Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Zmiany w oświacie.  (Przeczytany 24701 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 18, 2011, 22:10:05 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Draculko
Zacznij od sprawdzenia, czy możesz przenieśc swojego przedszkolaka do przedszkola obok żłobka.


"Draculko" też bym tam spróbował - odległość między placówkami oraz praca rodzica poza powiatem polickim (przynajmniej w mojej ocenie - choć nie jestem władny w temacie), jest argumentem do rozpatrzenia - pozytywnego. Tym bardziej, że jest to początek naboru, więc wiele może jeszcze się zdarzyć...
Pozdrawiam i powodzenia.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 18, 2011, 22:26:24 »
Cytat: "grzegorz.ufniarz"
Draculko
Zacznij od sprawdzenia, czy możesz przenieśc swojego przedszkolaka do przedszkola obok żłobka.


To mi nie rozwiązuje problemu, tylko odsuwa go na ok. 3 lata, gdy starsze pójdzie do zerówki w Tanowie (już w szkole), a młodsze będzie miało jeszcze rok przedszkola.
To, że nie startowaliśmy do PP nr5 było świadomie podjętą decyzją. Gdyby przedszkola były czynne do g. 17 nie byłoby przed nami całego roku szkolnego dosłownej męki logistycznej :|
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

Offline tamula82

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 18, 2011, 22:30:30 »
Cytat: "draculka"
Proszę Państwa jedno o niebie drugie o chlebie - pytanie czy warto drzeć koty o... wzajemne niezrozumienie?
Atakujecie się trochę bezpodstawnie, bo od początku dyskusji praca i zawód Pań pracujących w przedszkolach nie był przedmiotem jakiejś krytyki czy czegoś w tym stylu.
Dajcie już spokój.

Jako rodzic nowo przyjętego prawie-przedszkolaka bardzo bym się cieszyła z możliwości opieki w przedszkolu np. do g. 17. Z uwagi na takie, a nie inne godziny pracy, które uniemożliwiają jednemu z rodziców odbiór dziecka (praca do 16 w Szczecinie), a drugiemu bardzo utrudniają popołudniową logistykę, z uwagi na inną lokalizację żłobka i przedszkola.  Aby odebrać jedno i drugie dziecko z placówek oddalonych od siebie o 8km będę musiała uprawiać niezłą gimnastykę po pracy, w której jestem do 15:30.


Wiem że swego czasu PPnr6 miało czynne nawet do 20,czy tak jest teraz nie wiem (było to jakieś 3-4 lata temu).odbywało się to na zasadzie takiej,że jeśli dziecko miało by być w placówce do 20 to to przychodziło na ok.12 czyli na obiad.dostawało wtedy obiad,podwieczorek i kolację.Ogólnie zasada była taka ,że dziecko nie może w przedszkolu przebywać dłużej niż 8 godzin i trzeba było przynajmniej dzień wcześniej zgłosić w jakich godzinach pociecha przyjdzie (aby można było przygotować odpowiednia ilość posiłków) . Nie wiem jak jest teraz ,ale wydaje mi się ,że warto to sprawdzić

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 18, 2011, 22:30:38 »
Cytat: "Power"
praca rodzica poza powiatem polickim (przynajmniej w mojej ocenie - choć nie jestem władny w temacie)

Mąż pracuje w Szczecinie, ale ja w Policach - dom, przedszkole, praca oddalone są niestety od siebie w takim dziwacznym trójkącie, że codziennie pokonuję sporo km, żeby wszędzie dotrzeć na czas :)

Paradoksalnie - mąż pracujący w Szczecinie również nie ma szans zdążyć odebrać dziecko z przedszkola w Tanowie. Praca do g. 16, a przedszkole do g.16:30. Przez zakorkowaną al. Woj. Polskiego - dojazd bez szans.
Dla naszej rodziny to kolejny argument, że przedszkola w gminie Police mogłyby być czynne do g. 17.
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.

markietek

  • Gość
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 19, 2011, 10:39:45 »
Cytat: "Power"


"markietek" Jeżeli Twój górny cytat do takich nie należał, a tak go odczytałem - to PRZEPRASZAM. Choć czytając między wierszami takie odniosłem wrażenie. Co prawda uważam, że Cię nie obraziłem ale...wybacz. Górny cytat był Twoją odpowiedzią na poniższy post "polo", sugerujący braki we wszystkim, co jest związane z polickimi przedszkolami. ...i tak to wyszło.
Ps. Czytać ze zrozumieniem umiem, chociaż niektórzy mają mi to za złe :devil:. Twój sarkazm "Wskaż mi geniuszu" nie robi na mnie wrażenia. Każdy jest w czymś geniuszem. Ty też. Wszystko zależy od okoliczności, sytuacji czy wypowiedzi.
Pozdrawiam - ze zrozumieniem.



Spoko Wodza, ja się nie obrażam :) tylko mam w zwyczaju reagować, kiedy dochodzi do nadinterpretacji moich słów.
Po Twoi komentarzu o geniuszu,trudno podjąć decyzję, czy wypada Cię przepraszać czy nie ;)

I w temacie przedszkoli: Prawo jest, jakie jest, 25 godzin tygodniowo dla przedszkolanek to fakt. By wydłużyć prace przedszkoli konieczne jest zatrudnianie kolejnych pracowników merytorycznych, a to związane jest z kosztami. Na podniesienie wysokości zatrudnienia w danej jednostce budżetowej musi wyrazić zgodę organ nadzorujący. I tu się koło zamyka.

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 19, 2011, 12:24:48 »
Cytat: "markietek"
Spoko Wodza, ja się nie obrażam  tylko mam w zwyczaju reagować, kiedy dochodzi do nadinterpretacji moich słów.
Po Twoi komentarzu o geniuszu,trudno podjąć decyzję, czy wypada Cię przepraszać czy nie  

I w temacie przedszkoli: Prawo jest, jakie jest, 25 godzin tygodniowo dla przedszkolanek to fakt. By wydłużyć prace przedszkoli konieczne jest zatrudnianie kolejnych pracowników merytorycznych, a to związane jest z kosztami. Na podniesienie wysokości zatrudnienia w danej jednostce budżetowej musi wyrazić zgodę organ nadzorujący. I tu się koło zamyka.


Rzeczowo i na temat :thumright:  Dokładnie tak jest. I czasem sama dobra wola nic nie wskóra. Zawsze jast ktoś, kto ma decyzję (kasę lub nie) w ręku. A chciałoby się tak wiele... :smile:
Pozdrawiam
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline jula1980

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 24, 2011, 16:16:51 »
Cokolwiek nie napiszecie, faktem jest, że będziemy więcej płacić za przedszkole i kropka.
"podwyżka" dotyczy nie tylko Polic, ale całego kraju.
W 2011/2012 są jeszcze wolne miejsca na popołudniową zmianę w przedszkolu nr 5.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 26, 2013, 10:51:44 »
Od wrześnie zmianią się zasady odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolach publicznych. Bedzie taniej!

Sejm juz (w ekspresowym temopie) przyjął zmiany w przepisach. Jeszcze senat i prezydent ale zdaje się, że to tylko formalność.

Według moich wyliczeń będzie taniej nawet ponad 120 zł miesięcznie.

http://grzegorzufniarz.pl/przedszkola-od-wrzesnia-taniej/

Offline draculka

  • Moderator
  • Gaduła
  • *****
  • Wiadomości: 387
    • Zobacz profil
[Police] Zmiany w oświacie.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 26, 2013, 17:32:15 »
Aż ciężko uwierzyć, że coś potaniało :-O
Dla mnie to będzie dużo więcej w kieszeni (2 dzieci).
Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu, człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał i kota, który będzie go ignorował.