Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk  (Przeczytany 108980 razy)

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 14, 2011, 19:07:17 »
Piotr nie licz pieniędzy... bo ile umoczyło rządy PO to na pewno nie policzysz.
Po co sprawdzać życiorysy ... lepiej przyjrzeć się temu kto widzi interes Polski czyli np. mój i Twój też, a kto nas sprzedaje?
Apropos czy było w Warszawie 7 czy 50 tys. ludzi odpowiedź jest prosta ja nie mogłem pojechać tak ad hoc ale duchem byłem z Nimi gdyby mogli wszyscy przyjechać to może byłyby miliony.
Odnośnie lat 80 tych, ja też spałem na tak zwanym styropianie 11 dni w zakładzie a sam nie wiem ilu podszyło się pod zdrowe korzenie Solidarności... prostych ludzi, działaczy wykorzystali cwaniacy i podszywając się pod idee.. zrobili okrągły stół... i mamy to co teraz mamy.
Niemcy po 5 latach po II wojnie mieli już cud gospodarczy a my po 22 latach mamy 1 kg cukru za godzinę pracy.
Czy ktoś nas okrada ????

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 14, 2011, 20:58:25 »
to czemu nas się czepiają ???

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 15, 2011, 00:25:45 »
@ Sekator,
Mialem czekac na przyzwolenie moderatora, ale zauwazylem, ze do tagu glownego tematu,
dopisano slowo Smolensk, wiec wyglada na to, ze mi wysiedlenie z forum nie grozi.
Obejrzalem link, jaki podales - rzeczywiscie, demonstracja wypadla imponujaco i mozna
odniesc wrazenie, iz bralo w niej udzial tysiace ludzi.
Ogladalem film dwukrotnie, chcac wlasne wrazenia skonfrontowac z postami, jakie inni
forumowicze zamiescili.
Znam Krakowskie Przedmiescie, wiec nawet nie majac mozliwosci dokonania pomiarow,
moge zalozyc, ze wszerz ulicy miescilo sie 10-12 osob. Szli w bardzo luznym szyku, wiec
najmniej trzeba dac c'a 2m. a osobe, wzdluz osi przemarszu. Dystans ok. 2 klm., wiec
gdyby maszerowali w skladnych, zorganizowanych szeregach - 10 - 12 tys. osob.
Szli swobodnie, w sposob raczej dowolny, czasem pojedynczo.
Dla mnie scisla ilosc nie jest tak bardzo istotna, ale sklaniam sie do oceny 7 tys.
Natomiast ze zniczami wyglada sprawa zupelnie niepowaznie. Napisales wyraznie:

" Pamietaj, ze nie wszyscy przekazali swoje znicze. Mogli je skladac tylko poslowie i
senatorowie...."

To ilu poslow i senatorow licza obie Izby ? Czy moze byly obecne liczne delegacje z wielu
panstw ?
Zartuje oczywiscie i rozumiem, ze w euforii zachwytu, nie zwracales wiekszej uwagi na
takie niescislosci.
Dla mnie bylby ten film prawie wzruszajacy ( tyle flag narodowych, to robi wrazenie !),
gdyby nie tresc transparentow, i obrazliwe, prowokujace skandowanie.
Mial byc Memorial Pamieci, a byl marsz brunatnych koszul ! Czy PiS ma moze w projekcie
takze Kristal Nacht ?
Co Wy chcecie zbudowac na klamstwie, nienawisci  i prowokacjach ?
Zwroc uwage Sekatorze, ze w podobny sposob oceniaja postepowanie PiS-u rowniez
ludzie z innych ugrupowan politycznych, lub niezalezni.
 L.Miller, J.Schetyna, i inni.Kutz pisze: "PiS robi w Europie cyniczna zadyme "
Nawet biskup Pieronek, nie moze juz Was sluchac i ogladac !
A jednoczesnie, jakby malo bylo lekcji zachowania i dyplomacji, jakie  daje Polsce
Rosja, to dolaczyla Kanada, odznaczajac Krzyzem Zaslugi gen.Franciszka Gatora.
To byl piekny przyklad, jak nalezy czcic zaslugi tragicznie zmarlych ofiar. Oczywiscie tych,
ktorzy te zaslugi mieli. Innych wystarczy uczcic milczeniem.
A wsrod ofiar katastrofy byli zasluzeni ludzie i z innych opcji politycznych. Jakie ma prawo
J.K. zawlaszczac pamiec Ich wszystkich, dla budowy wlasnej politycznej trampoliny ?
Ja moze tego nie dozyje, ale Ty zobaczysz "ceremonie" przenosin cial prezydenckiej pary,
z Wawelu, na bardziej odpowiednie miejsce spoczynku, adekwatne do zaslug.
Moze to nastapi decyzja rzadu, lub Sejmu, a moze na wniosek najblizszej rodziny, gdy ta
bedzie miala powyzej uszu, byc zamieszana w ciagle pisowskie skandale.
Ja jestem przekonany, ze to nastapi. Amen.
Pozdrawiam - Bill

P.S. Z pewnoscia rozumiesz, ze tylko roznica czasu i natlok postow na forum, wplynal na
to, ze moja odpowiedz robi wrazenie opoznionej. A  piszac 'Was" , mam na mysli wiezy
sympatii tylko, bo zaznaczyles juz, ze czlonkiem PiS-u nie jestes

Offline billkronos

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 287
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 15, 2011, 02:55:39 »
Witaj Millena,
Milo wiedziec, ze jestes nadal i dzialasz. Nie slyszac przez pewien czas o Tobie, mialem
nadzieje, ze zrozumialas, po jak cienkim lodzie stapasz i przeszlas na bardziej pewny
grunt.
Okazuje sie, ze nie mialem racji. Nadal wspierasz .....kogo ? Tylko Sekatora, czy rowniez
PiS ?
O ile w naszym poprzednim dialogu wykazalas sporo dobrej woli i poprawna forme
wypowiedzi, to obecnie stoczylas sie  nie tylko do poziomu Twego ideologicznego
partnera, ale przejelas rowniez Jego sposob i forme wyrazania sadow.
Nie chce zbyt obszernie wypowiadac sie na temat Twgo postu, bo adresowalas go
do Piotr S., wiec niech sam sobie radzi.
Ale link, jaki podajesz na koncu, moze sie odnosic nie tylko do Piotra S., wiec sobie
przeczytalem. Na raty, bo jednym haustem przelknac tego nie sposob !
Takiego steku bzdur dawno nie widzialem ! Przeciez to jest EMETYK ! Tylko do uzytku
przez weterynarzy, bo czlowiek moze takiej dawki nie przezyc !
Pomine charakterystyke wygladu, bo przed rokiem mogl tak sie prezentowac.
Ale szybko sie ogarnal, bo na zakupach w "Biedronce", w niczym nie przypominal
owego staruszka z przed roku. Ostre, wladcze niemal spojrzenie, silnie zarysowany,
meski podbrodek, pelne wargi i ,,,,,Upsss! Za bardzo sie wczulem w ten blog i mimo
woli wpadlem w styl autora.Sorry.
Ale  ta paralela z Fryderykiem Wielkim ? Dlaczego tak skromnie ?
Czy autor nie mogl siegnac chocby do Aleksandra Wielkiego ? Co prawda zmarly brat
zapuszczal sie tylko do Tbilisi, ale ....
Zkolei autorowi skleily sie kartki podrecznika historii, wiec jednym  zabim skokiem,
przeniosl sie do Jaroslawa Kaczynskiego.
Dalej to juz prawie demoniczne opisy tego samego, siwego, prawie niedoleznego starca.
Jaki On grozny, jak sie Go wszyscy panicznie boja, itd.itd,Najwiekszy polityk w historii
Polski !
Gdyby nie te cywilizowane czasy......na pewno by Go zabili ! Dosyc ! Kto chce czytac te
wiernopoddancze blazenstwa, niech czyta - link jest w poscie Milleny.
Dla mnie Jaroslaw, to tylko bardzo nieszczesliwy czlowiek, ktory wierzy, ze ogromny
zal po bracie moze ukoic tylko Zemsta !
A dlaczego z duzej litery ? Bo co raz bardziej zaczyna przypominac te fredrowska.
Z kazdym dniem rosnie zniecierpliwienie i nuda, zaczynaja sie nawet kpiny i zarty,
a gdy cierpliwosc narodu osiagnie apogeum, zamiast Fryderyka Wielkiego, zostanie
........Papkin !
Wybacz Milleno, ze tak pisze, bo ocenialem Cie znacznie lepiej. Moge sie zgodzic
z Toba, ze wiele osob sie boi; Nie Jaroslawa, ale tego taniego populizmu i hurra-
patriotyzmu, bo to sa hasla rownie chwytliwe, co falszywe.
Mielismy dosyc przykladow w ostatnim wieku tylko: Hitler, Stalin, Milosevicz, Saddam.
Pinochet, Pol Pot, Abu Amin, Osama Bin Laden, Castro......
Pozdrawiam - Bill

bob

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 15, 2011, 05:16:26 »
Ja nawet trochę sekatora, millenę i te maszerujące w Warszawie tysiące (ilu by tych tysięcy nie było) rozumiem: J. Kaczyński prezentuje te wartości, które są im bliskie - patriotyzm, obrona polskości, prawo, sprawiedliwość, suwerenność etc. - więc czują się z nim ideowo związani, i wszelkie ataki na niego odbierają osobiście - a wręcz odnoszą do cech, które w nim widzą! Z postów sekatora et consortes daje się wyczytać rozumowanie, z którym ja nie jestem się w stanie zgodzić - a którego on pewnie zmienić nie zamierza (i ma do tego zresztą pełne prawo):

1) Kaczyński jest patriotą/prawym/sprawiedliwym/...
2) Kto jest patriotą/prawym/sprawiedliwym/... - ten jest za Kaczyńskim.
ergo Kto nie jest za Kaczyńskim - ten nie jest patriotą/prawym/sprawiedliwym/... koniec kropka.

W ich opinii Kaczyński te światłe cechy nie tylko po prostu prezentuje jako jeden z wielu, ale wręcz uosabia i ma na nie wszelki monopol, i jak Wielki Nauczyciel skupia wobec siebie garstkę (garść; mniejsza o liczby) Sprawiedliwych, którzy na resztę społeczeństwa patrzą na zasadzie "kto nie jest z nami, ten jest przeciw nam", albo dosadniej: my stoimy tu, a reszta tam, gdzie stało ZOMO. I o ile na przykład ja daję sekatorowi, millenie etc. pełne prawo wierzyć, że gdyby ich ideologiczny przywódca był prezydentem, to Niemcy z dnia na dzień zrezygnowaliby z budowy gazociągu - to sekator nigdy nie zobaczy we mnie prawego i sprawiedliwego patrioty, a tylko pełowskiego leminga który jak nie ogląda TuskVisionNetwork, to albo czyta Wybiórczą, albo chociaż wyprzedaje polski majątek...

I to jest mój zasadniczy problem z poplecznikami Kaczyńskiego - taka zupełnie niedorzeczna polaryzacja, podział na "jedynych sprawiedliwych" versus "lemingi" i przeświadczenie, że wyłącznie J. Kaczyński i ci, którzy go wspierają, mogą być dobrymi ludźmi... Tak, jakby w ogóle nie brali pod uwagę możliwości, że można być jednocześnie polskim patriotą - i nie żywić urazy do Niemców! Ze można bronić polskości - nie walcząc z Rosjanami! Że można być prawym i sprawiedliwym - nie chodząc do kościoła i nie broniąc krzyża! Że można (jako państwo) zachować suwerenność - sprzedając jednocześnie udziały w państwowych spółkach zagranicznym firmom, bo na tym polega światowa gospodarka!

Sęk w tym, że J. Kaczyński bynajmniej nie jest chodzącym ideałem, i choćbym z paroma jego postulatami się zgodził (dla przykładu: zaostrzenie prawa i przywrócenie kary śmierci) to jednak ksenofobii, szowinizmu czy zacietrzewienia w jego wydaniu popierał nigdy nie będę.

Pozdrawiam!

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 15, 2011, 06:29:09 »
Cytat: "bob"
J. Kaczyński prezentuje te wartości, które są im bliskie
   W rzeczywistości prezentuje te wartości które są mu wygodne. Jeśli do doktoratu trzeba przywołać Lenina, to L.K. przywołuje. Jeśli trzeba głosów Samoobrony, to Samoobrona cacy, jeśli jest szansa na kilka głosów pogierkowców, Gierek jest cacy. Potrafi również w jednej chwili zmienić okazywane poglądy. Ma również pozapolityczny /siłę woli, magnetyzm/ wpływ na swoje otoczenie. Słuchają go jak bożka. Dorośli - chyba - ludzie.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 15, 2011, 10:47:56 »
Cytat: "piotr S"
Cytat: "bob"
J. Kaczyński prezentuje te wartości, które są im bliskie
   W rzeczywistości prezentuje te wartości które są mu wygodne. Jeśli do doktoratu trzeba przywołać Lenina, to L.K. przywołuje. Jeśli trzeba głosów Samoobrony, to Samoobrona cacy, jeśli jest szansa na kilka głosów pogierkowców, Gierek jest cacy. Potrafi również w jednej chwili zmienić okazywane poglądy. Ma również pozapolityczny /siłę woli, magnetyzm/ wpływ na swoje otoczenie. Słuchają go jak bożka. Dorośli - chyba - ludzie.

Dorośli. Tylko niezdolni do funkcjonowania poza systemem totalitarnym. Kaczyński daje im jego namiastkę i nadzieję na więcej, a dwójmyślenie pozwala nie zauważać tego, o czym napisałeś. I tyle.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 15, 2011, 21:48:37 »
Oki ale kto dla mnie ma być autorytetem ??
Komorowski wybrany przez GW i TVN ..ichny prezydent....  żenada :((
Michnik żenada ... obcy...
Tusk ...żenada ..obcy
tylko szkoda że Polacy czują się dowartościowani czytając GW i oglądając TVN
Nie ma już Polaków ...jest zlepek narodów:)))

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 16, 2011, 05:44:17 »
Cytat: "tad19601963"
kto dla mnie ma być autorytetem ??
 A bez autorytetu nie dasz rady żyć? Spróbuj choćby w weekendy..
Cytat: "tad19601963"
Nie ma już Polaków ...jest zlepek narodów:)
Dotyczy ten problem każdego narodu. Każdy to zlepek. Tzw. czysty naród to wytwór chorej wyobraźni. Ok 60 tys. lat temu przodkowie całej ludzkości wywędrowali z Afryki Wschodniej. Czyli my też, o zgrozo pochodzimy stamtąd. A wracając do dziejów choćby naszej epoki, to były wędrówki ludów, najazdy, emigracje, wynarodowienia, asymilacje, gwałty zdobywców, uprowadzenia kobiet w jasyr, porywania dzieci. Tu link o pokrewieństwach rzeczywistych a nie wymyślonych przez polityków: http://bialczynski.wordpress.com/krolestwo-sis-i-jego-cuda/ludy-albo-plemiona-krolestwa-sis/polak-kirgiz-dwa-bratanki/

bob

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 16, 2011, 06:44:24 »
Cytat: "tad19601963"
Oki ale kto dla mnie ma być autorytetem ??

Osobiście bym tak pojęciem "autorytet" nie szafował; pokolenie JP2 kopuluje już od pierwszych klas gimnazjum ile wlezie i rzadko trzeźwieje w weekendy; wczoraj widziałem gdzieś wyniki ankiety z której wynika, że 98% zdeklarowanych katoliczek sięga po metody antykoncepcji niezaakceptowane przez kościół - widać więc wyraźnie, że autorytety swoje, a życie swoje...

Oczywiście jako wolny człowiek masz pełne prawo lubić czy popierać kogo chcesz, ale na litość boską - bierz pod uwagę całokształt działań tej osoby czy opcji, a nie tylko te cechy, które chcesz w nim zobaczyć! Wojowniczy patriota i stuprocentowy Polak z pochodzeniem udokumentowanym do kilkunastu pokoleń wstecz, wbrew pozorom wcale nie musi być chodzącym ideałem niestety...

Cytat: "tad19601963"
Michnik żenada ... obcy...
Tusk ...żenada ..obcy
(...)
Nie ma już Polaków ...jest zlepek narodów

Wiesz, prawie osiemdziesiąt lat temu rządził tymi ziemiami pewien facet z rzucającym się w oko wąsikiem. Też był dla wielu autorytetem - do tego stopnia, że postawił na nogi świetnie zorganizowany system autorytarny...

On też miał wewnętrzną potrzebę klasyfikowania bliźnich na podstawie ich pochodzenia czy rasy. Ten naturalizowany Austriak uważał wielu ludzi urodzonych w swojej nowej ojczyźnie za "obcych" kierując się podobnymi do Twoich przesłankami; też ubolewał nad "zlepkiem narodów" - zerknij do działu historycznego, panowie próbują zlokalizować założony tu kiedyś obóz "für Sinti und Roma" - dla Cyganów i Romów. W innych obozach zamykał (a czasem i więcej...) tych niedobrych Żydów razem z tymi fantastycznymi Słowianami, nie widząc między w zasadzie większych różnic - Untermensch to Untermensch i tyle...

Widzisz paralele między jego działaniami a własnymi poglądami? Jeśli tak to wiedz, że to niestety nienajlepsze dziedzictwo...

Pozdrawiam!

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 16, 2011, 09:09:17 »
Cytat: "bob"
On też miał wewnętrzną potrzebę klasyfikowania bliźnich na podstawie ich pochodzenia czy ras
  I dlatego wymyślił wzór Niemca - inni byli prześladowani:
1. Blondyn jak Hitler
2. Wysoki  jak Goebbels
3. Szczupły jak Goering
Tak właśnie wyglądają klasyfikacje.

Offline mariusz88887

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 206
    • Zobacz profil
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 16, 2011, 21:16:15 »
W tu się spieracie ,a tu czarno na bialym widać że PIS z tragedii Smoleńskiej zrobił sobie maszynkę do walki politycznej.
Mariusz

Offline piotr S

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
    • http://www.sowa.szczecin.pl
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 16, 2011, 22:33:53 »
Nikt mi nie wmówi że białe jet białe, a czarne jest czarne.

tad19601963

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 18, 2011, 20:14:22 »
Ja z bezsilności przerysowałem rzeczywistość,
Piotr historię,
co z tego, że białe jest białe a czarne jest czarne,
i tak nikomu nie zależy aby wyjaśnić katastrofę
odbyła się jak odbyła i wszystkim "pasuje" a wszyscy uczą się na "błędach" i niech dalej się uczą :)

sekator

  • Gość
[Ogólne] Dyskusja nt. raportu MAK - Smoleńsk
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 18, 2011, 20:30:55 »
Tak wygląda propaganda:

Cytat: "piotr S"
Przypomina mi to Hitlera i Stalina.


A takie są fakty :

,,W szpitalu z powodu uszkodzenia kręgosłupa tudzież innych obrażeń znalazł się pobity przez warszawską straż miejską Michał Stróżyk, dziennikarz „Gazety Polskiej”.

Napadnięty został za to, że 11 kwietnia nie chciał opuścić Krakowskiego Przedmieścia przed Pałacem Prezydenckim. Bezpodstawne pobicie dziennikarza powinno wywołać oburzenie środowiska. Nie wywołało. Wyobraźmy sobie, że rządzą bracia Kaczyńscy, a przed pałacem, który zajmuje Lech, pobity zostaje dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

Przez cztery lata media, tudzież wszelkie możliwe instancje śledcze, zajmowały się samobójstwem Barbary Blidy. Oskarżenia i pomówienia pod adresem ówczesnych władz okazały się funta kłaków warte. W efekcie uznano, że Blida padła ofiarą… atmosfery z czasów rządu PiS. Chór powtarzający,  że politycy tej partii mają krew  na rękach, nadal głosi swoje, a Blida funkcjonuje jako męczennica  III (IV?) RP.

A pamiętają państwo nazwisko Marka Rosiaka, ofiary jedynego dotąd  w historii III RP morderstwa politycznego? Zabity został za to, że był członkiem PiS, a jego ciężko  poraniony partyjny kolega cudem uniknął śmierci. Sprawa sprzed pół roku. Czy media analizują kampanię, która poprzedziła zabójstwo? Zastanawiają się nad źródłem szaleństwa człowieka, który chciał zabić Kaczyńskiego i wszystkich członków jego partii? Rozważają „atmosferę”, która do tego doprowadziła? Analizują portret psychologiczny sprawcy, który był także członkiem PO? Czy w ogóle zajmują się sprawą?

A co by było, gdyby ofiarą padł aktywista PO, zabójca był kiedyś członkiem PiS i krzyczał, że należy zabić wszystkich członków PO? Wyobrazili sobie państwo?
W dokumencie Ewy Stankiewicz „Krzyż” widzimy bojówki podpitych młodzieńców atakujących i obrażających modlących się obrońców krzyża. Dzieje się to przy bierności służb porządkowych, które, co najwyżej, podejmują działania przeciw ofiarom. Czy bierność służb porządkowych przeradza się dziś  w agresję przeciw tym, którzy mają „niewłaściwe” poglądy, co pokazuje przykład Stróżyka, i czy ośrodki opiniotwórcze zaczną je za to chwalić?"


źródło  :  http://blog.rp.pl/wildstein/2011/04/18/kogo-wolno-bic/