Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk  (Przeczytany 114651 razy)

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #90 dnia: Stycznia 19, 2012, 21:29:50 »
,,W sektorze nr 1, w którym znaleziono zwłoki gen. Andrzeja Błasika, było jeszcze dwanaście ciał, w tym tylko jedno należące do członka załogi Tu-154 – oświadczyła prokuratura wojskowa. Ta informacja obala teorię Jerzego Millera i Edmunda Klicha, mówiących, że znalezienie ciała gen. Błasika w strefie nr 1 stanowi dowód na to, że był on w kokpicie tupolewa aż do chwili katastrofy.

"Ciało gen. Andrzeja Błasika zostało znalezione w sektorze pierwszym. W sektorze tym znaleziono także dwanaście ciał i fragmentów ciał innych ofiar katastrofy" - stwierdził rzecznik prokuratury wojskowej, płk Zbigniew Rzepa, odpowiadając na pytania "Wprost".

Co więcej, jak informuje "Rzeczpospolita", w sektorze nr 1 nie znaleziono zwłok... pilotów Arkadiusza Protasiuka i Roberta Grzywny oraz mechanika Andrzeja Michalaka. – Ciała pozostałych członków załogi znaleziono w sektorach 2 i 3 – informuje Rzepa.


http://niezalezna.pl/22070-kolejna-kompromitacja-klicha-i-millera


Ciąg dalszy dementowania kłamstw trio MAK-Klich-Miller, w które wierzyli jedynie naiwni. Okazuje się, że w myśl ustaleń radzieckich uczonych i ich polskich przyjaciół w kabinie przebywało 12 osób. Ścisk był tak wielki, że 3/4 załogi musiało wyjść z kabiny i pewnie dlatego ich ciała znaleziono w innych sektorach.  :crazy:

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #91 dnia: Stycznia 19, 2012, 22:00:40 »
Piloci, którzy w dniu katastrofy nie mieli uprawnień do latania tym samolotem (przypominam o fikcyjnych egzaminach kpt. Protasiuka w Brukseli z lądowania w trudnych warunkach), nie powinni w ogóle podchodzić do lądowania. Po uderzeniu w drzewo (słynna brzoza i "profesjonalne" symulacje z NASA) i utracie skrzydła nastąpił natychmiastowy obrót samolotu, gdzie klapy i lotki w drugim skrzydle ustawione były na pełne odejście, co spotęgowało skutki zniszczeń poprzez docisk odwróconego samolotu do ziemi (można to częściowo porównać z aerodynamiką w F1). Można dyskutować nad rozmieszczeniem ciał i obecności osób w kabinie pilotów. To niczego nie zmienia. Prawa fizyki są nieubłagane, a kto ich nie rozumie, najzwyczajniej powinien pójść do szkoły. Na koniec powiem, że powyższa analiza jest zdrowym wyciągnięciem wniosków po moich rozmowach z prawdziwymi ekspertami, którzy powiedzieli, że w tym wszystkim za dużo jest prymitywnej polityki.

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #92 dnia: Stycznia 20, 2012, 00:00:14 »
Cytat: "sekator"
Ciąg dalszy dementowania kłamstw trio MAK-Klich-Miller, w które wierzyli jedynie naiwni

Skoro już wszystko wiesz Sekatorku to zapewnie już bez trudu dasz mi odpowiedź na poniższe pytania:
1/ Wg oświadczenia prokuratury, na podstawie badań, które zostały przeprowadzone w Krakowie, a na których teraz triumfy ogłaszasz, stwierdzono, że zidentyfikowano głosy 17 osób. Wśród tych osób są czterej członkowie załogi samolotu TU-154M, dwie osoby spoza załogi wypowiadające się w kabinie bądź w jej pobliżu, trzech członków załogi samolotu JAK 40, trzech kontrolerów ruchu lotniczego w Mińsku, kontrolera z Moskwy i czterech kontrolerów ruchu ze Smoleńska
Ty już wiesz do kogo należały 2 głosy spoza załogi wypowiadające się w kabinie lub w jej pobliżu?
2/ Jesteś pewien, że gen Bialasika nie było w kolkpicie podczas samego zderzenia, bo jeego ciało znaleziono w strefie 1 wraz z 12 innymi ciałami? Wśród tych ciał nie było ciał załogi... napisz mi jedno-czy tego już jesteś pewien?
3/ Czy słyszałeś o komunikacji w tym samolocie za pomocą intefejsu połączonego bezpośrednio: kabina pilotów- salonik Prezydenta?
4/ A co myślisz o kamarze podłączonej pod pokładem z obrazem wizyjnym w saloniku Prezydenta?
5/ Mam rozumieć, że ostatnie ekspertyzy Instytutu są ostateczne, jedyne oraz niepodważalne?
6/ Czy w świetle nowych waszych faktów będzie dalsza potrzeba forsowania teorii Macierewicza o wybuchu, specjalnych magnesach przyciągających aluminium, systemach zakłuszających i brzozie której nie było?
7/ Czy nie wkurza Ciebie sytuacja, gdy pracujesz na komputerze a ktoś za pleców Ciebie obserwuje?
Tym razem odpowiedz mi na wszystkie te pytania wyczerpująco, proszę.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie

A do pozostałych kolegów: tad'ów, millen itp: jestem za Tuskiem bardziej niż za  Kaczyńskim-- zapraszam Was serdecznie na spotkanie byście mogli mi w twarz i prosto w oczy powiedzieć, że jestem zdrajcą, sprzedaczykiem, lemingiem, czy naiwnym idiotą. Miejsce i czas sami wybierzcie. Ja się do Was dostosuje.
Też was pozdrawiam
Mariusz

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #93 dnia: Stycznia 20, 2012, 07:32:03 »
Witaj Mariuszu. Cieszę się, że nareszcie w dyskusji pojawiła się osoba o odmiennych poglądach, reprezentująca odpowiednią kulturę i wiedzę . Rozmowa z Tobą to prawdziwa przyjemność. Obiecuję, że jutro ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi, ponieważ dzisiaj wracam do domu po 24.00, więc mogę być nieco ,,passe". :faja:
Pozdrawiam Cię serdecznie
sekator.

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #94 dnia: Stycznia 21, 2012, 20:43:00 »
Witaj Mariusz jeżeli mnie wywołałeś do tablicy to nie jestem elokwentny jak Ty i inni dlatego przepraszam za " bałagan myślowy " ale zgadzam się z poglądami Mileny czy Sekatora. Co do naszego Tuska czy Bieleckiego myślę , że za komuny żyło im się dobrze w studenckich spółdzielniach jakiś bratniakach itp. poczuli zapach mamony to i w dzikim kapitaliźmie po 1989 r.  czują się jak ryba w wodzie. Jedynie Płażyński z tego środowiska był wyobcowany bo nie przekładał mamony nad interes państwa. Według mnie Tusk źle pokierował polską racją stanu w katastrofie smoleńskiej.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #95 dnia: Stycznia 22, 2012, 12:42:16 »
Wokół tej tragedii i raportu sporo bzdurnych przeinaczeń, naginania faktów w nie zawsze czystych intencjach. Oby nie trzeba było czekać sto lat jak w przypadku odtajnienia materiałów przez brytyjczyków na temat śmierci w katastrofie lotniczej W. Sikorskiego. Kilkadziesiąt lat po i nie ustalono wszystkich okoliczności. Na temat Smoleńska społeczeństwo nigdy nie otrzyma wszystkich informacji. Dlaczego? Może racja stanu tego wymaga. Nie wiem.
Według mnie sytuacja nie jest albo - albo. Jeden winny? Męczące, jak dla mnie, jest również ciągłe nawoływanie do karania, wykluczania bez dalszego ciągu. W tak ważnej sprawie rząd i opozycja rozejm, rozmowy w ciszy i spokoju bez błysków fleszy. Tak ponad podziałami.
Nie jest tak, że jeden wie wszystko najlepiej. Chyba, że chodzi o zniechęcenie ogółu do myślenia zdroworozsądkowego...
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #96 dnia: Stycznia 22, 2012, 13:02:04 »
Hej Mariusz. Na wstępie pozwolisz, że nie będę dyskutował w zaproponowanej przez Ciebie formule tzn. Ty zadajesz pytania (postawione w specyficznyy sposób) :

Cytat: "MrW"
Czy w świetle nowych waszych faktów będzie dalsza potrzeba forsowania teorii Macierewicza o wybuchu, specjalnych magnesach przyciągających aluminium, systemach zakłuszających i brzozie której nie było?


a ja na nie odpowiadam. Nie wiem np.  kogo masz na myśli pisząc ,,waszych"?  A co do drugiej części pytania, chyba nie uważasz, że aby doprowadzić do katastrofy samolotu trzeba użyć magnesu, czy bomby?
 Wystarczyło odpowiednio ,,naprawić" samolot w zakładach towarzysza Deripaski  i uzgodnić współdziałania w polskimi śpiochami z WSI, aby przyrządy na pokładzie samolotu ,,żyły swoim własnym życiem".
To oczywiście tylko teoria (jedna z wielu) ale fakt nie przekazania stronie polskiej do dnia dzisiejszego wraku samolotu i czarnych skrzynek jednoznacznie wskazuje na chęć ukrycia istotnych faktów i przyczyn katastrofy przez Rosjan.
Dziwne wypadki i samobójstwa ludzi związanych z lotnictwem, rządem, prokuraturą i polityką jakie miały miejsce po 10.04.2010 także wskazują na to, że po stronie polskiej jest grupa ludzi, którzy nie chcę dopuścić do pełnego wyjaśnienia prawdziwych przyczyn katastrofy.
Kłamstwa jakie towarzyszyły tej katastrofie od początku, powielane przez GW i TVN w stylu - ,, Patrzcie jak lądują debeściaki", ,,Jak nie wyląduję, to mnie zabije" etc służyły brutalnej walce politycznej PO, aby wygrać wybory prezydenckie i parlamentarne.
Ostatnie kłamstwo, które zostało obnażone, a które podchwycił cały świat po raporcie MAKu, jakoby pijany polski generał zmusił niedouczonych pilotów do lądowania w ekstremalnych warunkach, zostało powielone w polskim raporcie.
Mam prawo, jako Polak domagać się od swojego rządu, aby choć raz stanął w obronie niesłusznie oskarżonych i wykpionych polskich żołnierzy, co niniejszym czynię. Zaskakiwała mnie łatwość, z jaką część dyskutantów na tym forum oskarżała i wyśmiewała gen. Błasika i pilotów ( Ty szczęśliwie do tej grupy nie należałeś)
Osobom tym dedykuję poniższy felieton Ziemkiewicza pod tytułem ,,Życie z dziurą w potylicy"

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2012/01/07/zycie-z-dziura-w-potylicy/

Który doskonale oddaje świadomość dużej części polskiego społeczeństwa po katastrofie smoleńskiej. Kłania się mentalność postkolonialna o której rozmawialiśmy przy okazji innej dyskusji.
pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam, że nie ustosunkowałem się szczegółowo do wszystkich Twoich pytań, ale mam nadzieję, że mi to wybaczysz
sekator

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #97 dnia: Stycznia 23, 2012, 00:06:13 »
dz Daria ...reszta...paszol...won

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #98 dnia: Stycznia 23, 2012, 19:28:15 »
Przepraszam Wszystkich za moje zachownie... za dużo %o, jeszcze raz sor

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #99 dnia: Stycznia 23, 2012, 19:39:20 »
Cytat: "tad19601963"
Przepraszam Wszystkich za moje zachownie... za dużo %o, jeszcze raz sor


Odreagować czasem każdy musi...Natomiast by przyznać się do błędu i przeprosić, trzeba posiadać klasę i odwagę, co w dzisiejszych czasach jest prawdziwą rzadkością.
pozdrawiam sekatorek

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #100 dnia: Stycznia 23, 2012, 21:45:39 »
Anodina w życiu nie przyzna się ... jak ruskie o Katyniu

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #101 dnia: Stycznia 27, 2012, 09:41:02 »
Przepraszam, że przez czas jakiś milczałem.
Sławku, tym razem ja czytając Twoją oodpowiedź muszę chwikę się zastanowić. Myślę, że podczas zbliżającego się łyk- endu ustosunkuję się do Twojej wypowiedzi.
Serdecznie pozdrawiam
Mariusz

Offline krych

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 128
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #102 dnia: Stycznia 27, 2012, 12:37:52 »
Po ostatnich doniesieniach o Smoleńsku, nie będziemy musieli czekać tak długo jak na prawdę o Katyniu,polecam czytać GAZETĘ POLSKĄ CODZIENNIE,to jest GAZETA dla prawdziwych patriotów którzy kochają POLSKĘ.
piecia

Offline MrW

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 443
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #103 dnia: Stycznia 27, 2012, 13:41:29 »
Cytat: "krych"
polecam czytać GAZETĘ POLSKĄ CODZIENNIE,to jest GAZETA dla prawdziwych patriotów którzy kochają POLSKĘ.

A jeśli nie lubię czytać tej gazety, bo z treściami zawartymi w niej nie mogę się zgodzić, to znaczy, że nie jestem prawdziwym patriotą, który kocha Polskę?

jezat

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #104 dnia: Stycznia 31, 2012, 12:11:37 »
Cytat: "krych"
Po ostatnich doniesieniach o Smoleńsku, nie będziemy musieli czekać tak długo jak na prawdę o Katyniu,polecam czytać GAZETĘ POLSKĄ CODZIENNIE,to jest GAZETA dla prawdziwych patriotów którzy kochają POLSKĘ.

No to pochwal się co twoja ulubiona prasa wie na temat odpowiedzialnych za katastrofę na klepisku w Smoleńsku,czy koszenie drzew w Mirosławcu?.Czy wiedzą kto był dowódcą sił lotniczych RP w latach 2006 - 10.04.2010?Jeśli nie to podpowiem - gen.Błasik.Czy prawdziwie patriotyczni redaktorzy prawdziwie patriotycznych gazet badali odpowiedzialność gen.Błasika za poziom dyscypliny i wyszkolenia pilotów?Jeśli nie to proponuję takim tematem się zająć.