;)
“imperfections make you more beautiful”

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 07, 2011, 20:53:32 »
Cytat: "Nataleczka"
Police są jakie są nie za duże itp. Ale zawsze gwiazdy są na odpowiednim poziomie porównuje Szczecin i Dni Morza co to za gwiazda Safriu Duo- :crazy: na czasie jakieś 5 lat temu może byli więcej nic nie wyczytałam co ma być. Pewnie nic kupę parasolów bosmana i nic więcej.


Twierdzić, że Safri Duo jest gorsze niż Afromental to jak twierdzenie, że Tokio Hotel jest lepsze od Metallicy. ;]
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Nataleczka

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:19:46 »
Nie nie twierdze tak , ale Safri Duo było na czasie wiesz jakiś 5 lat tam z tego co wyczytałam ma to się z UE ich występ. Za Afromentalem nie przepadam ale fajnie , że był ludzi się bawili i to najważniejsze. A chodzi oto , że Szczecin robi się kichą i tyle. Jedynie no piąteczka za Juwenalia był wybór.
Bo wolność krzyżami się mierzy,
Historia ten jeden ma błąd!!!
   Ja mówię Hifi Wy mówicie Banda !

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:20:42 »
Muszę się zgodzić z KrP. A  twierdzenie,że skoro mieszkamy w małym mieście to musimy zgodzić się na byle co jest co najmniej śmieszne. Czy takie Gryfino choćby jest większe? Czy leży może bliżej Szczecina? Uważam,że można zrobić to lepiej ale kiedy już na starcie nastawia się na masówkę i bylejakość to zawsze tak wychodzi. Samo nasuwa się takie stwierdzenie-niech się cieszą,że jest cokolwiek,bo może i tego nie być.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:40:38 »
Cytat: "Samson"
Muszę się zgodzić z KrP. A  twierdzenie,że skoro mieszkamy w małym mieście to musimy zgodzić się na byle co jest co najmniej śmieszne. Czy takie Gryfino choćby jest większe? Czy leży może bliżej Szczecina? Uważam,że można zrobić to lepiej ale kiedy już na starcie nastawia się na masówkę i bylejakość to zawsze tak wychodzi. Samo nasuwa się takie stwierdzenie-niech się cieszą,że jest cokolwiek,bo może i tego nie być.


A w czym te dni Gryfina są lepsze? W Gryfinie jest tak samo - no poza miejscem do siedzenia - piwo, wata cukrowa, kiełbasa i publika, która w dużej części łyka wszystko co jej podają. (O artystach nie dyskutuje, bo to kwestia gustu - w tym roku w Gryfinie był był Abradab, Perfect i Kasia Kowalska - nie jest źle, w Policach Perfect był rok, czy dwa lata temu, kiedy w tym czasie w Gryfinie jedną z gwiazd był zespół, który w każdej piosence "śpiewał" o paleniu "gandzi". Byłem, bo po nich grały Strachy, które odwiedziły Police rok później chyba W tym roku u nas nie było źle - sam Dżem mi wystarczył).

Taki jest urok miejskich festynów i niewiele da się z tym zrobić - jest to typowa masówka i jak widać po frekwencji ludzie tego chcą. Dla mas są Dni Chemika, a dla bardziej wyrafinowanej muzyki są koncerty w ramach Cecyliady czy inne koncerty w MOK-u. Nie róbmy z pikniku koncertu muzyki poważnej. Dni Chemika, festiwale w Sopocie i w Opolu czy każde inne imprezy masowe jak sama nazwa wskazuje są kierowane do mas i niewiele da się w tej kwestii zmienić, bo lud ma proste potrzeby, które takie imprezy zaspokajają. Tych z wyrafinowanymi potrzebami i gustami jest mniej - ich potrzeby zaspokajają koncerty w mniejszych salach czy klubach. Nie da się z Dni Chemika zrobić festiwalu typu Open'er bo nie te fundusze, rozmach i przede wszytskim nie ta idea. Kultura masowa, do której należą miejskie festyny, w zasadzie ma być prosta i łatwa w odbiorze. Ta wyższa wyniesiona poza kameralne gmachy teatrów, filharmonii traci swój splendor.

Poza tym nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w takiej imprezie, chyba, że ktoś jest konsumentem, który pożera to co najbliżej i marudzi, że nie strawne. Ja z tych Dni żeżarłem sobie Dżem, bo lubiłem i łyknąłem trochę Variusa, bo był przystawką do Dżemu. Oczywiście to nie to samo, co np. koncerty w Słowianinie, ale powodów do narzekań dużych nie widzę. Na Afromental nie poszedłem, bo miałbym po tym niestrawność.  Świadomie zaspokajając swoje potrzeby bywam na koncertach, w teatrach itd. więc nie wymagam by Dni Chemika zaspokoiły moją potrzebę kontaktu z kulturą na cały rok. Sęk w tym, że wyjście na koncert do Słowianina, czy spektakl w Oprze na Zamku, Malarni czy w Czarnym Kocie kosztuje, nie ma piwka i popcoronu. Gdyby Dni Chemika pozbawić piwa, kiełbasy i popularnej muzyki przyszłoby na nie kilkaset osób - nie mówię, że to źle, ale dla takiej publiczności swoje drzwi otwierają kluby i sale koncertowe - Dni Chemika rządzą się innymi prawami.

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 08, 2011, 00:05:15 »
Dla wyjaśnienia,nie jestem fanem muzyki poważnej. Chodzi mi raczej o różnorodność repertuaru. Gdybym chciał wyższej kultury to pojechałbym sobie do filharmonii lub do teatru. Chodzi mi o to że to co było przygotowano pod kątem gimnazjalistów. Od Dni Polic oczekiwałbym również jakichś lokalnych wykonawców. Z Dniami Chemika niewiele już to ma wspólnego. A tak przy okazji-rzeczywiście nikt nie zmusza mnie do uczestniczenia w takiej imprezie jednak póki jest ona organizowana za pieniądze również moje chciałbym mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. Kiedy za takie pikniki będzie płacił np Denver to może sobie zrobić co chce prawda? A chyba tak nie jest.

Offline Denver

  • Administrator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1121
  • ostatni dinozaur
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 08, 2011, 00:23:46 »
Cytat: "Samson"
Dla wyjaśnienia,nie jestem fanem muzyki poważnej. Chodzi mi raczej o różnorodność repertuaru. Gdybym chciał wyższej kultury to pojechałbym sobie do filharmonii lub do teatru. Chodzi mi o to że to co było przygotowano pod kątem gimnazjalistów. Od Dni Polic oczekiwałbym również jakichś lokalnych wykonawców. Z Dniami Chemika niewiele już to ma wspólnego. A tak przy okazji-rzeczywiście nikt nie zmusza mnie do uczestniczenia w takiej imprezie jednak póki jest ona organizowana za pieniądze również moje chciałbym mieć coś do powiedzenia w tej sprawie. Kiedy za takie pikniki będzie płacił np Denver to może sobie zrobić co chce prawda? A chyba tak nie jest.


Ok - skoro dla Ciebie jest to repertuar dla gimnazjalistów to nie mamy co dyskutować.
Varius Manx - trochę ambitniejszy pop - słuchacze w mojej ocenie to 20-30 latki. Obecne gminazjum w czasach, gdy zespół nagrywał z Anitą Lipnicką i odnosił większe sukcest raczej nie pamięta.
Dżem - bluesowa legenda - słuchacze w wieku od 20 do 60 lat - raczej nie gimnazjum.
Afromental - tu racja faktycznie gimnazjum.

Rok do tyłu:
Doda - gimnazjum
Strachy na Lachy - ambitniejszy rock -  liceum plus fani Pidżamy czy mniej więcej do 35 lat

Dwa lata do tyłu:
Zagrobleny i Wydry - ok, gimazjum i liceum.
Perfect - uniwersalny, choć w gimnazjach raczej nie słucha się dziś Autobiografii.
September - muzyka taneczna - raczej ludzie młodzi.

Trzy lata do tyłu:
Feel - totalnie gimazjum
Budka Suflera - raczej starsze pokolenie.

Cztery lata do tyłu:
Myslovitz: raczej nie gimnazjum - ludzie w średnim wieku
Papa Dance i In Gird - faktycznie gimnazjum.

Jakby nie patrzeć jest to muzyka zróżnicowana, choć oczywiście należąca do popularnej. Każdego roku znajdzie się coś ambitniejszego poza gimazjalny poziom...

Co do polickich zespołów... to dyskusja na inny wątek, ale skoro w fotorelacjach na scenie widziałem mojego znajomego to znaczy, że i lokalne amatorskie zespoły miały swój czas (w sobotę dokładnie).

Offline Samson

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 140
    • Zobacz profil
[Police] Międzynardowe Dni Polic - Dni Chemika 2011
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:13:16 »
W sobotę dokładnie to jedynym polickim akcentem było wręczenie nagród w turnieju miast. No i może jeszcze trzeba w to wliczyć tych którzy ustawiali nagłośnienie. No to racja,jakiś policki muzyk szarpał struny na scenie. A co do zespołów które wymieniłeś to fakt,z dwa dobre. W ciągu trzech czy czterech lat?